-
27. IHSAA Sectional at Bloomington North
By Y2CJ41
Event Information-
Date: 01/27/2024 02:00 PM
Schedule Points: 0
Event Type: Boys Individual Tournament
Event Level: Boys Sectional
Location: Bloomington North
Bracket Link: https://www.trackwrestling.com/tw/predefinedtournaments/VerifyPassword.jsp?tournamentId=771393132
Participating Teams:
Bedford North Lawrence Bloomington North Bloomington South Brown County Edgewood Northview Owen Valley Sullivan Terre Haute North Terre Haute South West Vigo
Linked events:
Notes/Information:
Wrestlers to Watch*This is based off of ranked wrestlers and wrestlers on our watch lists. If out of state wrestlers are in this event they are not included.
106: NR/#10 Jaxsen Jean(Bloomington South) , NR/#12 Cain Godsey(Terre Haute North) , NR/NR Colton Campbell(Terre Haute South)
113: NR/NR Cameron Meier(Bloomington South) , NR/NR Eli Collier(Owen Valley)
120: #17/#7 John Orman(Edgewood) , NR/NR William Rader(Terre Haute South)
126: #19/#6 Nathan Bryan(Terre Haute South)
132: #16/#5 Josiah Dedeaux(Terre Haute South) , NR/NR Emery Jackson(Owen Valley) , NR/NR Trae Hopkins(Bloomington North) , NR/NR Amrin Pratt(Bloomington South)
138: NR/#9 Wayne Harden(Bloomington South) , NR/NR Landon Clement(Edgewood) , NR/NR Noah Fields(Terre Haute South) , NR/NR Ayden Muncie(Terre Haute North)
144: #8/#3 Branson Weaver(Owen Valley) , #13/#4 Wyatt Cooksey(Bloomington South) , NR/NR Kasey Stewart(Terre Haute South)
150: NR/#10 Michael Neidigh(Edgewood)
157: NR/#9 Cael Hickok(Bloomington North) , NR/NR Jesus Lopez(Terre Haute South) , NR/NR Tyler Lee(Northview) , NR/NR Hunter Fender(Bloomington South)
165: #3/#1 Evan Roudebush(Bloomington South) , #14/#4 Coy Bender(Terre Haute South) , NR/#12 Jeremiah Casillas(Bloomington North) , NR/NR Ethan Stancombe(Bedford North Lawrence)
175: #18/#5 Cooper McCloy(Terre Haute South) , #20/#8 James Hastings(Terre Haute North) , NR/NR Tristian Hicks(Bloomington South)
190: #11/#5 Collin Casad(Terre Haute South) , NR/#9 Jevon Hagans(Terre Haute North) , NR/NR Kyvan Bandy(Owen Valley)
215: NR/#7 Devyn Orman(Northview) , NR/NR Jackson Reed(Brown County) , NR/NR Caden Bays(Sullivan)
285: #15/#6 Sean Murphy(Terre Haute South) , NR/#8 Brandon Brewer(Northview) , NR/#10 Dylan Hale(Owen Valley)Event Results
User Feedback
Recommended Comments
There are no comments to display.