Jump to content

Fort Wayne

January 14, 2022


106lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Jalen May

Peru
Sophomore
Maconaquah Regional
Loss by Decision 4-2 to I. Ash
Loss by Decision 5-0 to J. Lewis
Win by Pin 0:24 over I. Smedley
Win by Pin 2:15 over S. Aubin
Win by Pin 3:02 over J. Cantu
Win by Pin 3:32 over G. Bragg
Loss by Pin 2:32 to G. Jendras

2

Levi Johns

Bluffton
Freshman
Jay County Regional
Win by Decision 9-8 over J. O'Campo
Win by Pin 3:00 over K. Blackburn
Win by Pin 2:49 over D. Moore

3

Julianna O'Campo

New Haven
Freshman
Carroll(Fort Wayne) Regional
Win by Decision 11-4 over K. Fuller
Win by Pin 0:43 over R. Austin
Win by Pin 0:51 over E. Anderson
Win by Decision 4-0 over H. Crull
Loss by Decision 9-8 to L. Johns
Win by Decision 6-5 over B. Braylon
Win by Pin 1:16 over J. Cantu
Win by Pin 0:54 over G. Ramirez
Win by Pin 2:21 over B. Braylon
Win by Pin 4:27 over B. Kanable
Win by Decision 10-5 over A. Dallinger
Loss by Decision 7-2 to L. Rioux
Win by Decision 12-6 over B. Clark
Win by Pin over C. Krouse

4

Ayden Bollinger

Delta
Freshman
Jay County Regional
Win by Pin 3:30 over B. Kanable
Loss by Decision 7-3 to G. Ash
Win by Decision 6-4 over K. Salazar
Win by Pin 2:20 over C. Fogle
Win by Pin over B. Leonard
Win by Pin over B. Sayre

5

Byron Oliva

Fort Wayne North Side
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional

Win by Decision 7-5 over C. Krouse
Loss by Pin 3:40 to C. Krouse

6

Raef Keith

Cowan
Sophomore
Jay County Regional

7

Carter Krouse

Columbia City
Freshman
Carroll(Fort Wayne) Regional
Win by Pin 4:16 over B. Braylon
Loss by Decision 7-5 to B. Oliva
Loss by Pin to J. O'Campo
Win by Pin 3:40 over B. Oliva
Loss by Decision 8-4 to I. Smedley

8

Braylon Meyer

DeKalb
Sophomore
Goshen Regional
Loss by Pin 4:16 to C. Krouse
Loss by Decision 6-5 to J. O'Campo
Win by Decision 9-6 over K. Blackburn
Loss by Pin 2:21 to J. O'Campo
Win by Decision 10-6 over K. Fuller
113lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Tanner Tishner

Western
Sophomore
Maconaquah Regional

2021 8th at 106lbs

Win by Pin 2:48 over K. Fowler
Win by Pin 3:00 over J. Brooks
Win by Major Decision 18-6 over W. Davis
Win by Decision 3-1 over E. Doster
Win by Major Decision 10-2 over W. Davis

2

Easton Doster

New Haven
Freshman
Carroll(Fort Wayne) Regional
Win by Tech Fall 19-3 over C. Smithley
Win by Pin 3:47 over C. Smithley
Loss by Decision 3-1 to T. Tishner
Win by Pin over K. Schenk

3

Cody Rowles

Jay County
Sophomore
Jay County Regional

2021 Qualifier at 106lbs

Win by Decision 5-2 over I. Ash
Win by Pin 3:48 over C. Stuffel

4

Wyatt Davis

Rochester
Freshman
Maconaquah Regional
Win by Major Decision 16-4 over L. Bickel
Win by Pin 0:39 over M. Fortwendel
Loss by Major Decision 18-6 to T. Tishner
Loss by Major Decision 10-2 to T. Tishner
Win by Pin :29 over S. Flood
Win by Pin 1:19 over B. Keith

5

Cayden Smithley

Norwell
Junior
Jay County Regional

Loss by Tech Fall 19-3 to E. Doster
Loss by Pin 3:47 to E. Doster
Loss by Major Decision 9-1 to N. Smith

6

Bowen Keith

Cowan
Sophomore
Jay County Regional
Win by Major Decision 10-0 over B. Hale
Win by Decision 6-4 OT over C. Stuffel
Loss by Pin 1:19 to W. Davis

7

Cole Stuffel

Yorktown
Sophomore
Jay County Regional
Loss by Decision 7-5 OT to L. Parsons
Loss by Decision 6-4 OT to B. Keith
Win by Pin 2:29 over J. Elliott
Loss by Tech Fall 3:21 (15-0) to I. Ash
Loss by Pin 3:48 to C. Rowles

8

Kaine Fowler

Cass
Senior
Maconaquah Regional
Loss by Pin 2:48 to T. Tishner
Loss by Major Decision 13-4 to I. Fye
Loss by Decision 4-1 to M. Cunningham
Win by Pin 1:49 over H. Ramon
Win by Decision 11-8 over S. Flood
120lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Isaac Ruble

