Jump to content
Sign in to follow this  

Marion County Tournamnet


Date: December 15, 2018
Type: Regular Season

Team Score
1. Warren Central 294.5
2. Roncalli 241.5
3. Perry Meridian 225
4. North Central 149.5
5. Lawrence North 99
6. Decatur Central 87
11. Indianapolis Lutheran 49
12. Lawrence Central 44
13. Beech Grove 14
15. Brebeuf Jesuit 0.0

Details:

106

Guaranteed Places

  • 1st Place - Alex Cottey of Perry Meridian
  • 2nd Place - Carleton Perry of Warren Central
  • 3rd Place - Logan Carrender of Lawrence North
  • 4th Place - Kody Glithero of Roncalli
  • 5th Place - Casey Chisham of Decatur Central
  • 6th Place - Nathan Smith of Southport

1st Place Match

  • Alex Cottey (Perry Meridian) 13-0, So. over Carleton Perry (Warren Central) 15-2, So. (Dec 6-1)

3rd Place Match

  • Logan Carrender (Lawrence North) 20-3, Jr. over Kody Glithero (Roncalli) 12-2, Fr. (Dec 5-2)

5th Place Match

  • Casey Chisham (Decatur Central) 9-6, Fr. over Nathan Smith (Southport) 10-7, Fr. (Fall 1:38)

113

Guaranteed Places

  • 1st Place - David Pierson of Warren Central
  • 2nd Place - Antonio Jefferson of Lawrence Central
  • 3rd Place - Andrew Haggerty of Perry Meridian
  • 4th Place - Emmanuel Oyebode of Decatur Central
  • 5th Place - Zach Wilson of Roncalli
  • 6th Place - Bryce Pardue of Southport

1st Place Match

  • David Pierson (Warren Central) 14-2, So. over Antonio Jefferson (Lawrence Central) 12-3, Jr. (Fall 5:15)

3rd Place Match

  • Andrew Haggerty (Perry Meridian) 16-3, So. over Emmanuel Oyebode (Decatur Central) 13-2, Sr. (Dec 9-5)

5th Place Match

  • Zach Wilson (Roncalli) 7-5, Fr. over Bryce Pardue (Southport) 15-7, So. (For.)

120

Guaranteed Places

  • 1st Place - Brayden Lowery of Roncalli
  • 2nd Place - Christopher Stewart of Warren Central
  • 3rd Place - Nick Morton of Franklin Central
  • 4th Place - Karsten Harshbarger of Lawrence North
  • 5th Place - Darrick Price of Decatur Central
  • 6th Place - Logan Galbraith of North Central

1st Place Match

  • Brayden Lowery (Roncalli) 13-0, Jr. over Christopher Stewart (Warren Central) 15-2, Sr. (Dec 3-0)

3rd Place Match

  • Nick Morton (Franklin Central) 12-8, Sr. over Karsten Harshbarger (Lawrence North) 17-6, Sr. (Fall 3:42)

5th Place Match

  • Darrick Price (Decatur Central) 14-2, Jr. over Logan Galbraith (North Central) 13-4, Jr. (For.)

126

Guaranteed Places

  • 1st Place - Jevian Ross of Warren Central
  • 2nd Place - Sam Slivka of Roncalli
  • 3rd Place - Skyler Blackwell of North Central
  • 4th Place - Conner Alcala of Decatur Central
  • 5th Place - Cotter Anthony of Perry Meridian
  • 6th Place - Juwan Joseph of Beech Grove

1st Place Match

  • Jevian Ross (Warren Central) 13-3, So. over Sam Slivka (Roncalli) 10-2, Jr. (MD 8-0)

3rd Place Match

  • Skyler Blackwell (North Central) 12-5, Sr. over Conner Alcala (Decatur Central) 14-2, So. (Dec 5-1)

5th Place Match

  • Cotter Anthony (Perry Meridian) 12-4, . over Juwan Joseph (Beech Grove) 12-8, Jr. (Fall 1:51)

132

Guaranteed Places

  • 1st Place - Alec Viduya of Roncalli
  • 2nd Place - Aundre Beatty of Warren Central
  • 3rd Place - Sebastien Bryant of North Central
  • 4th Place - Luke Goodwin of Southport
  • 5th Place - Brodyn Ruiz of Ben Davis
  • 6th Place - Mark Everman of Decatur Central

