Jump to content

State

January 14, 2022


106lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Jake Hockaday

Brownsburg
Freshman
Mooresville Regional
Win by Decision 7-3 over L. Rioux
Win by Pin 3:07 over C. Yant
Win by Decision 11-4 over C. Larocca
Win by Decision 14-10 over G. Jendras
Win by Pin 0:14 over R. Schmidtendorff
Win by Tech Fall 21-6 over G. Clark
Win by Decision 7-2 over L. Rioux

2

Jeffrey Bailey

River Forest
Senior
Hobart Regional

2020 Qualifier at 106lbs
2021 6th at 106lbs

Win by Pin 2:21 over J. Winsley
Win by Pin 1:16 over P. Villarruel
Win by Major Decision 14-0 over M. Jones
Win by Major Decision 18-4 over B. King
Win by Pin 1:11 over R. Schmidtendorff
Win by Pin 1:44 over A. Dallinger

3

Nathan Smith

Southport
Senior
Perry Meridian Regional

2021 7th at 106lbs

Win by Pin :46 over C. Meier
Win by Pin 1:15 over M. Rossman
Win by Decision 9-2 over J. Elliott
Win by Tech Fall 18-1 over M. Rossman
Win by Decision 5-0 over O. Wilson
Win by Pin 2:49 over A. Bollinger
Win by Decision 6-4 over R. Taylor
Win by Major Decision 9-1 over C. Smithley
Win by Tech Fall 19-2 over G. Ash
Win by Pin 2:54 over G. Ash

4

Luke Rioux

Avon
Sophomore
Mooresville Regional

Loss by Decision 7-3 to J. Hockaday
Win by Decision 7-2 over J. O'Campo
Win by Pin 2:49 over G. Bragg
Win by Decision 14-13 over I. Schaefer
Loss by Decision 7-2 to J. Hockaday

5

Gavin Jendreas

Crown Point
Freshman
Crown Point Regional
Win by Pin 2:51 over J. Cantu
Win by Tech Fall 20-5 over E. Tolbert
Win by Tech Fall 25-9 over G. Bragg
Win by Pin 4:23 over T. Halevi
Loss by Decision 14-10 to J. Hockaday
Win by Pin 0:55 over R. Schmidtendorff
Win by Pin 3:07 over C. Meier
Win by Decision 10-6 over C. Larocca
Win by Pin 2:32 over J. May
Win by Tech Fall 24-9 over M. Jones
Win by Pin 1:39 over E. Tolbert
Win by Pin 1:19 over G. Bragg

6

Charlie Larocca

Center Grove
Sophomore
Mooresville Regional

Win by Pin over J. Elliott
Win by Decision 5-1 over O. Wilson
Loss by Decision 11-4 to J. Hockaday
Loss by Decision 7-2 to I. Schaefer
Win by Decision 7-3 over G. Bragg
Win by Pin 1:37 over J. Roll
Win by Tech Fall 18-3 over M. Jones
Loss by Decision 10-6 to G. Jendras
Win by Pin 3:50 over C. Meier
Win by Pin 1:34 over F. Douglas
Win by Major Decision 11-2 over G. Clark

7

Jalen May

Peru
Sophomore
Maconaquah Regional
Loss by Decision 4-2 to I. Ash
Loss by Decision 5-0 to J. Lewis
Win by Pin 0:24 over I. Smedley
Win by Pin 2:15 over S. Aubin
Win by Pin 3:02 over J. Cantu
Win by Pin 3:32 over G. Bragg
Loss by Pin 2:32 to G. Jendras

8

E'Shawn Tolbert

Portage
Sophomore
Calumet Regional

Loss by Tech Fall 20-5 to G. Jendras
Win by Major Decision 12-4 over H. Crull
Win by Decision 8-4 over J. Elliott
Win by Decision 9-6 over A. Dallinger
Loss by Pin 1:39 to G. Jendras
Win by Decision 9-5 over J. Cantu

9

Isaiah Schaefer

Evansville Mater Dei
Freshman
Evansville North Regional
Win by Decision 7-2 over C. Larocca
Win by Pin 3:43 over G. Bragg
Win by Pin 2:29 over J. Elliott
Win by Pin 2:00 over R. Schmidtendorff
Win by Pin 4:57 over T. Henderson
Win by Pin 3:37 over J. Roll
Win by Major Decision 17-9 over C. Meier
Loss by Decision 14-13 to L. Rioux

10

Levi Johns

Bluffton
Freshman
Jay County Regional
Win by Decision 9-8 over J. O'Campo
Win by Pin 3:00 over K. Blackburn
Win by Pin 2:49 over D. Moore

11

Julianna O'Campo

New Haven
Freshman
Carroll(Fort Wayne) Regional
Win by Decision 11-4 over K. Fuller
Win by Pin 0:43 over R. Austin
Win by Pin 0:51 over E. Anderson
Win by Decision 4-0 over H. Crull
Loss by Decision 9-8 to L. Johns
Win by Decision 6-5 over B. Braylon
Win by Pin 1:16 over J. Cantu
Win by Pin 0:54 over G. Ramirez
Win by Pin 2:21 over B. Braylon
Win by Pin 4:27 over B. Kanable
Win by Decision 10-5 over A. Dallinger
Loss by Decision 7-2 to L. Rioux
Win by Decision 12-6 over B. Clark
Win by Pin over C. Krouse

12

Donnie Feeler

Crawford County
Senior
Jeffersonville Regional

2021 Qualifier at 106lbs

13

Oliver Wilson

North Central
Junior
Pendleton Heights Regional

Win by Pin 3:21 over C. Yant
Loss by Decision 5-1 to C. Larocca
Win by Decision 7-6 over G. Clark
Loss by Decision 5-0 to N. Smith

14

Gavin Ash

Monrovia
Freshman
Mooresville Regional
Win by Decision 4-2 over D. Moore
Win by Decision 7-3 over A. Bollinger
Win by Decision 5-0 over T. Halevi
Win by Pin 4:48 over C. Fogle
Win by Major Decision 8-0 over J. Cline
Loss by Decision 5-4 to B. Leonard
Win by Major Decision 10-2 over M. Smith
Win by Decision 5-2 over B. Leonard
Loss by Tech Fall 19-2 to N. Smith
Loss by Pin 2:54 to N. Smith

15

Ayden Bollinger

Delta
Freshman
Jay County Regional
Win by Pin 3:30 over B. Kanable
Loss by Decision 7-3 to G. Ash
Win by Decision 6-4 over K. Salazar
Win by Pin 2:20 over C. Fogle
Win by Pin over B. Leonard
Win by Pin over B. Sayre

16

Heather Crull

Northeastern
Freshman
Richmond Regional
Win by Pin 1:50 over A. Mosconi
Win by Major Decision 14-0 over J. Cantu
Loss by Decision 4-0 to J. O'Campo
Win by Pin 0:06 over E. Anderson
Win by Pin 0:35 over K. Smith Foster
Win by Pin 1:26 over K. Fischer
Win by Decision 10-4 over K. Fuller
Loss by Major Decision 12-4 to E. Tolbert
Win by Pin :20 over T. Smith

17

Marco Anderson

Evansville North
Junior
Evansville North Regional
Loss by Decision 7-0 to B. Rowley
Loss by Major Decision 10-2 to J. Heaston

18

Aiden Dallinger

McCutcheon
Sophomore
Logansport Regional
Loss by Decision 10-5 to J. O'Campo
Win by Pin 4:47 over T. Buchanan
Win by Decision 5-3 Overtime over B. Kanable
Win by Decision 9-5 over M. Jones
Loss by Decision 9-6 to E. Tolbert
Win by Tech Fall 18-2 over B. King
Loss by Pin 1:44 to J. Bailey
Win by Decision 2-1 over M. Jones

19

Walter Hagedorn

Tell City
Freshman
Bloomington South Regional
Win by Decision 5-0 over R. Douglas
Win by Decision SV-1 9-7 over T. Henderson
Win by Decision 4-0 over J. Roll

20

Brennan Leonard

Martinsville
Freshman
Mooresville Regional
Win by Decision 7-0 over T. Halevi
Loss by Pin 6:00 to A. Bollinger
Loss by Pin to A. Bollinger
Win by Decision 5-4 over G. Ash
Win by Pin over H. Tipton
Loss by Decision 5-2 to G. Ash

21

Gavin Bragg

Indianapolis Cathedral
Freshman
Pendleton Heights Regional
Loss by Tech Fall 25-9 to G. Jendras
Loss by Pin 3:43 to I. Schaefer
Loss by Decision 7-3 to C. Larocca
Win by Decision 9-2 over I. Smedley
Win by Decision 9-2 over M. Jones
Win by Pin 1:52 over R. Schmidtendorff
Loss by Pin 3:32 to J. May
Loss by Pin 2:49 to L. Rioux
Loss by Pin 1:19 to G. Jendras

22

Mason Jones

Lake Central
Sophomore
Crown Point Regional
Win by Major Decision 13-2 over J. Cantu
Loss by Major Decision 14-0 to J. Bailey
Win by Decision 8-2 over J. Cantu
Loss by Decision 9-2 to G. Bragg
Loss by Tech Fall 18-3 to C. Larocca
Win by Pin 2:27 over S. Aubin
Win by Pin 1:28 over S. Aubin
Loss by Decision 9-5 to A. Dallinger
Win by Decision 8-4 over S. Aubin
Loss by Tech Fall 24-9 to G. Jendras
Loss by Decision 2-1 to A. Dallinger
Win by Decision 5-4 over S. Aubin
Win by Decision 8-3 over B. King

23

Tamir Halevi

Carmel
Sophomore
North Montgomery Regional
Loss by Pin 4:23 to G. Jendras
Win by Decision 9-2 over J. Roll
Loss by Decision 5-0 to G. Ash
Win by Decision 6-1 over J. Cline
Loss by Decision 7-0 to B. Leonard
Win by Tech Fall 19-2 over C. Yant
Win by Tech Fall 16-1 over S. Tankersley

24

Ty Henderson

Vincennes Lincoln
Freshman
Evansville North Regional
Win by Major Decision 14-2 over C. Caleb
Win by Decision 4-1 over R. Douglas
Loss by Pin 4:57 to I. Schaefer
Loss by Decision SV-1 9-7 to W. Hagedorn
Win by Tech Fall 5:12 (17-2) over M. Rossman
Loss by Pin to B. Rowley

25

Rollin Douglas

Floyd Central
Junior
Bloomington South Regional

Win by Pin 3:44 over S. Aubin
Loss by Decision 4-1 to T. Henderson
Loss by Decision 5-0 to W. Hagedorn
Win by Pin 2:02 over J. Roll
Loss by Tech Fall 17-1 to E. Goss
Loss by Decision 7-5 to B. Bell
113lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Ashton Jackson

LaPorte
Junior
Crown Point Regional

2021 1st at 106lbs

Win by Major Decision 10-2 over J. Cortez
Win by Pin 0:47 over O. Bunton
Win by Pin over J. Cortez
Win by Decision 6-2 over E. Dickey
Win by Decision 8-2 over J. Cortez
Win by Decision 5-1 over K. Nowaczyk
Win by Pin 1:01 over T. Frazier
Win by Major Decision 10-2 over K. Nowaczyk

2

Evan Dickey

Indianapolis Cathedral
Senior
Pendleton Heights Regional

2020 Qualifier at 106lbs
2021 2nd at 106lbs

Win by Decision 1-0 over E. Seng
Win by Decision 9-4 over K. Nowaczyk
Win by Decision 5-0 over E. Goss
Win by Pin 3:05 over D. Bennett
Win by Decision 9-2 over L. Krueger
Loss by Decision 6-2 to A. Jackson
Win by Decision 6-2 over E. Goss
Win by Pin 1:10 over O. Bunton
Win by Major Decision 14-5 over K. Nowaczyk

3

Preston Haines

Brownsburg
Sophomore
Mooresville Regional

Win by Pin over R. Taylor
Win by Decision 12-6 over T. Frazier
Win by Pin 0:20 over D. Bennett
Win by Decision 7-3 over E. Goss
Win by Decision 10-4 over K. Nowaczyk

4

Evan Seng

Evansville Mater Dei
Junior
Evansville North Regional

2021 5th at 106lbs

Loss by Decision 1-0 to E. Dickey
Win by Decision 3-0 over E. Goss
Win by Pin 4:27 over D. Bennett
Win by Major Decision 15-3 over G. Thompson
Win by Decision 5-1 over J. Heaston

5

Tanner Tishner

Western
Sophomore
Maconaquah Regional

2021 8th at 106lbs

Win by Pin 2:48 over K. Fowler
Win by Pin 3:00 over J. Brooks
Win by Major Decision 18-6 over W. Davis
Win by Decision 3-1 over E. Doster
Win by Major Decision 10-2 over W. Davis

6

Jackson Heaston

Indian Creek
Junior
Bloomington South Regional

Loss by Decision 5-1 to E. Seng
Win by Decision 10-4 over R. Taylor
Win by Decision 5-2 over R. Taylor
Win by Major Decision 17-3 over W. May
Win by Decision 7-2 over E. Goss
Win by Tech Fall 21-6 over E. Jackson
Win by Major Decision 10-2 over M. Anderson
Win by Major Decision 13-5 over I. Ash
Win by Decision 7-3 over R. Taylor

7

Easton Doster

New Haven
Freshman
Carroll(Fort Wayne) Regional
Win by Tech Fall 19-3 over C. Smithley
Win by Pin 3:47 over C. Smithley
Loss by Decision 3-1 to T. Tishner
Win by Pin over K. Schenk

8

Liam Krueger

Columbus East
Junior
Jeffersonville Regional

2021 Qualifier at 106lbs

Win by Pin 3:12 over W. May
Win by Decision 5-3 over J. Cortez
Win by Decision 11-6 over D. Bennett
Loss by Decision 9-2 to E. Dickey
Win by Decision TB-1 4-1 over T. Schammert
Win by Tech Fall 20-5 over I. Ash
Win by Decision 15-3 over R. Taylor
Win by Major Decision 11-2 over L. Parsons

9

Johnny Cortez

Lake Central
Senior
Crown Point Regional

2020 Qualifier at 106lbs

Win by Decision 6-4 over K. Nowaczyk
Loss by Major Decision 10-2 to A. Jackson
Win by Tech Fall 5:54 (20-5) over M. Maldonado
Loss by Pin to A. Jackson
Loss by Decision 5-3 to L. Krueger
Win by Decision 2-1 over E. Goss
Win by Decision 6-4 over T. Schammert
Loss by Decision 8-2 to A. Jackson
Loss by Decision 6-4 to T. Schammert
Win by Decision 4-1 over K. Nowaczyk
Win by Pin 1:25 over J. Winsley
Win by Decision 5:15 over T. Schammert
Win by Decision 5-0 over J. Stall

10

Bryson Rowley

Corydon Central
Senior
Jeffersonville Regional

Win by Decision 7-0 over M. Anderson
Win by Pin over T. Henderson

11

Trevor Schammert

Hobart
Senior
Hobart Regional

Win by Decision 7-1 over W. May
Win by Decision 7-1 over K. Nowaczyk
Win by Pin 5:14 over M. Maldonado
Win by Decision SV-1 6-4 over E. Goss
Loss by Decision TB-1 4-1 to L. Krueger
Loss by Decision 6-4 to J. Cortez
Win by Decision 7-2 over T. Frazier
Win by Decision 6-4 over J. Cortez
Win by Decision 7-5 over N. Christion
Loss by Decision 5:15 to J. Cortez
Win by Decision 6-2 over D. Bennett
Win by Pin 5:10 over O. Bunton

12

Eddie Goss

Center Grove
Freshman
Mooresville Regional
Loss by Decision SV 6-4 to G. Thompson
Win by Decision 8-7 UTB over R. Taylor
Loss by Decision 7-3 to P. Haines
Loss by Decision 3-0 to E. Seng
Loss by Decision 5-0 to E. Dickey
Loss by Decision SV-1 6-4 to T. Schammert
Win by Decision 5-4 over D. Bennett
Loss by Decision 2-1 to J. Cortez
Loss by Decision 6-2 to E. Dickey
Loss by Decision 7-2 to J. Heaston
Win by Tech Fall 17-1 over R. Douglas
Win by Decision 8-7 over T. Frazier

13

Tommy Frazier

Zionsville
Sophomore
North Montgomery Regional

Loss by Decision 12-6 to P. Haines
Loss by Decision 7-2 to T. Schammert
Loss by Pin 1:01 to A. Jackson
Win by Pin 2:27 over M. Maldonado
Win by Decision 12-6 over J. Elliott
Win by Pin 2:58 over X. Chavez
Loss by Decision 10-3 to D. Bennett
Win by Pin 1:15 over B. Bell
Loss by Decision 8-7 to E. Goss

