Date: December 15, 2019
Type: Regular Season
Details:
Type: Regular Season
Team | Score |
---|---|
1. Chesterton | 371 |
2. Franklin Central | 267 |
3. Zionsville | 260 |
4. Center Grove | 256 |
5. Mooresville | 224 |
6. Edgewood | 210 |
7. Evansville Reitz | 154 |
Details:
106
Guaranteed Places
- 1st Place - Cash Turner of Edgewood
- 2nd Place - Nate Burns of Mooresville
- 3rd Place - Ayden Harper of Franklin Central
- 4th Place - Aidan Ackert of Zionsville
- 5th Place - Abron Rogers-Walker of Center Grove
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Evansville Reitz
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
- 8th Place - Forfeit Forfeit of All Star
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Chesterton
1st Place Match
- Cash Turner (Edgewood) 10-0, Fr. over Nate Burns (Mooresville) 10-3, Fr. (Fall 2:28)
3rd Place Match
- Ayden Harper (Franklin Central) 11-6, So. over Aidan Ackert (Zionsville) 2-2, . (Fall 0:30)
5th Place Match
- Abron Rogers-Walker (Center Grove) 6-5, Fr. over Forfeit Forfeit (Evansville Reitz) 0-4, . (For.)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (All Star) 0-3, . over Forfeit Forfeit (Chesterton) 0-3, . (DFF)
113
Guaranteed Places
- 1st Place - Hyatt Yeager of Center Grove
- 2nd Place - Odin Fortune of Evansville Reitz
- 3rd Place - Doug Waters of Chesterton
- 4th Place - Collin Ball of Franklin Central
- 5th Place - Richard Keesee of Zionsville
- 6th Place - Dylan Kinnaird of Mooresville
- 7th Place - Gavin Bothwell of All Star
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Edgewood
1st Place Match
- Hyatt Yeager (Center Grove) 10-1, Fr. over Odin Fortune (Evansville Reitz) 8-1, . (MD 12-0)
3rd Place Match
- Doug Waters (Chesterton) 10-4, Sr. over Collin Ball (Franklin Central) 10-7, So. (Fall 1:54)
5th Place Match
- Richard Keesee (Zionsville) 8-8, So. over Dylan Kinnaird (Mooresville) 6-7, Jr. (Fall 2:48)
7th Place Match
- Gavin Bothwell (All Star) 1-3, So. over Forfeit Forfeit (Edgewood) 0-4, . (For.)
120
Guaranteed Places
- 1st Place - Luke Stento of Chesterton
- 2nd Place - Michael LaRocca of Center Grove
- 3rd Place - Aydan Dorsey of Zionsville
- 4th Place - Zach Traylor of Evansville Reitz
- 5th Place - Forest LaPlante of All Star
- 6th Place - Cole Dewell of Franklin Central
- 7th Place - Noah Bengtson of Edgewood
- 8th Place - Sam Henderson of Mooresville
1st Place Match
- Luke Stento (Chesterton) 11-8, So. over Michael LaRocca (Center Grove) 6-5, So. (Fall 3:05)
3rd Place Match
- Aydan Dorsey (Zionsville) 3-1, So. over Zach Traylor (Evansville Reitz) 6-3, . (Fall 5:00)
5th Place Match
- Forest LaPlante (All Star) 2-2, . over Cole Dewell (Franklin Central) 5-5, Jr. (Dec 10-8)
7th Place Match
- Noah Bengtson (Edgewood) 6-4, So. over Sam Henderson (Mooresville) 2-11, Sr. (MD 9-0)
126
Guaranteed Places
- 1st Place - Aidan Torres of Chesterton
- 2nd Place - Ashton Brandon of Franklin Central
- 3rd Place - Isaiah Pugh of Mooresville
- 4th Place - Colten Seiler of Zionsville