1st Place Match

  • Alec Viduya (Roncalli) 13-0, Jr. over Aundre Beatty (Warren Central) 14-3, Jr. (Fall 5:58)

3rd Place Match

  • Sebastien Bryant (North Central) 15-3, Jr. over Luke Goodwin (Southport) 11-4, So. (Dec 8-3)

5th Place Match

  • Brodyn Ruiz (Ben Davis) 7-4, Jr. over Mark Everman (Decatur Central) 9-3, So. (Dec 7-0)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place - Tyce Freije of Roncalli
  • 2nd Place - Kailan Keith of Ben Davis
  • 3rd Place - Gabe Smith of Perry Meridian
  • 4th Place - Jarred Rowlett of Warren Central
  • 5th Place - Jadon Galvin of Decatur Central
  • 6th Place - Phenix Carney of Beech Grove

1st Place Match

  • Tyce Freije (Roncalli) 13-0, Jr. over Kailan Keith (Ben Davis) 11-4, So. (MD 9-0)

3rd Place Match

  • Gabe Smith (Perry Meridian) 12-4, Sr. over Jarred Rowlett (Warren Central) 15-2, Sr. (Dec 7-1)

5th Place Match

  • Jadon Galvin (Decatur Central) 7-4, Sr. over Phenix Carney (Beech Grove) 9-11, So. (Fall 3:44)

145

Guaranteed Places

  • 1st Place - Aiden Warren of Perry Meridian
  • 2nd Place - Antwaun Graves of Warren Central
  • 3rd Place - Terrell Leavell of Lawrence Central
  • 4th Place - David Page of Roncalli
  • 5th Place - Diesel Duncan of Ben Davis
  • 6th Place - Aidan Bunce of Lawrence North

1st Place Match

  • Aiden Warren (Perry Meridian) 14-0, So. over Antwaun Graves (Warren Central) 8-2, Sr. (UTB 3-3)

3rd Place Match

  • Terrell Leavell (Lawrence Central) 9-4, Sr. over David Page (Roncalli) 8-6, Jr. (MD 11-2)

5th Place Match

  • Diesel Duncan (Ben Davis) 5-2, So. over Aidan Bunce (Lawrence North) 14-9, So. (TF-1.5 3:48 (15-0))

152

Guaranteed Places

  • 1st Place - Brice Coleman of Warren Central
  • 2nd Place - Sam Fair of Perry Meridian
  • 3rd Place - Josh Moore of Southport
  • 4th Place - Colby Lemaster of North Central
  • 5th Place - Trent Smith of Roncalli
  • 6th Place - Dante Akins of Indianapolis Lutheran

1st Place Match

  • Brice Coleman (Warren Central) 14-1, Jr. over Sam Fair (Perry Meridian) 10-2, Sr. (Dec 6-2)

3rd Place Match

  • Josh Moore (Southport) 13-4, Jr. over Colby Lemaster (North Central) 8-3, Jr. (MD 12-3)

5th Place Match

  • Trent Smith (Roncalli) 9-5, Sr. over Dante Akins (Indianapolis Lutheran) 13-3, Jr. (Fall 1:00)

160

Guaranteed Places

  • 1st Place - Aaron Taylor of Warren Central
  • 2nd Place - Noah Baker of Perry Meridian
  • 3rd Place - Bradley Harrington of North Central
  • 4th Place - Ethan Butterfield of Lawrence North
  • 5th Place - Lorenzo Salazar of Roncalli
  • 6th Place - Darien Herbert of Ben Davis

1st Place Match

  • Aaron Taylor (Warren Central) 14-3, Sr. over Noah Baker (Perry Meridian) 13-2, Jr. (Dec 8-3)

3rd Place Match

  • Bradley Harrington (North Central) 16-2, Jr. over Ethan Butterfield (Lawrence North) 15-7, Jr. (Dec 9-6)

5th Place Match

  • Lorenzo Salazar (Roncalli) 12-2, Sr. over Darien Herbert (Ben Davis) 11-5, Sr. (Dec 6-5)