14

Cody Rowles

Jay County
Sophomore
Jay County Regional

2021 Qualifier at 106lbs

Win by Decision 5-2 over I. Ash
Win by Pin 3:48 over C. Stuffel

15

Kaptur Nowaczyk

Crown Point
Sophomore
Crown Point Regional

Loss by Decision 6-4 to J. Cortez
Loss by Decision 9-4 to E. Dickey
Win by Major Decision 14-2 over G. Thompson
Loss by Decision 10-4 to P. Haines
Loss by Decision 7-1 to T. Schammert
Loss by Decision 5-1 to A. Jackson
Loss by Decision 4-1 to J. Cortez
Win by Pin 0:58 over O. Bunton
Loss by Major Decision 14-5 to E. Dickey
Loss by Major Decision 10-2 to A. Jackson

16

Braden Getz

Roncalli
Sophomore
Perry Meridian Regional

17

Gavin Thompson

Carmel
Junior
North Montgomery Regional

Win by Decision SV 6-4 over E. Goss
Loss by Major Decision 14-2 to K. Nowaczyk
Win by Major Decision 10-2 over R. Taylor
Loss by Major Decision 15-3 to E. Seng
Win by Major Decision 16-6 over O. Bunton
Win by Decision 13-10 over Q. Quenton

18

RJ Taylor

Perry Meridian
Freshman
Perry Meridian Regional
Loss by Pin to P. Haines
Loss by Decision 8-7 UTB to E. Goss
Loss by Major Decision 10-2 to G. Thompson
Win by Decision 9-8 over G. Wheeler
Loss by Decision 10-4 to J. Heaston
Loss by Decision 5-2 to J. Heaston
Win by Pin 4:29 over M. Fortwendel
Loss by Decision 15-3 to L. Krueger
Loss by Decision 6-4 to N. Smith
Loss by Decision 7-3 to J. Heaston

19

Dylan Bennett

Penn
Sophomore
Penn Regional

2021 Qualifier at 106lbs

Loss by Pin 0:20 to P. Haines
Loss by Pin 4:27 to E. Seng
Loss by Pin 3:05 to E. Dickey
Loss by Decision 11-6 to L. Krueger
Loss by Decision 5-4 to E. Goss
Win by Pin 1:09 over X. Chavez
Win by Decision 10-3 over T. Frazier
Loss by Decision 6-2 to T. Schammert
Win by Pin 1:34 over J. Stall

20

Wyatt Davis

Rochester
Freshman
Maconaquah Regional
Win by Major Decision 16-4 over L. Bickel
Win by Pin 0:39 over M. Fortwendel
Loss by Major Decision 18-6 to T. Tishner
Loss by Major Decision 10-2 to T. Tishner
Win by Pin :29 over S. Flood
Win by Pin 1:19 over B. Keith

21

Logan Bickel

Cascade
Junior
Mooresville Regional

Loss by Decision 9-5 to I. Ash
Loss by Major Decision 16-4 to W. Davis
Win by Tech Fall 17-1 over M. Cunningham
Win by Major Decision 10-2 over I. Ash
Win by Pin 1:08 over E. Jackson

22

Isaac Ash

Monrovia
Freshman
Mooresville Regional
Win by Decision 9-5 over L. Bickel
Win by Decision 4-2 over J. May
Loss by Decision 5-2 to C. Rowles
Win by Tech Fall 3:21 (15-0) over C. Stuffel
Loss by Tech Fall 20-5 to L. Krueger
Loss by Major Decision 10-2 to L. Bickel
Loss by Major Decision 13-5 to J. Heaston

23

Isaiah Fye

Alexandria Monroe
Junior
Pendleton Heights Regional

Win by Major Decision 13-4 over K. Fowler
Win by Major Decision 15-2 over L. Parsons

24

Mikkel Cunningham

North Newton
Senior
Logansport Regional

Loss by Tech Fall 17-1 to L. Bickel
Win by Decision 4-1 over K. Fowler

25

Cole Stuffel

Yorktown
Sophomore
Jay County Regional
Loss by Decision 7-5 OT to L. Parsons
Loss by Decision 6-4 OT to B. Keith
Win by Pin 2:29 over J. Elliott
Loss by Tech Fall 3:21 (15-0) to I. Ash
Loss by Pin 3:48 to C. Rowles
120lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Logan Miller

Brownsburg
Senior
Mooresville Regional

2019 5th at 106lbs
2020 1st at 106lbs

Win by Decision 3-0 over T. Billerman
Win by Decision 5-0 over S. Syra
Win by Tech Fall 17-2 over Q. Quenton
Win by Pin 5:57 over R. Courtney
Win by Major Decision 9-1 over E. Cruz
Win by Decision 3-0 over S. Syra

2

Lane Gilbert

Sullivan
Junior
Bloomington South Regional

2020 4th at 113lbs
2021 3rd at 120lbs

Win by Decision 3-1 over S. Syra
Win by Pin 1:40 over V. Kessinger
Win by Decision 9-3 over T. Billerman

3

Kyrel Leavell

Warren Central
Sophomore
Perry Meridian Regional

2021 3rd at 113lbs

Win by Tech Fall 18-3 over C. Mattingly
Win by Decision 7-5 over R. Courtney
Win by Decision 4-2 over T. Billerman
Win by Pin over J. Aquino-Morales
Win by Pin over Q. Quenton
Win by Pin 0:04 over J. Payne
Win by Pin over A. Reyes
Win by Pin 3:52 over C. Volz

4

Isaac Ruble

Bellmont
Senior
Jay County Regional

2019 Qualifier at 106lbs
2020 2nd at 106lbs
2021 2nd at 113lbs

Win by Tech Fall 20-4 over M. Chase
Win by Pin over P. Bowland
Win by Major Decision 10-0 over T. Linser
Win by Pin 1:46 over B. Vest
Win by Major Decision 10-1 over H. Brady
Win by Tech Fall 3:29 (20-3) over E. Garza
Win by Pin over N. Lykins
Loss by Decision 14-8 to N. Lykins

5

Toby Billerman

Perry Meridian
Junior
Perry Meridian Regional

2021 3rd at 106lbs

Loss by Decision 3-0 to L. Miller
Win by Major Decision 15-6 over L. Bechert
Win by Decision 3-2 over R. Courtney
Win by Decision 3-0 over C. Mattingly
Win by Pin 4:54 over L. Bechert
Win by Decision 2-1 over B. Zirkelbach
Loss by Decision 9-3 to L. Gilbert
Loss by Decision 4-2 to K. Leavell
Win by Pin :25 over N. Lykins

6

Hayden Demarco

Chesterton
Sophomore
Crown Point Regional

2021 6th at 113lbs

Win by Pin 2:18 over B. Vest
Loss by Decision 10-5 to R. Courtney
Win by Pin 0:47 over V. Kessinger
Win by Pin 2:43 over D. Maldonado
Win by Decision 5-0 over E. Cruz
Win by Pin 1:23 over R. Guerrero

7

Noah Lykins

Columbus East
Senior
Jeffersonville Regional

Win by Tech Fall 16-0 over V. Kessinger
Win by Pin 1:28 over J. Dedeaux
Win by Decision 10-0 over A. Reyes
Loss by Pin to I. Ruble
Win by Major Decision 15-0 over G. Rivera
Loss by Decision 10-7 to R. Courtney
Win by Decision 7-2 over A. Reyes
Win by Decision 14-8 over I. Ruble
Win by Tech Fall 17-0 over J. Dedeaux
Loss by Decision 3-2 to J. Thornton
Loss by Pin :25 to T. Billerman

8

Jared Brooks

Wabash
Senior
Maconaquah Regional

2019 8th at 106lbs
2021 7th at 113lbs

Loss by Pin 3:00 to T. Tishner
Win by Decision 5-2 over T. Linser

9

Christopher Bohn

Munster
Sophomore
Hobart Regional

Win by Pin :57 over N. Christion

10

Seth Syra

Avon
Freshman
Mooresville Regional
Loss by Decision 5-0 to L. Miller
Loss by Decision 3-1 to L. Gilbert
Win by Decision 4-3 over A. Reyes
Loss by Decision 3-0 to L. Miller

11

Aden Reyes

Indianapolis Cathedral
Junior
Pendleton Heights Regional

Loss by Decision 10-0 to N. Lykins
Win by Decision 3-1 over R. Courtney
Win by Decision 3-2 over R. Egli
Loss by Decision 3-2 to B. Vest
Win by Decision 5-3 over N. Christion
Win by Decision 6-1 over B. Vest
Loss by Decision 7-2 to N. Lykins
Loss by Decision 4-3 to S. Syra
Win by Decision 7-2 over E. Cruz
Loss by Pin to K. Leavell

12

Reese Courtney

Center Grove
Sophomore
Mooresville Regional

2021 Qualifier at 113lbs

Loss by Decision 7-5 to K. Leavell
Win by Major Decision 9-0 over K. Parker
Loss by Pin 5:57 to L. Miller
Loss by Decision 3-2 to T. Billerman
Win by Decision 11-8 over R. Egli
Loss by Decision 3-1 to A. Reyes
Win by Tech Fall 4:00 (17-0) over G. Sandefur
Win by Decision 10-7 over N. Lykins
Win by Decision 10-5 over H. Demarco
Win by Decision 2-1 over H. Brady
Loss by Pin 1:45 to V. Kessinger

13

Reed Egli

Evansville Mater Dei
Senior
Evansville North Regional

2021 Qualifier at 113lbs

Loss by Decision 11-8 to R. Courtney
Loss by Decision 3-2 to A. Reyes
Win by Pin 1:14 over C. Mattingly
Win by Decision 6-5 over B. Zirkelbach
Win by Decision 6-0 over V. Kessinger
Loss by Pin 3:01 to V. Kessinger
Win by Pin 5:52 over B. Lain

14

Braxton Vest

Westfield
Senior
North Montgomery Regional

2021 7th at 120lbs

Win by Major Decision 8-0 over C. Mattingly
Win by Tech Fall 16-0 over Q. Quenton
Win by Decision 3-2 over A. Reyes
Loss by Decision 6-1 to A. Reyes
Loss by Pin 1:46 to I. Ruble
Loss by Pin 2:18 to H. Demarco
Win by Decision 3-0 over E. Cruz
Loss by Pin 2:41 to J. Buttler

15

Blake Zirkelbach

North Posey
Senior
Evansville North Regional

2021 4th at 106lbs

Loss by Decision 2-1 to T. Billerman
Loss by Decision 6-5 to R. Egli
Win by Decision 5-0 over B. Lain
Loss by Decision 9-6 to K. Glenn

16

Evan Cruz

Crown Point
Sophomore
Crown Point Regional

2021 Qualifier at 106lbs

Loss by Major Decision 9-1 to L. Miller
Win by Decision 4-0 over C. Mattingly
Win by Decision 1-0 over H. Brady
Win by Major Decision 12-3 over G. Sandefur
Win by Decision 11-4 over N. Christion
Win by Decision 5-2 over G. Rivera
Loss by Decision 5-0 to H. Demarco
Loss by Decision 7-2 to A. Reyes
Loss by Decision 3-0 to B. Vest

17

Hayden Brady

Garrett
Junior
Carroll(Fort Wayne) Regional

2020 Qualifier at 106lbs
2021 Qualifier at 113lbs

Win by Pin 2:36 over B. Clark
Win by Major Decision 12-1 over P. Bowland
Win by Decision 2-0 over T. Linser
Win by Pin 4:34 over G. Rivera
Loss by Major Decision 10-1 to I. Ruble
Loss by Decision 1-0 to E. Cruz
Loss by Decision 2-1 to R. Courtney

18

Zane Schreck

Corydon Central
Junior
Jeffersonville Regional

Win by Pin over G. Forler
Win by Pin over G. Forler
Win by Pin over J. Dedeaux

19

Ethan Holloway

Rochester
Junior
Maconaquah Regional

Win by Pin :58 over B. Lain
Win by Major Decision 10-2 over D. McFeeley
Win by Decision 6-2 over T. Linser
Win by Decision 4-3 over T. Linser

20

Luke Bechert

Franklin Community
Sophomore
Mooresville Regional

Loss by Major Decision 15-6 to T. Billerman
Win by Pin 3:56 over J. Dedeaux
Win by Decision 5-3 over V. Kessinger
Loss by Pin 4:54 to T. Billerman
Loss by Major Decision 11-0 to R. Guerrero

21

Neal Mosier

Delta
Sophomore
Jay County Regional

Win by Pin 3:51 over C. Overby
Win by Decision 2-0 over T. Linser
Loss by Pin 3:06 to D. Tom
Win by Pin 3:00 over C. Overby
Win by Major Decision 14-3 over L. Ellis
Win by Major Decision 13-2 over C. Overby
Win by Pin 4:42 over E. Reiley

22

Vince Kessinger

Floyd Central
Freshman
Bloomington South Regional
Loss by Tech Fall 16-0 to N. Lykins
Loss by Decision 5-3 to L. Bechert
Win by Pin 2:23 over J. Dedeaux
Loss by Pin 1:40 to L. Gilbert
Loss by Decision 6-0 to R. Egli
Win by Pin 3:01 over R. Egli
Win by Pin 1:45 over R. Courtney
Loss by Pin 0:47 to H. Demarco

23

Ethan Reiley

Jay County
Junior
Jay County Regional

2020 Qualifier at 113lbs

Loss by Pin 1:37 to L. Uhlman
Loss by Major Decision 9-1 to C. Faurote
Loss by Decision 9-2 to D. Tom
Loss by Decision 7-2 to J. Thornton
Loss by Pin 4:42 to N. Mosier
Win by Decision 11-4 over C. Overby

24

Liam Siburcrist

North White
Sophomore
Logansport Regional

25

Elliott Cornewell

Fort Wayne Bishop Dwenger
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional

Win by Pin 1:44 over M. Chase
Win by Decision 10-7 over G. Sandefur
126lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Logan Frazier

Crown Point
Junior
Crown Point Regional

2020 3rd at 113lbs
2021 2nd at 120lbs

Win by Pin 0:31 over J. Johnson
Win by Major Decision 13-4 over I. Ward
Win by Major Decision 12-4 over B. Haines
Win by Decision 7-2 over M. Vargo
Win by Pin 1:00 over D. Maldonado
Win by Major Decision 17-5 over M. Tharpe
Win by Decision 10-3 over B. Haines
Win by Tech Fall 19-3 over J. Johnson

2

Matteo Vargo

Penn
Senior
Penn Regional

2019 2nd at 120lbs(SC)
2020 1st at 126lbs(SC)
2021 5th at 126lbs

Win by Decision 5-3 over B. Haines
Win by Pin 1:34 over K. Morton
Win by Decision 7-2 over J. Johnson
Loss by Decision 7-2 to L. Frazier
Win by Tech Fall 6:00 (17-0) over D. Tom

3

Aidan Sprague

East Noble
Senior
Goshen Regional

2019 Qualifier at 106lbs
2020 6th at 113lbs
2021 6th at 120lbs

Win by Pin 2:40 over M. Walker
Win by Tech Fall 24-9 over I. McCue
Win by Tech Fall 19-4 over K. Schlabach
Win by Pin 5:23 over K. Schlabach
Win by Major Decision 17-4 over J. Thornton
Win by Decision 6-2 over G. Ingalls
Win by Pin over J. Ramsey
Win by Pin over D. Brooks
Win by Decision 1-0 over T. Wood

4

Joey Buttler

Whiteland
Junior
Mooresville Regional

2021 8th at 113lbs

Win by Tech Fall 15-0 over C. Wyss
Win by Decision 12-3 over T. Hott
Win by Major Decision 12-2 over M. Stanley
Win by Decision 11-5 over M. Tharpe
Win by Major Decision 11-2 over C. Wyss
Win by Pin 2:37 over C. Overby
Win by Pin 2:41 over B. Vest
Win by Decision 2-0 over G. Ingalls

5

Kamariyon Nelson

Castle
Senior
Evansville North Regional

2019 6th at 113lbs

Win by Decision 7-5 over T. Hott
Win by Pin Fall 0:28 over J. Boone
Win by Tech Fall 15-0 over K. Glenn
Win by Decision 6-4 over B. Weaver

6

Blake Wolf

East Central
Junior
Richmond Regional

2021 Qualifier at 126lbs

Win by Pin 3:15 over N. Nathan
Win by Major Decision 9-1 over B. Brabender
Win by Pin 5:21 over D. Lashlee
Win by Decision 6-1 over J. Johnson

7

Braden Haines

Brownsburg
Senior
Mooresville Regional

2020 Qualifier at 113lbs
2021 8th at 120lbs

Win by Decision 3-1 over G. Ingalls
Win by Decision 5-3 over M. Tharpe
Loss by Major Decision 12-4 to L. Frazier
Loss by Decision 5-3 to M. Vargo
Loss by Decision 10-3 to L. Frazier

8

Trevor Hott

Martinsville
Junior
Mooresville Regional

Win by Decision 7-3 over K. Morton
Loss by Decision 12-3 to J. Buttler
Win by Major Decision 11-1 over B. Weaver
Loss by Decision 7-5 to K. Nelson
Win by Tech Fall 17-2 over J. Foxworthy
Win by Decision 9-8 over H. May

