Jump to content
Sign in to follow this  

Madison County Tournament


Date: December 15, 2018
Type: Regular Season

Team Score
1. Pendleton Heights 281.5
2. Anderson 214.5
3. Alexandria 144.5
4. Lapel 143.5
5. Frankton 142.0
6. Elwood 138.5
7. Madison-Grant 125

Details:

106

  • 1st Place - Romello Williams of Anderson
  • 2nd Place - Logan Flowers of Alexandria
  • 3rd Place - Blake Nicholson of Pendleton Hts
  • 4th Place - Huston Ellingwood of Frankton
  • 5th Place - Kori Wilkey of Elwood
  • 6th Place - forfiet forfiet of Lapel

1st Place Match

  • Romello Williams (Anderson) 19-2, So. over Logan Flowers (Alexandria) 12-3, Fr. (Fall 2:25)

3rd Place Match

  • Blake Nicholson (Pendleton Hts) 17-5, Fr. over Huston Ellingwood (Frankton) 6-8, So. (TB-1 5-4)

5th Place Match

  • Kori Wilkey (Elwood) 7-14, Jr. over forfiet forfiet (Lapel) 1-3, . (For.)

113

  • 1st Place - Jadon Wood of Alexandria
  • 2nd Place - Clayton Slayton of Frankton
  • 3rd Place - Andrew Dietz of Anderson
  • 4th Place - Dylan Whistler of Pendleton Hts
  • 5th Place - Trevor Greuter of Lapel
  • 6th Place - Trevor Vannatta of Madison-Grant

1st Place Match

  • Jadon Wood (Alexandria) 13-1, Sr. over Clayton Slayton (Frankton) 9-5, Jr. (Dec 5-2)

3rd Place Match

  • Andrew Dietz (Anderson) 20-3, Fr. over Dylan Whistler (Pendleton Hts) 2-3, Fr. (Fall 2:15)

5th Place Match

  • Trevor Greuter (Lapel) 6-4, Sr. over Trevor Vannatta (Madison-Grant) 4-7, Jr. (Fall 1:19)

120

  • 1st Place - Willie Dennison of Anderson
  • 2nd Place - Bryan Rodriquez of Lapel
  • 3rd Place - Jaiden Tong of Pendleton Hts
  • 4th Place - Zeb Taylor of Madison-Grant
  • 5th Place - Kelby LaPierre of Frankton
  • 6th Place - Forfiet Forfiet of Alexandria

1st Place Match

  • Willie Dennison (Anderson) 21-1, Jr. over Bryan Rodriquez (Lapel) 3-2, Jr. (TF-1.5 1:59 (20-4))

3rd Place Match

  • Jaiden Tong (Pendleton Hts) 8-12, So. over Zeb Taylor (Madison-Grant) 10-5, So. (Fall 5:00)

5th Place Match

  • Kelby LaPierre (Frankton) 4-4, So. over Forfiet Forfiet (Alexandria) 1-3, . (For.)

126

  • 1st Place - Jared Brown of Pendleton Hts
  • 2nd Place - Harrison Hadley of Lapel
  • 3rd Place - Dannion Barton of Madison-Grant
  • 4th Place - KJ Williams of Anderson
  • 5th Place - Luke Harrison of Frankton
  • 6th Place - Xavier Fye of Alexandria

1st Place Match

  • Jared Brown (Pendleton Hts) 19-1, So. over Harrison Hadley (Lapel) 14-1, Sr. (Fall 1:41)

3rd Place Match

  • Dannion Barton (Madison-Grant) 14-3, Jr. over KJ Williams (Anderson) 19-3, Jr. (Fall 4:07)

5th Place Match

  • Luke Harrison (Frankton) 3-7, Fr. over Xavier Fye (Alexandria) 8-7, Jr. (Inj. 0:00)

132

  • 1st Place - Jace Longere of Pendleton Hts
  • 2nd Place - Christian Chavez of Anderson
  • 3rd Place - Sparky Manis of Lapel
  • 4th Place - Braydon Slayton of Frankton
  • 5th Place - Xavier Humes of Alexandria
  • 6th Place - Tyle Shultz of Madison-Grant