Bellmont
Senior
Jay County Regional

2019 Qualifier at 106lbs
2020 2nd at 106lbs
2021 2nd at 113lbs

Win by Tech Fall 20-4 over M. Chase
Win by Pin over P. Bowland
Win by Major Decision 10-0 over T. Linser
Win by Pin 1:46 over B. Vest
Win by Major Decision 10-1 over H. Brady
Win by Tech Fall 3:29 (20-3) over E. Garza
Win by Pin over N. Lykins
Loss by Decision 14-8 to N. Lykins

2

Jared Brooks

Wabash
Senior
Maconaquah Regional

2019 8th at 106lbs
2021 7th at 113lbs

Loss by Pin 3:00 to T. Tishner
Win by Decision 5-2 over T. Linser

3

Hayden Brady

Garrett
Junior
Carroll(Fort Wayne) Regional

2020 Qualifier at 106lbs
2021 Qualifier at 113lbs

Win by Pin 2:36 over B. Clark
Win by Major Decision 12-1 over P. Bowland
Win by Decision 2-0 over T. Linser
Win by Pin 4:34 over G. Rivera
Loss by Major Decision 10-1 to I. Ruble
Loss by Decision 1-0 to E. Cruz
Loss by Decision 2-1 to R. Courtney

4

Neal Mosier

Delta
Sophomore
Jay County Regional

Win by Pin 3:51 over C. Overby
Win by Decision 2-0 over T. Linser
Loss by Pin 3:06 to D. Tom
Win by Pin 3:00 over C. Overby
Win by Major Decision 14-3 over L. Ellis
Win by Major Decision 13-2 over C. Overby
Win by Pin 4:42 over E. Reiley

5

Ethan Reiley

Jay County
Junior
Jay County Regional

2020 Qualifier at 113lbs

Loss by Pin 1:37 to L. Uhlman
Loss by Major Decision 9-1 to C. Faurote
Loss by Decision 9-2 to D. Tom
Loss by Decision 7-2 to J. Thornton
Loss by Pin 4:42 to N. Mosier
Win by Decision 11-4 over C. Overby

6

Ethan Holloway

Rochester
Junior
Maconaquah Regional

Win by Pin :58 over B. Lain
Win by Major Decision 10-2 over D. McFeeley
Win by Decision 6-2 over T. Linser
Win by Decision 4-3 over T. Linser

7

Elliott Cornewell

Fort Wayne Bishop Dwenger
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional

Win by Pin 1:44 over M. Chase
Win by Decision 10-7 over G. Sandefur

8

Blake Byerley

East Noble
Sophomore
Goshen Regional

Win by Pin 3:21 over L. Bauman
Win by Pin 3:38 over A. Aidan
Win by Pin 0:59 over J. Aquino-Morales
Loss by Decision 4-1 to T. Curtis
Win by Pin 1:32 over M. Chase
126lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Aidan Sprague

East Noble
Senior
Goshen Regional

2019 Qualifier at 106lbs
2020 6th at 113lbs
2021 6th at 120lbs

Win by Pin 2:40 over M. Walker
Win by Tech Fall 24-9 over I. McCue
Win by Tech Fall 19-4 over K. Schlabach
Win by Pin 5:23 over K. Schlabach
Win by Major Decision 17-4 over J. Thornton
Win by Decision 6-2 over G. Ingalls
Win by Pin over J. Ramsey
Win by Pin over D. Brooks
Win by Decision 1-0 over T. Wood

2

Tony Wood

Jay County
Sophomore
Jay County Regional

2021 Qualifier at 120lbs

Win by Decision 8-6 over G. Cook
Loss by Decision 9-8 to D. Litchfield
Win by Major Decision 10-2 over L. Stuckman
Win by Decision 7-5 over L. Bertsch
Win by Decision 6-4 ot over B. Thrine
Loss by Decision 1-0 to A. Sprague

3

Gavin Cook

Adams Central
Junior
Jay County Regional

Loss by Decision 8-6 to T. Wood
Win by Major Decision 17-7 over K. Stebbins
Loss by Pin 0:40 to K. Glenn
Win by Decision 6-4 over N. Houser
Win by Decision 9-5 over J. Boone
Win by Decision 12-10 over B. Hagewood
Win by Decision 12-6 over K. Schlabach
Loss by Decision 6-1 to L. Bertsch
Win by Pin 2:57 over T. Curtis
Win by Pin 0:29 over L. Bauman

4

Mikey Kallamani

Jimtown
Junior
Goshen Regional

Loss by Decision 3-1 to B. Denton
Win by Decision 3-0 over J. Graber
Win by Decision 3-2 over D. Maldonado
Loss by Decision 6-4 to B. Brabender
Loss by Decision SV-1 3-1 to J. Johnson
Loss by Decision 10-5 to M. Tharpe
Win by Decision 2-0 over B. Brabender