9

Isaac Ward

Carmel
Junior
North Montgomery Regional

2021 Qualifier at 113lbs

Win by Decision 5-2 over M. Tharpe
Loss by Pin 2:00 to K. Morton
Loss by Major Decision 13-4 to L. Frazier
Win by Decision 11-5 over M. Tharpe
Win by Decision 6-3 over G. Ingalls

10

Tony Wood

Jay County
Sophomore
Jay County Regional

2021 Qualifier at 120lbs

Win by Decision 8-6 over G. Cook
Loss by Decision 9-8 to D. Litchfield
Win by Major Decision 10-2 over L. Stuckman
Win by Decision 7-5 over L. Bertsch
Win by Decision 6-4 ot over B. Thrine
Loss by Decision 1-0 to A. Sprague

11

Keaton Morton

Perry Meridian
Junior
Perry Meridian Regional

2021 Qualifier at 120lbs

Loss by Pin 3:34 to C. Wyss
Loss by Decision 7-3 to T. Hott
Win by Pin 2:00 over I. Ward
Win by Pin 5:38 over M. Tharpe
Loss by Pin 1:34 to M. Vargo
Win by Decision 8-2 over L. Horning

12

Josh Johnson

Indianapolis Cathedral
Junior
Pendleton Heights Regional

2020 8th at 106lbs

Win by Decision 4-2 over M. Tharpe
Loss by Pin 0:31 to L. Frazier
Loss by Decision 7-2 to M. Vargo
Win by Decision 7-3 over B. Brabender
Win by Decision SV-1 3-1 over M. Kallamani
Win by Decision 3-2 over M. Tharpe
Win by Decision 8-4 over S. Foster
Loss by Decision 6-1 to B. Wolf
Loss by Tech Fall 19-3 to L. Frazier

13

Justice Thornton

Columbus North
Freshman
Jeffersonville Regional
Win by Decision 1-0 over H. May
Win by Decision 3-1 over D. Herald
Loss by Major Decision 17-4 to A. Sprague
Win by Decision 7-2 over E. Reiley
Win by Decision 3-2 over N. Lykins
Loss by Decision 4-2 to H. Yeager
Win by Decision 6-3 over M. Tharpe

14

Griffin Ingalls

Fishers
Junior
North Montgomery Regional

Loss by Decision 3-1 to B. Haines
Win by Pin 1:17 over O. Matthews
Win by Major Decision 13-5 over A. Brandon
Loss by Decision 6-2 to A. Sprague
Win by Decision 4-0 over D. Herald
Win by Decision 1-0 over J. Necessary
Loss by Decision 6-3 to I. Ward
Loss by Decision 2-0 to J. Buttler

15

Michael Tharpe

Center Grove
Senior
Mooresville Regional

2021 Qualifier at 126lbs

Loss by Decision 5-2 to I. Ward
Loss by Decision 5-3 to B. Haines
Loss by Decision 4-2 to J. Johnson
Loss by Pin 5:38 to K. Morton
Loss by Major Decision 17-5 to L. Frazier
Loss by Decision 3-2 to J. Johnson
Win by Major Decision 11-3 over B. Brabender
Win by Decision 10-5 over M. Kallamani
Win by Pin 1:45 over G. Roberts
Loss by Decision 11-5 to J. Buttler
Win by Tech Fall 20-3 over C. Wyss
Win by Tech Fall 18-3 over Z. Zach
Loss by Decision 11-5 to I. Ward
Loss by Decision 6-3 to J. Thornton

16

Ashton Brandon

Franklin Central
Senior
Perry Meridian Regional

Loss by Major Decision 13-5 to G. Ingalls
Win by Decision 9-7 over T. O'Neill
Win by Pin 2:59 over X. Horton
Loss by Major Decision 11-2 to M. Major
Win by Decision 4-2 over O. Fortune

17

Beau Brabender

Mishawaka
Sophomore
Penn Regional

2021 Qualifier at 113lbs

Loss by Major Decision 9-1 to B. Wolf
Win by Decision 5-3 over D. Ruiz
Win by Pin 2:00 over H. May
Win by Decision 5-1 over D. Tom
Win by Decision 6-4 over M. Kallamani
Loss by Decision 7-3 to J. Johnson
Win by Pin 1:51 over S. Sharp
Loss by Major Decision 11-3 to M. Tharpe
Loss by Decision 2-0 to M. Kallamani
Win by Pin 2:18 over C. Wyss

18

Caleb Wyss

Franklin Community
Junior
Mooresville Regional

Win by Pin 3:34 over K. Morton
Loss by Tech Fall 15-0 to J. Buttler
Win by Pin over L. Horning
Win by Pin over K. Glenn
Loss by Major Decision 11-2 to J. Buttler
Loss by Tech Fall 20-3 to M. Tharpe
Loss by Pin 2:18 to B. Brabender

19

Drake Fritz

West Central
Sophomore
Logansport Regional

2021 Qualifier at 113lbs

20

Landon Horning

Evansville Memorial
Freshman
Evansville North Regional
Loss by Pin to C. Wyss
Loss by Decision 8-2 to K. Morton
Win by Decision 4-2 over K. Glenn
Win by Decision UTB 3-2 over P. King

21

Branson Weaver

Owen Valley
Sophomore
Bloomington South Regional

Win by Major Decision 13-3 over W. Frazee
Win by Pin 4:58 over K. Stebbins
Loss by Major Decision 11-1 to T. Hott
Win by Pin over J. Boone
Win by Pin :34 over X. Lopez
Loss by Decision 6-4 to K. Nelson
Win by Pin 3:11 over D. McFeeley

22

Mikey Kallamani

Jimtown
Junior
Goshen Regional

Loss by Decision 3-1 to B. Denton
Win by Decision 3-0 over J. Graber
Win by Decision 3-2 over D. Maldonado
Loss by Decision 6-4 to B. Brabender
Loss by Decision SV-1 3-1 to J. Johnson
Loss by Decision 10-5 to M. Tharpe
Win by Decision 2-0 over B. Brabender

23

Dylan Tom

Wawasee
Senior
Penn Regional

Win by Pin 3:06 over N. Mosier
Win by Decision 9-2 over E. Reiley
Loss by Decision 5-1 to B. Brabender
Win by Pin 1:54 over D. Maldonado
Loss by Tech Fall 6:00 (17-0) to M. Vargo
Win by Decision SV-1 21-16 over I. McCue

24

David Maldonado

Merrillville
Junior
Hobart Regional

Win by Pin 3:01 over R. Frazier
Loss by Decision 3-2 to M. Kallamani
Loss by Pin 1:00 to L. Frazier
Loss by Pin 1:54 to D. Tom
Win by Major Decision 14-6 over B. Bo
Loss by Pin 2:43 to H. Demarco
Win by Decision 5-2 over D. Ruiz

25

Harrison May

Terre Haute South
Senior
Bloomington South Regional

Loss by Decision 1-0 to J. Thornton
Loss by Decision 6-3 to E. Jeffery
Win by Major Decision 11-3 over B. Bo
Loss by Pin 2:00 to B. Brabender
Win by Tech Fall 15-0 over B. Bo
Loss by Decision 9-8 to T. Hott
132lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Zeke Seltzer

Indianapolis Cathedral
Senior
Pendleton Heights Regional

2019 2nd at 113lbs
2020 1st at 120lbs
2021 1st at 126lbs

Win by Pin 3:20 over D. Willis
Loss by Decision 6-4 to J. Mendez
Win by Pin 4:26 over H. Yeager
Win by Major Decision 19-6 over Z. Haughton
Win by Pin 1:23 over W. Krejsa
Win by Pin over C. Whitehead
Win by Decision 6-2 over A. Bahl

2

Brady Ison

Brownsburg
Sophomore
Mooresville Regional

2021 3rd at 126lbs

Win by Decision 6-2 over A. Bahl
Win by Tech Fall 18-1 over B. Denton
Win by Pin 2:50 over H. Yeager
Win by Decision 1-0 over A. Bahl
Win by Decision 3-1 over C. Schoeff

3

Cheaney Schoeff

Avon
Junior
Mooresville Regional

2020 2nd at 113lbs
2021 2nd at 126lbs

Win by Pin :45 over B. Hagewood
Loss by Decision 3-1 to B. Ison

4

Anthony Bahl

Crown Point
Junior
Crown Point Regional

2021 5th at 113lbs

Win by Decision 2-0 over M. Major
Loss by Decision 6-2 to B. Ison
Win by Major Decision 13-5 over N. Derifield
Win by Tech Fall 4:19 (18-3) over C. Faurote
Win by Tech Fall 4:37 (16-1) over C. Lapsley
Win by Decision 6-2 over Z. Walker
Loss by Decision 1-0 to B. Ison
Win by Pin 1:41 over H. Helson
Loss by Decision 6-2 to Z. Seltzer

5

Coy Hammack

Tell City
Junior
Bloomington South Regional

2020 Qualifier at 106lbs
2021 4th at 113lbs

Win by Tech Fall 20-5 over O. Phillips
Win by Decision 6-5 over K. Williams
Win by Pin 1:53 over D. Lashlee

6

Elijah Anthony

Frankfort
Senior
North Montgomery Regional

2019 Qualifier at 106lbs
2020 Qualifier at 113lbs
2021 Qualifier at 126lbs

Win by Tech Fall 19-4 over M. Cade
Win by Tech Fall 20-5 over R. Dinn
Win by Major Decision 17-5 over L. Webb
Win by Decision 11-7 over O. Clark-Stitts
Win by Tech Fall 19-3 over J. Lear
Win by Major Decision 13-5 over C. Fettig

7

Dylan Stroud

Manchester
Senior
Maconaquah Regional

2020 8th at 126lbs
2021 Qualifier at 132lbs

Win by Tech Fall 3:14 (22-7) over N. Derifield
Win by Major Decision 17-5 over D. Montelongo
Win by Decision 4-2 over D. Montelongo
Win by Pin 1:40 over C. Baldwin

8

Brevan Thrine

New Castle
Junior
Richmond Regional
Win by Pin 5:02 over I. Otto
Win by Major Decision 13-1 over Z. Haughton
Loss by Decision 6-4 ot to T. Wood
Win by Pin over O. Phillips
Loss by Decision 11-8 to J. Gerencser

9

Wyatt Krejsa

Center Grove
Sophomore
Mooresville Regional
Loss by Decision 9-6 to L. Gonzalez
Loss by Decision 3-2 to G. Garcia
Win by Decision 8-5 over E. Roudebush
Win by Decision 10-4 over Z. Walker
Loss by Pin 1:23 to Z. Seltzer
Win by Pin :41 over B. Hagewood
Win by Major Decision 11-0 over D. Wible
Win by Pin 1:04 over B. Hagewood
Win by Pin 3:46 over D. Lashlee
Win by Decision 6-3 over M. Major

10

Keegan Williams

Evansville Memorial
Junior
Evansville North Regional
Loss by Decision 6-5 to C. Hammack
Win by Decision 5-0 over D. Willis
Win by Decision 2-0 over T. Vanover

11

Michael Major

Carmel
Freshman
North Montgomery Regional
Loss by Decision 2-0 to A. Bahl
Win by Decision 4-0 over B. Edwards
Win by Major Decision 11-2 over A. Brandon
Win by Pin 5:16 over A. Amento
Loss by Decision 6-3 to W. Krejsa

12

Landon Bertsch

Bluffton
Senior
Jay County Regional

2019 Qualifier at 113lbs
2020 Qualifier at 126lbs
2021 6th at 126lbs

Win by Tech Fall 15-0 over L. Uhlman
Win by Pin 1:53 over C. Bollenbacher
Loss by Decision 7-5 to T. Wood
Win by Decision 6-1 over G. Cook
Win by Pin 3:56 over A. Hawkins

13

Zar Walker

Mishawaka
Sophomore
Penn Regional

Win by Pin 4:13 over C. Whitehead
Win by Decision 3-1 over J. Graber
Win by Decision 9-5 over Z. Haughton
Loss by Decision 6-2 to A. Bahl
Loss by Decision 10-4 to W. Krejsa
Loss by Decision 8-5 to W. Harper
Win by Decision 9-5 over T. O'Neill
Win by Decision 13-7 over N. Derifield

14

Drake Montelongo

Tippecanoe Valley
Senior
Penn Regional

Loss by Major Decision 17-5 to D. Stroud
Win by Pin 2:23 over S. Pratt
Loss by Decision 4-2 to D. Stroud

15

Aydan Amento

Evansville Central
Senior
Evansville North Regional

2020 Qualifier at 120lbs

Loss by Pin 5:16 to M. Major
Win by Decision 7-4 over C. Bender
Win by Decision 6-1 over X. Horton

16

Caleb Solomey

Kankakee Valley
Junior
Crown Point Regional

Win by Decision 11-9 over D. Wible
Win by Decision 5-3 over L. Clement
Win by Pin 5:30 over M. Stanley
Win by Decision 9-4 over M. Adamczyk

17

Brock Hagewood

Prairie Heights
Freshman
Goshen Regional
Win by Decision 11-4 over A. Hawkins
Win by Decision 10-3 over M. Stanley
Win by Pin 3:53 over O. Phillips
Win by Pin 3:58 over Z. Haughton
Win by Tech Fall 20-5 over L. Stuckman
Loss by Pin :41 to W. Krejsa
Loss by Pin 1:04 to W. Krejsa
Win by Pin :59 over C. Faurote
Win by Pin 5:06 over B. Edwards
Loss by Pin :45 to C. Schoeff
Loss by Decision 12-10 to G. Cook

18

Ruben Padilla

Merrillville
Senior
Hobart Regional

19

Ethan Thompson

Beech Grove
Junior
Perry Meridian Regional

20

Drew Willis

Roncalli
Senior
Perry Meridian Regional

Loss by Pin 3:20 to Z. Seltzer
Win by Pin 3:58 over N. Nathan
Win by Decision 3-2 over E. Jeffery
Loss by Decision 5-0 to K. Williams

21

Zach Haughton

Mount Vernon (Fortville)
Senior
Pendleton Heights Regional
Loss by Major Decision 13-1 to B. Thrine
Win by Decision 10-7 over T. O'Neill
Loss by Decision 9-5 to Z. Walker
Loss by Major Decision 19-6 to Z. Seltzer
Win by Major Decision 8-0 over E. Roudebush
Win by Decision SV-1 5-3 over T. O'Neill
Loss by Pin 3:58 to B. Hagewood

22

Calvin Faurote

Bellmont
Senior
Jay County Regional

Win by Decision 12-10 over L. Uhlman
Win by Major Decision 13-5 over T. Tyson
Win by Major Decision 9-1 over E. Reiley
Win by Decision 3-2 over L. Stuckman
Loss by Tech Fall 4:19 (18-3) to A. Bahl
Loss by Pin :59 to B. Hagewood

23

Logan Uhlman

Adams Central
Junior
Jay County Regional

2021 Qualifier at 126lbs

Loss by Tech Fall 15-0 to L. Bertsch
Win by Pin 1:37 over E. Reiley
Loss by Decision 12-10 to C. Faurote
Win by Decision 5-3 over M. Cade

24

Thadeus O'Neill

Westfield
Senior
North Montgomery Regional
Loss by Decision 9-7 to A. Brandon
Loss by Decision 10-7 to Z. Haughton
Win by Pin 2:09 over D. Wible
Win by Pin 3:28 over L. Stuckman
Win by Major Decision 10-0 over C. Lapsley
Loss by Decision SV-1 5-3 to Z. Haughton
Win by Pin 5:40 over W. Harper
Loss by Decision 9-5 to Z. Walker

25

Ethan Roudebush

Bloomington South
Senior
Bloomington South Regional

Loss by Major Decision 8-0 to Z. Haughton
Loss by Decision 8-5 to W. Krejsa
Win by Decision 10-3 over B. Denton
138lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Jesse Mendez

Crown Point
Senior
Crown Point Regional

2019 1st at 126lbs
2020 1st at 132lbs
2021 1st at 138lbs

Win by Pin 1:23 over L. Clement
Win by Decision 6-4 over Z. Seltzer
Win by Pin 0:46 over L. Farling
Win by Pin 0:41 over W. Harper
Win by Pin 0:50 over I. O'Neill
Win by Pin 2:45 over S. Stits
Win by Pin 1:11 over G. Garcia
Win by Pin 1:02 over C. Kasprzak
Win by Pin 3:28 over L. Gonzalez

2

Cole Solomey

Kankakee Valley
Senior
Crown Point Regional

2020 7th at 120lbs
2021 6th at 132lbs

Win by Decision 9-2 over L. Webb

3

Bryce Lowery

Roncalli
Junior
Perry Meridian Regional

2020 4th at 106lbs
2021 7th at 126lbs

Win by Decision 3-2 over L. Gonzalez
Win by Pin 1:41 over R. Fisher
Win by Major Decision 12-2 over E. Jeffery
Win by Pin 0:55 over L. Knable
Win by Tech Fall 15-0 over R. White

