Wrestler(School) | Career Record |
---|---|
1. Oliver Richmond | 112-7 |
2. Charles Geyer | 110-13 |
3. James Parke | 107-10 |
4. Tobias Geyer | - |
5. John Parke | - |
6. Alonzo Drennon | - |
7. Rick Weber | - |
8. Thomas Uhrick | - |
9. Matt Boyer | - |
10. Matthew Branning | - |
11. David Boyer | - |
12. Gary Grotrian | - |
13. Nelson Almond | - |
14. Willie Smith | - |
Fort Wayne Elmhurst
Trojans
Team Info
State: Indiana
Boys Schedule
Click here to add an eventDate/Time | Opponent |
Girls Schedule
Click here to add an eventDate/Time | Opponent |
Title History
Sectional (5): 1972, 1982, 1983, 1984, 1985Regional (1): 1985
Season History
Click here to add an team historyYear | W-L-T | Coach | Titles |
2001 | 0-0-0 | Dave Flesch | |
2000 | 0-0-0 | Dave Flesch | |
1999 | 0-0-0 | Dave Flesch | |
1998 | 0-0-0 | Dave Flesch | |
1996 | 0-0-0 | Mark Sherbondy | |
1989 | 0-0-0 | ||
1987 | 0-0-0 | ||
1986 | 0-0-0 | ||
1985 | 0-0-0 | Regional, Sectional | |
1984 | 0-0-0 | Sectional | |
1983 | 0-0-0 | Sectional | |
1982 | 0-0-0 | Sectional | |
1980 | 0-0-0 | ||
1978 | 0-0-0 | ||
1977 | 0-0-0 | ||
1975 | 0-0-0 | ||
1972 | 0-0-0 | Sectional | |
Past Wrestlers
Charles Geyer
- (c/o 2001)
- X | X | 7th at 189lbs | 2nd at 189lbs
Tobias Geyer
- (c/o 1999)
- X | X | X | 7th at 171lbs
James Parke
- (c/o 1999)
- X | X | Qualifier at 275lbs | 2nd at 275lbs
John Parke
- (c/o 1996)
- X | X | X | Qualifier at Hwtlbs
Rick Weber
- (c/o 1989)
- X | X | X | 5th at 140lbs
Thomas Uhrick
- (c/o 1987)
- X | X | X | 1st at 167lbs
Alonzo Drennon
- (c/o 1986)
- X | 4th at Hwtlbs | X | 3rd at Hwtlbs
Oliver Richmond
- (c/o 1985)
- X | Qualifier at 98lbs | 1st at 105lbs | 1st at 112lbs
Matt Boyer
- (c/o 1980)
- X | X | X | Qualifier at 155lbs
Matthew Branning
- (c/o 1978)
- X | X | X | 4th at 155lbs
Nelson Almond
- (c/o 1977)
- X | X | X | 2nd at 145lbs
David Boyer
- (c/o 1975)
- X | X | X | Qualifier at 177lbs
Gary Grotrian
- (c/o 1972)
- X | X | X | 4th at 145lbs
Willie Smith
- (c/o 1972)
- X | X | X | 2nd at 132lbs
IHSAA Placement History
Champions (3): Oliver Richmond(1984), Oliver Richmond(1985), Thomas Uhrick(1987)Runner-ups (4): Willie Smith(1972), Nelson Almond(1977), James Parke(1999), Charles Geyer(2001)
3rd Place (1): Alonzo Drennon(1986)
4th Place (3): Gary Grotrian(1972), Matthew Branning(1978), Alonzo Drennon(1984)
5th Place (1): Rick Weber(1989)
7th Place (2): Tobias Geyer(1999), Charles Geyer(2000)
Qualifiers (5): David Boyer(1975), Matt Boyer(1980), Oliver Richmond(1983), John Parke(1996), James Parke(1998)