- 5th Place - Jared Owens of Edgewood
- 6th Place - Grant Holder of Evansville Reitz
- 7th Place - Cade Putzek of Center Grove
- 8th Place - Nate Wiethoff of All Star
1st Place Match
- Aidan Torres (Chesterton) 14-1, Fr. over Ashton Brandon (Franklin Central) 8-3, So. (Dec 9-4)
3rd Place Match
- Isaiah Pugh (Mooresville) 10-3, Jr. over Colten Seiler (Zionsville) 9-7, So. (Fall 2:04)
5th Place Match
- Jared Owens (Edgewood) 5-5, So. over Grant Holder (Evansville Reitz) 3-3, . (Fall 2:52)
7th Place Match
- Cade Putzek (Center Grove) 4-7, So. over Nate Wiethoff (All Star) 0-4, Fr. (MD 10-1)
132
Guaranteed Places
- 1st Place - Hayden Watson of Center Grove
- 2nd Place - Hudson Harreld of Zionsville
- 3rd Place - Lane Deckard of Edgewood
- 4th Place - Kyan Sparks of Franklin Central
- 5th Place - Ethan Contreras of Chesterton
- 6th Place - Kenny Curry of Mooresville
- 7th Place - Mason Fairchild of All Star
- 8th Place - Thor Taylor of Evansville Reitz
1st Place Match
- Hayden Watson (Center Grove) 11-0, So. over Hudson Harreld (Zionsville) 11-1, Jr. (Fall 2:24)
3rd Place Match
- Lane Deckard (Edgewood) 8-2, Jr. over Kyan Sparks (Franklin Central) 12-4, So. (Dec 10-6)
5th Place Match
- Ethan Contreras (Chesterton) 10-6, Jr. over Kenny Curry (Mooresville) 3-10, Fr. (TF-1.5 5:00 (15-0))
7th Place Match
- Mason Fairchild (All Star) 1-3, Jr. over Thor Taylor (Evansville Reitz) 2-6, . (Fall 5:00)
138
Guaranteed Places
- 1st Place - Jay Orman of Edgewood
- 2nd Place - Ethan Kaiser of Chesterton
- 3rd Place - Cooper Cecil of Zionsville
- 4th Place - Conner Fuhr of All Star
- 5th Place - Cayden Shelton of Franklin Central
- 6th Place - Mason Crump of Center Grove
- 7th Place - Josh Holt of Mooresville
- 8th Place - Colten Garcia of Evansville Reitz
1st Place Match
- Jay Orman (Edgewood) 9-1, Sr. over Ethan Kaiser (Chesterton) 10-3, Jr. (Fall 2:00)
3rd Place Match
- Cooper Cecil (Zionsville) 6-10, Jr. over Conner Fuhr (All Star) 1-3, . (Dec 9-7)
5th Place Match
- Cayden Shelton (Franklin Central) 7-9, So. over Mason Crump (Center Grove) 5-5, So. (SV-1 3-1)
7th Place Match
- Josh Holt (Mooresville) 8-5, Jr. over Colten Garcia (Evansville Reitz) 4-5, . (Fall 2:25)
145
Guaranteed Places
- 1st Place - Brock Ellis of Chesterton
- 2nd Place - Brandon Bolin of All Star
- 3rd Place - Michael Stoddard of Mooresville
- 4th Place - Bradon Borhan of Edgewood
- 5th Place - Shane Godby of Franklin Central
- 6th Place - Jonah Dorman of Evansville Reitz
- 7th Place - Austin Parker of Zionsville
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Center Grove
1st Place Match
- Brock Ellis (Chesterton) 16-0, Jr. over Brandon Bolin (All Star) 3-1, . (TF-1.5 4:00 (15-0))
3rd Place Match
- Michael Stoddard (Mooresville) 8-5, Jr. over Bradon Borhan (Edgewood) 4-4, So. (Fall 4:23)
5th Place Match
- Shane Godby (Franklin Central) 4-5, Jr. over Jonah Dorman (Evansville Reitz) 2-6, . (Fall 0:36)
7th Place Match
- Austin Parker (Zionsville) 1-3, So. over Forfeit Forfeit (Center Grove) 0-4, . (For.)