1st Place Match

  • Jace Longere (Pendleton Hts) 9-1, Sr. over Christian Chavez (Anderson) 14-5, Jr. (Dec 8-3)

3rd Place Match

  • Sparky Manis (Lapel) 14-3, Sr. over Braydon Slayton (Frankton) 7-7, Jr. (Dec 1-0)

5th Place Match

  • Xavier Humes (Alexandria) 3-8, So. over Tyle Shultz (Madison-Grant) 2-10, So. (Fall 2:36)

138

  • 1st Place - Jacob Fiew of Pendleton Hts
  • 2nd Place - KD Williams of Anderson
  • 3rd Place - Max Naselroad of Alexandria
  • 4th Place - Lee Patterson of Frankton
  • 5th Place - Zach Hasty of Madison-Grant
  • 6th Place - Eli Michallek of Lapel

1st Place Match

  • Jacob Fiew (Pendleton Hts) 13-1, Sr. over KD Williams (Anderson) 19-2, Jr. (Fall 3:40)

3rd Place Match

  • Max Naselroad (Alexandria) 11-4, . over Lee Patterson (Frankton) 7-8, Sr. (Fall 0:52)

5th Place Match

  • Zach Hasty (Madison-Grant) 5-10, Jr. over Eli Michallek (Lapel) 1-4, Fr. (Fall 2:22)

145

  • 1st Place - Caleb Gibson of Pendleton Hts
  • 2nd Place - Bryan Gaytan of Anderson
  • 3rd Place - Randal Fultz of Madison-Grant
  • 4th Place - Kyle Shelton of Lapel
  • 5th Place - Corbin Alexander of Frankton
  • 6th Place - Caleb Bott of Alexandria

1st Place Match

  • Caleb Gibson (Pendleton Hts) 20-0, Sr. over Bryan Gaytan (Anderson) 12-9, Sr. (Fall 1:56)

3rd Place Match

  • Randal Fultz (Madison-Grant) 3-1, Jr. over Kyle Shelton (Lapel) 9-8, Fr. (Fall 2:19)

5th Place Match

  • Corbin Alexander (Frankton) 9-6, Fr. over Caleb Bott (Alexandria) 0-3, . (Fall 1:33)

152

  • 1st Place - Trey Jordon of Elwood
  • 2nd Place - Jaren Glass of Madison-Grant
  • 3rd Place - Derek Sikorski of Pendleton Hts
  • 4th Place - Conner Poe of Anderson
  • 5th Place - Grant Morris of Lapel
  • 6th Place - Forfiet Forfiet of Alexandria

1st Place Match

  • Trey Jordon (Elwood) 15-5, So. over Jaren Glass (Madison-Grant) 10-5, So. (Fall 2:21)

3rd Place Match

  • Derek Sikorski (Pendleton Hts) 10-6, Sr. over Conner Poe (Anderson) 6-10, Jr. (Fall 2:42)

5th Place Match

  • Grant Morris (Lapel) 5-11, Fr. over Forfiet Forfiet (Alexandria) 1-3, . (For.)

160

  • 1st Place - Zach Sanford of Pendleton Hts
  • 2nd Place - Reese Smith of Lapel
  • 3rd Place - Josh Parish of Elwood
  • 4th Place - Jeff Regan of Alexandria
  • 5th Place - Cody Buster of Madison-Grant
  • 6th Place - Austin Poe of Anderson

1st Place Match

  • Zach Sanford (Pendleton Hts) 6-3, Jr. over Reese Smith (Lapel) 6-5, Sr. (Fall 5:15)

3rd Place Match

  • Josh Parish (Elwood) 20-2, Sr. over Jeff Regan (Alexandria) 6-4, Jr. (Fall 3:28)

5th Place Match

  • Cody Buster (Madison-Grant) 5-8, Jr. over Austin Poe (Anderson) 3-7, Fr. (Fall 1:45)

170

  • 1st Place - Cody Klettheimer of Frankton
  • 2nd Place - Tyler Jarrell of Elwood
  • 3rd Place - Arthur Lucky of Anderson
  • 4th Place - Jesse Johns of Pendleton Hts
  • 5th Place - Gage Thompson of Lapel
  • 6th Place - Mikey Smith of Alexandria

