Jump to content


Central Noble Cougars

  • Record

    12-5
  • Conference

    North East Corner
  • Class

    1A

Dual Results

*Click date for details
Click here to add dual results

Jan 09* Win vs. Fairfield 48-30
Jan 09* Win vs. West Noble 54-30
Jan 08* Loss vs. Garrett 72-10
Jan 07* Win vs. Fort Wayne Bishop Luers 51-12
Dec 15* Loss vs. Leo 54-25
Dec 15* Win vs. Fort Wayne North Side 72-6
Dec 15* Win vs. Lakeland 42-33
Dec 15* Win vs. Eastside 60-24
Dec 09* Loss vs. DeKalb 54-24
Dec 05* Win vs. Fremont 48-27
Dec 05* Win vs. Angola 42-33
Dec 05* Win vs. Churubusco 57-18
Dec 05* Win vs. Westview 54-30
Dec 03* Loss vs. Fort Wayne Snider 51-30
Dec 01* Loss vs. Prairie Heights 56-17
Dec 01* Win vs. Lakeland 42-33
Nov 24 Win vs. Fort Wayne Northrop 48-33

Tournament Results

Click here to add tournament results
Jan 16 NECC Tournament 4th

Team Schedule

Click here to add an event
Date/Time Event
Nov 24 11:30 pm Dual: Home vs. Fort Wayne Northrop (1)
Dec 05 02:00 pm Multi-Dual: NECC Super Duals at West Noble (2)
Dec 12 09:00 am Tournament: Charger Invitational at Elkhart (2)
Dec 17 11:30 pm Dual: At Fairfield (1)
Dec 25 02:00 pm Tournament: Defiance Border Brawl at Defiance(OH) (2)
Jan 07 11:30 pm Dual: Home vs. West Noble (1)
Jan 14 11:30 pm Dual: At Garrett (1)
Jan 16 02:00 pm Tournament: NECC Tournament at Garrett (2)
Jan 30 02:00 pm Tournament: IHSAA Sectional at Westview at Westview (0)
Jan 30 02:00 pm Tournament: IHSAA Sectional at Westview at Westview (0)
Feb 06 02:30 pm Tournament: IHSAA Regional at Goshen at Goshen (0)
12 of 18

Westview Sectional

Record vs. sectional teams

School Record
Prairie Heights 15-5 (6-0)
Central Noble 12-5 (6-2)
Fremont 13-6 (5-2)
East Noble 9-9 (4-0)
DeKalb 9-9 (2-1)
Westview 2-6 (1-5)
West Noble 2-7 (1-4)
Angola 3-12 (1-7)
Lakeland 1-12 (0-5)

North East Corner

Record vs. conference teams

School Record
Garrett 10-0
Prairie Heights 9-1
Central Noble 9-2
Fremont 8-3
Angola 3-8
West Noble 1-4
Westview 1-5
Churubusco 1-5
Lakeland 1-5
Eastside 0-5
Fairfield 0-5

Past Wrestlers

Austin McCullough (c/o 2020)
X | X | X | X

Ben Golden (c/o 2020)
X | X | X | X

Giran Kunkel (c/o 2019)
X | X | 145lbs 8th | X

Tanner Schoeff (c/o 2019)
X | 113lbs Qualifier | 126lbs Qualifier | 138lbs Qualifier

Chris Schuller (c/o 2019)
X | 113lbs Qualifier | X | X

Jadon Crisp (c/o 2019)
X | X | X | X

Levi Leffers (c/o 2019)
X | X | 220lbs 6th | 220lbs 7th

Austin Moore (c/o 2018)
X | X | 132lbs Qualifier | 138lbs Qualifier

Connor Mooney (c/o 2018)
X | X | X | X

Jesse Sade (c/o 2018)
X | X | X | X

Jordan Winebrenner (c/o 2018)
X | X | X | X

Ray Clay (c/o 2018)
X | X | X | X

Tadd Owen (c/o 2018)
X | X | X | X

Kyle Burns (c/o 2015)
X | X | X | X

Tyler Rimmel (c/o 2011)
X | X | X | 160lbs Qualifier

Caleb Frey (c/o 2007)
X | X | 145lbs Qualifier | X

Caleb Gaff (c/o 2006)
X | X | X | 160lbs Qualifier

Jerod Agler (c/o 2004)
X | X | X | 189lbs 7th

Charles Fleshman (c/o 1989)
X | X | 103lbs Qualifier | X

Bob Frye (c/o 1977)
X | X | X | 167lbs Qualifier

Top 25 Career Wins

Wrestler(School) Career Record
1. Tanner Schoeff 120-14
2. Caleb Gaff 117-29
3. Chris Schuller 116-23
4. Tyler Rimmel 99-23
5. Giran Kunkel 75-11
6. Levi Leffers 62-5
7. Jadon Crisp 42-5
8. Austin Moore 41-4
9. Caleb Frey 39-8
10. Jerod Agler 32-5
11. Kyle Burns 28-4
12. Austin McCullough 26-16
13. Charles Fleshman -
14. Bob Frye -
15. Connor Mooney -
16. Jesse Sade -
17. Jordan Winebrenner -
18. Ray Clay -
19. Tadd Owen -
20. Angelina Clay -
21. Ben Golden -
22. Kieandra DeWitt -
23. Danny Leffers -

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.