4

Gavin Garcia

Brownsburg
Senior
Mooresville Regional

2021 Qualifier at 138lbs

Loss by Decision 11-5 to N. Tattini
Win by Major Decision 11-3 over W. Harper
Win by Decision 3-2 over W. Krejsa
Loss by Pin 1:11 to J. Mendez
Win by Decision 7-2 over C. Shelton

5

Julius Gerencser

Daleville
Senior
Jay County Regional

2021 8th at 138lbs

Loss by Decision 4-3 to J. Necessary
Loss by Decision 6-3 to J. Necessary
Win by Pin 3:09 over C. Andrews
Win by Decision 6-1 over S. Vitello
Win by Decision 6-3 over J. Necessary
Win by Decision 11-8 over B. Thrine

6

Cash Turner

Edgewood
Junior
Bloomington South Regional

2020 7th at 106lbs

Win by Major Decision 19-4 over D. Tuttle
Win by Pin 5:13 over C. Shelton
Win by Decision 3-0 over R. Fisher
Win by Decision 7-5 TB-2 over S. Stits
Win by Decision 6-4 over C. Shelton
Win by Decision 1-0 ! over L. Knable

7

Ashton Hayhurst

Castle
Senior
Evansville North Regional

2020 Qualifier at 126lbs

8

Wesley Harper

Penn
Sophomore
Penn Regional

Loss by Major Decision 11-3 to G. Garcia
Win by Decision 5-3 over L. Gonzalez
Win by Pin 4:28 over T. Vanover
Loss by Pin 0:41 to J. Mendez
Win by Pin 2:40 over C. Baldwin
Win by Default over C. Johnson
Win by Decision 8-4 over L. Clement
Win by Decision 8-5 over Z. Walker
Loss by Pin 5:40 to T. O'Neill
Win by Default 6-3 over N. Eberhart

9

Dominic Litchfield

Bellmont
Senior
Jay County Regional

2021 Qualifier at 132lbs

Win by Decision 3-2 over L. Teusch
Win by Major Decision 14-2 over L. Teusch
Win by Decision 9-8 over T. Wood
Win by Tech Fall 21-6 over R. Dinn
Win by Default over C. Johnson
Win by Pin 2.10 over I. O'Neill
Win by Decision 10-6 over C. Baldwin
Win by Decision 9-2 over E. Roudebush
Win by Major Decision 11-1 over H. Miller
Win by Decision 9-3 over S. Stits
Loss by Decision SV1 7-5 to L. Clement

10

Carson Johnson

Mount Vernon (Fortville)
Senior
Pendleton Heights Regional

Win by Pin 1:02 over R. Fisher
Loss by Default to W. Harper
Loss by Default to L. Gonzalez
Loss by Default to D. Litchfield
Win by Decision 4-2 over E. Roudebush

11

Dillon Tuttle

Delta
Senior
Jay County Regional

Win by Pin 1:35 over H. Miller
Win by Pin 5:13 over C. Andrews
Loss by Major Decision 19-4 to C. Turner
Win by Pin 4:14 over S. Loshe

12

Luke Gonzalez

Indianapolis Cathedral
Senior
Pendleton Heights Regional

Loss by Decision 3-2 to B. Lowery
Win by Decision 9-6 over W. Krejsa
Win by Decision 10-4 over T. Vanover
Loss by Decision 5-3 to W. Harper
Win by Pin 5:00 over H. Miller
Win by Default over C. Johnson
Loss by Decision 5-4 to E. Roudebush
Win by Pin over D. Lengerich
Loss by Pin 3:28 to J. Mendez

13

Keegan Grandinetti

Whiteland
Junior
Mooresville Regional
Win by Decision 7-6 over L. Webb
Loss by Pin 2:54 to A. Oliver
Win by Pin 5:43 over A. Goodwin
Win by Decision 9-5 over I. O'Neill
Loss by Decision 3-1 to Z. Zach
Loss by Pin to B. Spears

14

Omarion Clark-Stitts

Kokomo
Senior
Maconaquah Regional

Win by Decision 10-8 over J. Necessary
Win by Decision 6-4 over L. Webb
Loss by Decision 11-7 to E. Anthony
Win by Decision 3-1 over R. Dinn
Win by Decision 7-5 over J. Necessary

15

Lou Knable

Floyd Central
Junior
Bloomington South Regional
Win by Decision 5-2 over D. Lengerich
Loss by Pin 0:55 to B. Lowery
Win by Decision 5-2 over E. Roudebush
Loss by Decision 1-0 ! to C. Turner

16

Lakin Webb

Rensselaer Central
Senior
Logansport Regional

2021 Qualifier at 132lbs

Win by Tech Fall 18-3 over L. Sertic
Win by Decision 3-1 OT over C. Fettig
Win by Decision 5-1 over J. Lear
Win by Decision 7-1 over C. Niehaus
Loss by Tech Fall 15-0 to S. Levitz
Loss by Decision 7-6 to K. Grandinetti
Win by Pin 5:30 over C. Fettig
Loss by Decision 6-4 to O. Clark-Stitts
Loss by Major Decision 17-5 to E. Anthony
Win by Decision 6-3 over J. Lear
Win by Pin 3:29 over L. Clement
Loss by Decision 9-2 to C. Solomey

17

Hunter Miller

Wawasee
Junior
Penn Regional

Loss by Pin 1:35 to D. Tuttle
Win by Decision 4-2 over C. Clark
Win by Decision 7-2 over N. Eberhart
Loss by Pin 5:00 to L. Gonzalez
Loss by Major Decision 11-1 to D. Litchfield

18

Cameron Clark

Jay County
Sophomore
Jay County Regional

2021 Qualifier at 132lbs

Loss by Decision 4-2 to H. Miller
Win by Pin 4:00 over J. Gilbert

19

Reece Fisher

Columbus East
Senior
Jeffersonville Regional

Win by Decision 4-2 over D. Lengerich
Loss by Pin 1:41 to B. Lowery
Loss by Pin 1:02 to C. Johnson
Win by Pin 1:49 over C. Peacock
Win by Decision SV-1 3-1 over S. Stits
Loss by Pin 2:18 to E. Roudebush
Win by Pin :52 over J. McGill
Win by Decision 6-3 over G. Arsini
Loss by Decision 3-0 to C. Turner
Win by Decision 5-1 over R. White

20

Silas Stits

Center Grove
Freshman
Mooresville Regional
Loss by Decision 3-2 to L. Farling
Win by Decision 2-1 over T. Vanover
Win by Pin 1:05 over J. Gilbert
Loss by Pin 2:45 to J. Mendez
Win by Major Decision 12-3 over C. Kasprzak
Loss by Decision SV-1 3-1 to R. Fisher
Loss by Decision 9-3 to D. Litchfield
Win by Decision 2-1 over N. Eberhart
Loss by Decision 7-5 TB-2 to C. Turner
Win by Decision 7-0 over C. Shelton
Loss by Decision 9-6 to L. Farling
Win by Decision 8-2 over E. Roudebush

21

Zach Lang

Hamilton Southeastern
Sophomore
North Montgomery Regional
Win by Decision 8-5 over L. Farling
Win by Decision 1-0 over C. Shelton
Loss by Decision 4-3 to C. Shelton
Win by Decision 8-6 over L. Farling
Loss by Pin to R. White
Win by Major Decision 15-4 over L. Farling
Loss by Decision 4-3 to I. O'Neill

22

Evan Roudebush

Bloomington South
Freshman
Bloomington South Regional
Loss by Decision 9-2 to D. Litchfield
Win by Pin 2:18 over R. Fisher
Win by Decision 5-4 over L. Gonzalez
Loss by Decision 4-2 to C. Johnson
Win by Decision 10-6 over L. Clement
Loss by Decision 5-2 to L. Knable
Loss by Major Decision 12-4 to D. Mills
Loss by Decision 8-2 to S. Stits

23

Lucas Clement

Merrillville
Junior
Hobart Regional

Loss by Pin 1:23 to J. Mendez
Win by Pin 1:59 over J. McGill
Win by Decision SV1 7-5 over D. Litchfield
Loss by Decision 10-6 to E. Roudebush
Loss by Decision 8-4 to W. Harper
Win by Pin 1:58 over D. Wible
Loss by Decision 5-3 to C. Solomey
Win by Decision 12-6 over M. Hood
Loss by Pin 3:29 to L. Webb
Win by Major Decision 10-2 over L. Sertic
Win by Pin 4:57 over S. Vitello

24

Stefan Vitello

Valparaiso
Senior
Crown Point Regional

2020 Qualifier at 113lbs

Loss by Decision 6-1 to J. Gerencser
Loss by Pin 4:57 to L. Clement

25

Giovanni Arsini

Homestead
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional
Loss by Decision 6-3 to R. Fisher
145lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Matthew Koontz

Perry Meridian
Senior
Perry Meridian Regional

2020 2nd at 132lbs
2021 3rd at 152lbs

Win by Decision 5-4 over H. Watson
Win by Major Decision 10-0 over Z. Hollyfield
Win by Pin 1:26 over N. Banet
Win by Pin 3:23 over J. Neibert
Win by Decision 5-0 over Z. Wilson
Win by Pin 3:57 over Z. Wilson
Win by Pin over B. Spears
Win by Pin over J. Neibert

2

Hayden Watson

Center Grove
Senior
Mooresville Regional

2020 3rd at 132lbs
2021 2nd at 145lbs

Loss by Decision 5-4 to M. Koontz
Win by Tech Fall 25-10 over D. Graham
Win by Major Decision 18-7 over H. May
Win by Pin over A. Oliver
Win by Pin 3:52 over B. Hooper
Win by Decision 3-1 over N. Tattini
Win by Pin 2:11 over K. Wilson
Win by Decision 12-5 over J. Neibert
Win by Pin :25 over M. Cornwell
Win by Decision 8-7 over A. Torres

3

Aidan Torres

Chesterton
Junior
Crown Point Regional

2020 6th at 126lbs
2021 8th at 132lbs

Win by Major Decision 9-1 over N. Tattini
Win by Pin fall 2:42 over G. Krause
Win by Pin fall 4:48 over G. Krause
Win by Major Decision fall 3:05 over A. Pellot
Win by Tech Fall 20-5 over M. Hood
Win by Major Decision 17-7 over A. Costello
Win by Tech Fall 20-5 over N. Banet
Win by Major Decision 14-4 over N. Tattini
Loss by Decision 8-7 to H. Watson

4

Brody Arthur

Oak Hill
Senior
Maconaquah Regional

2020 Qualifier at 132lbs
2021 5th at 138lbs

Win by Decision 9-2 over B. Baker
Win by Pin :51 over R. Brandenburg
Win by Decision 5-0 over D. Frazier

5

Toby Abbott

Cowan
Senior
Jay County Regional

2021 8th at 145lbs

Win by Decision 3-0 over J. Necessary
Win by Decision 5-1 over D. Frazier

6

Nick Tattini

Crown Point
Senior
Crown Point Regional

2020 Qualifier at 138lbs

Loss by Major Decision 9-1 to A. Torres
Win by Decision 11-5 over G. Garcia
Win by Major Decision 11-2 over G. Davis
Win by Major Decision 12-2 over B. Baker
Win by Tech Fall 4:55 (17-2) over L. Sertic
Loss by Decision 3-1 to H. Watson
Win by Decision 1-0 over D. Graham
Win by Decision 5-2 over B. Garcia
Loss by Major Decision 14-4 to A. Torres
Win by Decision 5-2 over D. Graham

7

Blaze Garcia

Brownsburg
Senior
Mooresville Regional

2019 Qualifier at 106lbs

Loss by Decision 8-1 to S. Goin
Win by Pin 1:41 over Z. Hollyfield
Win by Decision 7-2 over D. Mills
Loss by Decision 5-2 to N. Tattini
Win by Major Decision 14-3 over I. O'Neill

8

Zach Wilson

Roncalli
Senior
Perry Meridian Regional

Loss by Decision 6-4 to D. Graham
Win by Pin 1:00 over J. Barger
Win by Pin 1:02 over J. McGill
Win by Decision 5-2 over N. Akers
Loss by Decision 5-0 to M. Koontz
Loss by Pin 3:57 to M. Koontz

9

Dillon Graham

Indianapolis Cathedral
Sophomore
Pendleton Heights Regional

2021 4th at 120lbs

Win by Decision 6-4 over Z. Wilson
Win by Decision 5-2 over H. May
Loss by Tech Fall 25-10 to H. Watson
Loss by Decision 3-1 to Z. Hollyfield
Win by Decision 8-2 over A. Pellot
Win by Decision 6-5 over B. Hooper
Win by Decision 7-1 over S. Levitz
Loss by Decision 1-0 to N. Tattini
Win by Major Decision 12-2 over C. Watts
Loss by Decision 11-9 to R. Searcy
Win by Tech Fall 21-6 over M. Hood
Loss by Decision 5-2 to N. Tattini
Win by Tech Fall 18-3 over I. Holden

10

Hunter May

Evansville Mater Dei
Sophomore
Evansville North Regional

2021 4th at 145lbs

Loss by Decision 5-2 to D. Graham
Loss by Major Decision 18-7 to H. Watson
Win by Pin 0:38 over Z. Hollyfield

11

Brac Hooper

Zionsville
Senior
North Montgomery Regional

2020 Qualifier at 113lbs
2021 Qualifier at 132lbs

Win by Pin 3:50 over Z. Zach
Win by Major Decision 10-0 over G. Davis
Loss by Decision 6-5 to D. Graham
Loss by Pin 3:52 to H. Watson
Win by Major Decision 8-0 over Z. Hollyfield
Win by Pin 4:55 over Z. Hollyfield
Win by Major Decision 9-0 over C. Watts
Win by Decision 7-0 over A. Kiner
Win by Decision 8-7 over A. Oliver
Win by Decision 9-2 over E. Halevi

12

Corbin Walston

Lawrenceburg
Senior
Richmond Regional

Win by Decision 5 over R. Searcy
Win by Pin over Z. Zach

13

Devin Frazier

Centerville
Senior
Richmond Regional

2021 Qualifier at 132lbs

Loss by Decision 5-1 to T. Abbott
Win by Major Decision 15-6 over N. Akers
Win by Major Decision 18-5 over K. Lounsbury
Loss by Decision 5-0 to B. Arthur
Win by Major Decision 13-5 over A. Lewis

14

Rider Searcy

East Central
Junior
Richmond Regional

Win by Pin 1:03 over N. Banet
Win by Decision 11-9 over D. Graham
Loss by Decision 5 to C. Walston

15

Gavin Davis

Bellmont
Freshman
Jay County Regional
Win by Decision 9-3 over A. Lewis
Loss by Major Decision 10-0 to B. Hooper
Loss by Major Decision 11-2 to N. Tattini
Win by Decision SV-1 6-4 over B. Baker
Win by Decision 2-1 over S. Levitz
Loss by Decision 8-4 to B. Miller

16

Anfernee Oliver

Ben Davis
Senior
Mooresville Regional

Loss by Pin to H. Watson
Win by Pin 2:54 over K. Grandinetti
Win by Pin 5:08 over A. Goodwin
Win by Decision 11-7 over A. Kiner
Loss by Decision 8-7 to B. Hooper

17

Sam Levitz

Prairie Heights
Senior
Goshen Regional

2021 Qualifier at 145lbs

Win by Tech Fall 15-0 over L. Webb
Win by Tech Fall 15-0 over Z. Hollyfield
Loss by Decision 7-1 to D. Graham
Loss by Decision 2-1 to G. Davis
Loss by Major Decision 9-1 to Z. Hollyfield
Win by Pin :30 over K. Wilson
Win by Decision 7-1 over E. Evan
Win by Decision 10-6 over B. Miller
Win by Decision 12-7 over J. Todd

18

Tyler Lee

Northview
Sophomore
Bloomington South Regional
Loss by Decision 17-13 to J. Neibert
Win by Pin 4:46 over N. Lommock

19

Conner Watts

Jimtown
Junior
Goshen Regional

Win by Decision 13-6 over B. Miller
Win by Pin 1:23 over J. Jalen
Win by Pin 1:43 over J. Todd
Loss by Pin 4:26 to B. Baker
Loss by Major Decision 12-2 to D. Graham
Loss by Major Decision 9-0 to B. Hooper
Win by Pin :47 over Z. Hollyfield

20

Nick Durall

Wheeler
Senior
Crown Point Regional

Win by Pin 3:14 over Z. Hollyfield

21

Ben Miller

Lakeland
Senior
Goshen Regional

Win by Decision 11-8 over S. Hart
Win by Decision 3-0 over B. Miller
Loss by Decision 13-6 to C. Watts
Win by Pin 4:36 over E. Evan
Win by Decision 6-0 over B. Baker
Loss by Decision 10-6 to S. Levitz
Win by Decision 8-4 over G. Davis

