Jump to content

North Montgomery Holiday Duals- Individual


Date: December 28, 2019
Type: Regular Season

Team Score
1. Warren Central 234
2. Hamilton Southeastern 174
3. Mount Vernon (Fortville) 168
4. Western 130

Details:

Team Scores

1 Warren Central  234.0

2 Hamilton Southeastern 174.0

3 Mt. Vernon 168.0

4 Western 130.0

5 North Central  115.0

6 Pendleton Heights  108.5

7 Leo  97.0

8 McCutcheon  76.0

9 Huntington North  75.0

10 Heritage Hills  74.5

11 West Vigo  72.0

12 North Montgomery  66.0

13 Noblesville 52.0

14 New Haven  40.0

15 Rochester  27.0

 

 

106

1st Place - Anthony Martin of Western

2nd Place - Jake Stall of McCutcheon

3rd Place - Zac Dray of Warren Central

4th Place - Mat Benson of Hamilton Southeastern

5th Place - Sam Ford of Leo

6th Place - Torie Buchanan of West Vigo

1st Place Match

Anthony Martin (Western) 13-1, Jr. over Jake Stall (McCutcheon ) 21-2, So. (MD 13-1)

3rd Place Match

Zac Dray (Warren Central ) 17-4, Jr. over Mat Benson (Hamilton Southeastern) 16-5, So. (Dec 8-5)

5th Place Match

Sam Ford (Leo ) 16-4, Fr. over Torie Buchanan (West Vigo ) 13-5, So. (Fall 3:14)

 

113

1st Place - Justin Brantley of Western

2nd Place - Marquarias Wilburn of Warren Central

3rd Place - Ethan Holloway of Rochester

4th Place - Spencer Hart of Leo

5th Place - Elijah Creel of Pendleton Heights

6th Place - Will Cash of Noblesville

1st Place Match

Justin Brantley (Western) 13-1, Jr. over Marquarias Wilburn (Warren Central ) 14-5, Jr. (Dec 7-5)

3rd Place Match

Ethan Holloway (Rochester ) 15-4, Fr. over Spencer Hart (Leo ) 13-7, Fr. (Dec 11-5)

5th Place Match

Elijah Creel (Pendleton Heights ) 13-4, So. over Will Cash (Noblesville) 6-13, So. (Fall 2:55)

 

120

1st Place - Jacob Simone of Hamilton Southeastern

2nd Place - Sam Scott of Heritage Hills

3rd Place - Jacob Veatch of Leo

4th Place - Andrew Johnson of Mt. Vernon

5th Place - Baydin Hall of North Montgomery

6th Place - Blake Nicholson of Pendleton Heights

1st Place Match

Jacob Simone (Hamilton Southeastern) 18-3, Sr. over Sam Scott (Heritage Hills ) 18-1, Sr. (Dec 3-2)

3rd Place Match

Jacob Veatch (Leo ) 18-2, Jr. over Andrew Johnson (Mt. Vernon) 18-8, So. (Dec 5-1)

5th Place Match

Baydin Hall (North Montgomery ) 17-2, Sr. over Blake Nicholson (Pendleton Heights ) 14-11, So. (Dec 11-6)

 

126

1st Place - David Pierson of Warren Central

2nd Place - Darryn Kuhl of Huntington North

3rd Place - Juan Vital of North Central

4th Place - Zach Haughton of Mt. Vernon

5th Place - Keith Holder of West Vigo

6th Place - Elijah Miller of New Haven

1st Place Match

David Pierson (Warren Central ) 17-1, Jr. over Darryn Kuhl (Huntington North ) 18-2, Sr. (Fall 1:18)

3rd Place Match

Juan Vital (North Central ) 18-3, Sr. over Zach Haughton (Mt. Vernon) 20-6, So. (MD 11-3)

5th Place Match

Keith Holder (West Vigo ) 20-3, Jr. over Elijah Miller (New Haven ) 8-12, Fr. (MD 16-3)

 

