Jump to content

Fort Wayne

November 29, 2023


106lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Jensen Boyd

Delta
Freshman
Jay County
39-0

2024 4th at 106lbs

Win by Pin over T. Loshe
Win by Pin 1:07 over B. Mills
Win by Pin :56 over T. Barnhart
Win by Pin 2:36 over C. Federici
Win by Decision 10-6 over R. Malone
Win by Tech Fall 22-6 over D. Barbosa
Win by Pin 1:36 over G. Byrum
Win by Pin 1:12 over T. Barnhart
Win by Pin 2:41 over B. Ayres
State Tournament
Win by Tech Fall 4:00 over D. Barbosa
Win by Pin 1:05 over G. Byrum
Win by Pin 2:48 over T. Loshe
Win by Pin 2:28 over B. Mills
Win by Tech Fall 2:58 over C. Shegog
Win by Tech Fall 2:58 over C. Shegog
Win by Tech Fall 5:05 over J. Ocampo
Win by Pin 1:33 over C. Fleshman
Win by Pin 1:41 over I. Berry

2

Julianna Ocampo

New Haven
Junior
Carroll
36-2

2022 Qualifier at 106lbs
2023 Qualifier at 106lbs
2024 6th at 106lbs

Loss by Decision 8-4 to A. Swathwood
Win by Decision 8-2 over B. Juday
Win by Decision 7-5 SV-1 over K. Fuller
Win by Pin 3:21 over M. Waltz
Win by Pin over C. Arnold
Win by Pin over D. Putt
Win by Pin 0:46 over M. Brainerd
Win by Pin 1:04 over L. Quinn
Win by Pin 3:03 over B. Mills
Win by Pin 2:53 over I. Berry
State Tournament
Win by Pin 1:33 over J. Gould
Win by Pin 2:18 over B. Blake
Win by Pin 2:57 over I. Berry
Win by Pin 0:13 over H. Duncan
Win by Pin 0:13 over H. Duncan
Loss by Tech Fall 5:05 to J. Boyd
Win by Decision 5-2 over G. Byrum
Win by Decision 7-1 over R. Moore

3

Daigan Barbosa

Cowan
Senior
Jay County
24-3

Win by Pin over T. Loshe
Win by Decision 2-0 over N. Spears
Win by Pin :21 over K. Moe
Loss by Decision 4-0 to R. Moore
Loss by Tech Fall 22-6 to J. Boyd
State Tournament
Loss by Tech Fall 4:00 to J. Boyd
Loss by Decision 12-8 to M. Kaehr

4

Ben Mills

Bellmont
Freshman
Jay County
24-15

Loss by Pin 3:21 to N. Burke
Loss by Pin 1:07 to J. Boyd
Loss by Decision 5-3 OT to T. Loshe
Loss by Pin 1:09 to Y. Ocampo
Loss by Pin 1:56 to I. Berry
Loss by Pin 3:14 to T. Tun
Loss by Pin 0:51 to M. Kaehr
Loss by Pin 1:31 to B. McCartney
Loss by Pin 1:26 to T. Barnhart
Loss by Pin 3:03 to J. Ocampo
State Tournament
Loss by Decision 8-1 to M. Kaehr
Loss by Pin 5:18 to G. Byrum
Loss by Pin 2:28 to J. Boyd

5

Charlie Fleshman

Central Noble
Sophomore
Goshen
39-6

2024 Qualifier at 106lbs

Win by Decision 2-0 over B. Baas
Loss by Pin to B. McCartney
Loss by Decision 6-1 to I. Berry
Win by Pin 1:29 over T. Loshe
Loss by Pin 2:47 to G. Byrum
Loss by Pin 0:26 to J. Jean
State Tournament
Win by Decision 6-4 over C. Shegog
Win by Decision 9-2 over C. Carper
Win by Decision 14-8 over B. Baas
Loss by Tech Fall 3:00 to R. Moore
Win by Decision 6-2 over J. Gould
Loss by Pin 1:33 to J. Boyd
Win by Pin 1:06 over T. Loshe

6

Nathan Spears

Muncie Central
Junior
Jay County
31-15

Loss by Decision 2-0 to D. Barbosa
Loss by Pin 2:26 to A. Bollinger
Loss by Pin 1:02 to L. Johns
Loss by Decision 6-2 to Y. Ocampo
Loss by Decision 2-1 to C. Doucett
Loss by Pin 3:59 to B. Doughty
Win by Pin 1:35 over B. Emery
Loss by Pin to B. Doughty
Loss by Decision 5-3 to J. Marlin
Loss by Decision SV-1, 0-0 to J. Marlin
Loss by Pin 1:43 to B. Emery
State Tournament
Loss by Pin 1:21 to Z. Reno
Loss by Decision 3-1 to K. Beer

7

Myles Kaehr

Adams Central
Sophomore
Jay County
32-10

Win by Pin 1:17 over T. Loshe
Loss by Pin 4:34 to Y. Ocampo
Loss by Pin 3:34 to I. Berry
Loss by Decision 9-5 to B. Baas
Loss by Pin 4:48 to M. Goelz
Win by Pin 0:51 over B. Mills
Loss by Pin 4:00 to G. Holloway
Win by Pin 1:11 over T. Loshe
Loss by Pin 1:25 to G. Byrum
State Tournament
Win by Decision 8-1 over B. Mills
Loss by Decision 11-9 to T. Loshe
Loss by Pin 0:56 to G. Byrum
Win by Pin 0:00 over T. Loshe
Win by Decision 12-8 over D. Barbosa
Loss by Pin 3:30 to R. Moore
Win by Pin 1:35 over C. Carper

8

Gavin Christman

West Noble
Sophomore
Goshen
29-12

State Tournament
Loss by Pin 1:04 to B. Byerley
Loss by Pin 1:42 to A. Hartman
113lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Ayden Bollinger

Delta
Junior
Jay County
39-0

2022 Qualifier at 106lbs
2023 3rd at 106lbs
2024 3rd at 113lbs

Win by Pin 2:26 over N. Spears
Win by Tech Fall 24-8 over K. Riley
Win by Pin 2:42 over G. Byrum
Win by Decision 6-3 over B. Leonard
Win by Major Decision 19-7 over H. Faurote
Win by Pin 5:46 over C. Halfacre
Win by Decision 10-5 over C. Bayliss
State Tournament
Win by Pin 3:24 over Z. Reno
Win by Major Decision 14-3 over L. Johns
Win by Tech Fall 4:01 over K. Beer
Win by Pin 2:57 over T. Tun
Win by Pin 2:57 over T. Tun
Win by Tech Fall 5:47 over B. McIntire
Win by Pin 3:21 over K. Cooper
Win by Decision 4-1 over J. Sawyer-May

2

Levi Johns

Bluffton
Junior
Jay County
38-1

2022 8th at 106lbs
2023 Qualifier at 113lbs

Win by Pin 2:13 over B. Juday
Win by Pin 0:38 over N. Riley
Win by Pin 1:02 over N. Spears
Win by Pin 1:43 over G. Byrum
Win by Major Decision 9-0 over J. Prough
Win by Pin 1:22 over B. Riggle
State Tournament
Win by Pin 3:23 over Z. Reno
Loss by Major Decision 14-3 to A. Bollinger
Win by Tech Fall 3:32 over B. Juday
Loss by Pin 2:26 to J. Sawyer-May

3

Kaleb Salazar

Wawasee
Senior
Goshen
40-4

2023 Qualifier at 106lbs
2024 Qualifier at 113lbs

Win by Decision 6-4 over B. McIntire
Win by Decision 6-0 over B. McNees
Win by Decision 7-3 over K. Fuller
Win by Decision 10-6 over B. McNees
Win by Pin 3:09 over A. Delacruz
Loss by Decision 4-2 to A. Swathwood
Win by Pin :54 over O. Bunton
Loss by Decision 4-3 to C. Bayliss
Loss by Major Decision 17-4 to A. Swathwood
Win by Decision 12-7 over L. Stuckman
Win by Decision 6-4 over G. Ash
Win by Decision 6-3 over C. Hinkel
Win by Pin over B. McNees
State Tournament
Win by Tech Fall 5:20 over L. Stuckman
Win by Decision 6-3 over C. Hinkel
Win by Major Decision 12-0 over K. Braden
Win by Decision 8-6 over K. Fuller
Win by Decision 9-2 over K. Beer
Win by Pin 1:30 over B. Shannon
Win by Decision 8-2 over K. Cooper
Loss by Decision 6-2 to J. Sawyer-May

4

Braylon McIntire

North Miami
Sophomore
Peru
35-3

Loss by Decision 6-4 to K. Salazar
Win by Major Decision 12-0 over B. McNees
Win by Major Decision 10-0 over C. Doucett
Win by Decision 11-0 over L. Schnarr
State Tournament
Win by Pin 1:42 over B. Shannon
Loss by Decision 8-4 to J. Sawyer-May
Loss by Tech Fall 5:47 to A. Bollinger
Win by Tech Fall 4:42 over C. Hinkel