22

Zymarion Hollyfield

Penn
Sophomore
Penn Regional

Loss by Pin 1:41 to B. Garcia
Win by Decision 3-1 over D. Graham
Loss by Pin 0:38 to H. May
Loss by Major Decision 10-0 to M. Koontz
Win by Decision 10-3 over A. Kiner
Win by Decision 6-2 over B. Baker
Loss by Tech Fall 15-0 to S. Levitz
Win by Major Decision 9-1 over S. Levitz
Loss by Major Decision 8-0 to B. Hooper
Win by Pin 2:36 over T. Thomas
Loss by Pin 4:55 to B. Hooper
Win by Pin :37 over J. Williams
Win by Pin 4:46 over M. Hood
Loss by Pin :47 to C. Watts
Loss by Pin 3:14 to N. Durall

23

Brayden Baker

Garrett
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional

Loss by Decision 9-2 to B. Arthur
Loss by Decision 6-2 to Z. Hollyfield
Win by Pin 4:26 over C. Watts
Loss by Major Decision 12-2 to N. Tattini
Loss by Decision SV-1 6-4 to G. Davis
Loss by Decision 3-2 to J. Todd
Loss by Decision 6-0 to B. Miller

24

Nick Akers

North Posey
Senior
Evansville North Regional
Loss by Major Decision 15-6 to D. Frazier
Loss by Decision 5-2 to Z. Wilson
Win by Decision 6-3 over M. Gates

25

Braedon Spears

Plainfield
Junior
Mooresville Regional

Loss by Decision 12-10 OT to E. Halevi
Win by Pin over K. Grandinetti
Loss by Pin to M. Koontz
Win by Tech Fall 19-2 over J. Neibert
152lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Sam Goin

Crown Point
Junior
Crown Point Regional

2020 5th at 106lbs
2021 4th at 126lbs

Win by Tech Fall 24-9 over E. Halevi
Win by Decision 8-1 over B. Garcia
Win by Pin 0:54 over J. Jackson
Win by Pin 0:25 over T. Span
Win by Pin 0:57 over J. Rooney
Win by Tech Fall 19-2 over A. Costello
Win by Decision 8-5 over A. Rinehart
Win by Major Decision 18-5 over N. Cicciarelli

2

Anthony Rinehart

Zionsville
Freshman
North Montgomery Regional
Win by Decision 1-0 over J. Rooney
Win by Pin 3:17 over G. Bragg
Win by Decision 3-2 over D. Ruhlman
Loss by Decision 8-5 to S. Goin
Win by Pin 5:50 over K. Bisping
Win by Pin 3:19 over K. Mabie
Win by Pin 2:56 over G. Mallery
Win by Pin 5:17 over E. Arsini

3

Delaney Ruhlman

Bloomington South
Junior
Bloomington South Regional

2020 Qualifier at 120lbs
2021 2nd at 138lbs

Win by Pin :34 over G. Mallery
Win by Pin :26 over K. Mabie
Win by Pin 3:56 over A. Costello
Loss by Decision 3-2 to A. Rinehart
Win by Pin 3:33 over C. Leech

4

Alex Currie

Adams Central
Senior
Jay County Regional

2020 7th at 145lbs
2021 Qualifier at 152lbs

Win by Decision 3-1 over A. Dull
Win by Major Decision 12-1 over B. Porter
Win by Pin 2:45 over G. Manley
Win by Decision 5-2 over T. DuPont
Win by Major Decision 14-1 over E. Arsini
Win by Pin 1:07 over K. Howard
Win by Pin 1:20 over K. Logan
Win by Pin 1:41 over K. Lounsbury
Win by Decision 3-1 over A. Dull
Win by Decision 9-3 over E. Apps

5

Kody Glithero

Roncalli
Senior
Perry Meridian Regional

Win by Major Decision 16-5 over E. Eli
Win by Decision 9-7 over A. Costello
Win by Pin over J. Grant

6

Luke Robards

Evansville Central
Junior
Evansville North Regional
Win by Major Decision 17-3 over B. Chew
Win by Pin 1:07 over E. Halevi

7

Andre Merritt

Center Grove
Junior
Mooresville Regional
Win by Pin 4:55 over N. Cicciarelli
Win by Pin 0:57 over J. Jackson
Win by Decision 12-7 over J. Pierre

8

Nick Cicciarelli

Brownsburg
Senior
Mooresville Regional

Win by Major Decision 13-4 over A. White
Loss by Pin 4:55 to A. Merritt
Win by Decision 5-4 over A. Steenbeke
Loss by Major Decision 18-5 to S. Goin
Loss by Decision 3-2 UTB to L. Boe

9

AJ Dull

South Adams
Senior
Jay County Regional

2020 Qualifier at 145lbs

Win by Decision 5-2 over J. Eberhart
Loss by Decision 3-1 to A. Currie
Loss by Decision 3-2 to C. Leech
Win by Pin 1:39 over A. Ross
Loss by Decision 3-1 to A. Currie
Win by Pin over E. Apps
Win by Major Decision 9-1 over B. Kinnick

10

Tyce DuPont

Tell City
Junior
Bloomington South Regional

Win by Decision 3-1 over G. Gard
Loss by Decision 5-2 to A. Currie

11

Max Naselroad

Alexandria Monroe
Senior
Pendleton Heights Regional

2021 Qualifier at 145lbs

Win by Major Decision 8-0 over E. Childers

12

Mitchell Betz

Western
Sophomore
Maconaquah Regional

Win by Pin 1:21 over G. Manley
Win by Decision 6-4 over C. Leech
Win by Default 4:39 over K. Rhonemus
Win by Decision 5-1 over T. Hood
Win by Major Decision 15-6 over B. Russell
Win by Decision 5-1 over T. Hood
Win by Decision 7-0 over B. Porter
Win by Decision 7-3 over T. Hood

13

Tristen Hood

Harrison (WL)
Senior
Logansport Regional

Win by Major Decision 8-0 over G. Gard
Win by Major Decision 11-1 over B. Russell
Loss by Decision 5-1 to M. Betz
Loss by Decision 5-1 to M. Betz
Win by Major Decision 11-2 over A. Brickey
Loss by Decision 7-3 to M. Betz

14

Brenton Russell

Warren Central
Sophomore
Perry Meridian Regional
Loss by Major Decision 11-1 to T. Hood
Win by Pin 1:49 over C. Carrington
Loss by Major Decision 15-6 to M. Betz
Win by Pin 1:21 over G. Gard

15

Aidan Costello

Hobart
Freshman
Hobart Regional
Loss by Decision 7-4 to K. Bisping
Loss by Decision 9-7 to K. Glithero
Loss by Pin 1:11 to K. Mabie
Loss by Pin 3:56 to D. Ruhlman
Win by Decision 8-4 over C. Leech
Win by Pin 3:57 over G. Manley
Loss by Tech Fall 19-2 to S. Goin
Win by Decision 5-3 SV-1 over A. Brickey
Loss by Major Decision 17-7 to A. Torres
Loss by Decision 10-5 to G. Mallery
Loss by Decision 4-1 to K. Bisping
Win by Decision 7-6 over T. Span
Win by Decision 7-6 over A. Brickey

16

Chase Leech

Garrett
Sophomore
Carroll(Fort Wayne) Regional

2021 Qualifier at 152lbs

Win by Decision 4-2 SV-1 over T. Reed
Win by Decision 3-2 over A. Dull
Loss by Decision 6-4 to M. Betz
Win by Decision 6-5 over G. Manley
Loss by Pin 3:33 to D. Ruhlman
Loss by Decision 8-4 to A. Costello
Win by Decision 9-3 over K. Lounsbury
Win by Decision 10-6 over A. Brickey

17

Eitan Halevi

Carmel
Senior
North Montgomery Regional

Loss by Tech Fall 24-9 to S. Goin
Win by Pin 2:00 over J. Roll
Win by Decision 12-5 over L. Cheatham
Loss by Pin 1:07 to L. Robards
Win by Decision 12-10 OT over B. Spears
Loss by Decision 9-2 to B. Hooper

18

Chase Carrington

Greencastle
Junior
Mooresville Regional

Win by Major Decision 12-3 over G. Gard
Loss by Pin 1:49 to B. Russell

19

Austin Brickey

Carroll (Fort Wayne)
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional
Win by Pin 5:54 over G. Manley
Win by Decision 9-3 over E. Arsini
Win by Decision 10-4 over K. Mabie
Win by Decision 4-3 over K. Bisping
Loss by Decision 6-5 to K. Bisping
Loss by Decision 5-3 SV-1 to A. Costello
Loss by Decision 10-6 to C. Leech
Loss by Decision 7-6 to A. Costello
Loss by Major Decision 11-2 to T. Hood
Win by Decision 6-3 over E. Arsini
Win by Decision 10-5 over K. Lounsbury

20

Eli Bustamante

Indianapolis Bishop Chatard
Senior
Pendleton Heights Regional

Win by Major Decision 11-1 over L. Cain
Win by Major Decision 11-1 over L. Cain
Win by Decision 8-4 over J. Jackson

21

Garrett Manley

Bellmont
Senior
Jay County Regional

Loss by Pin 5:54 to A. Brickey
Loss by Pin 2:45 to A. Currie
Loss by Pin 1:21 to M. Betz
Win by Decision 4-3 over J. Rooney
Loss by Decision 6-5 to C. Leech
Win by Decision 7-6 over K. Bisping
Win by Decision 8-4 over G. Bragg
Loss by Pin 3:57 to A. Costello
Win by Major Decision 15-7 over N. Salary

22

Kenneth Bisping

Lowell
Sophomore
Crown Point Regional

Win by Decision 7-4 over A. Costello
Win by Decision 3-1 over T. Span
Loss by Decision 4-3 to A. Brickey
Win by Decision 5-1 over A. Ross
Win by Decision 6-5 over A. Brickey
Loss by Decision 7-6 to G. Manley
Loss by Pin 5:50 to A. Rinehart
Win by Decision 2-0 over N. Salary
Win by Decision 10-6 over C. Carter
Win by Decision 4-1 over A. Costello

23

Greyson Gard

Rochester
Junior
Maconaquah Regional
Loss by Decision 3-1 to T. DuPont
Win by Decision 7-6 over K. Lounsbury
Loss by Major Decision 8-0 to T. Hood
Loss by Major Decision 12-3 to C. Carrington
Loss by Pin 1:21 to B. Russell
Win by Decision 5-0 over G. Mallery

24

Keagen Mabie

Mishawaka
Senior
Penn Regional
Win by Pin 1:11 over A. Costello
Loss by Decision 10-4 to A. Brickey
Win by Decision 2-0 over A. Ross
Loss by Pin :26 to D. Ruhlman
Win by Pin over G. Mallery
Loss by Pin 3:19 to A. Rinehart
Loss by Decision 7-2 to J. Rooney
Loss by Pin to K. Lone
Win by Pin over B. Pittman

25

Jon Eberhart

New Castle
Junior
Richmond Regional
Loss by Decision 5-2 to A. Dull
Loss by Decision 6-2 to B. Kinnick
160lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

J Conway

Floyd Central
Senior
Bloomington South Regional

2019 Qualifier at 126lbs
2020 6th at 138lbs
2021 1st at 152lbs

Win by Decision SV 3-1 over K. Law
Win by Tech Fall 4:10 (24-8) over J. Pierre
Win by Decision 11-6 over C. Newman
Win by Tech Fall 25-10 over A. Reynolds
Win by Pin 2:28 over C. Wagner
Win by Decision 16-9 over J. Weems

2

Kade Law

Columbus East
Senior
Jeffersonville Regional

2019 Qualifier at 145lbs
2021 3rd at 160lbs

Loss by Decision SV 3-1 to J. Conway
Win by Decision 11-5 over J. Braun
Win by Major Decision 10-1 over C. Euson
Win by Major Decision 25-11 over A. Stuck
Win by Major Decision 25-11 over A. Stuck
Win by Pin 1:35 over C. Crisp
Win by Decision 8-1 over I. Valdez
Win by Decision 3-2 over L. Buchanan
Win by Decision 5-1 over J. Braun
Win by Major Decision 15-4 over C. Guenin

3

Cody Goodwin

Crown Point
Junior
Crown Point Regional
Win by Tech Fall 21-5 over G. Ison
Win by Major Decision 13-2 over N. Powell
Win by Pin 0:59 over M. James
Win by Pin 3:27 over J. Weems
Win by Major Decision 15-2 over D. Myers
Win by Pin 2:33 over A. Reynolds
Win by Pin 2:15 over G. Bragg

4

Landon Boe

Avon
Senior
Mooresville Regional

2020 Qualifier at 138lbs
2021 7th at 160lbs

Win by Tech Fall 19-4 over C. Wagner
Win by Decision 16-4 over N. Powell
Win by Decision 5-2 over L. Farnell
Win by Decision 3-2 UTB over N. Cicciarelli
Win by Decision 3-2 over T. Jones
Win by Decision 3-2 over C. Guenin

5

Julian Weems

Center Grove
Freshman
Mooresville Regional
Win by Pin 5:29 over H. Garcia
Loss by Pin 3:27 to C. Goodwin
Win by Pin 3:39 over A. Steenbeke
Win by Pin 1:45 over C. Wagner
Win by Pin 1:20 over K. Lone
Win by Pin 0:48 over B. Shaffer
Loss by Decision 16-9 to J. Conway
Win by Pin :40 over C. Hostetler

6

Aaron Steenbeke

Penn
Junior
Penn Regional

2020 Qualifier at 160lbs
2021 Qualifier at 160lbs

Win by Pin 2:40 over J. Jackson
Win by Decision 5-1 over J. Pierre
Loss by Decision 5-4 to N. Cicciarelli
Win by Pin 2:41 over J. Landez
Win by Decision SV-1 4-2 over D. Myers
Loss by Pin 3:39 to J. Weems
Win by Decision 10-3 over A. Reynolds
Win by Pin 3:29 over C. Powell
Win by Pin 1:06 over C. Wagner

7

Luke Kemper

Evansville Central
Junior
Evansville North Regional

Win by Decision 12-8 over N. Powell

8

Tyler Jones

Warren Central
Senior
Perry Meridian Regional

2020 7th at 152lbs
2021 6th at 160lbs

Win by Decision 9-3 over N. Powell
Win by Pin 3:14 over G. Bragg
Loss by Pin 2:00 to C. Guenin
Loss by Decision 3-2 to L. Boe

9

Duke Myers

Bellmont
Sophomore
Jay County Regional

2021 Qualifier at 170lbs

Win by Major Decision 16-6 over J. Landez
Win by Major Decision 12-4 over C. Funk
Win by Decision 7-6 over K. Lone
Win by Major Decision 11-1 over E. Eli
Loss by Decision SV-1 4-2 to A. Steenbeke
Loss by Major Decision 15-2 to C. Goodwin
Win by Major Decision 19-7 over R. Burns
Win by Major Decision 14-4 over T. Reed

10

Chris Newman

Mount Vernon (Posey)
Senior
Evansville North Regional

2019 Qualifier at 106lbs

Win by Decision 10-2 over M. Hutchison
Loss by Decision 11-6 to J. Conway
Win by Decision 10-4 over Z. Huckaby
Loss by Default 5-0 to V. Tinoco

11

Leo Calderon

Centerville
Senior
Richmond Regional

Win by Decision 10-9 over W. Maiden
Win by Major Decision 13-4 over E. Apps
Win by Decision 10-8 ot sv over J. Jones
Win by Decision 10-3 over J. Mobley

12

Logan Farnell

Maconaquah
Junior
Maconaquah Regional

2021 Qualifier at 160lbs

Win by Major Decision 15-3 over J. Landez
Win by Major Decision 15-3 over J. Landez
Loss by Decision 5-2 to L. Boe

13

Jeb Prechtel

Jasper
Junior
Bloomington South Regional
Win by Pin over J. James
Win by Pin over C. Guenin
Win by Pin 0:37 over A. Bennett

14

Kaden Lone

NorthWood
Junior
Goshen Regional

Loss by Decision 7-6 to D. Myers
Win by Pin 0:49 over C. Wagner
Win by Pin 0:59 over C. Carter
Loss by Decision 5-4 to A. Reynolds
Loss by Pin 1:20 to J. Weems
Win by Decision :59 over L. Severe
Win by Pin over K. Mabie

15

Clay Guenin

Greenfield-Central
Sophomore
Perry Meridian Regional
Loss by Pin to J. Prechtel
Loss by Major Decision 15-4 to K. Law
Win by Pin 2:00 over T. Jones
Loss by Decision 3-2 to L. Boe

16

Charlie Euson

East Central
Senior
Richmond Regional

Win by Pin over J. Mobley
Loss by Major Decision 10-1 to K. Law
Win by Decision 7-3 over C. Powell
Win by Major Decision 10-2 over J. Jase
Win by Pin over G. Bragg

