Date: January 09, 2021
Type: Regular Season
Details:
Type: Regular Season
Team | Score |
---|---|
1. Southridge | 202 |
2. Southport | 166 |
3. Jasper | 157.5 |
4. Evansville Central | 144 |
5. Heritage Hills | 137.5 |
6. Gibson Southern | 108 |
7. Corydon Central | 103.5 |
8. Milan | 80.5 |
Details:
106
Guaranteed Places
- 1st Place - Nathan Smith of Southport
- 2nd Place - Zane Schreck of Corydon Central
- 3rd Place - Cameron Fogle of Southridge
- 4th Place - Makenize Smith of Heritage Hills
- 5th Place - Caleb Prozanski of Milan
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Evansville Central
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Gibson Southern
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Jasper
1st Place Match
- Nathan Smith (Southport) 19-2, Jr. over Zane Schreck (Corydon Central) 29-1, So. (Dec 4-0)
3rd Place Match
- Cameron Fogle (Southridge) 15-3, Fr. over Makenize Smith (Heritage Hills) 23-6, Fr. (Dec 5-4)
5th Place Match
- Caleb Prozanski (Milan) 10-4, Jr. over Forfeit Forfeit (Evansville Central) 1-3, . (For.)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (Gibson Southern) 1-3, . over Forfeit Forfeit (Jasper) 0-4, . (For.)
113
Guaranteed Places
- 1st Place - Jainier Milanes of Jasper
- 2nd Place - Bryson Rowley of Corydon Central
- 3rd Place - Richard Condo of Milan
- 4th Place - Jayden Fogle of Southridge
- 5th Place - Josh Foxworthy of Southport
- 6th Place - John Kiesel of Gibson Southern
- 7th Place - Trevor Fisher of Evansville Central
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Heritage Hills
1st Place Match
- Jainier Milanes (Jasper) 11-1, Sr. over Bryson Rowley (Corydon Central) 28-2, Jr. (Dec 8-6)
3rd Place Match
- Richard Condo (Milan) 10-2, Sr. over Jayden Fogle (Southridge) 9-4, Fr. (Dec 7-4)
5th Place Match
- Josh Foxworthy (Southport) 15-11, Fr. over John Kiesel (Gibson Southern) 7-9, Fr. (Fall 0:21)
7th Place Match
- Trevor Fisher (Evansville Central) 5-7, So. over Forfeit Forfeit (Heritage Hills) 0-4, N/A. (For.)
120
Guaranteed Places
- 1st Place - Aydan Amento of Evansville Central
- 2nd Place - Cole Wirthwein of Southridge
- 3rd Place - Trent Burdette of Milan
- 4th Place - Brayden McMillan of Southport
- 5th Place - Seth Fromme of Jasper
- 6th Place - Baker Calvert of Gibson Southern
- 7th Place - Caden Keeton of Heritage Hills
- 8th Place - Layne Owen of Corydon Central
1st Place Match
- Aydan Amento (Evansville Central) 15-1, Jr. over Cole Wirthwein (Southridge) 5-1, So. (Fall 1:29)
3rd Place Match
- Trent Burdette (Milan) 11-3, Jr. over Brayden McMillan (Southport) 13-13, Fr. (Fall 2:10)
5th Place Match
- Seth Fromme (Jasper) 3-3, Fr. over Baker Calvert (Gibson Southern) 5-12, Fr. (Fall 1:59)
7th Place Match
- Caden Keeton (Heritage Hills) 13-17, Fr. over Layne Owen (Corydon Central) 4-5, Fr. (Fall 2:38)
126
Guaranteed Places
- 1st Place - Xavier Horton of Southridge
- 2nd Place - Keegan Logan of Southport
- 3rd Place - Braxton Hays of Heritage Hills
- 4th Place - Xavi Lopez of Jasper
- 5th Place - Lucas Emery of Gibson Southern
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Milan
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Corydon Central
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Evansville Central
1st Place Match
- Xavier Horton (Southridge) 14-0, So. over Keegan Logan (Southport) 14-5, Fr. (SV-1 7-5)
3rd Place Match
- Braxton Hays (Heritage Hills) 18-10, Jr. over Xavi Lopez (Jasper) 7-5, So. (Fall 1:29)
5th Place Match
- Lucas Emery (Gibson Southern) 4-11, Fr. over Forfeit Forfeit (Milan) 6-8, So. (For.)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (Corydon Central) 7-7, Fr. over Forfeit Forfeit (Evansville Central) 4-12, Sr. (For.)