5

Rex Moore

Manchester
Sophomore
Peru
35-1

2023 Qualifier at 106lbs
2024 Qualifier at 106lbs

Win by Decision 4-0 over D. Barbosa
Win by Major Decision 14-5 over G. Holloway
State Tournament
Win by Pin 1:03 over H. Duncan
Win by Pin 0:25 over H. Duncan
Win by Tech Fall 3:11 over M. Mora
Win by Tech Fall 3:00 over C. Fleshman
Win by Pin 3:30 over M. Kaehr
Loss by Decision 7-1 to J. Ocampo
Win by Pin 1:51 over B. Blake

6

Abrum Swathwood

Garrett
Freshman
Carroll
33-4

Win by Pin 3:11 over A. Delacruz
Win by Decision 8-4 over J. Ocampo
Win by Major Decision 11-3 over S. Frazier
Loss by Major Decision 8-0 to I. Campbell
Win by Decision 4-2 over K. Salazar
Loss by Pin 1:28 to G. Lewis
Loss by Decision 7-4 to N. Reyes
Win by Major Decision 17-4 over K. Salazar
State Tournament
Win by Tech Fall 4:21 over J. Henry
Win by Pin 1:17 over T. Tun
Loss by Decision 9-6 to K. Cooper
Loss by Decision 7-4 to K. Beer

7

Karrington Cooper

New Haven
Senior
Carroll
36-12

2024 Qualifier at 113lbs

Loss by Decision 4-3 to K. Baker
Loss by Pin 3:09 to W. Franze
Loss by Decision 8-2 to J. Prough
Loss by Tech Fall 15-0 to B. Byerley
Loss by Major Decision 8-0 to D. Rhodes
Loss by Decision SV-1 4-2 to C. Kline
Loss by Pin 2:49 to A. Dewell
Win by Decision 10-6 over B. Doughty
Win by Decision 13-7 over B. Doughty
Win by Major Decision 10-0 over C. Doucett
Loss by Decision 5-4 to B. Juday
Win by Decision 3-1 over J. Henry
Win by Major Decision 11-2 over B. Juday
Loss by Decision 6-2 to K. Fuller
State Tournament
Win by Decision 6-2 over B. Juday
Win by Decision 6-0 over T. Tun
Win by Decision 9-6 over A. Swathwood
Win by Decision 6-3 over B. Juday
Win by Decision 6-0 over K. Fuller
Win by Decision 6-2 over Z. Reno
Loss by Decision 8-2 to K. Salazar
Loss by Pin 3:21 to A. Bollinger

8

Cole Hinkel

Goshen
Senior
Goshen
35-4

Win by Decision 6-5 over B. McNees
Win by Decision 3:49 over L. Stuckman
Loss by Decision 10-3 to B. Harper
Loss by Decision 6-3 to K. Salazar
State Tournament
Loss by Decision 6-3 to K. Salazar
Win by Major Decision 15-5 over K. Braden
Loss by Decision 6-2 to K. Fuller
Win by Major Decision 12-2 over K. Braden
Loss by Tech Fall 4:42 to B. McIntire
120lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Jalen Sawyer-May

Kokomo
Senior
Peru
14-1

2022 4th at 106lbs
2023 7th at 113lbs
2024 4th at 113lbs

Win by Pin over B. Emery
Win by Pin 1:23 over J. Marlin
State Tournament
Win by Pin 0:28 over B. Shannon
Win by Pin 1:06 over I. McVicker
Win by Decision 8-4 over B. McIntire
Win by Tech Fall 3:24 over K. Braden
Win by Pin 2:26 over L. Johns
Win by Decision 6-2 over K. Salazar
Loss by Decision 4-1 to A. Bollinger

2

Brayden Raber

Maconaquah
Senior
Peru
32-5

2023 Qualifier at 113lbs

Loss by Decision 4-2 to J. Korreckt
Win by Decision 3-2 over C. Kline
Win by Decision 5-3 over B. Eisenhauer
Win by Pin 3:43 over C. Doucett
Loss by Major Decision 10-1 to I. Ash
Loss by Decision 2-0 to J. Korreckt
Win by Pin over J. Owens
Loss by Decision UTB 2-0 to J. Korreckt
State Tournament
Loss by Decision 9-2 to J. Korreckt
Win by Pin 0:50 over C. Tarlton
Loss by Major Decision 12-0 to T. Tishner
Loss by Pin 5:58 to H. Faurote

3

Blake Byerley

East Noble
Senior
Goshen
24-4

Loss by Major Decision 10-2 to H. Faurote
Win by Tech Fall 15-0 over K. Cooper
Win by Pin 1:10 over S. Cornewell
Win by Decision 6-0 over K. Baker
Loss by Decision 6-4 SV-1 to J. McGuire
Loss by Decision 7-0 to A. Kessinger
Loss by Default Inj 3:58 to J. McGuire
Win by Pin 2:47 over W. Harbet
State Tournament
Win by Pin 1:04 over G. Christman
Win by Decision 12-7 over Z. Brown
Win by Pin 1:31 over A. Hartman
Loss by Pin 5:07 to H. Faurote
Win by Decision 7-1 over K. Baker

4

Henry Faurote

Bellmont
Freshman
Jay County
36-10

2024 Qualifier at 120lbs

Win by Decision 4-2 over L. Snyder
Win by Decision 6-4 over B. King
Win by Decision 4-2 over S. Cornewell
Loss by Decision 4-0 to K. Jackson
Win by Decision 6-5 over D. Sprunger
Win by Major Decision 15-1 over T. Rocha
Loss by Pin 4:01 to J. Prough
Win by Major Decision 10-2 over B. Byerley
Win by Decision 7-3 over S. Harris
Win by Major Decision 16-4 over D. Rhodes
Win by Decision 6-1 over E. Garza
Loss by Pin 5:58 to C. Woods
Loss by Major Decision 19-7 to A. Bollinger
Loss by Decision 2-1 to B. Eisenhauer
Loss by Pin 5:45 to S. Harris
Win by Decision 7-3 over H. Douglas
State Tournament
Loss by Decision 8-2 to H. Douglas
Win by Decision 2-1 over K. Jackson
Win by Decision 6-4 over Q. Keen
Loss by Decision 7-0 to H. Douglas
Win by Pin 5:07 over B. Byerley
Win by Pin 5:58 over B. Raber
Loss by Major Decision 10-0 to T. Tishner
Win by Decision 7-0 over K. Jackson

5

Lane Snyder

Eastside
Junior
Carroll
33-3

Loss by Decision 4-2 to H. Faurote
Win by Pin over K. Baker
Win by Pin 2:48 over Z. Brown
State Tournament
Win by Decision 9-7 over K. Baker
Loss by Decision 3-0 to S. Harris
Win by Decision 4-2 over T. Rocha
Win by Decision 5-4 over Z. Brown
Loss by Pin 1:43 to T. Tishner

6

Jordan Korreckt

North Miami
Junior
Peru
33-3

Win by Decision 4-0 over C. Meiser
Win by Decision 6-4 SV over H. Douglas
Win by Decision 4-2 over B. Raber
Win by Decision 11-8 over L. Siburcrist
Win by Major Decision 12-0 over B. Kanable
Loss by Decision 8-6 to B. Keith
Win by Decision 6-0 over D. Sprunger
Loss by Decision 8-7 to E. Gahl
Win by Decision 2-0 over B. Raber
Win by Decision UTB 2-0 over B. Raber
State Tournament
Win by Decision 9-2 over B. Raber
Win by Pin 5:34 over C. Tarlton
Loss by Decision 4-3 to T. Tishner
Loss by Decision 6-4 to K. Jackson

7

Hunter Douglas

Norwell
Sophomore
Jay County
18-6

2024 Qualifier at 120lbs

Loss by Decision 6-4 SV to J. Korreckt
Win by Major Decision 13-2 over D. Sprunger
Loss by Decision 5-4 to T. Rocha
Loss by Decision 7-3 to H. Faurote
State Tournament
Win by Decision 8-2 over H. Faurote
Win by Decision 6-1 over D. Sprunger
Win by Decision 7-0 over H. Faurote
Win by Major Decision 9-1 over B. Keith
Win by Tech Fall 3:40 over C. Tarlton
Loss by Decision 2-1 to K. Jackson
Loss by Tech Fall 5:21 to T. Tishner
Win by Decision 7-3 over T. Rocha

8

Loss by Decision 4-2 to H. Faurote
Loss by Pin 1:10 to B. Byerley
Loss by Decision 5-3 to D. Rhodes
Loss by Pin 3:43 to J. Prough
Loss by Decision 7-5 to S. Harris
Loss by Pin 5:28 to D. Rhodes
State Tournament
Loss by Decision 9-5 to K. Baker
Loss by Decision 6-2 to T. Rocha
126lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Tanner Tishner

Western
Senior
Peru
34-2

2021 8th at 106lbs
2022 Qualifier at 113lbs
2023 5th at 120lbs
2024 Qualifier at 120lbs

Win by Major Decision 11-1 over T. Haisley
Win by Major Decision 11-1 over H. Love
Win by Pin 1:55 over J. Kite
Loss by Decision 5-1 to G. Jendras
Win by Decision 9-5 over M. Quiroz
Loss by Decision 4-2 to C. Larocca
Win by Major Decision 12-0 over C. Rowles
State Tournament
Win by Major Decision 12-0 over B. Raber
Win by Decision 4-3 over J. Korreckt
Win by Pin 1:43 over L. Snyder
Win by Pin 3:59 over B. Keith
Win by Tech Fall 5:21 over H. Douglas
Win by Major Decision 10-0 over H. Faurote

