Date: December 28, 2023
Type: Regular Season
Cub Classic (Click for event information)
Details:
Type: Regular Season
Cub Classic (Click for event information)
Team | Score |
---|---|
1. East Central | 246 |
2. Heritage Hills | 198 |
3. Columbus North | 168 |
4. Madison | 152 |
5. Male(KY) | 145 |
6. Columbus East | 92.5 |
7. Mitchell | 61 |
8. Paoli | 43 |
Details:
106
Guaranteed Places
- 1st Place - Nolan Riley of Columbus North
- 2nd Place - Andrew Recio of Louisville Male HS
- 3rd Place - Tegan Caddell of East Central
- 4th Place - Forfeit Forfeit of Heritage Hills
1st Place Match
- Nolan Riley (Columbus North) 7-1, So. over Andrew Recio (Louisville Male HS) 9-9, So. (Fall 0:37)
3rd Place Match
- Tegan Caddell (East Central) 7-12, Jr. over Forfeit Forfeit (Heritage Hills) 11-15, Fr. (For.)
5th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
113
Guaranteed Places
- 1st Place - Ethan Pittman of Madison Consolidated
- 2nd Place - Lana Reeves of Louisville Male HS
- 3rd Place - Sophia Wollenmann of Heritage Hills
- 4th Place - Forfeit Forfeit of Columbus North
1st Place Match
- Ethan Pittman (Madison Consolidated) 9-4, Fr. over Lana Reeves (Louisville Male HS) 13-4, Jr. (For.)
3rd Place Match
- Sophia Wollenmann (Heritage Hills) 11-15, So. over Forfeit Forfeit (Columbus North) 10-9, Jr. (For.)
5th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
7th Place Match
- () , . over () , . (Bye)
120
Guaranteed Places
- 1st Place - Berke Eisenhauer of Heritage Hills
- 2nd Place - Eli Stewart of Madison Consolidated
- 3rd Place - Jaxon Carr of East Central
- 4th Place - Ben Sams of East Central
- 5th Place - Ethan Saunders of Mitchell
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
- 8th Place - Joe Forfeit of Columbus East
- 8th Place - Joe Forfeit of Columbus North
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Paoli
1st Place Match
- Berke Eisenhauer (Heritage Hills) 29-0, So. over Eli Stewart (Madison Consolidated) 17-4, Jr. (Fall 5:41)
3rd Place Match
- Jaxon Carr (East Central) 16-6, Jr. over Ben Sams (East Central) 2-2, . (Fall 1:00)
5th Place Match
- Ethan Saunders (Mitchell) 4-4, . over Forfeit Forfeit () 2-2, . (For.)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit () 2-2, . over Forfeit Forfeit (Paoli) 3-9, Fr. (DFF)
126
Guaranteed Places
- 1st Place - Drew Zuckschwerdt of Madison Consolidated
- 2nd Place - Brayden Proctor of East Central
- 3rd Place - Leland Garcia of Louisville Male HS
- 4th Place - Aiden Brockman of Heritage Hills
- 5th Place - Ezari Brazzel of Mitchell
- 6th Place - Brian Findley of Columbus East
- 7th Place - Kieran Lock of Madison Consolidated
- 8th Place - Joe Forfeit of Paoli
1st Place Match
- Drew Zuckschwerdt (Madison Consolidated) 14-7, Fr. over Brayden Proctor (East Central) 12-9, So. (Dec 3-2)
3rd Place Match
- Leland Garcia (Louisville Male HS) 10-6, 8th. over Aiden Brockman (Heritage Hills) 9-20, Fr. (Dec 4-0)
5th Place Match
- Ezari Brazzel (Mitchell) 7-4, . over Brian Findley (Columbus East) 1-3, Fr. (Dec 7-6)
7th Place Match
- Kieran Lock (Madison Consolidated) 1-2, Jr. over Joe Forfeit (Paoli) 0-3, . (For.)
