Jump to content
Sign in to follow this  

New Palestine Invitational


Date: January 06, 2018
Type: Regular Season

Team Score
1. Warren Central 233.5
2. Roncalli 179
3. Jennings County 154.5
4. New Palestine 150
5. Terre Haute South 143
6. Martinsville 139.5
7. East Central 123
8. Perry Meridian 113 (JV)

Details:

http://www.trackwrestling.com/tw/predefinedtournaments/MainFrame.jsp?newSession=false&sport=wrestling&TIM=1515360821282&pageName=&ie=false&frameSize=798

 

Tournament Results
Functions

106
Guaranteed Places

    1st Place - David Pierson of Warren Central
    2nd Place - Christian White of New Palestine
    3rd Place - Tyler Schneider of East Central
    4th Place - Hunter Rohland of Martinsville
    5th Place - Teagan Johnson of Jennings County
    6th Place - Tres Haskin of Terre Haute South
    7th Place - MANUEL VENEGAS of Perry Meridian
    8th Place - FF FF of Roncalli

1st Place Match

    David Pierson (Warren Central) 25-6, Fr. over Christian White (New Palestine) 26-5, Fr. (TF-1.5 6:00 (18-3))

3rd Place Match

    Tyler Schneider (East Central) 28-3, So. over Hunter Rohland (Martinsville) 11-17, Jr. (Dec 6-2)

5th Place Match

    Teagan Johnson (Jennings County) 19-10, So. over Tres Haskin (Terre Haute South) 15-7, Sr. (Fall 3:35)

7th Place Match

    MANUEL VENEGAS (Perry Meridian) 13-13, Jr. over FF FF (Roncalli) 0-3, . (For.)

113
Guaranteed Places

    1st Place - Brayden Lowery of Roncalli
    2nd Place - Jevian Ross of Warren Central
    3rd Place - Gary Bays of Terre Haute South
    4th Place - Andrew Haggerty of Perry Meridian
    5th Place - Chase Nelson of New Palestine
    6th Place - Wyatt Scott of Martinsville
    7th Place - Dillon Heinrich of East Central
    8th Place - Dathan Malone of Jennings County

1st Place Match

    Brayden Lowery (Roncalli) 23-0, So. over Jevian Ross (Warren Central) 27-2, Fr. (MD 9-0)

3rd Place Match

    Gary Bays (Terre Haute South) 13-9, So. over Andrew Haggerty (Perry Meridian) 22-5, Fr. (Fall 0:48)

5th Place Match

    Chase Nelson (New Palestine) 22-10, So. over Wyatt Scott (Martinsville) 8-15, Fr. (MD 8-0)

7th Place Match

    Dillon Heinrich (East Central) 19-11, Fr. over Dathan Malone (Jennings County) 4-13, So. (Fall 1:40)

120
Guaranteed Places

    1st Place - Victor Antunez of Jennings County
    2nd Place - Christopher Stewart of Warren Central
    3rd Place - Sam Slivka of Roncalli
    4th Place - Jared Diep of New Palestine
    5th Place - Gabe Recknor of Terre Haute South
    6th Place - KARSOR DENNIS of Perry Meridian
    7th Place - Jayden Lowhorn of Martinsville
    8th Place - Ethan Merk of East Central

1st Place Match

    Victor Antunez (Jennings County) 21-1, Sr. over Christopher Stewart (Warren Central) 18-13, Jr. (MD 8-0)

3rd Place Match

    Sam Slivka (Roncalli) 17-9, So. over Jared Diep (New Palestine) 20-9, Jr. (Dec 4-1)

5th Place Match

    Gabe Recknor (Terre Haute South) 17-9, So. over KARSOR DENNIS (Perry Meridian) 20-11, So. (Dec 8-3)

7th Place Match

    Jayden Lowhorn (Martinsville) 11-14, Fr. over Ethan Merk (East Central) 12-18, Fr. (Dec 7-2)

126
Guaranteed Places

    1st Place - Alec Viduya of Roncalli
    2nd Place - Aundre Beatty of Warren Central
    3rd Place - Josh Clinkenbeard of Terre Haute South
    4th Place - Michael Pemberton of Jennings County
    5th Place - Beau Hess of Martinsville
    6th Place - Ridge Cavallero of Perry Meridian
    7th Place - Matthew Carter of New Palestine
    8th Place - Carson Warner of East Central

1st Place Match

    Alec Viduya (Roncalli) 22-3, So. over Aundre Beatty (Warren Central) 24-8, So. (MD 13-5)