2

Neal Mosier

Delta
Senior
Jay County
36-3

2022 6th at 120lbs
2023 4th at 120lbs
2024 Qualifier at 126lbs

Win by Pin over W. Patterson
Win by Pin 1:16 over I. Musgrove
Win by Decision 7-2 over P. Nguyen
Win by Pin 1:05 over R. Leraci
Win by Decision 3-1 over C. Rowles
Win by Major Decision 13-0 over D. Ogg
Win by Pin :43 over T. Eppard
Win by Pin 1:51 over G. Butt
Win by Decision 4-2 over E. Broady
State Tournament
Win by Pin 1:40 over T. Eppard
Win by Pin 2:25 over I. Spurlin
Win by Pin 2:50 over J. Prough
Win by Decision 5-0 over D. Ogg
Loss by Pin 2:21 to C. Rowles
Win by Major Decision 14-0 over A. Ousley
Loss by Decision 3-1 to D. Waldon
Loss by Decision 6-5 to B. Daniels
Win by Decision 3-1 over C. Sentner

3

Drew Waldon

DeKalb
Junior
Goshen
31-5

2023 Qualifier at 113lbs
2024 Qualifier at 126lbs

Win by Decision 9-2 over K. Benedict
Win by Pin 3:49 over T. Eppard
Win by Tech Fall 17-0 over T. Rocha
Win by Major Decision 9-0 over N. Butcher
Win by Decision 6-0 over C. Krouse
Loss by Decision 3-0 to S. Aubin
Loss by Decision 2-1 to N. Butcher
State Tournament
Win by Pin 5:40 over B. Baas
Win by Decision 6-2 over W. Hahn
Win by Decision 4-2 over C. Sentner
Win by Pin 3:41 over J. Prough
Win by Major Decision 10-0 over R. Kochendorfer
Loss by Decision 12-5 to C. Rowles
Win by Decision 3-1 over N. Mosier

4

Cameron Senter

Wawasee
Sophomore
Goshen
32-5

2023 Qualifier at 113lbs

Win by Pin 1:10 over W. Franze
Win by Decision 3-0 over E. Garza
Win by Decision 3-0 over E. Garza
Win by Decision 2-0 over J. Prough
Win by Decision 6-0 over C. Kraemer
Win by Decision 6-3 over C. Kraemer
Loss by Decision 5-4 to D. Bennett
Loss by Decision 5-1 to G. Rutan
Win by Pin 1:42 over W. Franze
Loss by Pin 1:41 to I. Ash
Loss by Decision 3-1 to W. Hahn
State Tournament
Win by Decision 3-1 over W. Hahn
Win by Pin 2:35 over B. Baas
Loss by Decision 4-2 to D. Waldon
Loss by Decision 3-1 to N. Mosier

5

Taye Curtis

Jay County
Senior
Jay County
0-0

Win by Pin 4:00 over O. Phillips
Loss by Decision 7-3 to J. Pugh
Loss by Decision 3-2 to W. Hoppes
Loss by Decision 3-0 to C. Bollenbacher

6

Calix Truex

NorthWood
Junior
Goshen
0-0

7

Alex Ousley

Maconaquah
Senior
Peru
28-9

Loss by Major Decision 9-0 to H. Love
Loss by Decision 6-2 to T. Eppard
Win by Decision 3-0 over D. Ogg
Loss by Pin 2:18 to L. Rioux
Win by Decision 3-2 over D. Ogg
Loss by Major Decision 11-1 to I. Kuhn
Loss by Decision 8-2 to E. Gahl
State Tournament
Win by Decision 5-2 over E. Gahl
Loss by Default 0:00 to K. Hallis
Loss by Major Decision 10-0 to H. Love
Win by Decision 12-8 over C. Krouse
Loss by Major Decision 14-0 to N. Mosier

8

Dylan Ogg

Adams Central
Freshman
Jay County
29-11

Loss by Pin 1:36 to W. Patterson
Win by Decision 9-6 over T. Rocha
Loss by Decision 3-0 to A. Ousley
Loss by Decision TB-3 5-4 to C. Kline
Win by Decision 4-1 over J. Prough
Win by Decision 4-0 over W. Franze
Loss by Decision 3-2 to A. Ousley
Win by Pin 0:58 over R. Kaplan
Win by Pin 3:26 over R. Leraci
Win by Decision 6-3 over A. Williams
Loss by Decision 5-0 to W. Roberts
Loss by Pin 2:27 to L. Horn
Win by Pin 5:27 over K. Evans
Loss by Major Decision 13-0 to N. Mosier
Loss by Major Decision 8-0 to C. Rowles
Win by Decision 7-5 SV over W. Patterson
State Tournament
Win by Pin 4:44 over W. Franze
Loss by Decision 7-0 to B. Daniels
Loss by Decision 9-7 to J. Prough
Loss by Decision 5-0 to N. Mosier
132lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Carter Fielden

Garrett
Sophomore
Carroll
36-5

2023 6th at 120lbs
2024 Qualifier at 132lbs

Loss by Pin 1:59 to B. Clauser
Loss by Tech Fall 5:06 to H. Demarco
Win by Pin over H. Banet
Win by Pin 3:21 over C. Wilkins
Loss by Pin :34 to H. Demarco
Win by Decision 5-2 over S. Sessa
Loss by Decision 11-4 to G. Rivera
Win by Pin 2:21 over S. Wright
Win by Decision 6-0 over T. Linser
State Tournament
Win by Pin 1:25 over X. Garrett
Win by Pin 1:37 over E. Khanhphane
Win by Pin 1:45 over B. Schortgen
Win by Decision 11-8 over C. Stuffel
Loss by Decision 7-3 to J. Bradley
Win by Pin 2:24 over D. Adkins

2

Cody Rowles

Jay County
Senior
Jay County
31-10

2021 Qualifier at 106lbs
2023 Qualifier at 126lbs
2024 8th at 126lbs

Loss by Decision 8-3 to I. Kuhn
Loss by Decision 7-2 to T. Linser
Loss by Decision 9-7 to D. Fernandez
Loss by Decision 7-6 to S. Mosier
Win by Decision 5-3 over C. Stuffel
Loss by Pin 5:54 to B. Schortgen
Win by Pin 3:08 over J. Shuey
Win by Tech Fall over I. Musgrove
Loss by Decision 3-1 to N. Mosier
Loss by Major Decision 12-0 to T. Tishner
Win by Major Decision 8-0 over D. Ogg
State Tournament
Win by Tech Fall 3:08 over J. Prough
Loss by Decision 4-0 to B. Daniels
Win by Pin 0:46 over T. Eppard
Win by Pin 4:43 over B. Daniels
Win by Pin 2:21 over N. Mosier
Loss by Decision 8-4 to B. Daniels
Win by Decision 12-5 over D. Waldon
Win by Pin 0:49 over B. Baas
Win by Pin 2:58 over T. Haisley

3

Tye Linser

Western
Senior
Peru
32-3

2024 7th at 132lbs

Win by Decision 7-2 over C. Rowles
Win by Pin 1:19 over D. Fernandez
Win by Decision 5-1 over I. Kuhn
Win by Pin over D. Adkins
Win by Decision 3-2 over C. Mattingly
Win by Pin 3:35 over L. Ratcliff
Loss by Decision 5-3 to A. Vargo
Win by Decision 4-1 over D. McGill
Loss by Decision 6-0 to C. Fielden
Win by Decision 3-2 over I. Kuhn
State Tournament
Win by Pin 0:57 over E. Bowyer
Win by Pin 1:53 over S. Teusch
Win by Pin 0:53 over D. Adkins
Loss by Decision 2-1 to J. Bradley
Win by Decision 7-3 over C. Stuffel
Win by Major Decision 10-2 over S. Mosier

4

Sam Mosier

Delta
Freshman
Jay County
29-7

Loss by Decision 5-3 to J. Harlow
Win by Decision 7-6 over C. Rowles
Loss by Decision 7-1 to C. Mattingly
Loss by Decision 10-4 to J. Bradley
Win by Decision 7-5 over B. Schortgen
Win by Decision 9-7 over C. Stuffel
Loss by Pin to T. Thrine
State Tournament
Win by Decision 9-3 over C. Stuffel
Loss by Decision 3-2 to J. Bradley
Win by Decision 3-1 over B. Schortgen
Loss by Pin 1:00 to J. Bradley
Loss by Major Decision 10-2 to T. Linser

5

Cole Stuffel

Yorktown
Senior
Jay County
33-10

2024 Qualifier at 132lbs

Loss by Decision 6-2 to K. Parker
Loss by Decision 5-3 to C. Rowles
Win by Major Decision 14-6 over B. Clauser
Loss by Decision 10-4 to G. Clark
Win by Decision 3-1 over J. Foxworthy
Loss by Decision 8-2 to K. Parker
Loss by Decision 9-7 to S. Mosier
Win by Decision 4-0 over C. Zuber
State Tournament
Loss by Decision 9-3 to S. Mosier
Loss by Decision 7-1 to J. Bradley
Win by Decision 5-1 over B. Schortgen
Loss by Decision 7-3 to T. Linser
Loss by Decision 11-8 to C. Fielden
Win by Decision 4-2 over E. Khanhphane
Win by Decision 7-4 over G. Beasley

