Date: December 19, 2020
Type: Regular Season
Details:
Type: Regular Season
Team | Score |
---|---|
1. Pendleton Heights | 260 |
2. Frankton | 222 |
3. Lapel | 200 |
4. Alexandria Monroe | 155 |
5. Madison-Grant | 110 |
6. Elwood | 68 |
Details:
|
Tournament Results
106
Guaranteed Places
- 1st Place - Isaiah Fye of Alexandria
- 2nd Place - Braken Little of Lapel
- 3rd Place - Forfeit Forfeit of Elwood
- 4th Place - Forfeit Forfeit of Frankton
- 5th Place - Forfeit Forfeit of Madison-Grant
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Pendleton Hts
1st Place Match
- Isaiah Fye (Alexandria) 3-1, So. over Braken Little (Lapel) 3-3, Fr. (Fall 0:36)
3rd Place Match
- Forfeit Forfeit (Elwood) 3-1, . over Forfeit Forfeit (Frankton) 1-2, . (For.)
5th Place Match
- Forfeit Forfeit (Madison-Grant) 2-2, . over Forfeit Forfeit (Pendleton Hts) 1-3, . (For.)
113
Guaranteed Places
- 1st Place - Jayden Resse of Elwood
- 2nd Place - Elijah Creel of Pendleton Hts
- 3rd Place - Blake Sayre of Alexandria
- 4th Place - Blake Duncan of Frankton
- 5th Place - Braden Dawson of Lapel
- 6th Place - Josh Hasty of Madison-Grant
1st Place Match
- Jayden Resse (Elwood) 4-1, So. over Elijah Creel (Pendleton Hts) 4-5, Jr. (Dec 8-2)
3rd Place Match
- Blake Sayre (Alexandria) 5-2, So. over Blake Duncan (Frankton) 1-2, Sr. (Fall 1:55)
5th Place Match
- Braden Dawson (Lapel) 2-2, Fr. over Josh Hasty (Madison-Grant) 1-3, Fr. (Fall 1:09)
120
Guaranteed Places
- 1st Place - Huston Ellingwood of Frankton
- 2nd Place - Alan Buzan of Lapel
- 3rd Place - Evan Tolliver of Pendleton Hts
- 4th Place - Forfeit Forfeit of Anderson
- 5th Place - Forfeit Forfeit of Madison-Grant
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Alexandria
1st Place Match
- Huston Ellingwood (Frankton) 13-1, Sr. over Alan Buzan (Lapel) 4-4, So. (Fall 3:25)
3rd Place Match
- Evan Tolliver (Pendleton Hts) 3-4, So. over Forfeit Forfeit (Anderson) 1-2, . (For.)
5th Place Match
- Forfeit Forfeit (Madison-Grant) 2-2, . over Forfeit Forfeit (Alexandria) 1-3, . (For.)
126
Guaranteed Places
- 1st Place - Blake Nicholson of Pendleton Hts
- 2nd Place - Logan Flowers of Alexandria
- 3rd Place - Tommy VanHoover of Frankton
- 4th Place - Nolan Dick of Lapel
- 5th Place - Forfeit Forfeit of Madison-Grant
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Anderson
1st Place Match
- Blake Nicholson (Pendleton Hts) 9-1, Jr. over Logan Flowers (Alexandria) 4-2, Jr. (MD 12-1)
3rd Place Match
- Tommy VanHoover (Frankton) 12-3, Sr. over Nolan Dick (Lapel) 3-4, Fr. (Fall 0:13)
5th Place Match
- Forfeit Forfeit (Madison-Grant) 1-2, . over Forfeit Forfeit (Anderson) 1-3, . (For.)