152
Guaranteed Places
- 1st Place - Shane Bates of Zionsville
- 2nd Place - Benjamin Massey of Franklin Central
- 3rd Place - Cade Johnson of Chesterton
- 4th Place - Tyler Martin of All Star
- 5th Place - Sam Howe of Center Grove
- 6th Place - Alex Cooper of Evansville Reitz
- 7th Place - Landon Bell of Edgewood
- 8th Place - Carter Howard of Mooresville
1st Place Match
- Shane Bates (Zionsville) 13-0, Jr. over Benjamin Massey (Franklin Central) 9-7, Jr. (Dec 8-2)
3rd Place Match
- Cade Johnson (Chesterton) 12-2, Jr. over Tyler Martin (All Star) 2-2, . (For.)
5th Place Match
- Sam Howe (Center Grove) 9-2, Jr. over Alex Cooper (Evansville Reitz) 4-5, . (MD 10-0)
7th Place Match
- Landon Bell (Edgewood) 5-5, Jr. over Carter Howard (Mooresville) 4-8, So. (Dec 8-7)
160
Guaranteed Places
- 1st Place - Nick Winland of Chesterton
- 2nd Place - Devin Scott of Mooresville
- 3rd Place - Luke Davis of Zionsville
- 4th Place - Colten Hubbell of Edgewood
- 5th Place - Louis Mariacher of All Star
- 6th Place - Caleb Morris of Evansville Reitz
- 7th Place - Cayden Harveth of Center Grove
- 8th Place - Wilson Massey of Franklin Central
1st Place Match
- Nick Winland (Chesterton) 13-2, Sr. over Devin Scott (Mooresville) 9-4, Sr. (Dec 5-3)
3rd Place Match
- Luke Davis (Zionsville) 13-1, Jr. over Colten Hubbell (Edgewood) 8-2, So. (Fall 1:00)
5th Place Match
- Louis Mariacher (All Star) 2-2, So. over Caleb Morris (Evansville Reitz) 5-4, . (Fall 2:41)
7th Place Match
- Cayden Harveth (Center Grove) 1-4, Jr. over Wilson Massey (Franklin Central) 1-7, Jr. (Dec 4-3)
170
Guaranteed Places
- 1st Place - Gavin Layman of Chesterton
- 2nd Place - Sam Hesser of Center Grove
- 3rd Place - Chase Poynter of Zionsville
- 4th Place - Kaleb Wymer of All Star
- 5th Place - John Burton of Edgewood
- 6th Place - Chase Coleman of Franklin Central
- 7th Place - Trevor Johnson of Evansville Reitz
- 8th Place - Korbin Baker of Mooresville
1st Place Match
- Gavin Layman (Chesterton) 5-0, Jr. over Sam Hesser (Center Grove) 9-1, Jr. (Dec 7-0)
3rd Place Match
- Chase Poynter (Zionsville) 11-3, Sr. over Kaleb Wymer (All Star) 2-2, . (Dec 7-3)
5th Place Match
- John Burton (Edgewood) 7-3, Sr. over Chase Coleman (Franklin Central) 2-4, Jr. (Inj. 0:00)
7th Place Match
- Trevor Johnson (Evansville Reitz) 3-6, . over Korbin Baker (Mooresville) 2-9, . (Dec 5-1)
182
Guaranteed Places
- 1st Place - Drake Buchanan of Center Grove
- 2nd Place - Jake Aleska of Mooresville
- 3rd Place - Ernest Mosconi of Franklin Central
- 4th Place - Shea Jackson of Chesterton
- 5th Place - Reece Novak of Edgewood
- 6th Place - Chris Thacker of Evansville Reitz
- 7th Place - Jim Rasche of Zionsville
- 8th Place - Cale Wuethrich of All Star
1st Place Match
- Drake Buchanan (Center Grove) 10-0, So. over Jake Aleska (Mooresville) 12-1, Sr. (MD 19-8)
3rd Place Match