6

Bradin Daniels

Union City
Junior
Jay County
38-2

2024 7th at 126lbs

Win by Decision 7-1 over E. Gahl
Loss by Decision 9-6 to J. Shuey
Win by Pin 1:57 over I. Musgrove
Win by Major Decision 12-0 over N. Butcher
Win by Major Decision 13-0 over E. Gahl
Win by Pin 1:54 over I. Spurlin
State Tournament
Win by Decision 7-0 over D. Ogg
Win by Decision 4-0 over C. Rowles
Win by Pin 4:13 over J. Prough
Win by Major Decision 9-0 over R. Keith
Loss by Pin 4:43 to C. Rowles
Win by Pin 2:42 over W. Hahn
Win by Pin 2:42 over W. Hahn
Win by Decision 6-0 over H. Love
Win by Decision 8-4 over C. Rowles
Win by Decision 6-5 over N. Mosier

7

Glen Baldwin

Peru
Sophomore
Peru
22-13

Loss by Pin to J. Davis
Loss by Pin 2:59 to S. Siburcrist
Loss by Major Decision 13-2 to H. Fritz
Loss by Pin 3:26 to G. Rivera
Loss by Pin 1:40 to S. Wright
State Tournament
Win by Pin 2:57 over S. Teusch
Loss by Decision 14-8 to E. Bowyer
Loss by Pin 1:17 to D. Adkins
Loss by Major Decision 11-3 to G. Beasley

8

Ethan Khanhphane

Homestead
Senior
Carroll
30-5

Loss by Decision 5-3 to G. Beasley
Loss by Major Decision 13-1 to A. Vargo
Win by Decision 9-5 over W. Drews
Loss by Decision 8-4 to C. Vandygriff
Loss by Major Decision 17-8 to B. Schortgen
Win by Decision 6-3 over X. Garrett
State Tournament
Loss by Pin 1:37 to C. Fielden
Win by Decision 8-4 over B. Clauser
Loss by Decision 4-2 to C. Stuffel
138lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Tony Wood

Jay County
Senior
Jay County
44-0

2021 Qualifier at 120lbs
2022 Qualifier at 126lbs
2023 7th at 138lbs
2024 4th at 138lbs

Win by Pin 1:59 over A. Furst
Win by Pin 1:20 over L. Bumgardner
Win by Pin :55 over J. Boone
Win by Major Decision 11-3 over M. Dubach
Win by Tech Fall 15-0 over T. Tyson
Win by Tech Fall 15-0 over M. Dubach
State Tournament
Win by Major Decision 9-0 over M. Dubach
Win by Pin 0:39 over J. Frauhiger
Win by Pin 1:29 over J. Boone
Win by Pin 1:22 over D. Davidson
Win by Decision 5-0 over L. Carter
Win by Pin 1:22 over D. Davidson
Win by Decision 5-0 over L. Carter
Win by Decision 5-1 over C. Dews
Win by Pin 0:57 over A. Mirelez

2

Jackson Bradley

Cowan
Sophomore
Jay County
35-2

2023 8th at 126lbs
2024 4th at 132lbs

Win by Decision 7-1 over C. Dews
Win by Decision 10-4 over S. Mosier
Win by Major Decision 15-6 over H. Fritz
Win by Pin 2:43 over C. Volz
State Tournament
Win by Decision 3-2 over S. Mosier
Win by Pin 1:00 over S. Mosier
Win by Decision 7-1 over C. Stuffel
Win by Decision 2-1 over T. Linser
Win by Pin 0:34 over B. Clauser
Win by Decision 7-0 over D. Cunningham
Win by Decision 7-3 over C. Fielden

3

Linkin Carter

Eastside
Sophomore
Carroll
45-4

2023 Qualifier at 120lbs
2024 Qualifier at 138lbs

Loss by Decision 5-4 to H. Demarco
Win by Decision 3-2 over D. Davidson
Win by Decision 7-2 over M. Senn
Win by Decision 12-5 over B. Barrett
Win by Decision 7-0 over A. Wilson
Win by Major Decision 18-8 over L. Barkley
Win by Tech Fall 18-3 over T. Barlow
Win by Decision 9-3 over M. Senn
Win by Decision 9-7 over D. Davidson
State Tournament
Win by Major Decision 15-5 over B. Barrett
Win by Decision 12-6 over K. Quoi
Win by Major Decision 16-6 over B. Barrett
Loss by Decision 5-0 to T. Wood
Loss by Decision 5-0 to T. Wood
Win by Decision 6-3 over T. Chambers
Win by Major Decision 15-3 over G. Newland
Win by Decision 4-2 over M. Dubach

4

Justin Boone

Yorktown
Senior
Jay County
33-3

Win by Major Decision 16-7 over B. Jones
Loss by Pin :55 to T. Wood
Win by Decision 5-2 over L. Faulkenberg
Win by Pin 5:04 over L. Kirchner
Win by Major Decision 9-0 over S. Wolpert
Win by Decision 3-0 over J. Covington
Loss by Pin to G. Whitehead
Win by Pin 2:40 over I. Musgrove
State Tournament
Win by Pin 2:57 over D. Tuttle
Win by Decision 6-5 over M. Dubach
Loss by Pin 1:29 to T. Wood
Loss by Major Decision 10-2 to T. Chambers

5

Cam Dews

Elkhart
Senior
Goshen
38-5

2024 Qualifier at 138lbs

Win by Decision 6-0 over J. Petras
Win by Decision 8-4 over M. Senn
Win by Decision 3-2 over A. Furst
Loss by Decision 7-1 to J. Bradley
Win by Decision 4-2 over C. Kirkpatrick
Loss by Decision 8-2 to C. Kirkpatrick
Loss by Tech Fall 23-8 (5:09) to K. Leavell
Loss by Decision 5-2 to W. Vander Luitgaren
Win by Decision 6-5 over J. Petras
State Tournament
Win by Decision 8-4 over M. Senn
Win by Decision 4-3 over D. Davidson
Win by Decision 9-4 over M. Senn
Loss by Decision 5-1 to T. Wood
Win by Tech Fall 6:00 over K. Quoi
Win by Decision 7-3 over T. Chambers
Win by Pin 2:46 over J. Frauhiger

6

Dallas Davidson

Angola
Sophomore
Goshen
37-7

Loss by Decision 3-2 to L. Carter
Win by Decision 11-7 over B. Barrett
Win by Pin 3:40 over M. Senn
Loss by Tech Fall 16-1 to W. Smith
Win by Pin over K. Quoi
Win by Pin 3:36 over B. Barrett
Loss by Decision 9-7 to L. Carter
State Tournament
Loss by Decision 5-3 to T. Chambers
Loss by Decision 4-3 to C. Dews
Loss by Decision 5-0 to T. Chambers
Loss by Pin 1:22 to T. Wood
Loss by Pin 1:22 to T. Wood

7

Matthew Senn

Fairfield
Junior
Goshen
28-8

Win by Major Decision 11-3 over T. Taylor
Loss by Decision 7-2 to L. Carter
Loss by Decision 8-3 to B. Barrett
Loss by Pin 3:40 to D. Davidson
Win by Pin 5:51 over J. Petras
Loss by Decision 8-4 to C. Dews
Win by Decision 7-2 over D. Bashem
Loss by Decision 9-3 to L. Carter
Win by Decision 9-3 over B. Barrett
State Tournament
Loss by Decision 8-4 to C. Dews
Loss by Decision 9-4 to C. Dews
Win by Decision 7-5 over T. Chambers
Loss by Major Decision 9-1 to M. Dubach
Loss by Major Decision 9-1 to M. Dubach

8

Dalton Tuttle

Delta
Senior
Jay County
2-2

State Tournament
Win by Decision 15-11 over I. Musgrove
Loss by Pin 2:57 to J. Boone
Loss by Pin 5:47 to J. Frauhiger
144lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Easton Doster

New Haven
Junior
Carroll
39-0

2022 Qualifier at 113lbs
2023 5th at 132lbs
2024 1st at 144lbs

Win by Major Decision 16-6 over E. Liscano
Win by Decision 7-1 over W. Hoppes
Win by Decision 7-3 over B. Hagewood
Win by Pin :49 over N. Richards
State Tournament
Win by Pin 1:22 over T. Sidel
Win by Decision 9-3 over E. Fike
Win by Tech Fall 5:26 over T. Szczepanski
Win by Decision 4-0 over B. Hagewood
Win by Major Decision 21-9 over E. Rodriguez
Win by Tech Fall 4:48 over C. Bollenbacher

2

Kolten Rhonemus

Delta
Senior
Jay County
18-6

2023 Qualifier at 145lbs

Win by Decision 8-4 over W. Hoppes
Win by Decision 4-3 over J. Lewis
Loss by Decision 3-2 to W. Hoppes
Loss by Decision 3-1 to B. Doss
State Tournament
Loss by Decision 4-3 to W. Hoppes
Win by Major Decision 8-0 over S. Wolpert
Loss by Decision 5-3 to C. Bollenbacher

