Jump to content


Angola Hornets

  • Record

    3-12
  • Conference

    North East Corner
  • Class

    2A

Dual Results

*Click date for details
Click here to add dual results

Jan 13* Win vs. Eastside 42-34
Jan 05 Loss vs. Prairie Heights 66-18
Jan 05* Loss vs. Garrett 60-21
Jan 02* Loss vs. Fremont 44-24
Jan 02* Loss vs. Leo 60-21
Dec 19* Loss vs. DeKalb 48-17
Dec 10* Loss vs. Fremont 45-18
Dec 08* Win vs. Lakeland 42-30
Dec 05* Loss vs. Central Noble 42-33
Dec 05* Loss vs. Churubusco 42-24
Dec 05* Win vs. Fairfield 41-36
Dec 05* Loss vs. West Noble 42-42
Dec 05* Loss vs. Westview 27-24
Nov 29* Loss vs. Fort Wayne South Side 60-18
Nov 28* Loss vs. Fort Wayne Snider 60-22

Tournament Results

Click here to add tournament results

Team Schedule

Click here to add an event
Date/Time Event
Dec 05 02:00 pm Multi-Dual: NECC Super Duals at West Noble (2)
Dec 10 11:30 pm Dual: At Fremont (1)
Dec 19 02:00 pm Multi-Dual: Wawasee Super Dual at Wawasee (2)
Dec 25 02:00 pm Tournament: Defiance Border Brawl at Defiance(OH) (2)
Jan 06 11:00 pm Multi-Dual: Double Dual at Prairie Heights at Prairie Heights (2)
Jan 07 11:30 pm Dual: At Lakeland (1)
Jan 12 11:30 pm Dual: Home vs. Fort Wayne Bishop Dwenger (1)
Jan 14 11:30 pm Dual: Home vs. Eastside (1)
Jan 16 02:00 pm Tournament: NECC Tournament at Garrett (2)
Jan 16 02:00 pm Tournament: Garrett Invitational at Garrett (2)
Jan 30 02:00 pm Tournament: IHSAA Sectional at Westview at Westview (0)
Jan 30 02:00 pm Tournament: IHSAA Sectional at Westview at Westview (0)
Feb 06 02:30 pm Tournament: IHSAA Regional at Goshen at Goshen (0)
Feb 13 01:30 pm Tournament: IHSAA Semi-State at New Haven(Fort Wayne) at New Haven (0)
16 of 18

Westview Sectional

Record vs. sectional teams

School Record
Prairie Heights 15-5 (6-0)
Central Noble 12-5 (6-2)
Fremont 13-6 (5-2)
East Noble 6-7 (3-0)
DeKalb 7-9 (2-1)
Westview 2-5 (1-4)
West Noble 2-7 (1-4)
Angola 3-12 (1-7)
Lakeland 1-12 (0-5)

North East Corner

Record vs. conference teams

School Record
Garrett 10-0
Prairie Heights 9-1
Central Noble 9-2
Fremont 8-3
Angola 3-8
West Noble 1-4
Westview 1-5
Churubusco 1-5
Lakeland 1-5
Eastside 0-5
Fairfield 0-5

Past Wrestlers

Jett Boots (c/o 2020)
X | X | 113lbs Qualifier | 120lbs Qualifier

Trevor Marple (c/o 2020)
X | X | X | X

Jayce Meyer (c/o 2019)
X | X | X | X

Zach Burrell (c/o 2019)
X | X | X | X

Kevin Hartman (c/o 2019)
X | X | X | X

John Lanam (c/o 2018)
X | X | X | X

Bryan Sears (c/o 2018)
X | X | X | X

Colten Gulick (c/o 2018)
X | X | X | X

Austin Bauer (c/o 2014)
X | X | X | 152lbs 4th

Andrew Amos (c/o 2012)
X | X | X | 285lbs Qualifier

Zachary Beebe (c/o 2012)
X | X | X | 152lbs Qualifier

Rickey Furar (c/o 2009)
X | X | X | 125lbs 7th

David Zimmer (c/o 2007)
X | 130lbs Qualifier | 130lbs 5th | 135lbs 2nd

Mike McCue (c/o 2003)
X | X | X | 145lbs Qualifier

Top 25 Career Wins


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.