Type: Regular Season
Team | Score |
---|---|
1. Warren Central | 233.5 |
2. Roncalli | 179 |
3. Jennings County | 154.5 |
4. New Palestine | 150 |
5. Terre Haute South | 143 |
6. Martinsville | 139.5 |
7. East Central | 123 |
8. Perry Meridian | 113 (JV) |
Details:
Tournament Results
Functions
106
Guaranteed Places
1st Place - David Pierson of Warren Central
2nd Place - Christian White of New Palestine
3rd Place - Tyler Schneider of East Central
4th Place - Hunter Rohland of Martinsville
5th Place - Teagan Johnson of Jennings County
6th Place - Tres Haskin of Terre Haute South
7th Place - MANUEL VENEGAS of Perry Meridian
8th Place - FF FF of Roncalli
1st Place Match
David Pierson (Warren Central) 25-6, Fr. over Christian White (New Palestine) 26-5, Fr. (TF-1.5 6:00 (18-3))
3rd Place Match
Tyler Schneider (East Central) 28-3, So. over Hunter Rohland (Martinsville) 11-17, Jr. (Dec 6-2)
5th Place Match
Teagan Johnson (Jennings County) 19-10, So. over Tres Haskin (Terre Haute South) 15-7, Sr. (Fall 3:35)
7th Place Match
MANUEL VENEGAS (Perry Meridian) 13-13, Jr. over FF FF (Roncalli) 0-3, . (For.)
113
Guaranteed Places
1st Place - Brayden Lowery of Roncalli
2nd Place - Jevian Ross of Warren Central
3rd Place - Gary Bays of Terre Haute South
4th Place - Andrew Haggerty of Perry Meridian
5th Place - Chase Nelson of New Palestine
6th Place - Wyatt Scott of Martinsville
7th Place - Dillon Heinrich of East Central
8th Place - Dathan Malone of Jennings County
1st Place Match
Brayden Lowery (Roncalli) 23-0, So. over Jevian Ross (Warren Central) 27-2, Fr. (MD 9-0)
3rd Place Match
Gary Bays (Terre Haute South) 13-9, So. over Andrew Haggerty (Perry Meridian) 22-5, Fr. (Fall 0:48)
5th Place Match
Chase Nelson (New Palestine) 22-10, So. over Wyatt Scott (Martinsville) 8-15, Fr. (MD 8-0)
7th Place Match
Dillon Heinrich (East Central) 19-11, Fr. over Dathan Malone (Jennings County) 4-13, So. (Fall 1:40)
120
Guaranteed Places
1st Place - Victor Antunez of Jennings County
2nd Place - Christopher Stewart of Warren Central
3rd Place - Sam Slivka of Roncalli
4th Place - Jared Diep of New Palestine
5th Place - Gabe Recknor of Terre Haute South
6th Place - KARSOR DENNIS of Perry Meridian
7th Place - Jayden Lowhorn of Martinsville
8th Place - Ethan Merk of East Central
1st Place Match
Victor Antunez (Jennings County) 21-1, Sr. over Christopher Stewart (Warren Central) 18-13, Jr. (MD 8-0)
3rd Place Match
Sam Slivka (Roncalli) 17-9, So. over Jared Diep (New Palestine) 20-9, Jr. (Dec 4-1)
5th Place Match
Gabe Recknor (Terre Haute South) 17-9, So. over KARSOR DENNIS (Perry Meridian) 20-11, So. (Dec 8-3)
7th Place Match
Jayden Lowhorn (Martinsville) 11-14, Fr. over Ethan Merk (East Central) 12-18, Fr. (Dec 7-2)
126
Guaranteed Places
1st Place - Alec Viduya of Roncalli
2nd Place - Aundre Beatty of Warren Central
3rd Place - Josh Clinkenbeard of Terre Haute South
4th Place - Michael Pemberton of Jennings County
5th Place - Beau Hess of Martinsville
6th Place - Ridge Cavallero of Perry Meridian
7th Place - Matthew Carter of New Palestine
8th Place - Carson Warner of East Central
1st Place Match
Alec Viduya (Roncalli) 22-3, So. over Aundre Beatty (Warren Central) 24-8, So. (MD 13-5)
3rd Place Match
Josh Clinkenbeard (Terre Haute South) 6-5, Jr. over Michael Pemberton (Jennings County) 18-10, So. (Fall 4:44)
5th Place Match
Beau Hess (Martinsville) 12-16, Fr. over Ridge Cavallero (Perry Meridian) 23-8, So. (Fall 3:06)
7th Place Match
Matthew Carter (New Palestine) 5-8, So. over Carson Warner (East Central) 0-3, Fr. (Fall 2:42)
132
Guaranteed Places
1st Place - Dalton Craig of Jennings County
2nd Place - Adam Negangard of East Central
3rd Place - Moses Hamm of Terre Haute South
4th Place - Jarred Rowlett of Warren Central
5th Place - Jared Drake of Martinsville
6th Place - Timothy Trobridge of Perry Meridian
7th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