3

Brody Hagewood

Prairie Heights
Junior
Goshen
37-5

2023 Qualifier at 132lbs
2024 Qualifier at 144lbs

Win by Pin 2:58 over T. Chambers
Win by Decision 2-0 over E. Fike
Win by Decision 4-2 over W. Hoppes
Loss by Decision 7-3 to E. Doster
Win by Decision 7-0 over C. Washington
Win by Decision 7-0 over C. Briner
Win by Major Decision 15-6 over C. Cooper
Loss by Decision 9-2 to D. Graham
Win by Default For. over M. Ortega
Win by Decision 6-0 over H. Phenicie
Loss by Decision 5-2 to Z. Walker
Win by Default MFF over J. Rodriguez
Win by Decision 9-2 over K. Shott
Win by Decision 6-0 over E. Fike
State Tournament
Win by Default 0:00 over J. Teague
Win by Major Decision 11-0 over C. Lundy
Win by Tech Fall 5:36 over E. Rodriguez
Loss by Decision 4-0 to E. Doster
Win by Decision 7-2 over E. Liscano
Win by Decision 6-1 over T. Szczepanski

4

Sam Wolpert

Bellmont
Sophomore
Jay County
34-7

Win by Decision 2-0 over E. Fike
Loss by Pin 1:15 to C. Bollenbacher
Loss by Decision 5-0 to W. Cooksey
Loss by Pin 1:20 to M. Kirksy
Win by Decision 4-0 over D. Pledger
Loss by Major Decision 9-0 to J. Boone
State Tournament
Loss by Decision 7-0 to C. Bollenbacher
Loss by Decision 4-0 to W. Hoppes
Loss by Major Decision 8-0 to K. Rhonemus
Loss by Decision 4-0 to E. Liscano
Win by Decision 3-1 over E. Fike

5

Ethan Fike

Eastside
Sophomore
Carroll
41-6

Loss by Decision 2-0 to S. Wolpert
Win by Decision 6-4 over P. Kleeberg
Loss by Decision 2-0 to B. Hagewood
Win by Decision 3-1 over T. Chambers
Loss by Decision 6-4 to J. Teague
Win by Decision 7-2 over T. Sidel
Loss by Decision 6-0 to B. Hagewood
State Tournament
Win by Decision 4-2 over T. Szczepanski
Win by Pin 1:52 over A. Pesick
Loss by Decision 9-3 to E. Doster
Loss by Decision 3-1 to S. Wolpert

6

Taiden Chambers

West Noble
Senior
Goshen
27-6

2024 Qualifier at 138lbs

Loss by Pin 2:58 to B. Hagewood
Win by Decision 5-1 over X. Nusbaum
Loss by Decision 3-1 to E. Fike
Loss by Decision 5-4 to J. Pugh
Win by Decision 4-4 over R. Greene
State Tournament
Win by Decision 5-3 over D. Davidson
Loss by Decision 7-5 to M. Senn
Win by Decision 5-0 over D. Davidson
Loss by Decision 6-3 to L. Carter
Loss by Decision 7-3 to C. Dews
Win by Major Decision 13-5 over T. Tyson
Win by Major Decision 10-2 over J. Boone

7

Wyatt Hoppes

Yorktown
Sophomore
Jay County
31-6

Win by Decision 3-2 over T. Curtis
Loss by Decision 7-1 to E. Doster
Loss by Decision 4-2 to B. Hagewood
Loss by Pin 1:57 to B. Weaver
Win by Pin 2:48 over K. Stewart
Loss by Decision 8-4 to K. Rhonemus
Win by Decision 3-2 over B. Luginbill
Loss by Pin 5:03 to J. Todd
Win by Decision 3-2 over K. Rhonemus
State Tournament
Win by Decision 4-3 over K. Rhonemus
Win by Decision 4-0 over S. Wolpert
Loss by Decision 4-0 to C. Bollenbacher
Loss by Pin 1:53 to T. Szczepanski

8

Emilio Liscano

Oak Hill
Senior
Peru
40-4

2024 Qualifier at 144lbs

Loss by Major Decision 16-6 to E. Doster
Win by Decision 7-6 over D. Jones
Win by Decision 7-3 over C. Booth
Loss by Major Decision 17-6 to J. Huyvaert
Win by Decision 5-3 over D. Pledger
State Tournament
Win by Decision 7-3 over D. Conner
Win by Decision 3-1 over D. Conner
Loss by Major Decision 8-0 to C. Bollenbacher
Loss by Decision 7-2 to B. Hagewood
Win by Decision 4-0 over S. Wolpert
150lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Cameron Clark

Jay County
Senior
Jay County
8-0

2021 Qualifier at 132lbs
2022 7th at 138lbs
2023 Qualifier at 145lbs

2

Luke Teusch

Huntington North
Senior
Peru
38-3

2023 Qualifier at 145lbs
2024 Qualifier at 150lbs

Win by Pin 2:45 over R. Biddle
Win by Major Decision 14-3 over B. Luginbill
Win by Decision 11-10 over A. Elkins
Loss by Decision 6-2 to R. Biddle
State Tournament
Win by Decision 5-3 over T. Galvin
Win by Major Decision 15-6 over I. Korba
Win by Decision 7-4 over T. Galvin
Win by Decision 7-4 over J. Robinson
Win by Decision 7-4 over J. Robinson
Win by Pin 3:54 over B. Hagewood
Win by Pin 1:53 over R. Biddle
Loss by Decision 8-3 to J. Jett

3

Brock Hagewood

Prairie Heights
Junior
Goshen
37-4

2023 Qualifier at 138lbs
2024 Qualifier at 150lbs

Win by Major Decision 12-1 over P. Kleeberg
Win by Decision 8-1 over A. Elkins
Win by Decision 8-5 over R. Biddle
Win by Major Decision 8-0 over A. Durham
Win by Pin 1:33 over D. Moon
Win by Default For. over C. Kasprzak
Loss by Decision 5-3 to W. Harper
Loss by Decision 2-1 to E. Cruz
Win by Decision 7-2 over E. Blossom
Win by Decision 9-5 over B. Denman
Win by Decision 5-0 over B. Denman
Win by Pin 1:27 over P. Kleeberg
State Tournament
Win by Pin 3:57 over P. Kleeberg
Win by Pin 4:44 over B. Denman
Win by Major Decision 13-4 over R. Biddle
Win by Decision 9-5 over B. Denman
Loss by Pin 3:54 to L. Teusch
Loss by Decision 5-2 to A. Elkins
Win by Pin 4:39 over D. Espinosa
Win by Default over B. Luginbill

4

Aidan Elkins

New Haven
Senior
Carroll
40-3

2024 Qualifier at 150lbs

Win by Pin 1:35 over J. Orick-Maurer
Loss by Default 15-2 to R. Biddle
Loss by Decision 8-1 to B. Hagewood
Win by Pin Pin over J. Franklin
Loss by Decision 11-10 to L. Teusch
Win by Pin 4:48 over B. Luginbill
State Tournament
Win by Major Decision 13-1 over D. Espinosa
Win by Decision 6-3 over B. Hartzell
Win by Pin 1:31 over B. Hartzell
Win by Pin 5:50 over J. Jett
Win by Decision 5-2 over B. Hagewood
Win by Decision 7-1 over T. Galvin
Win by Pin 3:55 over P. Kleeberg

5

Jayden Jett

Cowan
Senior
Jay County
31-3

2024 Qualifier at 150lbs

Loss by Decision 9-7 to J. Weaver
Loss by Decision 3-1 to W. Davis
State Tournament
Win by Decision 4-0 over B. Luginbill
Win by Tech Fall 2:48 over M. Byerly
Win by Decision 6-3 over B. Denman
Loss by Pin 5:50 to A. Elkins
Win by Decision 8-3 over L. Teusch

6

Blake Denman

Angola
Junior
Goshen
38-5

Win by Pin 5:46 over B. Luginbill
Win by Pin 3:23 over J. Orick-Maurer
Win by Pin 1:40 over P. Kleeberg
Win by Default over J. Teague
Loss by Decision 7-0 to C. Smith
Loss by Decision 9-5 to B. Hagewood
Win by Pin 3:59 over J. Orick-Maurer
Loss by Decision 5-0 to B. Hagewood
State Tournament
Win by Decision 6-4 over R. Biddle
Loss by Pin 4:44 to B. Hagewood
Win by Major Decision 15-2 over P. Kleeberg
Loss by Decision 9-5 to B. Hagewood
Loss by Decision 6-3 to J. Jett

7

Blake Luginbill

Bellmont
Senior
Jay County
32-9

Loss by Pin 5:46 to B. Denman
Win by Decision 6-2 over R. Biddle
Loss by Major Decision 14-3 to L. Teusch
Loss by Decision 4-2 to N. Nathan
Loss by Pin 1:42 to A. Smith
Loss by Decision 3-2 to W. Hoppes
Loss by Decision 6-1 to R. Biddle
Loss by Pin 4:48 to A. Elkins
State Tournament
Win by Major Decision 10-0 over J. Robinson
Loss by Decision 4-0 to J. Jett
Win by Decision 8-5 over I. Korba
Win by Decision 8-5 over I. Korba
Loss by Default to B. Hagewood

