Date: December 09, 2018
Type: Regular Season
Details:
Type: Regular Season
Team | Score |
---|---|
1. Western | 259 |
2. Oak Hill | 254 |
3. Eastern (Greentown) | 179 |
4. Wabash | 160 |
5. Marion | 139 |
6. Tipton | 119 |
7. Southwood | 77 |
8. Eastbrook | 21 |
Details:
106
Guaranteed Places
- 1st Place - Jared Brooks of Wabash
- 2nd Place - Peytonn Bowland of Oak Hill
- 3rd Place - Anthony Martin of Western
- 4th Place - Eli McGuire of Tipton
- 5th Place - Seth Lamb of Eastern
- 6th Place - Aaliyah Douglass of Southwood
1st Place Match
- Jared Brooks (Wabash) 11-0, Fr. over Peytonn Bowland (Oak Hill) 8-1, Fr. (Fall 0:00)
3rd Place Match
- Anthony Martin (Western) 8-3, So. over Eli McGuire (Tipton) 8-7, Fr. (Fall 4:15)
5th Place Match
- Seth Lamb (Eastern) 3-7, Fr. over Aaliyah Douglass (Southwood) 2-7, So. (Fall 0:52)
113
Guaranteed Places
- 1st Place - Justin Brantley of Western
- 2nd Place - Harper Dedman of Oak Hill
- 3rd Place - Nic Elliott of Marion
- 4th Place - Ethan Duchateau of Eastern
- 5th Place - RJ Steg of Wabash
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Southwood
1st Place Match
- Justin Brantley (Western) 10-0, So. over Harper Dedman (Oak Hill) 8-1, So. (Dec 4-2)
3rd Place Match
- Nic Elliott (Marion) 12-3, Fr. over Ethan Duchateau (Eastern) 5-6, Jr. (Dec 8-1)
5th Place Match
- RJ Steg (Wabash) 7-5, So. over Forfeit Forfeit (Southwood) 1-3, N/A. (For.)
120
Guaranteed Places
- 1st Place - Ethan Higgins of Wabash
- 2nd Place - Chandler Ciscell of Western
- 3rd Place - Aidan Hardcastle of Oak Hill
- 4th Place - Troy Smith of Marion
- 5th Place - Bradie Porter of Eastern
- 6th Place - Jayden Goudy of Tipton
1st Place Match
- Ethan Higgins (Wabash) 11-0, So. over Chandler Ciscell (Western) 6-3, Jr. (Fall 0:00)
3rd Place Match
- Aidan Hardcastle (Oak Hill) 9-1, So. over Troy Smith (Marion) 12-3, Jr. (Dec 6-1)
5th Place Match
- Bradie Porter (Eastern) 5-5, Fr. over Jayden Goudy (Tipton) 4-11, Fr. (MD 9-1)
126
Guaranteed Places
- 1st Place - Hayden Shepherd of Western
- 2nd Place - Braden Brooks of Wabash
- 3rd Place - Bhupesh Chauhan of Oak Hill
- 4th Place - Cayden Prickett of Southwood
- 5th Place - Forfeit Forfeit of Eastern
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Tipton
1st Place Match
- Hayden Shepherd (Western) 10-0, Fr. over Braden Brooks (Wabash) 10-1, Jr. (Dec 3-1)
3rd Place Match
- Bhupesh Chauhan (Oak Hill) 8-2, Sr. over Cayden Prickett (Southwood) 7-4, So. (Fall 2:05)
5th Place Match
- Forfeit Forfeit (Eastern) 2-2, N/A. over Forfeit Forfeit (Tipton) 1-3, N/A. (For.)
