Changes:
Semi-State
From Fort Wayne to East Chicago: Caston and Rochester
From East Chicago to Fort Wayne: Wawasee and Tippecanoe Valley
Sectional and Regional Changes
New Castle Semi-State
From Arsenal Tech/Pendleton Heights to Southport/Perry Meridian
Lawrence Central, Lawrence North, North Central, and Mount Vernon(Fortville)
From Southport/Perry Meridian to Arsenal Tech/Pendleton Heights
Cardinal Ritter, Crispus Attucks, Providence Cristo Rey, and George Washington
East Chicago Semi-State
From Laporte/Crown Point to Plymouth/Penn
North Judson
From Winamac(Twin Lakes now)/Logansport to Plymouth/Penn
Winamac
From Crown Point/Crown Point to East Chicago Central/Hobart
Lake Central
From Winamac/Logansport to Crown Point/Crown Point
North Newton and South Newton
Evansville Semi-State
From Mooresville/Mooresville to Jennings County/Jeffersonville
Franklin Community
From Bloomington North/Bloomington South to Jennings County/Jeffersonville
Indian Creek
From Jennings County/Jeffersonville to Bloomington North/Bloomington South
Brown County
Fort Wayne Semi-State
From Carroll/Carroll to Peru/Peru
Huntington North
Sectional Changes
From Southridge to Bloomington North
Bedford North Lawrence
From Jeffersonville to Jennings County
Eastern (Pekin) and Salem
From Plymouth to Mishawaka
LaVille
From Bloomington North to Southridge
Paoli
Sectionals
1. East Chicago Central (9): East Chicago Central, Gary West Side, Hammond Bishop Noll, Hammond Central, Hammond Morton, Lake Central, Merrillville, Munster, Whiting
2. Portage (8): Andrean, Calumet, Griffith, Highland, Hobart, Lake Station Edison, Portage, River Forest
3. Crown Point (10): Boone Grove, Crown Point, Hanover Central, Hebron, Illiana Christian, Kankakee Valley, Lowell, North Newton, South Newton, Wheeler
4. LaPorte (7): Chesterton, Glenn, Knox, LaPorte, Marquette Catholic, Michigan City, New Prairie, Valparaiso
5. Mishawaka (9): LaVille, Mishawaka, Mishawaka Marian, Penn, South Bend Adams, South Bend Clay, South Bend Riley, South Bend Saint Joseph, South Bend Washington
6. Plymouth (10): Bremen, Caston, Culver Academies, Culver Community, North Judson-San Pierre, Plymouth, Rochester Community, Triton, Warsaw Community, Winamac Community
7. Twin Lakes (12): Benton Central, Frontier, Logansport, North White, Pioneer, Rensselaer Central, Tri-County, Twin Lakes, West Central
8. Lafayette Jefferson (10): Attica, Carroll (Flora), Delphi Community, Faith Christian, Harrison (West Lafayette), Lafayette Central Catholic, Lafayette Jefferson, McCutcheon, Seeger, West Lafayette
9. Elkhart (8): Concord, Elkhart, Fairfield, Goshen, Jimtown, Northridge, NorthWood, Wawasee
10. West Noble (9): Angola, Central Noble, DeKalb, East Noble, Fremont, Lakeland, Prairie Heights, West Noble, Westview
11. Carroll (Fort Wayne) (9): Carroll (Fort Wayne), Churubusco, Columbia City, Eastside, Fort Wayne Bishop Dwenger, Fort Wayne Concordia Lutheran, Fort Wayne Northrop, Garrett, Whitko
12. TBD (10): Fort Wayne Bishop Luers, Fort Wayne North Side, Fort Wayne Snider, Fort Wayne South Side, Fort Wayne Wayne, Heritage, Homestead, New Haven, Leo, Woodlan
13. Peru (10): Lewis Cass, Huntington North, Maconaquah, Manchester, North Miami, Northfield, Peru, Southwood, Tippecanoe Valley, Wabash
14. Oak Hill (11): Eastbrook, Eastern (Greentown), Kokomo, Madison-Grant, Marion, Mississinewa, Northwestern, Oak Hill, Taylor, Tri-Central, Western
15. Jay County (9): Adams Central, Bellmont, Blackford, Bluffton, Jay County, Norwell, South Adams, Southern Wells, Union City
16. Delta (10): Cowan, Daleville, Delta, Monroe Central, Muncie Central, Randolph Southern, Wapahani, Wes-Del, Winchester Community, Yorktown
17. Crawfordsville (10): Covington, Crawfordsville, Fountain Central, North Montgomery, North Vermillion, Parke Heritage, South Vermillion, Southmont, Western Boone, Zionsville
18. Frankfort (10): Carmel, Clinton Central, Clinton Prairie, Fishers, Frankfort, Hamilton Southeastern, Lebanon, Rossville, Sheridan, Westfield
19. Elwood (10): Alexandria Monroe, Anderson, Elwood Community, Frankton, Guerin Catholic, Hamilton Heights, Lapel, Noblesville, Pendleton Heights, Tipton