8

Porter Kleeberg

Central Noble
Freshman
Goshen
30-12

Loss by Major Decision 12-1 to B. Hagewood
Loss by Decision 6-4 to E. Fike
Loss by Pin 3:37 to J. Orick-Maurer
Loss by Pin 1:40 to B. Denman
Win by Major Decision 9-1 over J. Orick-Maurer
Loss by Pin 1:27 to B. Hagewood
State Tournament
Loss by Pin 3:57 to B. Hagewood
Loss by Default For. to R. Biddle
Loss by Major Decision 13-4 to R. Biddle
Loss by Major Decision 15-2 to B. Denman
Loss by Pin 3:55 to A. Elkins
157lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Mitchell Betz

Western
Senior
Peru
37-1

2022 6th at 152lbs
2023 3rd at 152lbs
2024 1st at 157lbs

Win by Pin over M. Cain
Win by Major Decision 12-2 over W. Warnock
Win by Pin 2:45 over H. Hood
Win by Pin 1:21 over K. Russell
Loss by Decision 2-1 to A. Pellot
Win by Major Decision 10-0 over G. Van Tichelt
Win by Decision 7-2 over S. Stits
Win by Pin 1:14 over L. Hughes
Win by Pin over L. Hughes
State Tournament
Win by Pin 4:37 over W. Warnock
Win by Major Decision 14-4 over W. Warnock
Win by Pin 1:24 over B. Barker
Win by Pin 3:13 over T. Clouse
Win by Pin 0:42 over E. Duncan
Win by Decision 5-2 over G. Davis

2

Gavin Davis

Bellmont
Junior
Jay County
28-1

2023 Qualifier at 152lbs
2024 Qualifier at 157lbs

Win by Decision 9-4 over I. Meyer
Win by Pin 1:32 over I. Amstutz
Win by Pin 4:19 over B. Barker
Win by Major Decision 12-1 over K. Russell
Win by Pin 2:38 over B. Barker
State Tournament
Win by Default over I. Meyer
Win by Pin 4:13 over E. Duncan
Win by Decision 3-0 over I. Meyer
Win by Decision 4-0 over K. Russell
Win by Major Decision 9-1 over B. Whickcar
Loss by Decision 5-2 to M. Betz

3

Christian Wittkamp

Jay County
Junior
Jay County
0-0

2023 Qualifier at 152lbs

4

KeVon Russell

Fort Wayne Snider
Senior
Carroll
36-7

2024 Qualifier at 157lbs

Loss by Major Decision 12-1 to G. Davis
Win by Decision 6-5 over I. Amstutz
Loss by Decision 3-0 to A. Ratliff
Loss by Pin 1:39 to B. Brabender
Win by Major Decision 12-4 over C. Scott
Win by Decision 4-3 over C. Scott
Loss by Pin 1:21 to M. Betz
Win by Default over A. Shaffer
Loss by Decision 7-1 to S. Stits
Win by Decision 9-8 over L. Cooper
Win by Decision 8-4 over L. Gleave
Win by Decision 9-7 over J. Heisler
Win by Decision 6-5 over D. Dunn
Win by Pin 0:35 over L. Gleave
State Tournament
Win by Decision 11-5 over J. Heisler
Win by Decision 7-2 over I. Amstutz
Win by Decision 9-3 over L. Gleave
Win by Decision 4-3 over I. Meyer
Loss by Decision 4-0 to G. Davis
Loss by Decision 7-2 to T. Clouse

5

Teegan Clouse

West Noble
Junior
Goshen
39-4

2024 Qualifier at 157lbs

Loss by Decision 5-1 to C. Bohn
Loss by Decision SV-1 5-3 to M. Cain
Win by Pin 1:38 over D. Duncan
State Tournament
Loss by Decision 5-4 to B. Barker
Win by Decision 8-5 over B. Whickcar
Win by Decision 7-4 over B. Barker
Loss by Pin 3:13 to M. Betz
Win by Decision 8-3 over R. Reazon
Win by Decision 7-2 over K. Russell

6

Will Warnock

Oak Hill
Senior
Peru
36-4

Loss by Decision 5-0 to I. Amstutz
Loss by Major Decision 12-2 to M. Betz
Win by Decision 8-3 over T. Korporal
State Tournament
Win by Pin 5:44 over T. Korporal
Loss by Pin 4:37 to M. Betz
Win by Decision 9-5 over T. Korporal
Loss by Major Decision 14-4 to M. Betz
Loss by Decision 8-1 to R. Reazon

7

Isaiah Meyer

South Adams
Sophomore
Jay County
31-4

Loss by Decision 9-4 to G. Davis
Win by Pin 1:03 over D. Lynch
Loss by Major Decision 8-0 to A. Ratliff
State Tournament
Loss by Default to G. Davis
Win by Pin 3:20 over R. Reazon
Loss by Decision 3-0 to G. Davis
Loss by Decision 4-3 to K. Russell
Win by Pin 3:40 over T. Korporal

8

Jake Heisler

Homestead
Senior
Carroll
29-4

Win by Decision 8-4 over L. Gleave
Loss by Decision 7-5 to C. Scott
Loss by Pin 1:54 to B. Brabender
Loss by Decision 9-7 to K. Russell
Win by Decision 2-1 over L. Gleave
Win by Decision 10-3 over B. Barker
State Tournament
Win by Decision 10-6 over I. Amstutz
Loss by Decision 11-5 to K. Russell
Loss by Decision 9-7 to L. Gleave
165lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Duke Myers

Bellmont
Senior
Jay County
44-3

2021 Qualifier at 170lbs
2022 5th at 160lbs
2023 7th at 170lbs
2024 2nd at 165lbs

Win by Major Decision 15-7 over J. Flores
Win by Major Decision 16-5 over C. Cox
Win by Major Decision 19-7 over D. Dunn
Win by Major Decision 10-2 over D. Plattner
Win by Decision 2-2, SV-2 over M. Young
Loss by Decision 5-0 to A. Rinehart
Win by Decision UTB, 3-2 over W. Kennedy
Loss by Decision 5-0 to E. Roudebush
Loss by Decision 5-2 to K. Stebbins
Win by Pin 1:49 over D. Plattner
Win by Major Decision 19-6 over C. Cox
State Tournament
Win by Decision 4-2 over C. Cox
Win by Decision 7-4 over L. Abbott
Win by Decision 3-1 over K. Stebbins
Win by Pin 5:30 over E. Smith
Win by Decision 3-2 over K. Stebbins
Win by Decision 9-2 over D. Plattner
Win by Tech Fall 4:11 over L. Hubley

2

Chase Leech

Garrett
Senior
Carroll
38-2

2021 Qualifier at 152lbs
2022 Qualifier at 152lbs
2024 1st at 175lbs

Loss by Decision 8-7 to M. White
Win by Decision 8-4 over C. Crisp
Win by Decision 8-5 over B. Russell
Loss by Decision 4-2 SV to A. Costello
Win by Decision 9-7 over M. Levitz
Win by Major Decision 9-1 over M. Levitz
State Tournament
Win by Pin 0:59 over J. Culler
Win by Pin 4:14 over J. Thrash
Win by Decision 5-2 over B. Russell
Win by Decision 7-1 over G. Blythe
Win by Decision 5-1 over L. Detwiler
Win by Major Decision 12-4 over E. Miller

3

Levi Abbott

Cowan
Senior
Jay County
29-6

2023 Qualifier at 160lbs
2024 Qualifier at 165lbs

Win by Decision 4-3 over C. Bender
Loss by Decision 4-3 to B. Beck
Loss by Pin 1:08 to K. Stebbins
Loss by Default 5:13, Inj Default to B. Beck
State Tournament
Loss by Decision 6-3 to K. Stebbins
Win by Pin 1:48 over M. Heiser
Win by Decision 8-2 over C. Cox
Loss by Decision 7-4 to D. Myers
Win by Decision 6-2 over C. McCollough
Win by Pin 1:51 over A. Adams
Win by Major Decision 10-0 over E. Smith
Loss by Major Decision 8-0 to K. Stebbins

4

Deaglan Pleak

Western
Senior
Peru
5-2

Loss by Pin 6:12 to E. Tirado
State Tournament
Loss by Pin 3:19 to R. Trevino

5

Reazon Davenport

Daleville
Senior
Jay County
33-2

Loss by Decision 13-8 to B. Barker
State Tournament
Win by Pin 4:12 over E. Duncan
Loss by Pin 3:20 to I. Meyer
Win by Pin 3:52 over E. Duncan
Win by Decision 8-1 over W. Warnock
Loss by Decision 8-3 to T. Clouse

6

Kaeb Stebbins

Delta
Junior
Jay County
37-2

2024 7th at 165lbs

Win by Pin 3:05 over X. Palacios
Win by Decision 5-0 over G. Eckels
Win by Pin 1:08 over L. Abbott
Win by Decision 5-2 over D. Myers
Win by Pin 1:21 over M. Thompson
State Tournament
Win by Decision 6-3 over L. Abbott
Win by Decision 4-0 over C. Cox
Loss by Decision 3-1 to D. Myers
Win by Tech Fall 3:31 over R. Smithley
Loss by Decision 3-2 to D. Myers
Win by Major Decision 8-0 over L. Abbott
Win by Pin 2:40 over N. Wells