132
Guaranteed Places
- 1st Place - Jackson Todd of Pendleton Hts
- 2nd Place - Zeb Taylor of Madison-Grant
- 3rd Place - Kelby Lapiere of Frankton
- 4th Place - Jessie Leonard of Alexandria
- 5th Place - Forfeit Forfeit of Lapel
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Anderson
1st Place Match
- Jackson Todd (Pendleton Hts) 3-0, Fr. over Zeb Taylor (Madison-Grant) 2-1, Sr. (Fall 4:48)
3rd Place Match
- Kelby Lapiere (Frankton) 7-2, Sr. over Jessie Leonard (Alexandria) 2-6, Fr. (Fall 1:26)
5th Place Match
- Forfeit Forfeit (Lapel) 2-2, . over Forfeit Forfeit (Anderson) 0-3, . (For.)
138
Guaranteed Places
- 1st Place - Seth Lawson of Frankton
- 2nd Place - Jaiden Tong of Pendleton Hts
- 3rd Place - Caleb Bott of Alexandria
- 4th Place - Davin Barton of Madison-Grant
- 5th Place - Cole Miller of Lapel
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Elwood
1st Place Match
- Seth Lawson (Frankton) 8-1, Sr. over Jaiden Tong (Pendleton Hts) 6-3, Sr. (MD 11-2)
3rd Place Match
- Caleb Bott (Alexandria) 5-1, Sr. over Davin Barton (Madison-Grant) 1-3, So. (Fall 1:45)
5th Place Match
- Cole Miller (Lapel) 3-7, Fr. over Forfeit Forfeit (Elwood) 1-3, . (For.)
145
Guaranteed Places
- 1st Place - Max Naselroad of Alexandria
- 2nd Place - TJ Swinford of Pendleton Hts
- 3rd Place - Bruin White of Lapel
- 4th Place - Luke Harrison of Frankton
- 5th Place - Nick Rich of Madison-Grant
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Elwood
1st Place Match
- Max Naselroad (Alexandria) 5-0, Jr. over TJ Swinford (Pendleton Hts) 2-4, Sr. (Fall 0:48)
3rd Place Match
- Bruin White (Lapel) 5-3, So. over Luke Harrison (Frankton) 7-6, Jr. (Fall 2:24)
5th Place Match
- Nick Rich (Madison-Grant) 2-4, Fr. over Forfeit Forfeit (Elwood) 1-3, . (For.)
152
Guaranteed Places
- 1st Place - Ethan Childers of Pendleton Hts
- 2nd Place - Crew Farrell of Frankton
- 3rd Place - Jaren Glass of Madison-Grant
- 4th Place - Jason Keeley of Alexandria
- 5th Place - Forfeit Forfeit of Lapel
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Elwood
1st Place Match
- Ethan Childers (Pendleton Hts) 10-4, Jr. over Crew Farrell (Frankton) 10-2, Fr. (Dec 3-0)
3rd Place Match
- Jaren Glass (Madison-Grant) 5-1, Sr. over Jason Keeley (Alexandria) 2-4, Jr. (Fall 2:55)
5th Place Match
- Forfeit Forfeit (Lapel) 2-2, . over Forfeit Forfeit (Elwood) 0-3, . (For.)
160
Guaranteed Places
- 1st Place - Gator Bynum of Pendleton Hts
- 2nd Place - Kyle Shelton of Lapel
- 3rd Place - Corbin Alexander of Frankton
- 4th Place - Forfeit Forfeit of Alexandria
- 5th Place - Forfeit Forfeit of Madison-Grant
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Elwood
1st Place Match
- Gator Bynum (Pendleton Hts) 10-2, Sr. over Kyle Shelton (Lapel) 7-1, Jr. (Fall 3:35)
3rd Place Match
- Corbin Alexander (Frankton) 11-4, Jr. over Forfeit Forfeit (Alexandria) 2-2, . (For.)
5th Place Match
- Forfeit Forfeit (Madison-Grant) 2-2, . over Forfeit Forfeit (Elwood) 0-3, . (For.)