170

Guaranteed Places

  • 1st Place - Elijah Mahan of Roncalli
  • 2nd Place - Brooks Davis of Perry Meridian
  • 3rd Place - Damon McClain of Warren Central
  • 4th Place - Jaeden Battista of Southport
  • 5th Place - Kyson Allen of Pike
  • 6th Place - Chris Santos of Lawrence North

1st Place Match

  • Elijah Mahan (Roncalli) 12-1, Sr. over Brooks Davis (Perry Meridian) 11-3, Sr. (Dec 4-1)

3rd Place Match

  • Damon McClain (Warren Central) 14-3, Jr. over Jaeden Battista (Southport) 15-6, Sr. (Dec 1-0)

5th Place Match

  • Kyson Allen (Pike) 12-6, So. over Chris Santos (Lawrence North) 1-3, Sr. (Fall 2:17)

182

Guaranteed Places

  • 1st Place - Devontay Moore of North Central
  • 2nd Place - Hayden Filipovich of Indianapolis Lutheran
  • 3rd Place - Payton Frye of Southport
  • 4th Place - James Dycus of Warren Central
  • 5th Place - Jared Clayton of Perry Meridian
  • 6th Place - Sam Peeples of Roncalli

1st Place Match

  • Devontay Moore (North Central) 12-0, Sr. over Hayden Filipovich (Indianapolis Lutheran) 14-1, So. (Dec 7-3)

3rd Place Match

  • Payton Frye (Southport) 16-5, Sr. over James Dycus (Warren Central) 6-7, Sr. (Dec 6-2)

5th Place Match

  • Jared Clayton (Perry Meridian) 10-4, Sr. over Sam Peeples (Roncalli) 2-3, Fr. (Fall 0:34)

195

Guaranteed Places

  • 1st Place - Deon Pettiford of Lawrence North
  • 2nd Place - Dakari Kenny of Pike
  • 3rd Place - Nathan Bishop of Warren Central
  • 4th Place - Gavin Keesee of Franklin Central
  • 5th Place - Tyler Goodall of Perry Meridian
  • 6th Place - Anthony Williams of North Central

1st Place Match

  • Deon Pettiford (Lawrence North) 13-2, Sr. over Dakari Kenny (Pike) 18-1, Sr. (TB-1 4-3)

3rd Place Match

  • Nathan Bishop (Warren Central) 16-2, Sr. over Gavin Keesee (Franklin Central) 11-6, Jr. (Dec 9-4)

5th Place Match

  • Tyler Goodall (Perry Meridian) 11-3, Jr. over Anthony Williams (North Central) 4-3, Sr. (For.)

220

Guaranteed Places

  • 1st Place - Deshawn Young of Franklin Central
  • 2nd Place - Austin Lane of Perry Meridian
  • 3rd Place - Carlos Mitchell of Warren Central
  • 4th Place - Cameron Brown of North Central
  • 5th Place - Spencer Fears of Roncalli
  • 6th Place - Aleksei Tavassoli of Ben Davis

1st Place Match

  • Deshawn Young (Franklin Central) 13-2, Jr. over Austin Lane (Perry Meridian) 14-1, Sr. (Dec 4-3)

3rd Place Match

  • Carlos Mitchell (Warren Central) 6-3, Sr. over Cameron Brown (North Central) 6-4, Jr. (Dec 5-2)

5th Place Match

  • Spencer Fears (Roncalli) 10-4, Sr. over Aleksei Tavassoli (Ben Davis) 9-7, Jr. (Fall 2:02)

285

Guaranteed Places

  • 1st Place - Jamichael Watts of North Central
  • 2nd Place - John Harris of Roncalli
  • 3rd Place - Antone Alexander of Franklin Central
  • 4th Place - Isiah Curtis of Pike
  • 5th Place - Dennis Hubbard of Warren Central
  • 6th Place - Darrione Gregory of Lawrence Central

1st Place Match

  • Jamichael Watts (North Central) 4-0, Sr. over John Harris (Roncalli) 11-1, Sr. (Dec 5-2)

3rd Place Match

  • Antone Alexander (Franklin Central) 15-4, So. over Isiah Curtis (Pike) 13-3, So. (Dec 6-1)

5th Place Match

  • Dennis Hubbard (Warren Central) 9-2, Jr. over Darrione Gregory (Lawrence Central) 9-3, Sr. (Inj. 0:00)
Sign in to follow this  



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.