132
Guaranteed Places
- 1st Place - Cohen Long of Columbus North
- 2nd Place - Sean Windell of Heritage Hills
- 3rd Place - Brogan Rullman of East Central
- 4th Place - Andrew Pomeroy of Louisville Male HS
- 5th Place - Izik Roberts of Madison Consolidated
- 6th Place - Nelson Kinman of Columbus East
- 7th Place - Isaac Hengehold of East Central
- 8th Place - Zachary Adams of Louisville Male HS
1st Place Match
- Cohen Long (Columbus North) 19-6, Fr. over Sean Windell (Heritage Hills) 22-7, Jr. (Dec 2-0)
3rd Place Match
- Brogan Rullman (East Central) 18-3, Jr. over Andrew Pomeroy (Louisville Male HS) 11-4, So. (Dec 7-6)
5th Place Match
- Izik Roberts (Madison Consolidated) 13-8, Fr. over Nelson Kinman (Columbus East) 1-3, Jr. (Dec 11-5)
7th Place Match
- Isaac Hengehold (East Central) 1-2, . over Zachary Adams (Louisville Male HS) 0-3, . (Fall 3:38)
138
Guaranteed Places
- 1st Place - Brady Merk of East Central
- 2nd Place - Joseph Cloud of Columbus North
- 3rd Place - Bryce Hawkins of Columbus North
- 4th Place - William Devore of Louisville Male HS
- 5th Place - Trenton Bivens of Madison Consolidated
- 6th Place - Gabe Brazzel of Mitchell
- 7th Place - Max Perry of Columbus East
- 8th Place - Landyn Jackson of Heritage Hills
1st Place Match
- Brady Merk (East Central) 17-3, So. over Joseph Cloud (Columbus North) 12-3, Jr. (Dec 7-3)
3rd Place Match
- Bryce Hawkins (Columbus North) 6-3, Jr. over William Devore (Louisville Male HS) 13-8, So. (Fall 2:18)
5th Place Match
- Trenton Bivens (Madison Consolidated) 12-9, Jr. over Gabe Brazzel (Mitchell) 8-7, . (MD 15-2)
7th Place Match
- Max Perry (Columbus East) 1-2, Fr. over Landyn Jackson (Heritage Hills) 2-11, Fr. (Fall 0:59)
144
Guaranteed Places
- 1st Place - Nyden Euson of East Central
- 2nd Place - Josiah Green of Columbus North
- 3rd Place - Dalton Pledger of Heritage Hills
- 4th Place - Eli Lacefield of Louisville Male HS
- 5th Place - Kolt Bonta of Paoli
- 6th Place - Ethan Reynolds of Columbus East
- 7th Place - Nicholas Colson of Madison Consolidated
- 8th Place - Sam Mackie of East Central
1st Place Match
- Nyden Euson (East Central) 18-2, So. over Josiah Green (Columbus North) 18-8, Sr. (Dec 8-5)
3rd Place Match
- Dalton Pledger (Heritage Hills) 21-9, So. over Eli Lacefield (Louisville Male HS) 25-6, Jr. (Dec 5-0)
5th Place Match
- Kolt Bonta (Paoli) 5-16, So. over Ethan Reynolds (Columbus East) 1-3, Fr. (Fall 2:31)
7th Place Match
- Nicholas Colson (Madison Consolidated) 3-5, Sr. over Sam Mackie (East Central) 0-3, . (For.)
150
Guaranteed Places
- 1st Place - Alex Smith of Heritage Hills
- 2nd Place - Luke Spurgeon of Columbus North
- 3rd Place - Logan Schott of East Central
- 4th Place - Rohan McWilliams of Columbus East
- 5th Place - Sharaf Muadinov of Louisville Male HS
- 6th Place - Zane Skinner of Madison Consolidated
- 7th Place - Jaime Rodriguez of Madison Consolidated
- 8th Place - Joe Forfeit of Paoli
1st Place Match
- Alex Smith (Heritage Hills) 28-1, Jr. over Luke Spurgeon (Columbus North) 5-2, Jr. (Fall 1:25)
3rd Place Match
- Logan Schott (East Central) 18-4, Sr. over Rohan McWilliams (Columbus East) 2-2, Jr. (Dec 6-0)
5th Place Match
- Sharaf Muadinov (Louisville Male HS) 2-2, . over Zane Skinner (Madison Consolidated) 12-11, So. (Inj. 0:00)
7th Place Match
- Jaime Rodriguez (Madison Consolidated) 1-2, So. over Joe Forfeit (Paoli) 0-3, . (For.)
157
Guaranteed Places
- 1st Place - Asher Ratliff of Columbus North
- 2nd Place - Brody Wingate of East Central
- 3rd Place - Jonny Shellenberger of Paoli
- 4th Place - William Livingston of Madison Consolidated
- 5th Place - Brayden Lee of Columbus East
- 6th Place - Owen Colwell of Madison Consolidated
- 7th Place - Ashton Dugat of Louisville Male HS
- 8th Place - Carter Payne of Heritage Hills
1st Place Match
- Asher Ratliff (Columbus North) 23-2, So. over Brody Wingate (East Central) 11-8, Fr. (MD 17-9)
3rd Place Match
- Jonny Shellenberger (Paoli) 17-4, Jr. over William Livingston (Madison Consolidated) 2-3, Jr. (Fall 0:39)
5th Place Match
- Brayden Lee (Columbus East) 2-2, Fr. over Owen Colwell (Madison Consolidated) 5-8, Fr. (Dec 7-6)
7th Place Match
- Ashton Dugat (Louisville Male HS) 5-10, So. over Carter Payne (Heritage Hills) 5-15, So. (Fall 3:28)
165
Guaranteed Places
- 1st Place - Hank Redman of Columbus East
- 2nd Place - Taye Labolt of Madison Consolidated
- 3rd Place - Evan Saevre of Columbus North
- 4th Place - Jaxsin Prater of East Central
- 5th Place - Conner Webb of Louisville Male HS
- 6th Place - Blake Pettit of Madison Consolidated
- 7th Place - Corbin Peters of Mitchell
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Paoli
1st Place Match
- Hank Redman (Columbus East) 3-0, Fr. over Taye Labolt (Madison Consolidated) 12-7, So. (M. For.)