8th Place - FF FF of Roncalli
8th Place - FF FF of New Palestine
1st Place Match
Dalton Craig (Jennings County) 21-1, Sr. over Adam Negangard (East Central) 25-5, Jr. (Fall 3:20)
3rd Place Match
Moses Hamm (Terre Haute South) 17-9, So. over Jarred Rowlett (Warren Central) 18-4, Jr. (Dec 4-1)
5th Place Match
Jared Drake (Martinsville) 14-13, So. over Timothy Trobridge (Perry Meridian) 9-10, Jr. (Dec 7-0)
7th Place Match
FF FF (Roncalli) 0-2, . over FF FF (New Palestine) 0-2, . (DFF)
138
Guaranteed Places
1st Place - Brice Coleman of Warren Central
2nd Place - Ben Wolf of East Central
3rd Place - Brian Keeney of Roncalli
4th Place - Max Jones of New Palestine
5th Place - Joey Moran of Jennings County
6th Place - Tyler Land of Perry Meridian
7th Place - Clint Speitel of Terre Haute South
8th Place - Braxton White of Martinsville
1st Place Match
Brice Coleman (Warren Central) 22-3, So. over Ben Wolf (East Central) 27-3, Fr. (Dec 7-6)
3rd Place Match
Brian Keeney (Roncalli) 15-8, Jr. over Max Jones (New Palestine) 19-12, So. (Fall 1:34)
5th Place Match
Joey Moran (Jennings County) 15-14, Fr. over Tyler Land (Perry Meridian) 12-11, Sr. (Dec 10-5)
7th Place Match
Clint Speitel (Terre Haute South) 9-12, Jr. over Braxton White (Martinsville) 5-18, Fr. (Fall 3:58)
145
Guaranteed Places
1st Place - Antwaun Graves of Warren Central
2nd Place - Noah Wright of New Palestine
3rd Place - Hunter Miller of Roncalli
4th Place - Keegan Green of East Central
5th Place - Dexter Grubb of Martinsville
6th Place - Jujuan Dale of Perry Meridian
7th Place - Rusty Vaughn of Jennings County
8th Place - Tyeus Westmooreland of Terre Haute South
1st Place Match
Antwaun Graves (Warren Central) 29-1, Jr. over Noah Wright (New Palestine) 23-6, Jr. (TF-1.5 4:44 (17-2))
3rd Place Match
Hunter Miller (Roncalli) 11-13, Sr. over Keegan Green (East Central) 20-11, Sr. (Fall 3:39)
5th Place Match
Dexter Grubb (Martinsville) 17-9, Sr. over Jujuan Dale (Perry Meridian) 16-8, Fr. (Dec 6-2)
7th Place Match
Rusty Vaughn (Jennings County) 15-10, So. over Tyeus Westmooreland (Terre Haute South) 7-14, Jr. (MD 16-5)
152
Guaranteed Places
1st Place - Brooks Wathen of Jennings County
2nd Place - Marcus Scott of Warren Central
3rd Place - Austin Rainbolt of Perry Meridian
4th Place - Kasey Carr of East Central
5th Place - Hunter James of Martinsville
6th Place - Nick Casad of Terre Haute South
7th Place - Chris Hafley of New Palestine
8th Place - Lucas Hoffman of Roncalli
1st Place Match
Brooks Wathen (Jennings County) 22-4, Jr. over Marcus Scott (Warren Central) 18-7, Sr. (SV-1 3-1)
3rd Place Match
Austin Rainbolt (Perry Meridian) 9-8, Sr. over Kasey Carr (East Central) 23-8, So. (Fall 0:38)
5th Place Match
Hunter James (Martinsville) 12-15, So. over Nick Casad (Terre Haute South) 3-5, Jr. (Dec 12-10)
7th Place Match
Chris Hafley (New Palestine) 13-12, Sr. over Lucas Hoffman (Roncalli) 3-6, Fr. (Fall 2:16)
160
Guaranteed Places
1st Place - Logan Robinson of New Palestine
2nd Place - Danny Acevedo of Warren Central
3rd Place - Bennett Noble of East Central
4th Place - Will Nix of Martinsville
5th Place - Trent Smith of Roncalli
6th Place - Brendan McPike of Terre Haute South
7th Place - TYLER GOODALL of Perry Meridian
8th Place - Cameron Woodard of Jennings County
1st Place Match
Logan Robinson (New Palestine) 22-7, Sr. over Danny Acevedo (Warren Central) 24-6, Jr. (MD 16-5)
3rd Place Match
Bennett Noble (East Central) 18-13, Fr. over Will Nix (Martinsville) 8-7, Fr. (Fall 0:36)
5th Place Match
Trent Smith (Roncalli) 12-11, Jr. over Brendan McPike (Terre Haute South) 13-8, So. (Fall 3:52)
7th Place Match
TYLER GOODALL (Perry Meridian) 19-6, So. over Cameron Woodard (Jennings County) 7-14, So. (Dec 9-2)
170
Guaranteed Places
1st Place - Elijah Mahan of Roncalli
2nd Place - Zane Beineke of Jennings County
3rd Place - Aaron Taylor of Warren Central