5

Justin Boone

Yorktown
Sophomore
Jay County Regional
Loss by Decision 7-5 to K. Stebbins
Win by Decision 4-2 over K. Stebbins
Win by Decision 8-6 OT over J. Jett
Win by Decision 8-2 over K. Stebbins
Loss by Pin Fall 0:28 to K. Nelson
Loss by Pin to B. Weaver
Loss by Decision 9-5 to G. Cook

6

Jayden Jett

Cowan
Sophomore
Jay County Regional
Loss by Decision 8-6 OT to J. Boone
Win by Pin 2:16 over W. Frazee
Win by Major Decision 11-1 over L. Bauman
Win by Pin 3:00 over W. Frazee

7

Kaeb Stebbins

Delta
Freshman
Jay County Regional
Win by Decision 7-5 over J. Boone
Loss by Decision 4-2 to J. Boone
Loss by Decision 8-2 to J. Boone
Loss by Major Decision 17-7 to G. Cook
Loss by Pin 4:58 to B. Weaver
Win by Major Decision 9-0 over T. Curtis
Win by Decision 2-0 over L. Bauman

8

Keegan Schlabach

Lakeland
Junior
Goshen Regional
Loss by Pin 1:57 to I. McCue
Win by Decision 8-3 over Z. Pica
Loss by Tech Fall 19-4 to A. Sprague
Loss by Pin 5:23 to A. Sprague
Win by Pin 2:19 over Z. Hord
Loss by Decision 12-6 to G. Cook
Win by Pin 1:57 over B. Whitmer
Win by Decision 10-6 over I. McCue
132lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Dylan Stroud

Manchester
Senior
Maconaquah Regional

2020 8th at 126lbs
2021 Qualifier at 132lbs

Win by Tech Fall 3:14 (22-7) over N. Derifield
Win by Major Decision 17-5 over D. Montelongo
Win by Decision 4-2 over D. Montelongo
Win by Pin 1:40 over C. Baldwin

2

Landon Bertsch

Bluffton
Senior
Jay County Regional

2019 Qualifier at 113lbs
2020 Qualifier at 126lbs
2021 6th at 126lbs

Win by Tech Fall 15-0 over L. Uhlman
Win by Pin 1:53 over C. Bollenbacher
Loss by Decision 7-5 to T. Wood
Win by Decision 6-1 over G. Cook
Win by Pin 3:56 over A. Hawkins

3

Nathan Houser

Homestead
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional
Loss by Decision 6-4 to G. Cook

4

Brock Hagewood

Prairie Heights
Freshman
Goshen Regional
Win by Decision 11-4 over A. Hawkins
Win by Decision 10-3 over M. Stanley
Win by Pin 3:53 over O. Phillips
Win by Pin 3:58 over Z. Haughton
Win by Tech Fall 20-5 over L. Stuckman
Loss by Pin :41 to W. Krejsa
Loss by Pin 1:04 to W. Krejsa
Win by Pin :59 over C. Faurote
Win by Pin 5:06 over B. Edwards
Loss by Pin :45 to C. Schoeff
Loss by Decision 12-10 to G. Cook

5

Calvin Faurote

Bellmont
Senior
Jay County Regional

Win by Decision 12-10 over L. Uhlman
Win by Major Decision 13-5 over T. Tyson
Win by Major Decision 9-1 over E. Reiley
Win by Decision 3-2 over L. Stuckman
Loss by Tech Fall 4:19 (18-3) to A. Bahl
Loss by Pin :59 to B. Hagewood

6

Logan Uhlman

Adams Central
Junior
Jay County Regional

2021 Qualifier at 126lbs

Loss by Tech Fall 15-0 to L. Bertsch
Win by Pin 1:37 over E. Reiley
Loss by Decision 12-10 to C. Faurote
Win by Decision 5-3 over M. Cade

7

Jasper Graber

Northridge
Senior
Goshen Regional

Loss by Decision 3-0 to M. Kallamani
Loss by Decision 3-1 to Z. Walker
Win by Decision 4-3 over B. Denton
Loss by Decision TB-1 4-3 to L. Stuckman

8

Nic Elliott

Marion
Senior
Maconaquah Regional

Win by Major Decision 16-7 over T. Tyson
138lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Julius Gerencser

Daleville
Senior
Jay County Regional

2021 8th at 138lbs

Loss by Decision 4-3 to J. Necessary
Loss by Decision 6-3 to J. Necessary
Win by Pin 3:09 over C. Andrews
Win by Decision 6-1 over S. Vitello
Win by Decision 6-3 over J. Necessary
Win by Decision 11-8 over B. Thrine

2

Dominic Litchfield

Bellmont
Senior
Jay County Regional

2021 Qualifier at 132lbs

Win by Decision 3-2 over L. Teusch
Win by Major Decision 14-2 over L. Teusch
Win by Decision 9-8 over T. Wood
Win by Tech Fall 21-6 over R. Dinn
Win by Default over C. Johnson
Win by Pin 2.10 over I. O'Neill
Win by Decision 10-6 over C. Baldwin
Win by Decision 9-2 over E. Roudebush
Win by Major Decision 11-1 over H. Miller
Win by Decision 9-3 over S. Stits
Loss by Decision SV1 7-5 to L. Clement