20. Indianapolis Arsenal Technical (10): Brebeuf Jesuit Preparatory, Indianapolis Arsenal Technical, Indiana School for the Deaf, Indiana School for the Blind, Indianapolis Bishop Chatard, Indianapolis Cardinal Ritter, Indianapolis Cathedral, Indianapolis Crispus Attucks, Indianapolis George Washington Community, Providence Cristo Rey,
21. Southport (10): Beech Grove, Christel House, Lawrence Central, Lawrence North, Mt Vernon (Fortville), North Central(Indianapolis), Perry Meridian, Roncalli, Southport, Victory College Prep
22. Shelbyville (9): Franklin Central, Greenfield-Central, Indianapolis Lutheran, Indianapolis Scecina Memorial, New Palestine, Purdue Polytechnic, Shelbyville, Triton Central, Warren Central
23. Centerville(11): Blue River Valley, Cambridge City Lincoln, Centerville, Eastern Hancock, Hagerstown, Knightstown, New Castle, Northeastern, Richmond, Shenandoah, Tri
24. South Dearborn (11): Batesville, Connersville, East Central, Franklin County, Greensburg, Lawrenceburg, Milan, Oldenburg Academy, Rushville Consolidated, South Dearborn, Union County
25. Avon (12): Avon, Ben Davis, Brownsburg, Covenant Christian (Indianapolis), Danville Community, Greencastle, North Putnam, Pike, Plainfield, South Putnam, Speedway, Tri-West Hendricks
26. Mooresville (11): Cascade, Center Grove, Cloverdale, Decatur Central, Eminence, Greenwood Community, Martinsville, Monrovia, Mooresville, Whiteland Community
27. Bloomington North (12): Bedford North Lawrence, Bloomington North, Bloomington South, Brown County, Edgewood, Northview, Owen Valley, Sullivan, Terre Haute North Vigo, Terre Haute South Vigo, West Vigo
28. Southridge (10): Floyd Central, Forest Park, Jasper, Mitchell, New Albany, North Knox, Paoli, Pike Central, Southridge, Tell City
29. Jennings County (13): Columbus East, Columbus North, Eastern (Pekin), Franklin Community, Indian Creek, Jennings County, Madison Consolidated, Salem, Scottsburg, Seymour, Southwestern (Hanover), Switzerland County, West Washington
30. Jeffersonville (13): Borden, Charlestown, Clarksville, Corydon Central, Crawford County, Henryville, Jeffersonville, New Washington, North Harrison, Providence, Rock Creek Academy, Silver Creek
31. Castle (10): Boonville, Castle, Evansville Bosse, Evansville Harrison, Evansville Reitz Memorial, Heritage Hills, South Spencer, Tecumseh, Washington, Wood Memorial
32. Evansville Central (9): Evansville Central, Evansville F.J Reitz, Evansville Mater Dei, Evansville North, Gibson Southern, Mt Vernon, North Posey, Princeton Community, Vincennes Lincoln
Regionals
1. Hobart: Feeder Sectionals: East Chicago Central, Portage.
2. Crown Point: Feeder Sectionals: Crown Point, LaPorte.
3. Penn: Feeder Sectionals: Mishawaka, Plymouth.
4. Logansport: Feeder Sectionals: Lafayette Jefferson, Twin Lakes.
5. Goshen: Feeder Sectionals: Elkhart, West Noble.
6. Carroll (Fort Wayne): Feeder Sectionals: Carroll (Fort Wayne), TBD(Former New Haven).
7. Peru: Feeder Sectionals: Peru, Oak Hill.
8. Jay County: Feeder Sectionals: Delta, Jay County.
9. North Montgomery: Feeder Sectionals: Crawfordsville, Frankfort.
10. Pendleton Heights: Feeder Sectionals: Elwood, Indianapolis Arsenal Technical.
11. Perry Meridian: Feeder Sectionals: Shelbyville, Southport.
12. Richmond: Feeder Sectionals: South Dearborn, Shenandoah.
13. Mooresville: Feeder Sectionals: Avon, Mooresville.
14. Bloomington South: Feeder Sectionals: Bloomington North, Southridge.
15. Jeffersonville: Feeder Sectionals: Jeffersonville, Jennings County.
16. Castle: Feeder Sectionals: Castle, Evansville Central
Semi-States
1. East Chicago Central: Feeder Regionals: Crown Point, Hobart, Logansport, Penn.
2. New Haven (Allen County War Memorial Coliseum): Feeder Regionals: Carroll (Fort Wayne), Goshen, Jay County, Peru.
3. New Castle: Feeder Regionals: Frankfort, Pendleton Heights, Perry Meridian, Richmond.
4. Evansville F. J. Reitz (Ford Center): Feeder Regionals: Bloomington South, Castle, Jeffersonville, Mooresville.
Recommended Comments