4th Place - Dylan Case of Terre Haute South
5th Place - Lukas Martin of Martinsville
6th Place - Jeffrey McClure of Perry Meridian
7th Place - Dominic Klem of East Central
8th Place - Robert Harding of New Palestine
1st Place Match
Elijah Mahan (Roncalli) 23-2, Jr. over Zane Beineke (Jennings County) 22-5, Sr. (Inj. 3:25)
3rd Place Match
Aaron Taylor (Warren Central) 25-7, Jr. over Dylan Case (Terre Haute South) 9-13, Fr. (Fall 2:58)
5th Place Match
Lukas Martin (Martinsville) 5-11, Jr. over Jeffrey McClure (Perry Meridian) 15-9, Fr. (Fall 5:23)
7th Place Match
Dominic Klem (East Central) 2-6, Jr. over Robert Harding (New Palestine) 1-4, Sr. (Fall 1:43)
182
Guaranteed Places
1st Place - Micah Dodson of Martinsville
2nd Place - Louie Holland of Terre Haute South
3rd Place - Lorenzo Salazar of Roncalli
4th Place - Sam Bennett of Jennings County
5th Place - Jared Clayton of Perry Meridian
6th Place - Jake Fike of East Central
7th Place - James Dycus of Warren Central
8th Place - Colin Faubion of New Palestine
1st Place Match
Micah Dodson (Martinsville) 23-6, So. over Louie Holland (Terre Haute South) 7-3, Sr. (Fall 1:42)
3rd Place Match
Lorenzo Salazar (Roncalli) 6-8, Jr. over Sam Bennett (Jennings County) 11-10, So. (MD 12-4)
5th Place Match
Jared Clayton (Perry Meridian) 18-7, Jr. over Jake Fike (East Central) 10-19, Fr. (Fall 1:49)
7th Place Match
James Dycus (Warren Central) 10-12, Jr. over Colin Faubion (New Palestine) 6-16, Jr. (Dec 7-2)
195
Guaranteed Places
1st Place - Sam Hansen of Roncalli
2nd Place - Griffin Stine of Martinsville
3rd Place - Brayden Clevenger of New Palestine
4th Place - Logan Askew of Jennings County
5th Place - Joshua Howell of Terre Haute South
6th Place - Nathan Bishop of Warren Central
7th Place - Alex Holiday of Perry Meridian
8th Place - Austin Cox of East Central
1st Place Match
Sam Hansen (Roncalli) 24-1, Sr. over Griffin Stine (Martinsville) 23-3, Jr. (Dec 7-2)
3rd Place Match
Brayden Clevenger (New Palestine) 27-5, Jr. over Logan Askew (Jennings County) 18-11, So. (SV-1 7-5)
5th Place Match
Joshua Howell (Terre Haute South) 14-8, Fr. over Nathan Bishop (Warren Central) 14-13, Jr. (Inj. 1:00)
7th Place Match
Alex Holiday (Perry Meridian) 1-2, Fr. over Austin Cox (East Central) 8-20, Fr. (Fall 3:50)
220
Guaranteed Places
1st Place - Landan Burton of New Palestine
2nd Place - Grant Walker of Martinsville
3rd Place - Carlos Mitchell of Warren Central
4th Place - Devin Weir of Perry Meridian
5th Place - Spencer Fears of Roncalli
6th Place - Collin Kelty of Terre Haute South
7th Place - Elliot Johnson of East Central
8th Place - Jake Coffman of Jennings County
1st Place Match
Landan Burton (New Palestine) 28-1, Sr. over Grant Walker (Martinsville) 21-6, Sr. (MD 13-3)
3rd Place Match
Carlos Mitchell (Warren Central) 24-8, Jr. over Devin Weir (Perry Meridian) 2-2, Sr. (Dec 6-2)
5th Place Match
Spencer Fears (Roncalli) 17-11, Jr. over Collin Kelty (Terre Haute South) 9-5, Sr. (Fall 2:28)
7th Place Match
Elliot Johnson (East Central) 12-15, Sr. over Jake Coffman (Jennings County) 4-15, So. (Fall 1:49)
285
Guaranteed Places
1st Place - Allen Haire of Terre Haute South
2nd Place - Nathan Pullins of Warren Central
3rd Place - Drew Restrelli of Perry Meridian
4th Place - Trevor Snipes of East Central
5th Place - William Olive of New Palestine
6th Place - Branson Terrell of Martinsville
7th Place - Nathaniel McDonald of Jennings County
8th Place - FF FF of Roncalli
1st Place Match
Allen Haire (Terre Haute South) 18-4, So. over Nathan Pullins (Warren Central) 14-12, Jr. (UTB 3-2)
3rd Place Match
Drew Restrelli (Perry Meridian) 17-7, Sr. over Trevor Snipes (East Central) 26-5, Sr. (Dec 2-0)
5th Place Match
William Olive (New Palestine) 13-13, So. over Branson Terrell (Martinsville) 13-14, Jr. (Dec 11-5)
7th Place Match
Nathaniel McDonald (Jennings County) 5-9, So. over FF FF (Roncalli) 0-3, . (For.)