132
Guaranteed Places
- 1st Place - Bryce Pardue of Southport
- 2nd Place - Cayden Andrews of Southridge
- 3rd Place - Kyren Chester of Evansville Central
- 4th Place - Blake Duttlinger of Heritage Hills
- 5th Place - Kevin Figueroa of Jasper
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Gibson Southern
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Corydon Central
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Milan
1st Place Match
- Bryce Pardue (Southport) 11-6, Sr. over Cayden Andrews (Southridge) 14-1, Jr. (Fall 3:48)
3rd Place Match
- Kyren Chester (Evansville Central) 5-6, Fr. over Blake Duttlinger (Heritage Hills) 14-15, So. (Fall 4:50)
5th Place Match
- Kevin Figueroa (Jasper) 3-2, So. over Forfeit Forfeit (Gibson Southern) 1-3, . (For.)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (Corydon Central) 1-3, . over Forfeit Forfeit (Milan) 4-10, So. (For.)
138
Guaranteed Places
- 1st Place - Tanner Kane of Southridge
- 2nd Place - Ben Boman of Corydon Central
- 3rd Place - Jace Ashby of Evansville Central
- 4th Place - Carson Mehriager of Jasper
- 5th Place - Wyatt Adkins of Heritage Hills
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Southport
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Milan
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Gibson Southern
1st Place Match
- Tanner Kane (Southridge) 12-1, Sr. over Ben Boman (Corydon Central) 16-7, Fr. (Fall 1:11)
3rd Place Match
- Jace Ashby (Evansville Central) 10-6, So. over Carson Mehriager (Jasper) 2-2, . (Fall 1:28)
5th Place Match
- Wyatt Adkins (Heritage Hills) 9-7, Sr. over Forfeit Forfeit (Southport) 15-6, Sr. (For.)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (Milan) 1-3, . over Forfeit Forfeit (Gibson Southern) 0-4, . (For.)
145
Guaranteed Places
- 1st Place - Ian Giesler of Jasper
- 2nd Place - Andrew Goodwin of Southport
- 3rd Place - Carson Niehaus of Southridge
- 4th Place - Brenden Chew of Heritage Hills
- 5th Place - Rylan Amento of Evansville Central
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Corydon Central
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Milan
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Gibson Southern
1st Place Match
- Ian Giesler (Jasper) 12-2, Jr. over Andrew Goodwin (Southport) 4-1, So. (Dec 6-1)
3rd Place Match
- Carson Niehaus (Southridge) 6-1, Jr. over Brenden Chew (Heritage Hills) 25-5, So. (Dec 3-0)
5th Place Match
- Rylan Amento (Evansville Central) 8-8, Fr. over Forfeit Forfeit (Corydon Central) 6-10, So. (For.)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (Milan) 1-3, . over Forfeit Forfeit (Gibson Southern) 0-4, . (For.)
152
Guaranteed Places
- 1st Place - Luke Robards of Evansville Central
- 2nd Place - Reece Fromme of Jasper
- 3rd Place - Chris Phillips of Milan
- 4th Place - Evan Hammond of Southport
- 5th Place - Anthony Laughlin of Southridge
- 6th Place - Kaeden Owen of Corydon Central
- 7th Place - Jack Rose of Gibson Southern
- 8th Place - Dakota Boerste of Heritage Hills
1st Place Match
- Luke Robards (Evansville Central) 16-1, So. over Reece Fromme (Jasper) 7-2, Sr. (Fall 3:57)
3rd Place Match
- Chris Phillips (Milan) 7-5, Sr. over Evan Hammond (Southport) 10-13, So. (Fall 3:46)
5th Place Match
- Anthony Laughlin (Southridge) 10-3, So. over Kaeden Owen (Corydon Central) 12-10, Jr. (For.)
7th Place Match
- Jack Rose (Gibson Southern) 8-6, . over Dakota Boerste (Heritage Hills) 4-12, So. (Fall 2:37)
160
Guaranteed Places
- 1st Place - Ian Madden of Evansville Central
- 2nd Place - Daunte Hon of Southport
- 3rd Place - Victor Peter of Jasper
- 4th Place - Maddox Vernon of Southridge
- 5th Place - T.J. Lewis of Gibson Southern
- 6th Place - Dylan Coleman of Heritage Hills
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Corydon Central
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Milan
1st Place Match
- Ian Madden (Evansville Central) 16-1, Jr. over Daunte Hon (Southport) 14-11, So. (TF-1.5 6:00 (17-2))
3rd Place Match
- Victor Peter (Jasper) 10-4, So. over Maddox Vernon (Southridge) 3-3, Fr. (Fall 2:16)
5th Place Match
- T.J. Lewis (Gibson Southern) 2-2, . over Dylan Coleman (Heritage Hills) 9-16, So. (For.)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (Corydon Central) 1-3, So. over Forfeit Forfeit (Milan) 0-4, . (For.)