3

Cameron Clark

Jay County
Sophomore
Jay County Regional

2021 Qualifier at 132lbs

Loss by Decision 4-2 to H. Miller
Win by Pin 4:00 over J. Gilbert

4

Dillon Tuttle

Delta
Senior
Jay County Regional

Win by Pin 1:35 over H. Miller
Win by Pin 5:13 over C. Andrews
Loss by Major Decision 19-4 to C. Turner
Win by Pin 4:14 over S. Loshe

5

Silas Loshe

South Adams
Junior
Jay County Regional

Win by Decision 4-2 over C.
Win by Pin 2:52 over N. Eberhart
Win by Decision 5-4 over A. Lewis
Loss by Pin 4:14 to D. Tuttle

6

Omarion Clark-Stitts

Kokomo
Senior
Maconaquah Regional

Win by Decision 10-8 over J. Necessary
Win by Decision 6-4 over L. Webb
Loss by Decision 11-7 to E. Anthony
Win by Decision 3-1 over R. Dinn
Win by Decision 7-5 over J. Necessary

7

Giovanni Arsini

Homestead
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional
Loss by Decision 6-3 to R. Fisher

8

Noah Eberhart

Jimtown
Senior
Goshen Regional

Loss by Pin 2:52 to S. Loshe
Loss by Decision 7-2 to H. Miller
Win by Pin 1:40 over C. Peacock
Loss by Decision 2-1 to S. Stits
Loss by Default 6-3 to W. Harper
145lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Brody Arthur

Oak Hill
Senior
Maconaquah Regional

2020 Qualifier at 132lbs
2021 5th at 138lbs

Win by Decision 9-2 over B. Baker
Win by Pin :51 over R. Brandenburg
Win by Decision 5-0 over D. Frazier

2

Toby Abbott

Cowan
Senior
Jay County Regional

2021 8th at 145lbs

Win by Decision 3-0 over J. Necessary
Win by Decision 5-1 over D. Frazier

3

Gavin Davis

Bellmont
Freshman
Jay County Regional
Win by Decision 9-3 over A. Lewis
Loss by Major Decision 10-0 to B. Hooper
Loss by Major Decision 11-2 to N. Tattini
Win by Decision SV-1 6-4 over B. Baker
Win by Decision 2-1 over S. Levitz
Loss by Decision 8-4 to B. Miller

4

Sam Levitz

Prairie Heights
Senior
Goshen Regional

2021 Qualifier at 145lbs

Win by Tech Fall 15-0 over L. Webb
Win by Tech Fall 15-0 over Z. Hollyfield
Loss by Decision 7-1 to D. Graham
Loss by Decision 2-1 to G. Davis
Loss by Major Decision 9-1 to Z. Hollyfield
Win by Pin :30 over K. Wilson
Win by Decision 7-1 over E. Evan
Win by Decision 10-6 over B. Miller
Win by Decision 12-7 over J. Todd

5

Brayden Baker

Garrett
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional

Loss by Decision 9-2 to B. Arthur
Loss by Decision 6-2 to Z. Hollyfield
Win by Pin 4:26 over C. Watts
Loss by Major Decision 12-2 to N. Tattini
Loss by Decision SV-1 6-4 to G. Davis
Loss by Decision 3-2 to J. Todd
Loss by Decision 6-0 to B. Miller

6

Conner Watts

Jimtown
Junior
Goshen Regional

Win by Decision 13-6 over B. Miller
Win by Pin 1:23 over J. Jalen
Win by Pin 1:43 over J. Todd
Loss by Pin 4:26 to B. Baker
Loss by Major Decision 12-2 to D. Graham
Loss by Major Decision 9-0 to B. Hooper
Win by Pin :47 over Z. Hollyfield

7

Ben Miller

Lakeland
Senior
Goshen Regional

Win by Decision 11-8 over S. Hart
Win by Decision 3-0 over B. Miller
Loss by Decision 13-6 to C. Watts
Win by Pin 4:36 over E. Evan
Win by Decision 6-0 over B. Baker
Loss by Decision 10-6 to S. Levitz
Win by Decision 8-4 over G. Davis

8

Austin Lewis

Bluffton
Junior
Jay County Regional

2021 Qualifier at 120lbs

Win by Decision 9-3 over C. Cox
Loss by Decision 9-3 to G. Davis
Win by Pin 2:48 over R. Brandenburg
Loss by Major Decision 13-5 to D. Frazier
Loss by Decision 5-4 to S. Loshe
Win by Decision 9-5 over E. Evan
152lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Alex Currie

Adams Central
Senior
Jay County Regional

2020 7th at 145lbs
2021 Qualifier at 152lbs

Win by Decision 3-1 over A. Dull
Win by Major Decision 12-1 over B. Porter
Win by Pin 2:45 over G. Manley
Win by Decision 5-2 over T. DuPont
Win by Major Decision 14-1 over E. Arsini
Win by Pin 1:07 over K. Howard
Win by Pin 1:20 over K. Logan
Win by Pin 1:41 over K. Lounsbury
Win by Decision 3-1 over A. Dull
Win by Decision 9-3 over E. Apps