7

Jonathan Flores

Goshen
Senior
Goshen
19-5

Loss by Major Decision 15-7 to D. Myers
Loss by Pin 2:41 to B. Beck
Loss by Decision 11-6 to C. Godinez
Win by Decision 8-4 over J. Haston
Loss by Decision 8-2 to W. Kennedy

8

Jericko Jackson

Prairie Heights
Senior
Goshen
27-8

Loss by Pin to C. Godinez
Loss by Pin 4:57 to D. Plattner
Loss by Major Decision 14-5 to M. Mavros
Loss by Pin :28 to B. Beck
Win by Pin 2:47 over C. Brown
Loss by Pin 1:22 to W. Cressell
State Tournament
Loss by Decision 6-2 to D. Dunn
Loss by Pin 0:44 to D. Plattner
Loss by Pin 2:10 to J. Flores
Loss by Pin 3:02 to R. Smithley
175lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Laish Detwiler

Goshen
Senior
Goshen
42-2

2023 8th at 182lbs
2024 Qualifier at 175lbs

Win by Pin 4:39 over X. Palacios
Win by Pin 4:29 over J. Scales
Loss by Decision 8-6 to M. Kobelt
Win by Major Decision 12-1 over D. Gard
Win by Pin 1:37 over J. Thrash
Win by Pin 2:39 over M. Kobelt
Win by Pin 2:22 over A. King
State Tournament
Win by Pin 3:44 over G. Blythe
Win by Pin 1:25 over M. Levitz
Win by Pin 4:30 over E. Farnell
Win by Major Decision 14-2 over X. Palacios
Win by Pin 3:23 over V. Lepera
Loss by Decision 5-1 to C. Leech

2

Braxton Russell

Delta
Senior
Jay County
37-2

2022 Qualifier at 170lbs
2023 8th at 170lbs
2024 Qualifier at 175lbs

Win by Decision 3-2 over S. Frye
Win by Decision 2-1 over J. Flores
Win by Decision 9-7 over N. Sumner
Loss by Decision 8-2 to C. McCloy
Win by Decision 5-1 over X. Palacios
Win by Major Decision 16-4 over C. Paredes
Win by Decision 6-3 over J. Flores
Win by Decision 6-3 over E. Kiner
Win by Decision 5-1 over S. Frye
State Tournament
Win by Decision 3-0 over J. Flores
Loss by Decision 5-2 to C. Leech
Win by Major Decision 15-4 over J. Culler
Win by Pin 3:06 over C. Dowden
Win by Pin 0:35 over E. Farnell

3

Ethan Smith

Fort Wayne Snider
Senior
Carroll
28-6

2024 Qualifier at 165lbs

Loss by Decision 7-2 to W. Kennedy
Loss by Pin 2:27 to J. Haston
Loss by Decision 11-4 to W. Kennedy
Loss by Decision 6-2 to E. Tirado
Win by Pin 1:36 over D. Irizarry
Win by Decision 4-3 over M. Thompson
State Tournament
Win by Major Decision 13-2 over P. Woods
Win by Decision 8-7 over C. Godinez
Win by Pin 2:29 over L. Hubley
Win by Pin 1:12 over A. Adams
Win by Decision 11-6 over J. Flores
Loss by Pin 5:30 to D. Myers
Win by Decision 11-6 over J. Flores
Loss by Major Decision 10-0 to L. Abbott
Win by Decision 7-3 over C. Cox

4

Ethan Freedline

Elkhart
Senior
Goshen
0-0

5

Evan Miller

Oak Hill
Senior
Peru
36-2

Win by Decision 9-8 over E. Farnell
Win by Decision 6-3 over J. Flores
Win by Pin 1:31 over C. Paredes
Win by Pin 1:52 over B. Schaefer
State Tournament
Win by Major Decision 12-4 over C. Dowden
Win by Decision 7-0 over C. Dowden
Loss by Decision 6-3 to H. Hoover
Loss by Major Decision 12-4 to C. Leech

6

Ethan Farnell

Maconaquah
Junior
Peru
38-3

2024 4th at 175lbs

Loss by Decision 9-8 to E. Miller
Win by Decision 6-5 over H. Hoover
Win by Decision 5-0 over P. Wagoner
Win by Major Decision 12-4 over C. Paredes
Win by Pin 0:38 over B. Schaefer
Win by Major Decision 9-1 over H. Hoover
State Tournament
Win by Decision 8-4 over H. Hoover
Win by Pin 2:30 over C. Dowden
Win by Decision 6-0 over H. Hoover
Loss by Pin 4:30 to L. Detwiler
Win by Pin 2:37 over J. Flores
Win by Major Decision 11-3 over J. Thrash
Loss by Pin 0:35 to B. Russell

7

Hartley Hoover

North Miami
Sophomore
Peru
34-4

Loss by Decision 6-5 to E. Farnell
Win by Decision 5-0 over D. Gard
Loss by Major Decision 9-1 to E. Farnell
Win by Pin 2:46 over D. Gard
State Tournament
Loss by Decision 8-4 to E. Farnell
Loss by Decision 6-0 to E. Farnell
Win by Decision 6-3 over E. Miller
Loss by Decision 9-7 to X. Palacios

8

Peyton Wagoner

Yorktown
Senior
Jay County
15-3

Loss by Decision 6-3 to M. White
Win by Major Decision 11-2 over J. Thrash
Win by Major Decision 10-2 over L. Hicks
Win by Pin 0:35 over T. Campbell
Win by Decision 8-7 over J. Flores
Loss by Decision 7-2 to M. Levitz
Loss by Decision 5-0 to E. Farnell
190lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Chad Washburn

Kokomo
Senior
Peru
50-2

2021 Qualifier at 195lbs
2023 Qualifier at 195lbs

Win by Pin 2:20 over S. Jokic
Loss by Pin 2:49 to D. Beason
Win by Pin :50 over C. Weiand
Win by Pin 1:01 over J. Hubbard
Win by Pin 3:12 over T. Currie
Win by Decision 14-6 MD over A. Ringeisen
Win by Pin 0:27 over B. Finney
State Tournament
Win by Pin 0:55 over B. Caudell
Loss by Decision 6-4 to A. Ringeison
Win by Major Decision 10-1 over B. Caudell
Loss by Pin 5:39 to E. Coolman

2

Trevor Currie

Adams Central
Senior
Jay County
38-5

Win by Decision 1-0 over J. Flores
Win by Decision 6-5 over A. Ringeisen
Loss by Pin 4:41 to N. Weaver
Win by Decision 8-4 over A. Ziegler
Loss by Pin 3:12 to C. Washburn
Loss by Decision 5-3 to C. Weiand
Loss by Major Decision 16-5 to N. Terry
Win by Decision 5-4 over B. Wenk
State Tournament
Win by Decision 5-1 over B. Wenk
Win by Pin 1:39 over D. Godby
Win by Decision 8-4 over B. Wenk
Win by Pin 3:11 over C. Leins
Loss by Decision 8-6 to E. Coolman

3

Donovan Blair

Wawasee
Senior
Goshen
38-5

2023 Qualifier at 195lbs
2024 Qualifier at 190lbs

Win by Decision 6-3 over B. Maran
Win by Pin Fall 1:48 over C. Leins
Loss by Pin 4:00 to M. Daring
Win by Decision 4-1 over K. Miller
Win by Decision 7-1 over C. Mendez
Loss by Decision 6-1 to K. Bisping
Loss by Decision 3-2 to A. Reading
Loss by Decision 8-2 to K. Miller
Win by Decision 6-5 over T. Dunning
State Tournament
Win by Decision 2-1 over K. Miller
Win by Pin 5:56 over K. Price
Win by Decision 5-1 over K. Price
Win by Decision 1-0 over K. Miller
Win by Decision 2-0 over K. Miller
Loss by Decision 1-0 to E. Coolman
Win by Decision 6-4 over A. Ringeison
Win by Decision 9-2 over D. Godby

4

Win by Pin 4:00 over D. Blair
Loss by Pin 4:53 to B. Maran
State Tournament
Loss by Decision 8-6 to E. Coolman
Win by Decision 6-2 over E. Coolman
Loss by Pin 1:24 to B. Caudell
Loss by Pin 1:24 to B. Caudell

5

Breckan Maran

Fairfield
Junior
Goshen
29-5

Loss by Decision 6-3 to D. Blair
Win by Pin 1:06 over C. Weiand
Loss by Pin 5:17 to V. Freeman
Win by Pin 4:53 over M. Daring
Win by Decision 8-7 over K. Miller
Win by Major Decision 13-4 over N. Owsley
State Tournament
Loss by Decision 6-3 to K. Miller
Loss by Pin 3:00 to K. Price
Loss by Decision 2-0 to C. Leins

6

Bryce Wenk

Jay County
Senior
Jay County
36-3

Win by Decision 6-5 over W. McAfee
Win by Pin 1:37 over L. Powers
Loss by Decision 5-4 to T. Currie
State Tournament
Win by Decision 10-3 over C. Mendez
Loss by Decision 5-1 to T. Currie
Win by Pin 1:51 over J. Ullom
Loss by Decision 8-4 to T. Currie
Loss by Decision 4-3 to K. Miller

