Jump to content

Fort Wayne January 10, 2017
Sign in to follow this  


106lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Brayden Curtis | Yorktown | Junior 2017 1st at 106lbs
2016 7th at 106lbs
2. JC Herring | Oak Hill | 2017 Qualifier at 106lbs
2016 Qualifier at 106lbs
3. Brayden Shearer | Garrett | Senior 2017 Qualifier at 106lbs
4. Fernando Flores | Goshen | Senior 2017 Qualifier at 106lbs
5. Payton Lechner | Western |
6. Jon-Matthew Spaw | East Noble | Senior
7. Josh Smith-Goheen | Bishop Dwenger | Senior
8. Nick Buchanan | Prairie Heights | Sophomore
113lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Hunter Watts | Jimtown | Junior 2017 2nd at 113lbs
2016 6th at 106lbs
2. Wyatt Miller | South Adams | Senior
3. Zach Todd | Yorktown | Senior
4. Tanner Schoeff | Central Noble | Junior 2017 Qualifier at 113lbs
5. Chris Schuller | Woodlan | Junior 2017 Qualifier at 113lbs
Loss by Decision 7-4 to Hall
6. Logan Mosser | Adams Central | Junior
7. Joe Just | Carroll(Fort Wayne) | Senior 2017 Qualifier at 113lbs
8. Malachi Walters | Prairie Heights | Sophomore
120lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Christian Mejia | Elkhart Memorial | Senior 2017 5th at 120lbs
2016 2nd at 113lbs
Win by Tech Fall over Ragle
2. Jabin Wright | Kokomo | 2017 Qualifier at 120lbs
2016 Qualifier at 113lbs
2015 Qualifier at 113lbs
3. Hunter Whitman | Jimtown | Senior 2016 Qualifier at 113lbs
4. Josh Stephenson | Yorktown | 2017 Qualifier at 120lbs
5. Trevor Boyce | DeKalb |
6. Blaigh Rushing | Homestead | 2017 Qualifier at 120lbs
7. Owen Krider | Carroll(Fort Wayne) | Junior
8. Blake Hoyer | Prairie Heights | Senior
126lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Jon Becker | Bellmont | 2016 Qualifier at 126lbs
2014 Qualifier at 113lbs
2. Matt Gimson | Jimtown | Junior 2017 Qualifier at 126lbs
3. Joel Byman | Carroll(Fort Wayne) | 2017 Qualifier at 126lbs
4. Ryan Rasler | Prairie Heights | Junior
5. Xayvier Curtis | Yorktown | Senior
6. Zach Burrell | Angola | Junior
7. Jaylon Gibson | Marion |
8. Seth Burns | Eastside | Junior
132lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Christian Hunt | Yorktown | Senior 2017 2nd at 132lbs
2016 Qualifier at 120lbs
2015 6th at 106lbs
2. Anthony Mosser | Adams Central | 2017 Qualifier at 132lbs
2015 Qualifier at 113lbs
3. Conner Gimson | Jimtown | Junior 2017 Qualifier at 132lbs
4. Austin Moore | Central Noble | Senior 2017 Qualifier at 132lbs
5. Luke Schliessman | Delta |
6. Zane Standridge | Carroll(Fort Wayne) | Senior
7. Jayce Meyer | Angola | Junior
8. William Fiechter | Southern Wells | Sophomore
138lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Ethan Hicks | Carroll(Fort Wayne) | Junior Win by Pin over Redd
2. Eric Hiestand | Yorktown | Junior 2017 Qualifier at 138lbs
3. Grant Gutierrez | Bellmont | 2017 Qualifier at 138lbs
4. Logan Macklin | Adams Central | Junior 2017 Qualifier at 138lbs
5. Chase Hissong | Leo |
6. Joe Leazier | Churubusco | Senior
7. Bryton Goering | Elkhart Memorial | Senior
8. Owen Eveler | Northridge | Senior
145lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Riley Rasler | Prairie Heights | 2016 6th at 138lbs
2. Colt Rutter | Yorktown | Senior 2017 Qualifier at 152lbs
2016 Qualifier at 138lbs
3. Joel Arney | Carroll(Fort Wayne) | Senior 2017 Qualifier at 145lbs
4. Mason Winner | Jay County | Sophomore 2017 7th at 145lbs
5. Brady Wyro | Homestead | Senior
6. Carlos Jimenez-Aguirre | Garrett | 2017 Qualifier at 145lbs
7. Austin Ochoa | Fort Wayne Northrop |