2

AJ Dull

South Adams
Senior
Jay County Regional

2020 Qualifier at 145lbs

Win by Decision 5-2 over J. Eberhart
Loss by Decision 3-1 to A. Currie
Loss by Decision 3-2 to C. Leech
Win by Pin 1:39 over A. Ross
Loss by Decision 3-1 to A. Currie
Win by Pin over E. Apps
Win by Major Decision 9-1 over B. Kinnick

3

Mitchell Betz

Western
Sophomore
Maconaquah Regional

Win by Pin 1:21 over G. Manley
Win by Decision 6-4 over C. Leech
Win by Default 4:39 over K. Rhonemus
Win by Decision 5-1 over T. Hood
Win by Major Decision 15-6 over B. Russell
Win by Decision 5-1 over T. Hood
Win by Decision 7-0 over B. Porter
Win by Decision 7-3 over T. Hood

4

Chase Leech

Garrett
Sophomore
Carroll(Fort Wayne) Regional

2021 Qualifier at 152lbs

Win by Decision 4-2 SV-1 over T. Reed
Win by Decision 3-2 over A. Dull
Loss by Decision 6-4 to M. Betz
Win by Decision 6-5 over G. Manley
Loss by Pin 3:33 to D. Ruhlman
Loss by Decision 8-4 to A. Costello
Win by Decision 9-3 over K. Lounsbury
Win by Decision 10-6 over A. Brickey

5

Greyson Gard

Rochester
Junior
Maconaquah Regional
Loss by Decision 3-1 to T. DuPont
Win by Decision 7-6 over K. Lounsbury
Loss by Major Decision 8-0 to T. Hood
Loss by Major Decision 12-3 to C. Carrington
Loss by Pin 1:21 to B. Russell
Win by Decision 5-0 over G. Mallery

6

Austin Brickey

Carroll (Fort Wayne)
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional
Win by Pin 5:54 over G. Manley
Win by Decision 9-3 over E. Arsini
Win by Decision 10-4 over K. Mabie
Win by Decision 4-3 over K. Bisping
Loss by Decision 6-5 to K. Bisping
Loss by Decision 5-3 SV-1 to A. Costello
Loss by Decision 10-6 to C. Leech
Loss by Decision 7-6 to A. Costello
Loss by Major Decision 11-2 to T. Hood
Win by Decision 6-3 over E. Arsini
Win by Decision 10-5 over K. Lounsbury

7

Garrett Manley

Bellmont
Senior
Jay County Regional

Loss by Pin 5:54 to A. Brickey
Loss by Pin 2:45 to A. Currie
Loss by Pin 1:21 to M. Betz
Win by Decision 4-3 over J. Rooney
Loss by Decision 6-5 to C. Leech
Win by Decision 7-6 over K. Bisping
Win by Decision 8-4 over G. Bragg
Loss by Pin 3:57 to A. Costello
Win by Major Decision 15-7 over N. Salary

8

Kaleb Lounsbury

Prairie Heights
Junior
Goshen Regional

Loss by Major Decision 18-5 to D. Frazier
Loss by Decision 7-6 to G. Gard
Win by Decision 18-11 over E. Talamantez
Loss by Decision 9-3 to C. Leech
Loss by Decision 6-2 to A. Ross
Win by Decision 6-4 over G. Mallery
Loss by Pin 1:41 to A. Currie
Loss by Decision 10-5 to A. Brickey
Win by Decision 7-2 over A. Maggard
160lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Duke Myers

Bellmont
Sophomore
Jay County Regional

2021 Qualifier at 170lbs

Win by Major Decision 16-6 over J. Landez
Win by Major Decision 12-4 over C. Funk
Win by Decision 7-6 over K. Lone
Win by Major Decision 11-1 over E. Eli
Loss by Decision SV-1 4-2 to A. Steenbeke
Loss by Major Decision 15-2 to C. Goodwin
Win by Major Decision 19-7 over R. Burns
Win by Major Decision 14-4 over T. Reed

2

Logan Farnell

Maconaquah
Junior
Maconaquah Regional

2021 Qualifier at 160lbs

Win by Major Decision 15-3 over J. Landez
Win by Major Decision 15-3 over J. Landez
Loss by Decision 5-2 to L. Boe

3

Kaden Lone

NorthWood
Junior
Goshen Regional

Loss by Decision 7-6 to D. Myers
Win by Pin 0:49 over C. Wagner
Win by Pin 0:59 over C. Carter
Loss by Decision 5-4 to A. Reynolds
Loss by Pin 1:20 to J. Weems
Win by Decision :59 over L. Severe
Win by Pin over K. Mabie

4

Kymani Howard

Kokomo
Senior
Maconaquah Regional
Loss by Decision 4-1 to E. Popp
Loss by Pin 1:07 to A. Currie
Loss by Pin to H. Shepherd
Loss by Pin to B. Porter
Loss by Decision 12-5 to B. Tincher