17

Chase Wagner

Zionsville
Sophomore
North Montgomery Regional

Win by Decision 6-5 over G. Ison
Loss by Tech Fall 19-4 to L. Boe
Win by Pin 0:22 over J. James
Loss by Pin 0:49 to K. Lone
Win by Pin 2:20 over M. James
Win by Pin 2:28 over G. Malone
Win by Pin 3:57 over Z. Truitt
Loss by Pin 1:45 to J. Weems
Win by Decision 9-6 over C. Powell
Loss by Pin 1:06 to A. Steenbeke
Win by Pin 1:11 over B. Shaffer
Loss by Pin 2:28 to J. Conway
Win by Major Decision 11-3 over N. Powell
Win by Pin 2:19 over J. Rooney

18

Joey Pierre

Evansville Mater Dei
Junior
Evansville North Regional
Loss by Pin 2:45 to N. Powell
Win by Decision 3-2 over G. Bragg
Loss by Decision 12-7 to A. Merritt
Loss by Decision 5-1 to A. Steenbeke
Win by Decision 7-4 over A. Stuck
Loss by Tech Fall 4:10 (24-8) to J. Conway

19

Andrew Stuck

Roncalli
Senior
Perry Meridian Regional
Loss by Major Decision 25-11 to K. Law
Loss by Major Decision 25-11 to K. Law
Loss by Decision 7-4 to J. Pierre

20

Alex Bennett

Valparaiso
Senior
Crown Point Regional
Loss by Pin 0:37 to J. Prechtel
Win by Decision 5-2 over C. Powell

21

Nathan Powell

Carmel
Junior
North Montgomery Regional

Win by Decision 5-3 over K. McConnell
Loss by Decision 9-3 to T. Jones
Loss by Major Decision 13-2 to C. Goodwin
Win by Pin 2:45 over J. Pierre
Win by Decision 12-6 over Z. Huckaby
Loss by Decision 16-4 to L. Boe
Loss by Decision 12-8 to L. Kemper
Loss by Major Decision 11-3 to C. Wagner

22

Michael Hutchison

Cascade
Junior
Mooresville Regional

Win by Decision 6-3 over B. Kinnick
Win by Decision 8-4 over D. Minor
Loss by Decision 10-2 to C. Newman
Win by Pin over N. Johnson
Loss by Decision 7-3 to W. Maiden

23

Cameron Powell

Mishawaka
Senior
Penn Regional

2021 Qualifier at 145lbs

Loss by Decision 7-3 to C. Euson
Win by Decision 2-0 over C. Carter
Loss by Pin 3:29 to A. Steenbeke
Loss by Decision 9-6 to C. Wagner
Loss by Decision 5-2 to A. Bennett
Win by Decision 5-1 over A. Ross

24

Bradey Pittman

Plymouth
Senior
Penn Regional

2021 Qualifier at 160lbs

Win by Decision 5-3 over J. Landez
Loss by Pin to K. Mabie

25

Jared Landez

Carroll (Fort Wayne)
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional
Loss by Major Decision 16-6 to D. Myers
Loss by Major Decision 15-3 to L. Farnell
Loss by Major Decision 15-3 to L. Farnell
Loss by Pin 2:41 to A. Steenbeke
Loss by Decision 7-0 to A. Reynolds
Loss by Decision 5-3 to B. Pittman
170lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Brody Baumann

Evansville Mater Dei
Senior
Evansville North Regional

2020 Qualifier at 145lbs
2021 1st at 160lbs

Win by Pin over N. Clouser
Win by Pin 0:23 over D. Quimby
Win by Decision 8-3 over C. Khawaja
Win by Major Decision 14-4 over A. Farmer

2

Codei Khawaja

Floyd Central
Senior
Bloomington South Regional

2021 Qualifier at 170lbs

Win by Pin 0:49 over G. Miller
Win by Major Decision 12-4 over A. Farmer
Loss by Decision 8-3 to B. Baumann
Win by Tech Fall 20-5 over N. Clouser

3

Hayden Shepherd

Western
Senior
Maconaquah Regional

2019 Qualifier at 126lbs
2020 Qualifier at 138lbs
2021 6th at 145lbs

Win by Tech Fall 16-0 over V. Tinoco
Win by Decision 13-3 over C. Kirk
Win by Decision 5-1 over A. Cashman
Win by Major Decision 10-0 over V. Tinoco
Win by Major Decision 17-8 over A. Cashman
Win by Decision 5-3 overtime over R. Cast
Win by Decision 8-3 over L. LeClerc
Loss by Decision 5-1 to B. Porter
Win by Pin over K. Howard
Win by Decision 6-0 over C. Perez-Xochipa
Win by Tech Fall 15-0 over C. Brown

4

Landon Buchanan

Jimtown
Senior
Goshen Regional

2021 8th at 160lbs

Win by Pin :51 over M. Summersett
Loss by Decision 3-2 to K. Law
Win by Decision 3-0 over N. Clouser
Win by Decision 5-0 over L. Penola
Loss by Decision 1-0 to D. Veazy
Win by Pin 1:42 over T. Ribar

5

Ben Phillips

Charlestown
Senior
Jeffersonville Regional

2021 8th at 152lbs

Win by Major Decision 14-4 over C. Gardner
Win by Major Decision 16-7 over T. Weakley

6

Ryan Cast

Hamilton Southeastern
Senior
North Montgomery Regional

Win by Major Decision 13-4 over M. Green
Win by Decision 7-3 over C. Brewer
Win by Tech Fall 17-0 over A. McClure
Win by Decision 7-4 over C. Gardner
Win by Decision SV-1 7-5 over B. Denny
Win by Major Decision 12-4 over C. Hostetler
Win by Decision 5-3 over C. Perez-Xochipa
Loss by Decision 5-3 overtime to H. Shepherd
Win by Decision 3-1 over L. Penola

7

Eli Johnson

Norwell
Senior
Jay County Regional

2021 Qualifier at 160lbs

Win by Tech Fall 16-0 over C. Kirk
Win by Pin 4:21 over M. Summersett
Win by Tech Fall 17-2 over C. Kirk
Win by Pin 1:38 over L. Kahn

8

Aiden Farmer

Evansville Memorial
Senior
Evansville North Regional

2021 Qualifier at 152lbs

Win by Decision 7-0 over B. Hook
Loss by Major Decision 12-4 to C. Khawaja
Loss by Major Decision 14-4 to B. Baumann

9

Caden Brewer

Brownsburg
Freshman
Mooresville Regional
Loss by Decision 7-3 to R. Cast
Win by Decision 11-10 over L. Penola
Win by Decision 6-2 over N. Clouser
Win by Pin :56 over D. Quimby
Loss by Major Decision 19-5 to O. Cruz

10

Connor Svantner

Valparaiso
Senior
Crown Point Regional
Loss by Decision 12-9 to A. White
Win by Decision 4-2 over J. Herrera
Win by Decision 8-5 over I. Valdez

11

Aiden Reynolds

Bloomington South
Senior
Bloomington South Regional

Win by Decision 7-0 over J. Landez
Win by Decision 5-4 over K. Lone
Win by Major Decision 11-0 over G. Malone
Loss by Decision 10-3 to A. Steenbeke
Loss by Pin 2:33 to C. Goodwin
Win by Pin 1:11 over G. Malone
Loss by Pin 1:39 to J. Slocum
Win by Decision 2-1 over N. Clouser
Loss by Tech Fall 25-10 to J. Conway

12

Noah Clouser

Center Grove
Sophomore
Mooresville Regional

Win by Decision 3-2 over C. Johnson
Loss by Decision 6-2 to C. Brewer
Loss by Pin to B. Baumann
Win by Decision 2-0 over J. Braun
Win by Decision 2-0 over J. McClure
Win by Decision 4-3 over A. White
Win by Pin 3:20 over C. Seifert
Win by Decision 3-0 over J. Braun
Win by Decision 8-2 over I. Valdez
Loss by Decision 3-0 to L. Buchanan
Loss by Decision 2-1 to A. Reynolds
Win by Pin 1:43 over V. Tinoco
Loss by Tech Fall 20-5 to C. Khawaja
Win by Pin 1:19 over J. Weisheit
Win by Decision 5-0 over J. Slocum

13

Jesse Herrera

Highland
Senior
Hobart Regional

Win by Pin 1:20 over W. Jeffires
Loss by Decision 4-2 to C. Svantner
Win by Pin 2:00 over Z. Truitt
Win by Pin 5:45 over C. Cervantes

14

JJ Braun

Indianapolis Cathedral
Senior
Pendleton Heights Regional

Loss by Decision 11-5 to K. Law
Loss by Decision 2-0 to N. Clouser
Win by Tech Fall 17-2 over C. Martin
Win by Decision 4-0 over A. White
Win by Pin 2:34 over D. Quimby
Win by Decision 3-0 over L. Penola
Win by Pin 1:17 over C. Seifert
Win by Major Decision 10-0 over I. Friedt
Loss by Decision 3-0 to N. Clouser
Loss by Decision 5-1 to K. Law
Win by Decision 8-1 over K. Rickard
Win by Decision 6-2 over S. Willems
Win by Major Decision 13-4 over C. Gardner
Win by Decision 14-10 over A. Cashman

15

Anthony Cashman

Warren Central
Sophomore
Perry Meridian Regional
Win by Decision 6-1 over E. Popp
Loss by Decision 5-1 to H. Shepherd
Loss by Major Decision 17-8 to H. Shepherd
Win by Major Decision 11-3 over C. Kirk
Win by Pin over J. James
Win by Decision 7-4 over C. Gardner
Loss by Decision 14-10 to J. Braun
Win by Decision 3-2 over B. Tincher

16

Lucas LeClerc

Plainfield
Senior
Mooresville Regional
Win by Pin 2:56 over I. Madden
Win by Default over B. Denny
Loss by Decision 8-3 to H. Shepherd
Win by Decision 9-6 over V. Tinoco
Win by Decision 14-7 over J. Weisheit
Win by Major Decision 18-5 over N. Eihusen

17

Isaac Valdez

Mishawaka
Junior
Penn Regional

Win by Pin 2:58 over G. Miller
Win by Decision 11-8 over C. Zimmerman
Win by Decision 3-2 over L. Penola
Win by Pin 3:33 over I. Friedt
Loss by Decision 8-1 to K. Law
Loss by Decision 8-2 to N. Clouser
Win by Pin 2:29 over D. Quimby
Loss by Decision 6-4 to L. Penola
Loss by Decision 8-5 to C. Svantner
Win by Pin over Z. Truitt

18

Vincent Tinoco

Whiteland
Junior
Mooresville Regional
Win by Decision 2-1 over C. Johnson
Loss by Tech Fall 16-0 to H. Shepherd
Win by Decision 4-3 over C. Kirk
Loss by Major Decision 10-0 to H. Shepherd
Loss by Pin 1:43 to N. Clouser
Win by Default 5-0 over C. Newman
Win by Decision 6-3 over J. James
Loss by Decision 9-6 to L. LeClerc

19

Chase Gardner

Greenfield-Central
Senior
Perry Meridian Regional
Loss by Decision 7-4 to R. Cast
Loss by Major Decision 14-4 to B. Phillips
Win by Decision 5-3 over J. Sutton
Loss by Decision 7-4 to A. Cashman
Loss by Major Decision 13-4 to J. Braun
Win by Decision 10-7 over J. Weisheit

20

Maverick Summersett

South Adams
Junior
Jay County Regional
Win by Pin 1:50 over L. Kahn
Loss by Pin 4:21 to E. Johnson
Win by Pin 3:03 over Z. France
Loss by Pin :51 to L. Buchanan
Win by Decision 13-10 over L. Kahn
Win by Pin over A. Myers

21

Jordan Sutton

Columbus East
Junior
Jeffersonville Regional
Win by Decision 9-8 over J. Jackson
Win by Decision SV1 14-12 over B. Denny
Loss by Decision 5-3 to C. Gardner
Win by Major Decision 13-3 over N. Eihusen

22

Clifton Johnson

North Central
Senior
Pendleton Heights Regional
Loss by Decision 3-2 to N. Clouser
Loss by Decision 2-1 to V. Tinoco
Loss by Decision 4-3 to E. Popp
Win by Decision 3-1 over C. Farrell

23

Liam Farmer

Cascade
Junior
Mooresville Regional
Win by Decision 5-3 over J. East
Win by Pin over C. Albaugh
Win by Decision 3-1 over J. Skinner
Win by Decision 11-4 over B. Hook
Loss by Pin to J. McBee

24

Luke Penola

Zionsville
Sophomore
North Montgomery Regional

Loss by Decision 11-10 to C. Brewer
Loss by Decision 3-0 to J. Braun
Loss by Decision 3-2 to I. Valdez
Win by Decision 7-2 over A. White
Win by Pin 4:32 over W. Jeffires
Win by Decision 6-4 over I. Valdez
Loss by Decision 5-0 to L. Buchanan
Win by Major Decision 10-1 over D. Quimby
Loss by Decision 3-1 to R. Cast

25

Jacob McClure

Perry Meridian
Sophomore
Perry Meridian Regional
Loss by Decision 2-0 to N. Clouser
Win by Pin 1:17 over D. Quimby
Loss by Decision 3-0 to S. Johnson
Win by Pin 1:40 over C. Martin
Loss by Decision 8-4 to D. Hollinger
Win by Pin 1:20 over J. Hubbard
Loss by Decision 3-0 to J. Sues
182lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Drake Buchanan

Center Grove
Senior
Mooresville Regional

2020 6th at 182lbs
2021 2nd at 182lbs

Win by Pin 1:20 over C. Martin
Win by Major Decision 13-5 over O. Cruz
Win by Pin 4:18 over D. Veazy
Win by Pin 1:36 over B. Emerine

2

Orlando Cruz

Crown Point
Junior
Crown Point Regional

2020 Qualifier at 145lbs
2021 5th at 160lbs

Win by Major Decision 19-5 over C. Brewer
Win by Pin 2:55 over S. Johnson
Win by Pin 1:38 over T. Tobias
Win by Tech Fall 4:44 (25-10) over J. Mochen
Loss by Major Decision 13-5 to D. Buchanan
Win by Decision 13-6 over J. Simpson
Win by Major Decision 21-8 over J. Sues

3

De'Alcapon Veazy

Fort Wayne Snider
Freshman
Carroll(Fort Wayne) Regional
Win by Pin 3:54 over J. Sues
Loss by Default to T. Statler
Loss by Default to J. Sues
Loss by Pin 4:18 to D. Buchanan
Win by Pin 5:17 over H. Page
Win by Decision 1-0 over L. Buchanan

4

Jacob Simpson

Hobart
Senior
Hobart Regional

2021 Qualifier at 170lbs

Win by Pin 4:54 over L. Hansen
Win by Pin 1:09 over B. Garza
Win by Decision 4-3 over T. Statler
Win by Decision 3-1 over J. Sues
Loss by Decision 13-6 to O. Cruz
Win by Decision 2-0 over T. Statler
Win by Decision 6-1 over J. Sues
Loss by Decision 3-1 to J. Sues

5

Gunner Henry

Brownsburg
Freshman
Mooresville Regional

Win by Decision 5-0 over R. Hammond
Loss by Decision 3-1 to V. McDonald
Win by Pin 2:50 over W. Clark
Win by Major Decision 17-9 over B. Crump
Win by Decision 5-1 over W. Clark

6

Brodie Porter

Eastern (Greentown)
Senior
Maconaquah Regional

2020 Qualifier at 170lbs
2021 Qualifier at 170lbs

Win by Decision 5-1 over H. Shepherd
Win by Pin over K. Howard

7

Jake Sues

Lake Central
Senior
Crown Point Regional

2021 8th at 182lbs

Win by Pin 5:08 over J. Stepek
Loss by Pin 3:54 to D. Veazy
Win by Default over D. Veazy
Loss by Decision 3-1 to J. Simpson
Loss by Decision 6-1 to J. Simpson
Loss by Major Decision 21-8 to O. Cruz
Win by Decision 3-0 over J. McClure
Win by Decision 3-1 over J. Simpson
Win by Pin 5:09 over J. Hubbard
Loss by Decision 6-4 to B. Hammer

8

Hunter Page

Monroe Central
Junior
Jay County Regional

2021 6th at 182lbs

Win by Decision 8-2 over M. Rose
Win by Decision 3-0 over J. Skinner
Win by Pin 3:21 over M. Rose
Win by Decision 11-4 over J. Slocum
Loss by Pin 5:17 to D. Veazy

9

Bray Emerine

Floyd Central
Sophomore
Bloomington South Regional

2021 Qualifier at 160lbs

Win by Pin :39 over J. Mochen
Loss by Pin 1:36 to D. Buchanan
Win by Pin 1:47 over L. Bullock

10

Luke Hansen

Roncalli
Junior
Perry Meridian Regional
Loss by Pin 4:54 to J. Simpson
Win by Decision 8-3 over T. Statler
Win by Major Decision 13-5 over D. Hollinger

11

Reid Schroeder

Southridge
Junior
Bloomington South Regional

2021 Qualifier at 182lbs

Win by Pin Fall 1:55 over J. Ingenito
Win by Pin 3:08 over Z. Wagner
Win by Decision 13-7 over L. Bullock
Win by Decision 5-4 over E. Reff
Win by Major Decision 12-3 over D. Hollinger
Win by Decision 12-7 over E. Clayton