3rd Place Match
- Evan Saevre (Columbus North) 8-7, Jr. over Jaxsin Prater (East Central) 13-8, Fr. (SV-1 9-7)
5th Place Match
- Conner Webb (Louisville Male HS) 11-8, Jr. over Blake Pettit (Madison Consolidated) 1-3, So. (Dec 7-1)
7th Place Match
- Corbin Peters (Mitchell) 4-10, . over Forfeit Forfeit (Paoli) 0-3, . (For.)
175
Guaranteed Places
- 1st Place - Ayden Waggoner of Madison Consolidated
- 2nd Place - Travis Riley of East Central
- 3rd Place - Braxton Schaefer of Heritage Hills
- 4th Place - Larry Warren of Paoli
- 5th Place - Eric Duncan of Columbus East
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
- 7th Place - Sam Mormino of Columbus North
- 8th Place - Joe Forfeit of Mitchell
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Louisville Male HS
1st Place Match
- Ayden Waggoner (Madison Consolidated) 18-2, Jr. over Travis Riley (East Central) 10-9, Sr. (Dec 5-4)
3rd Place Match
- Braxton Schaefer (Heritage Hills) 26-5, Sr. over Larry Warren (Paoli) 14-6, Sr. (Fall 2:32)
5th Place Match
- Eric Duncan (Columbus East) 3-2, Jr. over Forfeit Forfeit () 1-3, . (For.)
7th Place Match
- Sam Mormino (Columbus North) 5-7, Jr. over Forfeit Forfeit () 1-3, . (For.)
190
Guaranteed Places
- 1st Place - Jett Goldsberry of Heritage Hills
- 2nd Place - Brendin Kolter of East Central
- 3rd Place - Tyler Hawkins of Louisville Male HS
- 4th Place - Cody Howard of Mitchell
- 5th Place - Coleman Hartsook of Columbus East
- 6th Place - TJ Reedy of Louisville Male HS
- 7th Place - Joe Forfeit of Madison Consolidated
- 8th Place - Joe Forfeit of Columbus North
1st Place Match
- Jett Goldsberry (Heritage Hills) 26-2, So. over Brendin Kolter (East Central) 7-1, Jr. (Fall 1:40)
3rd Place Match
- Tyler Hawkins (Louisville Male HS) 24-9, Jr. over Cody Howard (Mitchell) 4-5, . (Fall 1:30)
5th Place Match
- Coleman Hartsook (Columbus East) 2-2, Sr. over TJ Reedy (Louisville Male HS) 1-3, . (Fall 1:30)
7th Place Match
- Joe Forfeit (Madison Consolidated) 1-2, . over Joe Forfeit (Columbus North) 0-3, . (For.)
215
Guaranteed Places
- 1st Place - Brayden Rouse of East Central
- 2nd Place - Parker Hart of Heritage Hills
- 3rd Place - Galvin Stephens of Louisville Male HS
- 4th Place - Jackson Kling of Mitchell
- 5th Place - Ethan Gilley of Columbus East
- 6th Place - Don Chen of Madison Consolidated
- 7th Place - Ian Norrington of Mitchell
- 8th Place - Joe Forfeit of Madison Consolidated
1st Place Match
- Brayden Rouse (East Central) 20-1, Sr. over Parker Hart (Heritage Hills) 25-3, Jr. (Fall 4:30)
3rd Place Match
- Galvin Stephens (Louisville Male HS) 17-12, So. over Jackson Kling (Mitchell) 7-5, . (Fall 1:30)
5th Place Match
- Ethan Gilley (Columbus East) 3-3, Fr. over Don Chen (Madison Consolidated) 6-14, Sr. (Fall 2:06)
7th Place Match
- Ian Norrington (Mitchell) 1-2, . over Joe Forfeit (Madison Consolidated) 0-3, . (For.)
285
Guaranteed Places
- 1st Place - Hayden Smith of Heritage Hills
- 2nd Place - Gabe Jackson of Heritage Hills
- 3rd Place - Keyshon Osborne of Columbus North
- 4th Place - Ethan Kummer of Louisville Male HS
- 5th Place - Trey Nishime of East Central
- 6th Place - Tyrese Dyke of Mitchell
- 7th Place - Jeorje Jewell of Louisville Male HS
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Paoli
1st Place Match
- Hayden Smith (Heritage Hills) 13-0, So. over Gabe Jackson (Heritage Hills) 16-3, So. (Fall 3:41)
3rd Place Match
- Keyshon Osborne (Columbus North) 12-4, Jr. over Ethan Kummer (Louisville Male HS) 10-8, Sr. (Fall 4:55)
5th Place Match
- Trey Nishime (East Central) 6-6, So. over Tyrese Dyke (Mitchell) 9-6, . (Fall 1:46)
7th Place Match
- Jeorje Jewell (Louisville Male HS) 6-7, So. over Forfeit Forfeit (Paoli) 0-5, Fr. (For.)