Jump to content
  • U20 and U23 World Team Trials Indiana Entries

    By Y2CJ41
    Published in 

    Held in Geneva, Ohio Friday June 3rd-5th

     

    Event Link

    TheMat.com

     

    Brackets

    FloArena

     

    Schedule

    Friday 
    U23 and U20 Greco-Roman WTT
    10am- Preliminaries, Quarterfinals, Semifinals, Finals & Consolations
    4pm- Medal Matches and Best 2 out of 3 Finals

     

    Saturday
    U23 and U20 Freestyle WTT
    9:30am
    U20 Challenge Tournament
    U23 Preliminaries and Consolations

    4pm
    U20 Medal Matches and Best 2 out of 3 Finals
    U23 Preliminaries and Consolations

     

    Sunday
    U23 Freestyle WTT
    10am Quarterfinals, Semifinals, Consolations, All Medal Matches, and Best 2 out of 3 Finals

     

    Age/Style Weight Name Club/School
    U20 Freestyle 61 kg Jesse Mendez Region Wrestling Academy
    U20 Freestyle 61 kg Zeke Seltzer Tiger Style Wrestling Club
    U20 Freestyle 92 kg Evan Bates Wildcat Wrestling Club
    U20 Freestyle 92 kg Silas Allred Nebraska RTC
    U20 Freestyle 97 kg Christian Carroll Midwest RTC
    U20 Greco-Roman 97 kg Christian Carroll Midwest RTC
    U23 Freestyle 57 kg Anthony Hughes Knights Wrestling Club
    U23 Freestyle 57 kg Riley Bettich Bulldog Premier
    U23 Freestyle 61 kg Blake Boarman Regional Training Center South
    U23 Freestyle 65 kg Cayden Rooks Indiana RTC
    U23 Freestyle 65 kg David Schulte Olivet Wrestling Club
    U23 Freestyle 65 kg Nicholas Bolivar Indiana RTC
    U23 Freestyle 65 kg Christian White Boilermaker RTC
    U23 Freestyle 70 kg Aundre Beatty Knights Wrestling Club
    U23 Freestyle 70 kg Elijah Chacon Warrior Regional Training Center
    U23 Freestyle 70 kg Graham Rooks Indiana RTC
    U23 Freestyle 70 kg Jaden Reynolds Boilermaker RTC
    U23 Freestyle 74 kg Jahmon Spiller Solid Tech Wrestling Club
    U23 Freestyle 74 kg Joe Lee Nittany Lion Wrestling Club
    U23 Freestyle 74 kg Jonathan Kervin Invicta Wrestling Academy
    U23 Freestyle 74 kg Matt Lee Nittany Lion Wrestling Club
    U23 Freestyle 79 kg Bryer Hall Ohio State
    U23 Freestyle 79 kg Isiah Levitz Indiana RTC
    U23 Freestyle 79 kg Nick South Indiana RTC
    U23 Freestyle 79 kg Macartney Parkinson Boilermaker RTC
    U23 Freestyle 86 kg Sam Osho Knights Wrestling Club
    U23 Freestyle 86 kg Santos Cantu Indiana RTC
    U23 Freestyle 92 kg Damien Rodriguez Warrior Regional Training Center
    U23 Freestyle 92 kg Nicholas Willham Indiana RTC
    U23 Freestyle 92 kg Hayden Filipovich Boilermaker RTC
    U23 Freestyle 125 kg Austin Lane Knights Wrestling Club
    U23 Freestyle 125 kg Braydon Erb Warrior Regional Training Center
    U23 Freestyle 125 kg Jacob Bullock Indiana RTC
    U23 Freestyle 125 kg Tristan Ruhlman Boilermaker RTC
    U23 Greco-Roman 60 kg Anthony Hughes Knights Wrestling Club
    U23 Greco-Roman 67 kg Aundre Beatty Knights Wrestling Club
    U23 Greco-Roman 77 kg Jahmon Spiller Solid Tech Wrestling Club
    U23 Greco-Roman 87 kg Sam Osho Knights Wrestling Club
    U23 Greco-Roman 130 kg Braydon Erb Warrior Regional Training Center


    User Feedback

    Recommended Comments

    There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.