170
Guaranteed Places
- 1st Place - Brancen Combs of Alexandria
- 2nd Place - Ethan McCrory of Lapel
- 3rd Place - Hudsyn Cunningham of Madison-Grant
- 4th Place - Amos Gibbons of Frankton
- 5th Place - Ryan Butler of Pendleton Hts
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Elwood
1st Place Match
- Brancen Combs (Alexandria) 5-3, Jr. over Ethan McCrory (Lapel) 2-3, Sr. (Fall 3:23)
3rd Place Match
- Hudsyn Cunningham (Madison-Grant) 3-1, Fr. over Amos Gibbons (Frankton) 7-7, So. (Dec 12-7)
5th Place Match
- Ryan Butler (Pendleton Hts) 3-2, Jr. over Forfeit Forfeit (Elwood) 1-3, . (For.)
182
Guaranteed Places
- 1st Place - Grant Morris of Lapel
- 2nd Place - Dresden Roberts of Pendleton Hts
- 3rd Place - Coby Horton of Elwood
- 4th Place - Braedey Martin of Frankton
- 5th Place - Forfeit Forfeit of Alexandria
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Madison-Grant
1st Place Match
- Grant Morris (Lapel) 6-1, Jr. over Dresden Roberts (Pendleton Hts) 5-3, Fr. (Fall 5:31)
3rd Place Match
- Coby Horton (Elwood) 4-2, Jr. over Braedey Martin (Frankton) 5-8, Fr. (Fall 2:56)
5th Place Match
- Forfeit Forfeit (Alexandria) 2-2, . over Forfeit Forfeit (Madison-Grant) 0-3, . (For.)
195
Guaranteed Places
- 1st Place - Colin Gillespie of Pendleton Hts
- 2nd Place - Kolton Frazier of Frankton
- 3rd Place - Jaydon Rodriguez of Lapel
- 4th Place - Forfeit Forfeit of Madison-Grant
- 5th Place - Forfeit Forfeit of Elwood
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Anderson
1st Place Match
- Colin Gillespie (Pendleton Hts) 13-0, Jr. over Kolton Frazier (Frankton) 2-5, So. (Fall 1:59)
3rd Place Match
- Jaydon Rodriguez (Lapel) 3-1, Fr. over Forfeit Forfeit (Madison-Grant) 2-2, . (For.)
5th Place Match
- Forfeit Forfeit (Elwood) 1-2, . over Forfeit Forfeit (Anderson) 0-3, . (For.)
220
Guaranteed Places
- 1st Place - Chase Lovell of Elwood
- 2nd Place - Jarod Roundtree of Lapel
- 3rd Place - Eli Libler of Pendleton Hts
- 4th Place - Jeron Mason of Madison-Grant
- 5th Place - Wyatt Smith of Frankton
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Anderson
1st Place Match
- Chase Lovell (Elwood) 5-0, Sr. over Jarod Roundtree (Lapel) 4-3, Sr. (Fall 2:23)
3rd Place Match
- Eli Libler (Pendleton Hts) 5-3, Fr. over Jeron Mason (Madison-Grant) 3-3, Sr. (Fall 3:51)
5th Place Match
- Wyatt Smith (Frankton) 4-6, . over Forfeit Forfeit (Anderson) 0-3, . (For.)
285
Guaranteed Places
- 1st Place - Sam Mossoney of Pendleton Hts
- 2nd Place - Hunter Brahnam of Frankton
- 3rd Place - Gabe Wedmore of Madison-Grant
- 4th Place - Keegan O`Connor of Lapel
- 5th Place - Forfeit Forfeit of Anderson
- 6th Place - Forfeit Forfeit of Alexandria
1st Place Match
- Sam Mossoney (Pendleton Hts) 8-4, 4th. over Hunter Brahnam (Frankton) 7-2, So. (Dec 8-5)
3rd Place Match
- Gabe Wedmore (Madison-Grant) 4-1, Jr. over Keegan O`Connor (Lapel) 4-4, So. (Fall 1:31)
5th Place Match
- Forfeit Forfeit (Anderson) 1-2, . over Forfeit Forfeit (Alexandria) 1-3, . (For.)