12

Vincent McDonald

Zionsville
Senior
North Montgomery Regional

Win by Decision 3-1 over G. Henry
Win by Pin 1:19 over A. McClure
Win by Tech Fall 18-3 over S. Stone
Loss by Decision 9-2 to A. McClure
Win by Decision 10-8 over H. Kukelhan
Win by Pin 4:05 over A. Armen
Loss by Decision 5-3 to J. Durnil
Loss by Pin 4:15 to C. Chavez
Win by Pin 2:49 over B. Crump
Win by Pin 3:05 over A. Jordan
Loss by Decision 8-3 to G. Demarco
Win by Decision 9-8 OT over M. Broom

13

Evan Tilton

Hamilton Heights
Junior
Pendleton Heights Regional

Win by Decision 8-6 over J. East
Win by Decision 8-7 over T. Currie
Win by Pin 3:18 over B. Hammer
Win by Pin 5-0. Pin 1:15 over J. East
Win by Pin 6-2 pin 2:45 over C. Gillespie

14

Austin McClure

Westfield
Junior
North Montgomery Regional
Loss by Decision 7-3 to J. Smith
Loss by Pin 1:19 to V. McDonald
Win by Pin 2:23 over J. Schneider
Win by Default over J. Smith
Loss by Tech Fall 17-0 to R. Cast
Win by Decision 9-2 over V. McDonald

15

Evan Reff

Castle
Senior
Evansville North Regional
Win by Decision 4-2 over J. McBee
Loss by Decision 5-4 to R. Schroeder
Win by Decision SV-1 9-7 over N. Sconce
Win by Major Decision 11-2 over J. McBee

16

Demetrus Dean

Hammond
Senior
None Regional
Win by Decision 4-3 over H. Kahn
Win by Decision 8-6 SV-1 over B. Hammer
Win by Decision 8-2 over J. Hubbard

17

Michael Durham

Warren Central
Junior
Perry Meridian Regional

18

Dylan Kwiatkowski

Valparaiso
Senior
Crown Point Regional

Win by Decision over J. Ingenito
Loss by Decision 5-2 to C. Chavez

19

Ronin Hammond

Perry Meridian
Junior
Perry Meridian Regional

Loss by Decision 5-0 to G. Henry
Loss by Decision 7-5 to G. Harvey
Loss by Pin 3:39 to S. Peeples
Win by Pin 3:31 over S. Peeples
Loss by Pin 2:52 to G. Sollars
Loss by Pin 1:56 to S. Peeples
Loss by Decision 14-7 to J. Durnil
Loss by Pin 1:39 to Q. Keese
Win by Major Decision 17-7 over E. Clayton

20

Luke Bullock

Mooresville
Senior
Mooresville Regional

Win by Default over Z. Wagner
Loss by Decision 13-7 to R. Schroeder
Loss by Pin 2:44 to N. Sconce
Win by Decision 8-5 over A. Rose
Win by Major Decision 11-2 over J. Mochen
Loss by Pin 1:47 to B. Emerine

21

Tristan Statler

Columbus East
Senior
Jeffersonville Regional
Win by Decision 7-6 over D. David
Loss by Decision 8-3 to L. Hansen
Win by Decision 5-0 over J. Lynch
Win by Pin 3:00 over J. Mochen
Win by Default over D. Veazy
Loss by Decision 4-3 to J. Simpson
Loss by Decision 2-0 to J. Simpson
Loss by Decision 5-1 to A. Rose
Loss by Decision 6-2 to J. Slocum

22

Porter Keevers

New Palestine
Senior
Perry Meridian Regional
Win by Pin 2:25 over J. Schneider
Win by Decision 2-0 over J. Slocum
Win by Decision 4-3 over J. Slocum

23

Jaquan East

Kokomo
Sophomore
Maconaquah Regional
Loss by Decision 5-3 to L. Farmer
Loss by Decision 8-6 to E. Tilton
Win by Decision 9-3 over T. Currie
Win by Pin over J. Jones
Loss by Pin 5-0. Pin 1:15 to E. Tilton

24

Jeremiah Smith

Franklin Central
Junior
Perry Meridian Regional
Win by Decision 7-3 over A. McClure
Loss by Default to A. McClure

25

Jerry McBee

Owen Valley
Senior
Bloomington South Regional
Win by Pin 1:17 over E. Cox
Win by Pin 1:33 over Z. Wagner
Loss by Decision 4-2 to E. Reff
Win by Pin 2:34 over N. Sconce
Win by Pin over L. Farmer
Win by Decision 6-2 over N. Sconce
Loss by Major Decision 11-2 to E. Reff
Win by Decision 6-0 over L. Murphy
Win by Pin over N. Sconce
195lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

John Purdy

Castle
Junior
Evansville North Regional

2021 5th at 170lbs

Win by Pin 1:39 over E. Hinshaw
Win by Pin 3:12 over M. Broom
Win by Pin 2:34 over E. Hinshaw
Win by Pin 4:00 over S. Saunders
Win by Decision 4-3 over G. Sollars

2

Gabe Sollars

Evansville Mater Dei
Senior
Evansville North Regional

2019 Qualifier at 160lbs
2020 7th at 170lbs
2021 1st at 182lbs

Win by Pin 3:47 over G. Harvey
Win by Tech Fall 24-9 over B. Crump
Win by Pin 2:52 over R. Hammond
Loss by Decision 4-3 to J. Purdy

3

Wyatt Willman

North Posey
Senior
Evansville North Regional

2021 5th at 195lbs

Win by Pin 1:03 over J. Cree
Win by Pin 1:55 over J. Lewis
Win by Decision 5-0 over K. Farmer
Loss by Pin 1:08 to N. Critchfield

4

Connor Barket

West Lafayette
Senior
Logansport Regional

2020 Qualifier at 182lbs
2021 7th at 195lbs

Win by Tech Fall 17-2 over M. Norman
Win by Pin 2:28 over C. Washburn
Win by Tech Fall 16-1 over J. Cree
Win by Major Decision 9-1 over B. Heyerly

5

Gage Demarco

Chesterton
Senior
Crown Point Regional

2020 Qualifier at 195lbs
2021 4th at 195lbs

Loss by Decision 10-5 to W. Clark
Win by Decision 6-1 over W. Clark
Win by Major Decision 9-0 over H. Kukelhan
Win by Decision 3-1 over J. Durnil
Win by Decision 5-2 over C. Hubbell
Loss by Decision Dec 7-5 to W. Clark
Win by Decision 8-3 over V. McDonald

6

Will Clark

Crown Point
Sophomore
Crown Point Regional

Win by Decision 10-5 over G. Demarco
Loss by Pin 2:50 to G. Henry
Win by Pin 3:40 over G. Harvey
Loss by Decision 6-1 to G. Demarco
Win by Pin 2:58 over C. Chavez
Win by Tech Fall 5:23 (20-5) over A. Armen
Loss by Decision 5-1 to G. Henry
Win by Decision Dec 7-5 over G. Demarco

7

Aataeveon Jordan

Franklin Central
Junior
Perry Meridian Regional

2021 8th at 220lbs

Win by Major Decision 13-4 over M. Broom
Win by Pin 1:20 over E. Clayton
Win by Decision 13-7 over B. Crump
Loss by Pin 3:05 to V. McDonald

8

Christian Chavez

Mishawaka
Junior
Penn Regional

Win by Decision 11-5 over H. Kukelhan
Loss by Pin 2:58 to W. Clark
Win by Pin 3:04 over R. Weaver
Loss by Major Decision 13-5 to J. Durnil
Win by Pin 4:15 over V. McDonald
Win by Decision 5-2 over D. Kwiatkowski

9

Samuel Saunders

Terre Haute North
Senior
Bloomington South Regional
Loss by Decision 3-2 to M. Broom
Win by Decision 1-0 over S. Johnson
Win by Decision 3-2 TB-1 over S. Johnson
Loss by Pin 4:00 to J. Purdy
Win by Pin over E. Hinshaw
Win by Pin :33 over C. Hubbell

10

Jacob Behm

Fremont
Senior
Goshen Regional

Win by Decision 3-1 SV over T. Luther
Win by Major Decision 9-1 over I. Isaac
Win by Decision 3-0 over I. Isaac
Win by Pin 1:45 over C. Farmer

11

Wyatt Woodall

Southmont
Sophomore
North Montgomery Regional

Loss by Major Decision 14-3 to B. Heyerly
Win by Decision 12-7 over J. Ingenito

12

Evan Clayton

Jeffersonville
Senior
Jeffersonville Regional

Loss by Decision 3-1 to J. Durnil
Loss by Pin 1:20 to A. Jordan
Win by Decision 8-1 over V. Skinner
Win by Decision 7-5 over J. Durnil
Loss by Decision 12-7 to R. Schroeder
Loss by Major Decision 17-7 to R. Hammond

13

Van Skinner

Madison
Junior
Jeffersonville Regional

Loss by Decision 8-1 to E. Clayton
Win by Major Decision 11-1 over R. Bovard
Win by Decision 8-7 over J. Durnil

14

Alex Deming

Rochester
Sophomore
Maconaquah Regional

Win by Decision 7-2 over B. Owens
Win by Decision 4-1 over A. Hastings
Win by Decision 7-2 over M. Norman
Win by Decision 2-1 over B. Owens

15

Jaden Durnil

Columbus East
Senior
Jeffersonville Regional

Win by Decision 3-1 over E. Clayton
Win by Decision 4-3 over G. Harvey
Win by Decision 5-4 over R. Bovard
Win by Decision 6-4 over S. Peeples
Win by Major Decision 13-5 over C. Chavez
Loss by Decision 3-1 to G. Demarco
Win by Decision 5-3 over V. McDonald
Loss by Decision 8-7 to V. Skinner
Win by Decision 14-7 over R. Hammond
Loss by Decision 7-5 to E. Clayton

16

Sam Peeples

Roncalli
Senior
Perry Meridian Regional

2021 Qualifier at 182lbs

Win by Pin :23 over J. Sawyer
Loss by Decision 6-4 to J. Durnil
Win by Pin 0:25 over J. Barnett
Win by Pin 3:39 over R. Hammond
Loss by Pin 3:31 to R. Hammond
Win by Pin 1:56 over R. Hammond
Win by Pin 4:53 over A. Hastings

17

Max Broom

Hamilton Southeastern
Senior
North Montgomery Regional

2021 Qualifier at 195lbs

Loss by Major Decision 13-4 to A. Jordan
Win by Pin 0:54 over C. Hubbell
Win by Decision 3-2 over S. Saunders
Loss by Pin 3:12 to J. Purdy
Win by Pin 2:35 over S. Johnson
Loss by Pin 1:17 to A. Hastings
Loss by Decision 9-8 OT to V. McDonald
Win by Pin 5:40 over S. Johnson

18

Jackson Ingenito

Daleville
Senior
Jay County Regional

Loss by Pin Fall 1:55 to R. Schroeder
Loss by Decision 12-7 to W. Woodall
Loss by Decision to D. Kwiatkowski
Win by Pin 1:46 over G. Harvey

19

Bazle Owens

Tippecanoe Valley
Junior
Penn Regional

2021 Qualifier at 195lbs

Loss by Decision 7-2 to A. Deming
Win by Decision 5-2 over T. Luther
Loss by Decision 2-1 to A. Deming

20

Bryce Crump

Center Grove
Senior
Mooresville Regional

Win by Decision 9-5 over G. Harvey
Loss by Major Decision 17-9 to G. Henry
Loss by Tech Fall 24-9 to G. Sollars
Win by Decision 5-4 over S. Johnson
Loss by Pin 2:49 to V. McDonald
Loss by Decision 13-7 to A. Jordan

21

Sammy Johnson

Carmel
Senior
North Montgomery Regional
Win by Decision 3-0 over J. McClure
Loss by Pin 2:55 to O. Cruz
Loss by Pin 2:00 to C. Martin
Win by Decision 9-8 over E. Hinshaw
Loss by Decision 1-0 to S. Saunders
Win by Pin 4:40 over C. Hubbell
Loss by Decision 3-2 TB-1 to S. Saunders
Loss by Pin 2:35 to M. Broom
Win by Decision 11-4 over M. Norman
Loss by Decision 5-4 to B. Crump
Win by Decision 11-3 over A. Hastings
Loss by Pin 5:40 to M. Broom

22

Austin Hastings

Noblesville
Sophomore
Pendleton Heights Regional
Loss by Decision 4-1 to A. Deming
Win by Decision 4-1 over M. Norman
Win by Pin 1:49 over M. Norman
Win by Pin 1:17 over M. Broom
Loss by Pin 4:53 to S. Peeples
Loss by Decision 11-3 to S. Johnson

23

Chase Hamilton

Batesville
Senior
Richmond Regional
Loss by Decision 6-4 to R. Bovard
Loss by Pin 1:08 to E. Hinshaw
Win by Decision 6-5 over R. Bovard

24

Ryan Bovard

East Central
Senior
Richmond Regional

2021 Qualifier at 195lbs

Win by Decision 6-4 over C. Hamilton
Loss by Decision 5-4 to J. Durnil
Loss by Major Decision 11-1 to V. Skinner
Loss by Decision 6-5 to C. Hamilton
Win by Decision 9-7 over G. Harvey

25

Grayson Harvey

Indianapolis Cathedral
Senior
Pendleton Heights Regional
Win by Decision 7-5 over R. Hammond
Loss by Decision 4-3 to J. Durnil
Loss by Decision 9-5 to B. Crump
Loss by Pin 3:47 to G. Sollars
Loss by Pin 3:40 to W. Clark
Win by Decision 6-3 over G. Johnson
Loss by Decision 9-7 to R. Bovard
Loss by Pin 1:46 to J. Ingenito
Win by Pin 2:47 over B. Smith
220lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Christian Carroll

New Prairie
Junior
Crown Point Regional

2

Nathan Critchfield

Evansville Mater Dei
Senior
Evansville North Regional
Win by Pin 1:45 over J. Weingart
Win by Decision 5-0 over G. Jenkins
Win by Pin 0:49 over A. Butts
Win by Pin 1:08 over W. Willman
Win by Decision 4-1 over K. Farmer
Win by Decision 4-0 over Z. Inzerello

3

Juan Grange

Penn
Senior
Penn Regional

2020 Qualifier at 182lbs(TX)

Loss by Decision 3-2 to L. Jones
Win by Decision 7-2 over A. Butts
Win by Pin 0:47 over J. Weingart
Win by Pin 1:20 over J. Thomas
Win by Major Decision 10-1 over M. DeGrado
Win by Decision 7-2 over T. Morrill
Win by Decision 6-0 over R. Deckard
Win by Decision 10-3 over J. Rasche
Win by Decision 6-5 over B. Beck

4

Blake Heyerly

Adams Central
Senior
Jay County Regional

2021 8th at 195lbs

Win by Pin 0:20 over C. Specht
Win by Decision 7-0 over K. Martin
Win by Major Decision 14-3 over W. Woodall
Win by Pin 1:08 over M. Mills
Win by Decision 6-5 over C. Harris
Loss by Major Decision 9-1 to C. Barket

5

Tommy Morrill

Columbus East
Junior
Jeffersonville Regional
Win by Pin 3:03 over G. Jenkins
Win by Decision 4-3 over H. Smith
Win by Pin 1:21 over C. Verst
Win by Decision 6-4 over B. Rouse
Win by Decision 8-1 over J. Lewis
Win by Decision 4-1 over K. Martin
Loss by Decision 7-2 to J. Grange
Win by Pin 4:43 over I. Benjamin
Win by Decision 7-3 over M. Mills
Win by Pin 2:13 over A. Butts
Win by Pin 1:11 over N. Skaggs

6

Kelton Farmer

Evansville Memorial
Junior
Evansville North Regional

2021 Qualifier at 220lbs

Win by Default over G. Jenkins
Loss by Decision 5-0 to W. Willman
Loss by Decision 4-1 to N. Critchfield

7

Julante Hinton

Fort Wayne Northrop
Sophomore
Carroll(Fort Wayne) Regional

2021 Qualifier at 220lbs

Loss by Decision 3-2 UTB to C. Harris
Win by Decision 3-2 over V. Rodriguez
Loss by Decision 3-2 TB2 to C. Harris
Win by Decision 15-8 over P. Duffy
Win by Pin 3:22 over C. Harris
Win by Decision 5-3 over M. Mills
Loss by Decision 4-2 to C. Harris
Win by Decision 3-2 over J. Jaxon

8

Brady Beck

Rochester
Sophomore
Maconaquah Regional

Win by Tech Fall 17-1 over C. Chicoine
Win by Major Decision 11-1 over H. Allen
Win by Major Decision 15-1 over J. Cree
Win by Major Decision 11-2 over C. Chicoine
Win by Decision 4-0 over J. Oliver
Win by Decision UTB 3-2 over J. Oliver
Loss by Decision 6-5 to J. Grange