132
Guaranteed Places
- 1st Place - Hunter Cottingham of Western
- 2nd Place - Gage Kelly of Oak Hill
- 3rd Place - Brody Arthur of Eastern
- 4th Place - Daylen Johnson of Marion
- 5th Place - Robert Barnett of Wabash
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Southwood
1st Place Match
- Hunter Cottingham (Western) 10-0, Jr. over Gage Kelly (Oak Hill) 8-1, Jr. (Dec 13-8)
3rd Place Match
- Brody Arthur (Eastern) 10-2, Fr. over Daylen Johnson (Marion) 11-3, Jr. (Fall 1:31)
5th Place Match
- Robert Barnett (Wabash) 9-3, Jr. over Forfeit Forfeit (Southwood) 1-3, N/A. (For.)
138
Guaranteed Places
- 1st Place - Dylan Goudy of Western
- 2nd Place - Macaiah White of Eastern
- 3rd Place - Tyler Miller of Oak Hill
- 4th Place - Anthony Long of Wabash
- 5th Place - Elijah Sutton of Southwood
- 6th Place - Kaleb Starr of Marion
1st Place Match
- Dylan Goudy (Western) 10-0, Sr. over Macaiah White (Eastern) 7-3, Sr. (MD 10-1)
3rd Place Match
- Tyler Miller (Oak Hill) 8-2, So. over Anthony Long (Wabash) 7-4, So. (Dec 5-2)
5th Place Match
- Elijah Sutton (Southwood) 7-5, So. over Kaleb Starr (Marion) 4-6, Jr. (Dec 11-9)
145
Guaranteed Places
- 1st Place - Carson Kelley of Southwood
- 2nd Place - Blake Hicks of Tipton
- 3rd Place - Tytus Morrisett of Eastern
- 4th Place - Gage Holder of Western
- 5th Place - Max Stefanatos of Oak Hill
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Eastbrook
1st Place Match
- Carson Kelley (Southwood) 10-1, Sr. over Blake Hicks (Tipton) 10-4, Sr. (Fall 0:00)
3rd Place Match
- Tytus Morrisett (Eastern) 9-2, Jr. over Gage Holder (Western) 2-3, Sr. (Fall 1:23)
5th Place Match
- Max Stefanatos (Oak Hill) 5-5, Sr. over Forfeit Forfeit (Eastbrook) 1-3, N/A. (For.)
152
Guaranteed Places
- 1st Place - Brodie Porter of Eastern
- 2nd Place - Julian Garcia of Oak Hill
- 3rd Place - Traydon Goodwin of Wabash
- 4th Place - Carter Ciscell of Western
- 5th Place - Garrett Scher of Marion
- 6th Place - Jack Maxwell of Tipton
1st Place Match
- Brodie Porter (Eastern) 9-1, Fr. over Julian Garcia (Oak Hill) 7-2, Sr. (Dec 7-1)
3rd Place Match
- Traydon Goodwin (Wabash) 9-3, Jr. over Carter Ciscell (Western) 7-3, Sr. (Dec 14-10)
5th Place Match
- Garrett Scher (Marion) 11-4, Jr. over Jack Maxwell (Tipton) 4-11, Jr. (Fall 0:42)
160
Guaranteed Places
- 1st Place - Jerry Padgett of Western
- 2nd Place - Jett Thompson of Oak Hill
- 3rd Place - Isaac Maurer of Eastern
- 4th Place - Abren Ridenour of Tipton
- 5th Place - Jakwan Williams of Marion
- 6th Place - Connor Rich of Southwood
1st Place Match
- Jerry Padgett (Western) 6-0, So. over Jett Thompson (Oak Hill) 7-2, So. (Fall 0:55)
3rd Place Match
- Isaac Maurer (Eastern) 5-3, Sr. over Abren Ridenour (Tipton) 8-7, Sr. (Dec 11-5)
5th Place Match
- Jakwan Williams (Marion) 2-6, So. over Connor Rich (Southwood) 2-10, So. (Fall 3:50)