8. Zack Zink | Woodlan |
152lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Kenny Kerrn | Jimtown | 2017 4th at 152lbs
2016 7th at 145lbs
2. Hunter Reed | Columbia City | Senior 2017 8th at 152lbs
3. Tyler Leonhard | Jay County |
4. Christian Bratcher | Eastbrook | Senior
5. Chandler Woenker | Bishop Luers | Senior
6. Garrett Griffin | NorthWood |
7. Corbin Hetzner | Eastern (Greentown) |
8. Alex Barr | Yorktown | Senior
160lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Brad Laughlin | Yorktown | 2017 1st at 160lbs
2016 3rd at 145lbs
2015 5th at 138lbs
2014 Qualifier at 120lbs
2. Jed Levitz | Prairie Heights | Senior 2017 Qualifier at 160lbs
2016 Qualifier at 160lbs
3. Tony Busse | Bellmont | 2017 7th at 160lbs
2016 Qualifier at 160lbs
4. Nate Weimer | East Noble | 2017 Qualifier at 152lbs
2015 8th at 126lbs
2014 Qualifier at 106lbs
5. Nick Potter | New Haven | 2017 Qualifier at 160lbs
6. Ivan Hemmelgarn | Jay County |
7. Javier Johnson | Fort Wayne Wayne |
8. Noah King | Oak Hill |
170lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Tristan Goering | Elkhart Memorial | 2017 3rd at 170lbs
2016 Qualifier at 170lbs
2015 4th at 160lbs
2. Bryce Baumgartner | Bellmont | 2017 8th at 170lbs
2016 Qualifier at 170lbs
2015 Qualifier at 160lbs
2014 Qualifier at 160lbs
3. Jordan Rader | Peru | Senior 2017 Qualifier at 170lbs
2015 Qualifier at 160lbs
4. Brody Hardcastle | Oak Hill |
5. Quentin Moore | Manchester |
6. Dalton Heintzberger | Jimtown |
7. Tykease Baker | Elkhart Central |
8. Jonyvan Johnson | New Haven | Senior 2017 Qualifier at 170lbs
182lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Jacob Gray | Delta | 2017 1st at 182lbs
2016 Qualifier at 170lbs
2015 6th at 160lbs
2. Conner Graber | Northridge | Senior 2017 7th at 182lbs
3. Joey Blakeley | Prairie Heights | 2017 Qualifier at 182lbs
2016 8th at 182lbs
4. Noah Cressell | Wabash | Senior
5. Blaney Harrison | Oak Hill |
6. DaShaun Barbary | Kokomo |
7. Aaron Sedwick | Maconaquah | Senior
8. Caden Friedt | Bellmont | Sophomore
195lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. David Eli | Elkhart Memorial | 2017 7th at 195lbs
2016 5th at 182lbs
2015 7th at 182lbs
2. Corbin Maddox | Daleville | 2017 2nd at 220lbs
2016 7th at 195lbs
3. Caleb Hankenson | Bellmont | 2017 5th at 195lbs
2016 Qualifier at 182lbs
4. Draven Rasler | West Noble | Senior 2017 8th at 195lbs
5. Michael Leonard | NorthWood |
6. Isaiah Baumgartner | South Adams | Senior
7. James Villioncourt | Lakeland |
8. Dalyn Hart | Fort Wayne Wayne | Senior
220lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Gaven Hare | Jay County | Senior 2017 Qualifier at 220lbs
2. JT Kilgore | Churubusco |
3. Tyler McKeever | Carroll(Fort Wayne) | 2017 Qualifier at 220lbs
4. Trent Bixler | Northridge |
5. Austin Evans | Lakeland | 2017 Qualifier at 220lbs
6. Nick Fox | Kokomo |
7. Beck Davis | Garrett | Senior 2016 Qualifier at 195lbs
8. Max Clark | Northwestern |
285lbs
Name | School | Grade State Experience Key Wins and Losses
1. Evan Ellis | Eastern (Greentown) | 2017 1st at 285lbs
2016 3rd at 220lbs
2015 8th at 220lbs
2. Jessie Lawson | Carroll(Fort Wayne) | 2017 Qualifier at 285lbs
3. Owen Perkins | Oak Hill | 2016 Qualifier at 285lbs
2014 Qualifier at 285lbs
4. Jacob Rhoades | Yorktown | 2017 8th at 285lbs
5. Braiden Shaw | Bellmont | Senior
6. Dakota Ault | Fort Wayne North Side | Senior 2017 Qualifier at 285lbs
7. Cordell Camp | Garrett |
8. Nick Conner | Elkhart Central | Senior
Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×