5

Jonah Jones

Monroe Central
Senior
Jay County Regional

Win by Pin 1:45 over E. Apps
Loss by Decision 11-6 to W. Maiden
Loss by Decision 10-8 ot sv to L. Calderon

6

Tanner Reed

Columbia City
Junior
Carroll(Fort Wayne) Regional
Loss by Decision 4-2 SV-1 to C. Leech
Win by Pin :38 over C. Funk
Loss by Major Decision 14-4 to D. Myers

7

Jared Landez

Carroll (Fort Wayne)
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional
Loss by Major Decision 16-6 to D. Myers
Loss by Major Decision 15-3 to L. Farnell
Loss by Major Decision 15-3 to L. Farnell
Loss by Pin 2:41 to A. Steenbeke
Loss by Decision 7-0 to A. Reynolds
Loss by Decision 5-3 to B. Pittman

8

Austin Myers

Jay County
Freshman
Jay County Regional
Win by Decision 7-4 over E. Apps
Win by Pin 5:58 over C. Funk
Win by Decision 13-10 over C. Zimmerman
Loss by Decision 2-0 to W. Jeffires
Loss by Pin 5:00 to L. Kahn
Loss by Pin to M. Summersett
Win by Pin 4:49 over L. Kahn
Win by Pin 4:00 over L. Tinkle
170lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Brodie Porter

Eastern (Greentown)
Senior
Maconaquah Regional

2020 Qualifier at 170lbs
2021 Qualifier at 170lbs

Win by Decision 5-1 over H. Shepherd
Win by Pin over K. Howard

2

Hayden Shepherd

Western
Senior
Maconaquah Regional

2019 Qualifier at 126lbs
2020 Qualifier at 138lbs
2021 6th at 145lbs

Win by Tech Fall 16-0 over V. Tinoco
Win by Decision 13-3 over C. Kirk
Win by Decision 5-1 over A. Cashman
Win by Major Decision 10-0 over V. Tinoco
Win by Major Decision 17-8 over A. Cashman
Win by Decision 5-3 overtime over R. Cast
Win by Decision 8-3 over L. LeClerc
Loss by Decision 5-1 to B. Porter
Win by Pin over K. Howard
Win by Decision 6-0 over C. Perez-Xochipa
Win by Tech Fall 15-0 over C. Brown

3

Landon Buchanan

Jimtown
Senior
Goshen Regional

2021 8th at 160lbs

Win by Pin :51 over M. Summersett
Loss by Decision 3-2 to K. Law
Win by Decision 3-0 over N. Clouser
Win by Decision 5-0 over L. Penola
Loss by Decision 1-0 to D. Veazy
Win by Pin 1:42 over T. Ribar

4

Eli Johnson

Norwell
Senior
Jay County Regional

2021 Qualifier at 160lbs

Win by Tech Fall 16-0 over C. Kirk
Win by Pin 4:21 over M. Summersett
Win by Tech Fall 17-2 over C. Kirk
Win by Pin 1:38 over L. Kahn

5

Maverick Summersett

South Adams
Junior
Jay County Regional
Win by Pin 1:50 over L. Kahn
Loss by Pin 4:21 to E. Johnson
Win by Pin 3:03 over Z. France
Loss by Pin :51 to L. Buchanan
Win by Decision 13-10 over L. Kahn
Win by Pin over A. Myers

6

Camari Kirk

New Haven
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional
Loss by Tech Fall 16-0 to E. Johnson
Win by Decision 16-12 over L. Kahn
Win by Decision 10-9 over W. Jeffires
Loss by Tech Fall 17-2 to E. Johnson
Loss by Decision 13-3 to H. Shepherd
Loss by Decision 4-3 to V. Tinoco
Win by Pin 1:55 over E. Popp
Loss by Major Decision 11-3 to A. Cashman
Win by Pin over J. Jordan
Win by Pin over J. Roemer

7

Zach France

Manchester
Junior
Maconaquah Regional
Win by Pin 2:00 over L. Kahn
Loss by Pin 3:03 to M. Summersett

8

Isaac Friedt

Bellmont
Senior
Jay County Regional

Loss by Pin 2:43 to H. Kahn
Win by Decision 11-4 over T. Currie
Loss by Decision 7-6 to L. Kahn
Loss by Decision 5-4 to A. White
Loss by Pin 3:33 to I. Valdez
Win by Pin 4:57 over C. Zimmerman
Loss by Major Decision 10-0 to J. Braun
Win by Decision 4-0 over J. Jordan
182lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

De'Alcapon Veazy

Fort Wayne Snider
Freshman
Carroll(Fort Wayne) Regional
Win by Pin 3:54 over J. Sues
Loss by Default to T. Statler
Loss by Default to J. Sues
Loss by Pin 4:18 to D. Buchanan
Win by Pin 5:17 over H. Page
Win by Decision 1-0 over L. Buchanan

2

Hunter Page

Monroe Central
Junior
Jay County Regional

2021 6th at 182lbs

Win by Decision 8-2 over M. Rose
Win by Decision 3-0 over J. Skinner
Win by Pin 3:21 over M. Rose
Win by Decision 11-4 over J. Slocum
Loss by Pin 5:17 to D. Veazy