170
Guaranteed Places
- 1st Place - Luke Lechner of Western
- 2nd Place - Bryce Buckley of Eastern
- 3rd Place - Kainen Malone-Johnson of Marion
- 4th Place - Riley Wert of Oak Hill
- 5th Place - Ben Smithers of Eastbrook
- 6th Place - Payton Carter of Tipton
1st Place Match
- Luke Lechner (Western) 9-0, Sr. over Bryce Buckley (Eastern) 7-2, So. (Fall 1:03)
3rd Place Match
- Kainen Malone-Johnson (Marion) 6-4, So. over Riley Wert (Oak Hill) 6-4, Sr. (Fall 4:41)
5th Place Match
- Ben Smithers (Eastbrook) 3-2, Fr. over Payton Carter (Tipton) 3-7, Sr. (Fall 0:00)
182
Guaranteed Places
- 1st Place - Bradley Rosman of Oak Hill
- 2nd Place - Garrett Hetzner of Eastern
- 3rd Place - Christian Hunter of Tipton
- 4th Place - Gage Bradley of Eastbrook
- 5th Place - Thomas Charles of Southwood
- 6th Place - Aaron Chorrushi of Western
1st Place Match
- Bradley Rosman (Oak Hill) 9-0, Sr. over Garrett Hetzner (Eastern) 8-2, Sr. (Dec 6-2)
3rd Place Match
- Christian Hunter (Tipton) 8-2, Sr. over Gage Bradley (Eastbrook) 2-3, Sr. (Fall 0:00)
5th Place Match
- Thomas Charles (Southwood) 6-6, So. over Aaron Chorrushi (Western) 3-8, So. (Dec 6-4)
195
Guaranteed Places
- 1st Place - Stewart Mossholder of Oak Hill
- 2nd Place - KJ Roudebush of Tipton
- 3rd Place - Levi Lee of Marion
- 4th Place - Chad Wyatt Jr. of Wabash
- 5th Place - Luke Kirk of Southwood
- 6th Place - Jase Spencer of Eastern
1st Place Match
- Stewart Mossholder (Oak Hill) 8-1, Sr. over KJ Roudebush (Tipton) 13-1, Sr. (Fall 5:40)
3rd Place Match
- Levi Lee (Marion) 8-4, So. over Chad Wyatt Jr. (Wabash) 6-5, Fr. (Fall 2:36)
5th Place Match
- Luke Kirk (Southwood) 3-9, Jr. over Jase Spencer (Eastern) 1-9, So. (Fall 0:00)
220
Guaranteed Places
- 1st Place - Victor Lee of Marion
- 2nd Place - Braydon Erb of Western
- 3rd Place - Fred Durben of Oak Hill
- 4th Place - Justin Samons of Wabash
- 5th Place - Conner Morris of Tipton
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Southwood
1st Place Match
- Victor Lee (Marion) 13-1, Sr. over Braydon Erb (Western) 9-1, So. (Dec 3-1)
3rd Place Match
- Fred Durben (Oak Hill) 8-2, Jr. over Justin Samons (Wabash) 8-3, Sr. (Fall 0:00)
5th Place Match
- Conner Morris (Tipton) 9-3, Jr. over Forfeit Forfeit (Southwood) 1-3, N/A. (For.)
285
Guaranteed Places
- 1st Place - Lane Eubank of Western
- 2nd Place - Travis Dowling of Oak Hill
- 3rd Place - Grant Warmuth of Wabash
- 4th Place - Martaive Smith of Marion
- 5th Place - Ryan Keller of Eastern
- 6th Place - Nate Morgan of Tipton
1st Place Match
- Lane Eubank (Western) 9-1, Sr. over Travis Dowling (Oak Hill) 7-2, Sr. (Dec 8-3)
3rd Place Match
- Grant Warmuth (Wabash) 10-2, So. over Martaive Smith (Marion) 2-2, So. (Fall 0:00)
5th Place Match
- Ryan Keller (Eastern) 4-5, Sr. over Nate Morgan (Tipton) 10-5, So. (Inj. 0:00)