1st Place Match

  • Cody Klettheimer (Frankton) 13-0, Sr. over Tyler Jarrell (Elwood) 16-5, Sr. (Fall 0:32)

3rd Place Match

  • Arthur Lucky (Anderson) 15-7, Sr. over Jesse Johns (Pendleton Hts) 4-7, Sr. (Fall 2:21)

5th Place Match

  • Gage Thompson (Lapel) 10-6, So. over Mikey Smith (Alexandria) 9-7, Sr. (Fall 2:15)

182

  • 1st Place - Jalen Morgan of Elwood
  • 2nd Place - Clayton Todd of Pendleton Hts
  • 3rd Place - Daniel Snyder of Alexandria
  • 4th Place - Jullian Martinez of Frankton
  • 5th Place - Isreal Dates of Anderson
  • 6th Place - Jarod Roundtree of Lapel

1st Place Match

  • Jalen Morgan (Elwood) 21-0, Sr. over Clayton Todd (Pendleton Hts) 11-3, Sr. (TB-1 4-3)

3rd Place Match

  • Daniel Snyder (Alexandria) 12-4, Jr. over Jullian Martinez (Frankton) 7-8, Jr. (Fall 0:36)

5th Place Match

  • Isreal Dates (Anderson) 14-9, Jr. over Jarod Roundtree (Lapel) 5-11, So. (MD 18-8)

195

  • 1st Place - Tremor Bynum of Pendleton Hts
  • 2nd Place - Phoenix Mills of Lapel
  • 3rd Place - Chase Lovell of Elwood
  • 4th Place - Caleb Gardner of Frankton
  • 5th Place - Bracken Womack of Alexandria
  • 6th Place - Caigen Malone of Anderson

1st Place Match

  • Tremor Bynum (Pendleton Hts) 16-3, Sr. over Phoenix Mills (Lapel) 13-3, Sr. (MD 9-1)

3rd Place Match

  • Chase Lovell (Elwood) 15-7, So. over Caleb Gardner (Frankton) 3-11, Jr. (Fall 1:39)

5th Place Match

  • Bracken Womack (Alexandria) 1-2, So. over Caigen Malone (Anderson) 3-14, Fr. (Fall 3:40)

220

  • 1st Place - Kyle Cornwell of Elwood
  • 2nd Place - Cade Campbell of Pendleton Hts
  • 3rd Place - Kadin Johnson of Anderson
  • 4th Place - Dakota Cates of Madison-Grant
  • 5th Place - Garrett Martin of Frankton
  • 6th Place - Jackson Humes of Alexandria

1st Place Match

  • Kyle Cornwell (Elwood) 15-0, Sr. over Cade Campbell (Pendleton Hts) 17-3, Jr. (Fall 3:49)

3rd Place Match

  • Kadin Johnson (Anderson) 14-1, Jr. over Dakota Cates (Madison-Grant) 11-4, Sr. (Fall 2:04)

5th Place Match

  • Garrett Martin (Frankton) 10-5, Jr. over Jackson Humes (Alexandria) 8-8, Jr. (Inj. 0:00)

285

  • 1st Place - AJ Jones of Madison-Grant
  • 2nd Place - Venice McCullough of Anderson
  • 3rd Place - Justin Stephens of Pendleton Hts
  • 4th Place - Cade Mohr of Lapel
  • 5th Place - Remington Miller of Alexandria
  • 6th Place - Forfiet Forfiet of Elwood

1st Place Match

  • AJ Jones (Madison-Grant) 14-1, Sr. over Venice McCullough (Anderson) 19-3, Sr. (Fall 2:46)

3rd Place Match

  • Justin Stephens (Pendleton Hts) 13-6, Jr. over Cade Mohr (Lapel) 11-5, Sr. (Fall 0:54)

5th Place Match

  • Remington Miller (Alexandria) 6-11, Sr. over Forfiet Forfiet (Elwood) 0-3, . (For.)
Sign in to follow this  



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.