3

Jaquan East

Kokomo
Sophomore
Maconaquah Regional
Loss by Decision 5-3 to L. Farmer
Loss by Decision 8-6 to E. Tilton
Win by Decision 9-3 over T. Currie
Win by Pin over J. Jones
Loss by Pin 5-0. Pin 1:15 to E. Tilton

4

Trevor Currie

Adams Central
Sophomore
Jay County Regional

Win by Decision 4-1 over B. Wenk
Win by Pin 5:30 over Z. Wagner
Win by Tech Fall 16-0 over A. Austin
Loss by Decision 11-4 to I. Friedt
Loss by Decision 8-7 to E. Tilton
Loss by Decision 9-3 to J. East
Win by Pin 5:22 over J. Jacob
Win by Decision 4-0 over R. Bravo

5

Maddox Rose

Winchester
Senior
Jay County Regional
Loss by Decision 8-2 to H. Page
Loss by Pin 3:21 to H. Page
Win by Decision 8-2 over J. Jacob

6

Austin Farris

Fort Wayne Bishop Dwenger
Junior
Carroll(Fort Wayne) Regional
Loss by Pin 2:42 to B. Wenk
Loss by Tech Fall 16-0 to T. Currie
Loss by Pin 1:31 to B. Hammer

7

Hudson Kahn

Norwell
Junior
Jay County Regional
Win by Pin 2:43 over I. Friedt
Loss by Decision 4-3 to D. Dean
Loss by Major Decision 15-4 to B. Hammer

8

Jacob Landis

Bluffton
Senior
Jay County Regional
Loss by Decision 10-6 to B. Wenk
Loss by Decision 9-2 to B. Wenk
Win by Decision 6-4 over B. Wenk
Loss by Decision 8-2 to M. Rose
Loss by Pin 5:22 to T. Currie
195lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Chad Washburn

Kokomo
Sophomore
Maconaquah Regional

2021 Qualifier at 195lbs

Win by Pin 1:07 over D. Cheeks
Win by Pin 2:24 over J. Jawaun
Loss by Pin 2:28 to C. Barket
Win by Pin over M. Norman
Loss by Pin 6:43 to G. Johnson

2

Jacob Behm

Fremont
Senior
Goshen Regional

Win by Decision 3-1 SV over T. Luther
Win by Major Decision 9-1 over I. Isaac
Win by Decision 3-0 over I. Isaac
Win by Pin 1:45 over C. Farmer

3

Henry Kukelhan

Bellmont
Junior
Jay County Regional

Win by Decision 8-4 over M. Norman
Win by Pin 1:39 over R. Bravo
Loss by Decision 10-8 to V. McDonald
Loss by Decision 11-5 to C. Chavez
Loss by Major Decision 9-0 to G. Demarco

4

Jackson Ingenito

Daleville
Senior
Jay County Regional

Loss by Pin Fall 1:55 to R. Schroeder
Loss by Decision 12-7 to W. Woodall
Loss by Decision to D. Kwiatkowski
Win by Pin 1:46 over G. Harvey

5

Alex Deming

Rochester
Sophomore
Maconaquah Regional

Win by Decision 7-2 over B. Owens
Win by Decision 4-1 over A. Hastings
Win by Decision 7-2 over M. Norman
Win by Decision 2-1 over B. Owens

6

MJ Norman

Western
Junior
Maconaquah Regional

Loss by Tech Fall 17-2 to C. Barket
Loss by Decision 8-4 to H. Kukelhan
Loss by Decision 4-1 to A. Hastings
Win by Decision 4-3 UTB over B. Smith
Win by Decision 8-1 over B. Smith
Loss by Pin 1:49 to A. Hastings
Loss by Decision 7-2 to A. Deming
Loss by Pin to C. Washburn
Loss by Decision 11-4 to S. Johnson

7

Isaac Clay

Central Noble
Senior
Goshen Regional
Win by Pin 5:21 over G. Harty
Loss by Major Decision 9-1 to J. Behm
Loss by Decision 3-0 to J. Behm

8

Cameron Farmer

Bluffton
Senior
Jay County Regional

Loss by Pin 1:59 to R. Bravo
Loss by Decision 8-3 to P. Duffy
Loss by Decision 7-3 to T. Luther
Loss by Pin to K. Martin
Loss by Pin 1:45 to J. Behm
Loss by Pin 2:56 to J. Jaxon
220lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Blake Heyerly

Adams Central
Senior
Jay County Regional

2021 8th at 195lbs

Win by Pin 0:20 over C. Specht
Win by Decision 7-0 over K. Martin
Win by Major Decision 14-3 over W. Woodall
Win by Pin 1:08 over M. Mills
Win by Decision 6-5 over C. Harris
Loss by Major Decision 9-1 to C. Barket

