Teams- Merrillville, Hannover Central, Calumet, Griffith, Lowell, Munster, Highland, Whiting, Wheeler, River Forrest, Lake Station, Lake Central, Andrean, East Chicago, Hammond Morton, Crown Point (JV)
State Ranked Wrestlers - 8
Top 4 Placers
106
#1 Mason Jones (Lake Central) ECC SS #1/SR #8
#2 Joy Cantu (Merrillville) ECC SS #8
#3 Aiden Diaz (Wheeler)
#4 Angel Ramirez (Highland)
113
#1 Devyn Moore (Lowell)
#2 Andrew Williams (Calumet)
#3 Zach Kenny (Griffith)
#4 Christian Petrashevich (Munster)
120
#1 Matthew Maldonado ECC SS #5
#2 Ryan Bos (Lake Central)
#3 Michael Turner (River Forrest)
#4 Jackson Davenport (Griffith)
126
#1 Guillermo Rivera (Lake Central) EC SS #3/SR # 11
#2 Alejandro Ramirez (River Forrest) EC SS #8
#3 Nasir Christian (Merrillville) EC SS #7
#4 Dalton Robson (Lowell)
132
#1 David Maldonado (Merrillville) EC SS #3/SR#6
#2 Ezikiel Gomez (Munster)
#3 Landon Westenfeld (Griffith)
#4 Robert Frazier (Calumet)
138
#1 Lucas Clement (Merrillville) EC SS #5/SR #9
#2 Christopher Bohn (Munster) EC SS #8/SR 19
#3 Dieter Gierst (Lowell)
#4 CJ Briner (Lake Central)
145
#1 Marlone Kirksey (Merrillville) EC SS #8
#2 Michael Mavros (Lowell)
#3 Neo Cameron (Lake Central)
#4 Joey Willems (Hannover Central)
152
#1 Adrian Pellot (Merrillville) EC SS #4/SR #13
#2 Chase Kasprzak (Lake Central EC SS #8
#3 Adam Muntean (Munster)
#4 Jack Nelson (Highland)
160
#1 Kenneth Bisping (Lowell) EC SS #3/SR#10
#2 Cameron Crisp (Merrillville) EC SS #8
#3 Adam Glass (Lake Central)
#4 Hunter Sopkowski (Highland)
170
#1 Logan Sertic (Lowell)
#2 Emilio Tirado (Lake Central)
#3 Alex Borrero (Munster)
#4 Alberto Hernandez (Calumet)
182
#1 Conner Cervantes EC SS #3/SR# 16
#2 Joshua Hubbard (Highland)
#3 Stefan Jokic (Lake Central)
#4 Daden Knox (Calumet)
195
#1 James Veal (Merrillville) EC SS# 8
#2 Sam Chambers (Hannover Central)
#3 De Aris Beason (River Forrest)
#4 Matthew Degrado (Lake Central)
220
#1 Kaleb Abad (Lowell) EC SS #5
#2 Jayden Bartoszek (Hannover Central) EC SS #6
#3 Terrelle Elmore (Merrillville) EC SS #8
#4 Josh Diaz (River Forrest)
HWT
#1 Aramis Mcnutt (Highland) EC SS#4/SR#11
#2 Nathan Pacely (River Forrest) EC SS# 6/SR#16
#3 Avery Villareal (Hammond Morton)
#4 Seth Rindfuss (Lowell)