7

Austin Ringeisen

Maconaquah
Junior
Peru
0-0

Win by Pin 2-1 over E. Cressell
Loss by Decision 6-5 to T. Currie
Loss by Pin 3:04 to N. Weaver
Loss by Decision 14-6 MD to C. Washburn
Loss by Decision 7-2 to J. Goldsberry
Win by Decision 15-13, OT1 over C. Weiand
Loss by Pin 2:15 to E. Cressell

8

Elias Cressell

Wabash
Senior
Peru
37-1

2024 4th at 190lbs

Loss by Pin 2-1 to A. Ringeisen
Win by Major Decision 13-1 over C. Weiand
Win by Tech Fall 17-2 over J. Ullom
Win by Pin 2:15 over A. Ringeisen
State Tournament
Win by Decision 9-4 over A. Ringeison
Win by Decision 8-2 over A. Ringeison
Win by Pin 3:06 over B. Caudell
Win by Pin 5:16 over E. Coolman
Win by Major Decision 10-1 over K. Miller
Win by Major Decision 9-1 over J. Ullom
215lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Julante Hinton

Fort Wayne Northrop
Senior
Carroll
36-1

2021 Qualifier at 220lbs
2022 Qualifier at 220lbs
2023 8th at 220lbs
2024 Qualifier at 215lbs

Win by Pin Fall 5:54 over J. Copas
Win by Pin 4:19 over E. Leal
Win by Decision 12-5 over P. Duffy
Win by Pin 2:29 over E. Leal
State Tournament
Win by Pin 1:23 over A. Hunt
Win by Pin 0:32 over M. Poiry
Win by Pin 5:20 over C. Evans
Win by Decision 6-3 over P. Duffy
Win by Pin 0:16 over D. Alber
Loss by Decision 3-2 to K. Martin
Win by Pin 3:27 over E. Michael

2

Keagan Martin

Bellmont
Senior
Jay County
44-2

2023 Qualifier at 220lbs
2024 5th at 215lbs

Win by Decision 10-5 over I. Moss
Win by Major Decision 17-3 over K. Kauffman
Win by Decision 8-6 over D. Kendrex
Loss by Decision 9-2 to W. Clark
Win by Decision 11-2 over I. Moss
Win by Pin 2:52 over P. Hart
Win by Pin 1:06 over E. Michael
Win by Pin 1:01 over M. Poiry
State Tournament
Win by Major Decision 18-6 over K. Bluhm
Win by Pin 0:58 over A. Ortiz
Win by Pin 3:10 over A. Ortiz
Win by Pin 2:56 over K. Bluhm
Win by Major Decision 9-1 over J. Copas
Win by Major Decision 9-1 over J. Copas
Loss by Decision 3-1 to T. Henke
Win by Pin 0:38 over A. Hunt
Win by Decision 3-2 over J. Hinton

3

Travis Henke

Northridge
Junior
Goshen
40-1

2024 6th at 215lbs

Win by Decision 5-0 over C. Evans
Win by Decision 1-0 over A. Popi
Loss by Decision 9-6 to K. Kauffman
State Tournament
Win by Pin 2:48 over B. King
Win by Pin 3:29 over D. Krehl
Win by Decision 2-0 over J. Copas
Win by Decision 3-1 over K. Martin
Win by Decision 5-0 over P. Duffy
Win by Decision 8-2 over N. Hiner
Win by Pin 5:59 over A. Ortiz

4

Jaxon Copas

Central Noble
Senior
Goshen
33-5

Win by Decision 10-4 over L. Powers
Loss by Pin Fall 5:54 to J. Hinton
Win by Pin 0:27 over C. Shull
Win by Decision 5-3 over N. Parks
Loss by Decision 12-8 to J. Neese
State Tournament
Win by Pin 2:43 over D. Krehl
Loss by Decision 2-0 to T. Henke
Win by Decision 6-1 over B. King
Loss by Major Decision 9-1 to K. Martin
Loss by Major Decision 9-1 to K. Martin
Win by Major Decision 10-1 over A. Cavasos

5

Keegan Bluhm

Adams Central
Senior
Jay County
14-4

Loss by Major Decision 15-6 to A. Deming
State Tournament
Win by Pin 0:53 over E. Michael
Loss by Major Decision 18-6 to K. Martin
Win by Pin 2:35 over E. Michael
Loss by Pin 2:56 to K. Martin
Loss by Decision 2-0 to P. Duffy
Win by Pin 4:21 over M. Poiry

6

Gabe Harty

Muncie Central
Junior
Jay County
10-3

Loss by Pin 2:42 to N. Weaver
Loss by Decision 1-0 to J. Ullom

7

Caleb Evans

Homestead
Junior
Carroll
37-5

Loss by Decision 5-0 to T. Henke
Loss by Pin 5:53 to B. Johnson
Loss by Decision 7-2 to J. Neese
Win by Decision 7-3 over C. Whetsel
Win by Decision 7-6 over W. McAfee
Win by Pin 3:20 over D. Alber
Win by Major Decision 11-1 over M. Poiry
State Tournament
Win by Pin 4:27 over M. Poiry
Win by Pin 1:13 over A. Hunt
Loss by Pin 5:20 to J. Hinton
Loss by Decision 5-3 to A. Ortiz

8

Preston Duffy

Manchester
Senior
Peru
27-5

2024 Qualifier at 215lbs

Loss by Major Decision 15-7 to A. Deming
Win by Decision 4-3 over K. Kauffman
Loss by Decision 12-5 to J. Hinton
Loss by Decision 6-3 to A. Deming
State Tournament
Win by Decision 3-1 over D. Alber
Win by Major Decision 11-2 over N. Hiner
Win by Decision 7-2 over D. Alber
Loss by Decision 6-3 to J. Hinton
Win by Decision 2-0 over K. Bluhm
Win by Pin 2:39 over B. King
Loss by Decision 5-0 to T. Henke
285lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

James Hartleroad

DeKalb
Sophomore
Goshen
30-6

2024 3rd at 285lbs

Loss by Decision 4-3 to I. Coolman
Win by Pin over V. Parke
Win by Major Decision 9-0 over E. Dodson
Win by Pin 2:53 over L. Juris
Loss by Decision 7-3 to I. Coolman
State Tournament
Loss by Decision 2-1 to E. Dodson
Loss by Decision 3-1 SV-1 to I. Coolman
Win by Decision 4-2 over Z. Wurm

2

Zac Wurm

Adams Central
Senior
Jay County
27-6

2023 Qualifier at 285lbs

Loss by Default to C. McGrant
Win by Pin 2:38 over C. Johnson
Loss by Pin 3:43 to B. Beck
Win by Pin 2:28 over C. Specht
Loss by Decision 3-0 to J. Cruz
State Tournament
Loss by Pin 5:33 to J. Cruz
Loss by Decision 4-2 to J. Hartleroad

3

Juan Cruz

Bluffton
Senior
Jay County
28-0

2024 6th at 285lbs

Win by Pin 1:55 over P. Hennessey
Win by Decision 3-0 over Z. Wurm
State Tournament
Win by Pin 5:33 over Z. Wurm
Win by Pin 4:42 over E. Dodson
Win by Decision 2-1 over I. Coolman

4

Parker Hennessey

Heritage
Senior
Carroll
0-0

Loss by Pin 1:55 to J. Cruz

5

Trevi Hillman-Conley

Peru
Junior
Peru
28-5

Loss by Major Decision 12-1 to B. Beck
Win by Decision 3-2 over B. Brown
Loss by Major Decision 11-3 to H. Smith
Loss by Pin 2:22 to L. Juris
Loss by Decision 8-2 to B. Beck

6

Ethan Dodson

Fort Wayne Snider
Senior
Carroll
37-7

2024 Qualifier at 285lbs

Win by Pin 0:57 over B. Brown
Win by Pin 1:19 over W. Glesing
Loss by Pin :17 to N. Johnson
Win by Pin :19 over S. Rindfuss
Win by Decision 1-0 over H. Smith
Loss by Decision 5-3 to A. Popi
Win by Decision 1-0 over B. Flener
Loss by Pin 1:37 to W. Glesing
Loss by Major Decision 9-0 to J. Hartleroad
Loss by Pin 3-2 to I. Coolman
State Tournament
Win by Pin 1:34 over C. Grayless
Win by Decision 4-0 over C. McGrant
Win by Pin 3:11 over I. Coolman
Loss by Pin 4:55 to I. Coolman
Win by Decision 2-1 over J. Hartleroad
Loss by Pin 4:42 to J. Cruz

7

Isaac Moss

Delta
Senior
Jay County
29-7

Loss by Decision 3-0 to B. Flener
Loss by Decision 10-5 to K. Martin
Win by Pin 1:14 over C. Specht
Loss by Decision 5-2 to S. Murphy
Loss by Decision 11-2 to K. Martin
Win by Pin 1:51 over C. Johnson
Loss by Pin 0:47 to T. Hinton
Win by Pin 3:52 over W. McAfee
Loss by Decision 1-0 to B. Flener
Win by Pin 4:18 over W. Glesing

8

Collin Grayless

Homestead
Senior
Carroll
10-15

Loss by Pin to K. Kauffman
Loss by Pin 1:56 to B. Brown
Loss by Decision 5-0 to W. Glesing
Loss by Decision 3-0 to C. McGrant
State Tournament
Loss by Pin 1:34 to E. Dodson




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.