132

1st Place - Hunter Cottingham of Western

2nd Place - Jared Brown of Pendleton Heights

3rd Place - Ian Heath of Leo

4th Place - Carson Johnson of Mt. Vernon

5th Place - Beau Heeke of Heritage Hills

6th Place - Gaige Lloyd of Hamilton Southeastern

1st Place Match

Hunter Cottingham (Western) 15-0, Sr. over Jared Brown (Pendleton Heights ) 20-1, Jr. (MD 14-5)

3rd Place Match

Ian Heath (Leo ) 20-1, Jr. over Carson Johnson (Mt. Vernon) 21-5, So. (Fall 2:37)

5th Place Match

Beau Heeke (Heritage Hills ) 20-2, Sr. over Gaige Lloyd (Hamilton Southeastern) 14-10, So. (For.)

 

138

1st Place - Sebastien Bryant of North Central

2nd Place - Elijah Chacon of New Haven

3rd Place - Hayden Shepherd of Western

4th Place - Jake Lemieux of Hamilton Southeastern

5th Place - Michael Kline of Huntington North

6th Place - Thomas Clyde of McCutcheon

1st Place Match

Sebastien Bryant (North Central ) 20-1, Sr. over Elijah Chacon (New Haven ) 16-4, Jr. (Dec 2-0)

3rd Place Match

Hayden Shepherd (Western) 12-2, So. over Jake Lemieux (Hamilton Southeastern) 17-7, Jr. (Dec 5-1)

5th Place Match

Michael Kline (Huntington North ) 15-8, Jr. over Thomas Clyde (McCutcheon ) 11-11, So. (Dec 7-1)

 

145

1st Place - Jajuan Anderson of Warren Central

2nd Place - Chris Wilkerson of Mt. Vernon

3rd Place - Reece Luhmann of Hamilton Southeastern

4th Place - Johnathan Otte of West Vigo

5th Place - Matthew Kline of Huntington North

6th Place - Clayton Jackson of Leo

1st Place Match

Jajuan Anderson (Warren Central ) 16-2, Jr. over Chris Wilkerson (Mt. Vernon) 23-1, Sr. (SV-1 3-1)

3rd Place Match

Reece Luhmann (Hamilton Southeastern) 20-3, Sr. over Johnathan Otte (West Vigo ) 20-2, Jr. (Dec 7-3)

5th Place Match

Matthew Kline (Huntington North ) 11-11, Jr. over Clayton Jackson (Leo ) 15-6, Sr. (Dec 8-7)

 

152

1st Place - Brice Coleman of Warren Central

2nd Place - Cody Mccune of Huntington North

3rd Place - Colby Lemaster of North Central

4th Place - Aidan Alford of Mt. Vernon

5th Place - Jarrell Sholar of West Vigo

6th Place - Jesus Escalara of McCutcheon

1st Place Match

Brice Coleman (Warren Central ) 19-0, Sr. over Cody Mccune (Huntington North ) 19-1, Sr. (Fall 0:43)

3rd Place Match

Colby Lemaster (North Central ) 18-4, Sr. over Aidan Alford (Mt. Vernon) 20-6, Sr. (Dec 7-2)

5th Place Match

Jarrell Sholar (West Vigo ) 17-5, Jr. over Jesus Escalara (McCutcheon ) 12-10, Jr. (Dec 5-0)

 

160

1st Place - Damon McClain of Warren Central

2nd Place - Dewayne Simpson of Noblesville

3rd Place - Ryan Cast of Hamilton Southeastern

4th Place - Parker Bishop of Mt. Vernon

5th Place - Anthony Rubinacci of West Vigo

6th Place - Preston Burcham of Huntington North

1st Place Match

Damon McClain (Warren Central ) 14-2, Sr. over Dewayne Simpson (Noblesville) 19-3, Sr. (Dec 8-3)

3rd Place Match

Ryan Cast (Hamilton Southeastern) 16-8, So. over Parker Bishop (Mt. Vernon) 14-4, Sr. (Dec 3-1)

5th Place Match

Anthony Rubinacci (West Vigo ) 14-8, Sr. over Preston Burcham (Huntington North ) 8-14, Jr. (Dec 2-1)

 