9

Corey Hill

Portage
Senior
Calumet Regional

Loss by Pin 4:27 to P. Clark
Win by Pin over C. Chicoine
Loss by Decision 6-5 to A. Schuetter
Win by Decision 3-1 over D. Kendrex
Win by Decision 9-5 over P. Clark
Loss by Decision 8-5 to N. Skaggs
Win by Major Decision 11-0 over M. DeGrado
Win by Pin 5:32 over P. Clark

10

Zac Inzerello

Castle
Senior
Evansville North Regional

Loss by Pin to J. Barnett
Loss by Decision 5-3 to A. Schuetter
Win by Pin 5:18 over C. Irish
Win by Pin 3:02 over Q. Keese
Win by Pin 1:48 over A. Schuetter
Loss by Decision 4-0 to N. Critchfield

11

Ashton Schuetter

Jasper
Senior
Bloomington South Regional

Win by Decision 5-3 over Z. Inzerello
Win by Decision 6-5 over C. Hill
Loss by Pin 1:48 to Z. Inzerello

12

Isaac Benjamin

NorthWood
Senior
Goshen Regional

Win by Decision 9-3 over K. Martin
Win by Pin 1:06 over J. Rasche
Win by Decision TB-1 8-3 over R. Deckard
Loss by Pin 4:43 to T. Morrill
Win by Pin over J. Thomas
Win by Pin 2:23 over J. Cree

13

Keagan Martin

Bellmont
Sophomore
Jay County Regional
Loss by Decision 7-0 to B. Heyerly
Win by Pin 2:17 over C. Specht
Loss by Decision 4-1 to T. Morrill
Win by Decision 7-2 over D. Kendrex
Loss by Decision 9-3 to I. Benjamin
Win by Major Decision 13-5 over M. DeGrado

14

Michael DeGrado

Lake Central
Senior
Crown Point Regional

Loss by Pin 5:10 to P. Clark
Win by Decision 5-1 over C. Chicoine
Win by Major Decision 11-2 over C. Chicoine
Win by Pin 0:58 over E. Silver
Win by Decision 8-3 over P. Clark
Win by Decision 9-3 over P. Clark
Loss by Major Decision 10-1 to J. Grange
Loss by Major Decision 13-5 to K. Martin
Win by Tech Fall 17-1 over R. Deckard
Loss by Decision 7-5 to P. Clark
Loss by Major Decision 11-0 to C. Hill

15

Royce Deckard III

Center Grove
Junior
Mooresville Regional
Win by Pin 0:40 over J. Ralph
Win by Pin 2:43 over A. Butts
Loss by Decision 6-3 to J. Weingart
Loss by Tech Fall 17-1 to M. DeGrado
Loss by Decision 6-0 to J. Grange
Loss by Decision TB-1 8-3 to I. Benjamin
Win by Decision 3-2 over N. Skaggs
Win by Decision 5-4 over J. Oliver
Win by Decision 10-4 over Q. Keese

16

Jordan Cree

Rensselaer Central
Junior
Logansport Regional
Win by Pin 5:32 over H. Allen
Loss by Pin 1:03 to W. Willman
Win by Decision 5-2 over J. Long
Loss by Major Decision 15-1 to B. Beck
Win by Pin 0:30 over A. Kemper
Loss by Tech Fall 16-1 to C. Barket
Win by Pin 1:38 over T. Hoffman
Loss by Pin 2:23 to I. Benjamin
Win by Pin 5:47 over D. Duschek

17

Jake Long

Noblesville
Senior
Pendleton Heights Regional
Win by Decision 3-2 over Q. Keese
Loss by Decision 5-2 to J. Cree
Win by Decision 5-4 over J. Oliver
Loss by Default 1-0 Inj. Def. 2:34 to C. Chicoine
Win by Decision UTB 7-5 over J. Oliver
Win by Decision 3-2 over C. Branigan
Win by Decision 3-1 over C. Branigan

18

Garron Jenkins

Floyd Central
Senior
Bloomington South Regional
Loss by Pin 3:03 to T. Morrill
Win by Pin 1:06 over B. Rouse
Win by Pin 1:02 over C. Verst
Win by Decision 4-1 over N. Skaggs
Loss by Decision 5-0 to N. Critchfield
Win by Decision 5-1 over J. Lewis
Loss by Default to K. Farmer

19

Nolan Skaggs

Franklin Community
Senior
Mooresville Regional

2021 Qualifier at 220lbs

Win by Pin 2:36 over C. Verst
Win by Decision 3-1 over J. Lewis
Win by Decision 7-3 over B. Rouse
Loss by Decision 4-1 to G. Jenkins
Loss by Decision 3-2 to R. Deckard
Win by Decision 6-4 over P. Clark
Loss by Pin 1:11 to T. Morrill
Win by Decision 8-5 over C. Hill

20

Paul Clark

Crown Point
Sophomore
Crown Point Regional
Win by Pin 5:10 over M. DeGrado
Win by Pin 4:27 over C. Hill
Loss by Decision 8-3 to M. DeGrado
Loss by Decision 9-3 to M. DeGrado
Win by Pin 3:36 over J. Rasche
Loss by Decision 6-4 to N. Skaggs
Win by Decision 7-5 over M. DeGrado
Loss by Decision 9-5 to C. Hill
Loss by Pin 5:32 to C. Hill

21

Titus Waters

Muncie Central
Junior
Jay County Regional
Win by Decision 3-1 over J. New
Win by Decision 3-1 over J. New
Win by Decision 9-4 over C. Chicoine
Loss by Major Decision 14-3 to G. Johnson
Win by Pin over C. Stephens
Win by Decision 5-3 ot over J. Kennedy
Win by Decision 5-2 over J. Jaxon

22

Devin Kendrex

Mount Vernon (Fortville)
Freshman
Pendleton Heights Regional
Loss by Decision 7-2 to K. Martin
Loss by Decision 3-1 to C. Hill
Win by Decision 8-5 over M. Mills

23

Jakkarey Oliver

Whiteland
Junior
Mooresville Regional

Loss by Decision 4-0 to B. Beck
Loss by Decision 5-4 to J. Long
Loss by Decision UTB 7-5 to J. Long
Loss by Decision UTB 3-2 to B. Beck
Loss by Decision 5-4 to R. Deckard

24

Cole Chicoine

McCutcheon
Sophomore
Logansport Regional
Win by Major Decision 12-2 over C. Stephens
Loss by Tech Fall 17-1 to B. Beck
Loss by Pin to C. Hill
Win by Pin over C. Irish
Loss by Decision 5-1 to M. DeGrado
Loss by Major Decision 11-2 to M. DeGrado
Loss by Decision 9-4 to T. Waters
Loss by Major Decision 11-2 to B. Beck
Win by Default 1-0 Inj. Def. 2:34 over J. Long
Win by Decision 3-1 over C. Brannigan

25

Joel Kennedy

Monroe Central
Senior
Jay County Regional
Loss by Decision 5-3 ot to T. Waters
Win by Decision 9-3 over C. Harris
285lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Leighton Jones

Brownsburg
Junior
Mooresville Regional

2021 3rd at 285lbs

Win by Decision 3-1 over D. Burgett
Win by Pin 1:43 over J. Etchison
Win by Pin 2:49 over L. Begley
Win by Decision 3-2 over J. Grange
Win by Decision 5-2 over A. Just
Win by Decision 3-1 SV over M. Platonov

2

Hunter Whitenack

New Prairie
Senior
Crown Point Regional

2021 Qualifier at 285lbs

3

Dom Burgett

Hamilton Southeastern
Junior
North Montgomery Regional
Win by Decision 3-1 over J. Milligan
Loss by Decision 3-1 to L. Jones
Win by Pin 1:55 over A. Just
Win by Decision 3-2 over M. Platonov
Win by Pin 5:34 over A. Just
Win by Decision 7-1 over J. Milligan
Win by Decision 3-1 over A. Just
Win by Decision 5-2 over J. Milligan
Win by Pin 2:54 over J. Etchison
Win by Decision 3-0 over A. Kemper
Win by Pin 3:46 over E. Smith
Win by Decision 3-1 SV-1 over M. Platonov
Win by Decision 5-3 over J. Milligan

4

Mihail Platonov

Westfield
Senior
North Montgomery Regional

2021 7th at 285lbs

Loss by Decision 3-2 UTB to A. Just
Win by Decision 5-2 over A. Just
Win by Decision 2-1 TB-1 over J. Etchison
Loss by Decision 3-2 to J. Milligan
Win by Decision 3-2 TB-1 over M. Watts
Loss by Decision 3-2 to D. Burgett
Win by Decision 3-2 UTB over A. Just
Win by Decision 5-3 over N. Johnson
Win by Decision TB-1 4-2 over A. Hartwell
Win by Decision 6-0 over D. Dalton
Win by Pin 1:42 over R. Anderson
Win by Decision 5-2 over J. Etchison
Win by Decision 3-2 UTB over R. Anderson
Loss by Decision 3-1 SV-1 to D. Burgett
Win by Decision 5-4 UTB over C. Williams
Win by Decision 3-1 over E. Smith
Loss by Decision 3-1 SV to L. Jones

5

Brandon Villafuerte

Angola
Senior
Goshen Regional

2021 Qualifier at 285lbs

Win by Pin 1:05 over T. Thompson
Win by Pin 5:22 over A. Popi
Win by Pin 2:24 over T. Wills
Win by Pin 1:21 over D. Dalton

6

Jacob Johnson

Franklin Community
Senior
Mooresville Regional

2020 Qualifier at 285lbs
2021 Qualifier at 285lbs

Win by Decision 6-4 over N. Schneider
Loss by Decision 7-4 to J. Ralph
Win by Decision 3-1 OT over N. Johnson
Win by Pin :54 over L. Begley
Win by Pin 4:58 over T. White
Win by Pin 4:08 over A. Hartwell

7

Ashton Hartwell

Columbus East
Senior
Jeffersonville Regional

Win by Decision 1-0 over C. Corbin
Win by Pin 0:38 over T. Thompson
Win by Decision 6-0 over B. Jellison
Loss by Decision TB-1 4-2 to M. Platonov
Win by Decision 3-1 over P. Kendall
Loss by Pin 4:08 to J. Johnson

8

Nate Johnson

Center Grove
Sophomore
Mooresville Regional

Win by Pin 2:14 over M. Watts
Win by Pin :46 over B. Jellison
Loss by Decision 5-3 to M. Platonov
Win by Major Decision 9-0 over P. Kendall
Win by Pin :30 over J. Ruess
Loss by Decision 3-1 OT to J. Johnson
Win by Pin :49 over C. Williams
Win by Pin :21 over E. Smith

9

Hunter Branham

Frankton
Junior
Pendleton Heights Regional
Win by Decision 6-4 over J. Orr
Loss by Decision 7-4 to R. Latimore
Loss by Pin 4:27 to J. Etchison

10

Makhi Watts

North Central
Senior
Pendleton Heights Regional

2021 Qualifier at 285lbs

Win by Pin 3:49 over J. Milligan
Loss by Pin 2:14 to N. Johnson
Loss by Decision 3-2 TB-1 to M. Platonov
Win by Decision 2-1 TB-1 over A. Just
Win by Decision 5-4 over M. Fishback
Win by Decision 11-7 over J. Etchison

11

Jack Ruess

Crown Point
Junior
Crown Point Regional

Win by Decision 5-1 over D. Dalton
Win by Decision 5-3 over H. Smith
Loss by Pin 1:40 to B. Jellison
Loss by Pin 2:25 to P. Kendall
Win by Decision SV-1 3-1 over H. Smith
Loss by Pin :30 to N. Johnson
Loss by Decision 4-2 to T. White

12

Hosia Smith

Indianapolis Cathedral
Sophomore
Pendleton Heights Regional
Loss by Decision 4-3 to T. Morrill
Win by Decision 5-2 over J. Ralph
Win by Pin 1:14 over L. Begley
Win by Decision 4-0 over P. Kendall
Win by Decision 5-2 over A. Popi
Loss by Decision 5-3 to J. Ruess
Win by Decision DQ over R. Anderson
Loss by Decision SV-1 3-1 to J. Ruess
Loss by Pin to R. Latimore
Win by Major Decision 15-4 over N. Schneider

13

Marshall Fishback

Rochester
Senior
Maconaquah Regional

Loss by Decision 5-4 to M. Watts
Win by Decision 3-1 SV-1 over B. Jellison
Win by Decision 5-1 over B. Jellison
Win by Pin :29 over P. Kendall

14

James Ralph

Evansville Mater Dei
Senior
Evansville North Regional
Loss by Decision 5-2 to H. Smith
Win by Major Decision 16-3 over J. Milligan
Loss by Pin 0:40 to R. Deckard
Win by Decision 8-3 over P. Kendall
Win by Decision 7-4 over J. Johnson

15

Jack Milligan

Carmel
Junior
North Montgomery Regional
Loss by Decision 3-1 to D. Burgett
Loss by Pin 3:49 to M. Watts
Win by Decision 3-2 over M. Platonov
Loss by Major Decision 16-3 to J. Ralph
Win by Decision 4-1 over L. Begley
Win by Default over L. McGraw
Loss by Decision 7-1 to D. Burgett
Loss by Decision 5-2 to D. Burgett
Win by Pin 5:33 over T. White
Loss by Decision 5-3 to D. Burgett
Win by Decision 8-2 over E. Smith
Loss by Decision 5-4 to J. Etchison

16

Jason Orr

Muncie Central
Senior
Jay County Regional

Loss by Decision 6-4 to H. Branham
Win by Pin 1:20 over J. Cruz
Win by Pin over I. Clifford
Win by Pin over M. Lewis

17

Andrew Just

Franklin Central
Junior
Perry Meridian Regional
Win by Decision 3-2 UTB over M. Platonov
Loss by Decision 5-2 to M. Platonov
Loss by Pin 1:55 to D. Burgett
Loss by Decision 3-2 UTB to M. Platonov
Loss by Decision 2-1 TB-1 to M. Watts
Loss by Pin 5:34 to D. Burgett
Win by Decision 6-4 over L. McGraw
Loss by Decision 3-1 to D. Burgett
Loss by Decision 5-2 to L. Jones
Loss by Decision 2-1 to E. Smith
Loss by Pin 3:30 to C. Corbin
Win by Decision 7-3 over A. Butts

18

Brayden Jellison

Elkhart
Junior
Goshen Regional
Win by Pin 4:50 over A. Popi
Win by Pin 1:40 over J. Ruess
Win by Decision SV-1 2-0 over T. Sparks
Loss by Pin :46 to N. Johnson
Loss by Decision 6-0 to A. Hartwell
Loss by Decision 3-1 SV-1 to M. Fishback
Win by Decision 7-4 over P. Kendall
Loss by Decision 5-1 to M. Fishback

19

Peyton Kendall

Penn
Junior
Penn Regional

2021 Qualifier at 220lbs

Loss by Decision 8-3 to J. Ralph
Loss by Decision 4-0 to H. Smith
Win by Decision 3-1 over A. Popi
Win by Pin 2:25 over J. Ruess
Win by Pin 3:55 over A. Popi
Loss by Major Decision 9-0 to N. Johnson
Loss by Decision 3-1 to A. Hartwell
Loss by Decision 7-4 to B. Jellison
Loss by Pin :29 to M. Fishback
Loss by Pin 4:39 to R. Latimore
Loss by Decision 3-1 to N. Paceley

20

Perris Greene

Warren Central
Sophomore
Perry Meridian Regional

Win by Pin 1:24 over L. Fowler
Loss by Pin 2:37 to R. Latimore

21

Trey White

Portage
Senior
Calumet Regional

Loss by Pin 5:33 to J. Milligan
Win by Decision 3-1 SV-1 over R. Anderson
Loss by Pin 4:58 to J. Johnson
Loss by Decision 3-1 to T. Sparks
Win by Decision 3-2 TB1 over R. Latimore
Win by Decision 2-1 over N. Paceley
Win by Decision 4-2 over J. Ruess

22

Ian Clifford

Columbia City
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional

2021 Qualifier at 220lbs

Loss by Pin to J. Orr
Win by Pin 2:30 over M. Lewis
Win by Decision 7-3 over D. Dalton

23

Theodore Sparks

Merrillville
Senior
Hobart Regional

Win by Pin 3:35 over N. Paceley
Loss by Decision 5-4 to A. Popi
Loss by Decision SV-1 2-0 to B. Jellison
Win by Decision 3-1 over T. White

24

Anthony Popi

Plymouth
Sophomore
Penn Regional
Loss by Pin 4:50 to B. Jellison
Loss by Decision 3-1 to P. Kendall
Loss by Decision 5-2 to H. Smith
Win by Decision 5-4 over T. Sparks
Win by Pin 2:53 over T. Thompson
Loss by Pin 3:55 to P. Kendall
Loss by Pin 5:22 to B. Villafuerte

25

Logan McGraw

Owen Valley
Junior
Bloomington South Regional

Loss by Default to J. Milligan
Loss by Decision 6-4 to A. Just




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.