170
Guaranteed Places
- 1st Place - Owen Bryant of Gibson Southern
- 2nd Place - Luke Kemper of Evansville Central
- 3rd Place - Aidan Vernon of Southridge
- 4th Place - Quintin Tempel of Heritage Hills
- 5th Place - Carter Holsworth of Jasper
- 6th Place - Ramon Pham of Southport
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Corydon Central
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Milan
1st Place Match
- Owen Bryant (Gibson Southern) 20-1, Sr. over Luke Kemper (Evansville Central) 8-1, So. (SV-1 4-2)
3rd Place Match
- Aidan Vernon (Southridge) 3-2, Sr. over Quintin Tempel (Heritage Hills) 13-8, Jr. (Fall 2:58)
5th Place Match
- Carter Holsworth (Jasper) 2-2, . over Ramon Pham (Southport) 1-3, . (Fall 1:22)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (Corydon Central) 1-3, . over Forfeit Forfeit (Milan) 0-4, So. (For.)
182
Guaranteed Places
- 1st Place - Reid Schroeder of Southridge
- 2nd Place - Brock Fauquher of Gibson Southern
- 3rd Place - Braxton Schaefer of Heritage Hills
- 4th Place - Alec Barker of Milan
- 5th Place - Logan Howard of Evansville Central
- 6th Place - Owen Wilkins of Corydon Central
- 7th Place - Billy Rust of Southport
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Jasper
1st Place Match
- Reid Schroeder (Southridge) 8-1, So. over Brock Fauquher (Gibson Southern) 12-3, So. (Fall 1:26)
3rd Place Match
- Braxton Schaefer (Heritage Hills) 16-9, Fr. over Alec Barker (Milan) 5-2, So. (Fall 3:28)
5th Place Match
- Logan Howard (Evansville Central) 3-6, So. over Owen Wilkins (Corydon Central) 7-11, So. (Fall 0:48)
7th Place Match
- Billy Rust (Southport) 3-17, So. over Forfeit Forfeit (Jasper) 0-4, . (For.)
195
Guaranteed Places
- 1st Place - Ashton Schuetter of Jasper
- 2nd Place - Brody Ford of Heritage Hills
- 3rd Place - Efrain Zarate, Jr. of Southridge
- 4th Place - Nolan Ryan of Milan
- 5th Place - Ethan Ziliak of Gibson Southern
- 6th Place - Jaime Bustos of Evansville Central
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Corydon Central
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Southport
1st Place Match
- Ashton Schuetter (Jasper) 8-0, Sr. over Brody Ford (Heritage Hills) 22-8, So. (Fall 1:29)
3rd Place Match
- Efrain Zarate, Jr. (Southridge) 9-3, Sr. over Nolan Ryan (Milan) 8-6, So. (Fall 1:31)
5th Place Match
- Ethan Ziliak (Gibson Southern) 7-7, So. over Jaime Bustos (Evansville Central) 3-6, So. (Fall 0:58)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (Corydon Central) 1-3, . over Forfeit Forfeit (Southport) 6-11, So. (For.)
220
Guaranteed Places
- 1st Place - Chase Straub of Corydon Central
- 2nd Place - Ceu Thang of Southport
- 3rd Place - Evan Bowling of Heritage Hills
- 4th Place - Jacob Potts of Jasper
- 5th Place - Zeke Valenciano of Southridge
- 6th Place - Ben Luttrell of Gibson Southern
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Milan
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Evansville Central
1st Place Match
- Chase Straub (Corydon Central) 17-3, Sr. over Ceu Thang (Southport) 7-1, Sr. (Fall 2:49)
3rd Place Match
- Evan Bowling (Heritage Hills) 15-9, Jr. over Jacob Potts (Jasper) 2-2, . (Dec 5-3)
5th Place Match
- Zeke Valenciano (Southridge) 2-2, . over Ben Luttrell (Gibson Southern) 2-13, Jr. (Inj. 0:00)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (Milan) 1-3, . over Forfeit Forfeit (Evansville Central) 0-4, . (For.)
285
Guaranteed Places
- 1st Place - Alex Breivogel of Gibson Southern
- 2nd Place - Seth Johnson of Corydon Central
- 3rd Place - Hunter Kolley of Heritage Hills
- 4th Place - Jashawn Jackson of Southport
- 5th Place - Brayln Nudds of Milan
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Southridge
- 7th Place - Forfeit Forfeit of Jasper
- 8th Place - Forfeit Forfeit of Evansville Central
1st Place Match
- Alex Breivogel (Gibson Southern) 17-2, Sr. over Seth Johnson (Corydon Central) 20-10, Jr. (Fall 1:17)
3rd Place Match
- Hunter Kolley (Heritage Hills) 22-8, So. over Jashawn Jackson (Southport) 2-2, Sr. (Fall 1:35)
5th Place Match
- Brayln Nudds (Milan) 3-3, So. over Forfeit Forfeit (Southridge) 1-3, . (For.)
7th Place Match
- Forfeit Forfeit (Jasper) 6-6, Sr. over Forfeit Forfeit (Evansville Central) 0-4, . (For.)