170

1st Place - Bradley Harrington of North Central

2nd Place - Max Hayes of Mt. Vernon

3rd Place - Ronan Hiner of Hamilton Southeastern

4th Place - Josh Evans of Noblesville

5th Place - David Craig of Warren Central

6th Place - Spencer Phillips of McCutcheon

1st Place Match

Bradley Harrington (North Central ) 20-1, Sr. over Max Hayes (Mt. Vernon) 22-3, Sr. (Fall 3:27)

3rd Place Match

Ronan Hiner (Hamilton Southeastern) 16-2, Sr. over Josh Evans (Noblesville) 15-9, Sr. (TF-1.5 4:52 (20-2))

5th Place Match

David Craig (Warren Central ) 11-7, Sr. over Spencer Phillips (McCutcheon ) 18-4, Jr. (For.)

 

182

1st Place - Dawson McCloud of North Montgomery

2nd Place - Keon Sullivan of Warren Central

3rd Place - Max Broom of Hamilton Southeastern

4th Place - Aiden Grimes of McCutcheon

5th Place - Colin Gillespie of Pendleton Heights

6th Place - Haiden Rose of Mt. Vernon

1st Place Match

Dawson McCloud (North Montgomery ) 17-0, Sr. over Keon Sullivan (Warren Central ) 10-7, Jr. (Dec 9-4)

3rd Place Match

Max Broom (Hamilton Southeastern) 19-4, So. over Aiden Grimes (McCutcheon ) 17-10, Jr. (Fall 0:43)

5th Place Match

Colin Gillespie (Pendleton Heights ) 14-5, So. over Haiden Rose (Mt. Vernon) 15-10, Jr. (Fall 2:57)

 

195

1st Place - Phoenix Rodgers of Heritage Hills

2nd Place - D?aris Mccloud of Warren Central

3rd Place - Avery Hanson of Mt. Vernon

4th Place - Hunter Prahl of Leo

5th Place - Jake Schneider of Hamilton Southeastern

6th Place - Colyn Griffith of Pendleton Heights

1st Place Match

Phoenix Rodgers (Heritage Hills ) 18-1, Sr. over D?aris Mccloud (Warren Central ) 15-3, Sr. (Fall 2:42)

3rd Place Match

Avery Hanson (Mt. Vernon) 16-10, So. over Hunter Prahl (Leo ) 14-6, Jr. (Fall 0:32)

5th Place Match

Jake Schneider (Hamilton Southeastern) 11-12, So. over Colyn Griffith (Pendleton Heights ) 17-7, Sr. (Fall 3:05)

 

220

1st Place - Drew Webster of North Montgomery

2nd Place - Alex Hernandez of Warren Central

3rd Place - Parker Smitley of Mt. Vernon

4th Place - Cameron Brown of North Central

5th Place - Justin Stephens of Pendleton Heights

6th Place - Tristen Martz of New Haven

1st Place Match

Drew Webster (North Montgomery ) 17-0, Sr. over Alex Hernandez (Warren Central ) 15-4, Sr. (Fall 5:39)

3rd Place Match

Parker Smitley (Mt. Vernon) 17-4, So. over Cameron Brown (North Central ) 19-4, Sr. (Fall 4:36)

5th Place Match

Justin Stephens (Pendleton Heights ) 11-3, Sr. over Tristen Martz (New Haven ) 17-4, Sr. (For.)

 

285

1st Place - Andrew Irick of Hamilton Southeastern

2nd Place - Cade Campbell of Pendleton Heights

3rd Place - Braydon Erb of Western

4th Place - Dennis Hubbard of Warren Central

5th Place - Mason Toth of McCutcheon

6th Place - Tom Busch of Leo

1st Place Match

Andrew Irick (Hamilton Southeastern) 16-0, Sr. over Cade Campbell (Pendleton Heights ) 21-1, Sr. (Dec 8-2)

3rd Place Match

Braydon Erb (Western) 15-1, Jr. over Dennis Hubbard (Warren Central ) 10-4, Sr. (For.)

5th Place Match

Mason Toth (McCutcheon ) 18-9, Jr. over Tom Busch (Leo ) 15-6, Sr. (Fall 5:42)

 




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.