- Ernest Mosconi (Franklin Central) 10-5, Jr. over Shea Jackson (Chesterton) 10-4, Sr. (Dec 3-2)
5th Place Match
- Reece Novak (Edgewood) 6-4, Jr. over Chris Thacker (Evansville Reitz) 4-5, . (Fall 2:05)
7th Place Match
- Jim Rasche (Zionsville) 3-13, So. over Cale Wuethrich (All Star) 0-4, Jr. (Fall 2:25)
195
Guaranteed Places
- 1st Place - Evan Bates of Chesterton
- 2nd Place - Brandon Rodriguez of All Star
- 3rd Place - Reid Brickey of Evansville Reitz
- 4th Place - Gavin Keesee of Franklin Central
- 5th Place - Matthew Archer of Edgewood
- 6th Place - Damien Albrecht of Mooresville
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
- 7th Place - Bryce Crump of Center Grove
- 8th Place - Chris Pappas of Zionsville
1st Place Match
- Evan Bates (Chesterton) 14-0, Jr. over Brandon Rodriguez (All Star) 3-1, Jr. (Fall 0:49)
3rd Place Match
- Reid Brickey (Evansville Reitz) 8-1, . over Gavin Keesee (Franklin Central) 11-4, Sr. (Dec 3-2)
5th Place Match
- Matthew Archer (Edgewood) 8-2, Sr. over Damien Albrecht (Mooresville) 5-8, So. (Fall 1:58)
7th Place Match
- Bryce Crump (Center Grove) 4-6, So. over Chris Pappas (Zionsville) 6-10, Sr. (DFF)
220
Guaranteed Places
- 1st Place - Deshawn Young of Franklin Central
- 2nd Place - Reese Condon of Mooresville
- 3rd Place - Gage DeMarco of Chesterton
- 4th Place - Logan Huggins of Evansville Reitz
- 5th Place - Lou Gattone of Center Grove
- 6th Place - Ben Jones of Zionsville
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
- 8th Place - Antaeveon Jordan of All Star
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Edgewood
1st Place Match
- Deshawn Young (Franklin Central) 10-0, Sr. over Reese Condon (Mooresville) 10-3, Sr. (Dec 7-4)
3rd Place Match
- Gage DeMarco (Chesterton) 10-4, So. over Logan Huggins (Evansville Reitz) 6-3, . (Dec 3-1)
5th Place Match
- Lou Gattone (Center Grove) 5-6, Jr. over Ben Jones (Zionsville) 3-11, Jr. (Dec 4-2)
7th Place Match
- Antaeveon Jordan (All Star) 1-2, So. over Forfeit Forfeit (Edgewood) 0-3, . (DFF)
285
Guaranteed Places
- 1st Place - Antone Alexander of Franklin Central
- 2nd Place - Robbie Gentry of Mooresville
- 3rd Place - Cameron McDaniel of Zionsville
- 4th Place - Hunter Wimpelberg of Evansville Reitz
- 5th Place - Musa Ogega of Center Grove
- 6th Place - Jacob Denham of Chesterton
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
- 8th Place - Forfeit Forfeit of All Star
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Edgewood
1st Place Match
- Antone Alexander (Franklin Central) 15-0, Jr. over Robbie Gentry (Mooresville) 12-1, Sr. (For.)
3rd Place Match
- Cameron McDaniel (Zionsville) 6-10, Sr. over Hunter Wimpelberg (Evansville Reitz) 5-3, . (Dec 5-3)
5th Place Match
- Musa Ogega (Center Grove) 4-4, Jr. over Jacob Denham (Chesterton) 13-7, Jr. (Fall 2:33)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (All Star) 0-3, . over Forfeit Forfeit (Edgewood) 0-3, . (DFF)