2

Brady Beck

Rochester
Sophomore
Maconaquah Regional

Win by Tech Fall 17-1 over C. Chicoine
Win by Major Decision 11-1 over H. Allen
Win by Major Decision 15-1 over J. Cree
Win by Major Decision 11-2 over C. Chicoine
Win by Decision 4-0 over J. Oliver
Win by Decision UTB 3-2 over J. Oliver
Loss by Decision 6-5 to J. Grange

3

Isaac Benjamin

NorthWood
Senior
Goshen Regional

Win by Decision 9-3 over K. Martin
Win by Pin 1:06 over J. Rasche
Win by Decision TB-1 8-3 over R. Deckard
Loss by Pin 4:43 to T. Morrill
Win by Pin over J. Thomas
Win by Pin 2:23 over J. Cree

4

Chance Harris

Fort Wayne Concordia
Junior
Carroll(Fort Wayne) Regional

Win by Decision 3-2 UTB over J. Hinton
Win by Decision 3-2 TB2 over J. Hinton
Loss by Decision 6-5 to B. Heyerly
Loss by Decision 9-3 to J. Kennedy
Loss by Pin 3:22 to J. Hinton
Win by Decision 4-2 over J. Hinton

5

Julante Hinton

Fort Wayne Northrop
Sophomore
Carroll(Fort Wayne) Regional

2021 Qualifier at 220lbs

Loss by Decision 3-2 UTB to C. Harris
Win by Decision 3-2 over V. Rodriguez
Loss by Decision 3-2 TB2 to C. Harris
Win by Decision 15-8 over P. Duffy
Win by Pin 3:22 over C. Harris
Win by Decision 5-3 over M. Mills
Loss by Decision 4-2 to C. Harris
Win by Decision 3-2 over J. Jaxon

6

Keagan Martin

Bellmont
Sophomore
Jay County Regional
Loss by Decision 7-0 to B. Heyerly
Win by Pin 2:17 over C. Specht
Loss by Decision 4-1 to T. Morrill
Win by Decision 7-2 over D. Kendrex
Loss by Decision 9-3 to I. Benjamin
Win by Major Decision 13-5 over M. DeGrado

7

Titus Waters

Muncie Central
Junior
Jay County Regional
Win by Decision 3-1 over J. New
Win by Decision 3-1 over J. New
Win by Decision 9-4 over C. Chicoine
Loss by Major Decision 14-3 to G. Johnson
Win by Pin over C. Stephens
Win by Decision 5-3 ot over J. Kennedy
Win by Decision 5-2 over J. Jaxon

8

Joel Kennedy

Monroe Central
Senior
Jay County Regional
Loss by Decision 5-3 ot to T. Waters
Win by Decision 9-3 over C. Harris
285lbs
Name | School | Grade | Regional State Experience Key Wins and Losses

1

Brandon Villafuerte

Angola
Senior
Goshen Regional

2021 Qualifier at 285lbs

Win by Pin 1:05 over T. Thompson
Win by Pin 5:22 over A. Popi
Win by Pin 2:24 over T. Wills
Win by Pin 1:21 over D. Dalton

2

Jason Orr

Muncie Central
Senior
Jay County Regional

Loss by Decision 6-4 to H. Branham
Win by Pin 1:20 over J. Cruz
Win by Pin over I. Clifford
Win by Pin over M. Lewis

3

Ian Clifford

Columbia City
Senior
Carroll(Fort Wayne) Regional

2021 Qualifier at 220lbs

Loss by Pin to J. Orr
Win by Pin 2:30 over M. Lewis
Win by Decision 7-3 over D. Dalton

4

Marshall Fishback

Rochester
Senior
Maconaquah Regional

Loss by Decision 5-4 to M. Watts
Win by Decision 3-1 SV-1 over B. Jellison
Win by Decision 5-1 over B. Jellison
Win by Pin :29 over P. Kendall

5

Brayden Jellison

Elkhart
Junior
Goshen Regional
Win by Pin 4:50 over A. Popi
Win by Pin 1:40 over J. Ruess
Win by Decision SV-1 2-0 over T. Sparks
Loss by Pin :46 to N. Johnson
Loss by Decision 6-0 to A. Hartwell
Loss by Decision 3-1 SV-1 to M. Fishback
Win by Decision 7-4 over P. Kendall
Loss by Decision 5-1 to M. Fishback

6

Juan Cruz

Bluffton
Sophomore
Jay County Regional
Win by Decision 3-2 over D. Dalton
Loss by Pin 1:20 to J. Orr
Win by Decision 3-1 over T. Wills

7

Dalton Robinson

Bellmont
Senior
Jay County Regional
Loss by Decision 3-2 to J. Cruz
Loss by Decision 5-1 to J. Ruess
Loss by Decision 6-0 to M. Platonov
Win by Decision 2-1 over E. Smith
Loss by Pin 1:21 to B. Villafuerte
Win by Pin 3:28 over T. Thompson
Loss by Decision 7-3 to I. Clifford

8

Terran Wills

Fremont
Senior
Goshen Regional
Loss by Pin 2:24 to B. Villafuerte
Loss by Decision 3-1 to J. Cruz




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.