3rd Place Match

    Josh Clinkenbeard (Terre Haute South) 6-5, Jr. over Michael Pemberton (Jennings County) 18-10, So. (Fall 4:44)

5th Place Match

    Beau Hess (Martinsville) 12-16, Fr. over Ridge Cavallero (Perry Meridian) 23-8, So. (Fall 3:06)

7th Place Match

    Matthew Carter (New Palestine) 5-8, So. over Carson Warner (East Central) 0-3, Fr. (Fall 2:42)

132
Guaranteed Places

    1st Place - Dalton Craig of Jennings County
    2nd Place - Adam Negangard of East Central
    3rd Place - Moses Hamm of Terre Haute South
    4th Place - Jarred Rowlett of Warren Central
    5th Place - Jared Drake of Martinsville
    6th Place - Timothy Trobridge of Perry Meridian
    7th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
    8th Place - FF FF of Roncalli
    8th Place - FF FF of New Palestine

1st Place Match

    Dalton Craig (Jennings County) 21-1, Sr. over Adam Negangard (East Central) 25-5, Jr. (Fall 3:20)

3rd Place Match

    Moses Hamm (Terre Haute South) 17-9, So. over Jarred Rowlett (Warren Central) 18-4, Jr. (Dec 4-1)

5th Place Match

    Jared Drake (Martinsville) 14-13, So. over Timothy Trobridge (Perry Meridian) 9-10, Jr. (Dec 7-0)

7th Place Match

    FF FF (Roncalli) 0-2, . over FF FF (New Palestine) 0-2, . (DFF)

138
Guaranteed Places

    1st Place - Brice Coleman of Warren Central
    2nd Place - Ben Wolf of East Central
    3rd Place - Brian Keeney of Roncalli
    4th Place - Max Jones of New Palestine
    5th Place - Joey Moran of Jennings County
    6th Place - Tyler Land of Perry Meridian
    7th Place - Clint Speitel of Terre Haute South
    8th Place - Braxton White of Martinsville

1st Place Match

    Brice Coleman (Warren Central) 22-3, So. over Ben Wolf (East Central) 27-3, Fr. (Dec 7-6)

3rd Place Match

    Brian Keeney (Roncalli) 15-8, Jr. over Max Jones (New Palestine) 19-12, So. (Fall 1:34)

5th Place Match

    Joey Moran (Jennings County) 15-14, Fr. over Tyler Land (Perry Meridian) 12-11, Sr. (Dec 10-5)

7th Place Match

    Clint Speitel (Terre Haute South) 9-12, Jr. over Braxton White (Martinsville) 5-18, Fr. (Fall 3:58)

145
Guaranteed Places

    1st Place - Antwaun Graves of Warren Central
    2nd Place - Noah Wright of New Palestine
    3rd Place - Hunter Miller of Roncalli
    4th Place - Keegan Green of East Central
    5th Place - Dexter Grubb of Martinsville
    6th Place - Jujuan Dale of Perry Meridian
    7th Place - Rusty Vaughn of Jennings County
    8th Place - Tyeus Westmooreland of Terre Haute South

1st Place Match

    Antwaun Graves (Warren Central) 29-1, Jr. over Noah Wright (New Palestine) 23-6, Jr. (TF-1.5 4:44 (17-2))

3rd Place Match

    Hunter Miller (Roncalli) 11-13, Sr. over Keegan Green (East Central) 20-11, Sr. (Fall 3:39)

5th Place Match

    Dexter Grubb (Martinsville) 17-9, Sr. over Jujuan Dale (Perry Meridian) 16-8, Fr. (Dec 6-2)

7th Place Match

    Rusty Vaughn (Jennings County) 15-10, So. over Tyeus Westmooreland (Terre Haute South) 7-14, Jr. (MD 16-5)

152
Guaranteed Places

    1st Place - Brooks Wathen of Jennings County
    2nd Place - Marcus Scott of Warren Central
    3rd Place - Austin Rainbolt of Perry Meridian
    4th Place - Kasey Carr of East Central
    5th Place - Hunter James of Martinsville
    6th Place - Nick Casad of Terre Haute South
    7th Place - Chris Hafley of New Palestine
    8th Place - Lucas Hoffman of Roncalli

1st Place Match

    Brooks Wathen (Jennings County) 22-4, Jr. over Marcus Scott (Warren Central) 18-7, Sr. (SV-1 3-1)

3rd Place Match

    Austin Rainbolt (Perry Meridian) 9-8, Sr. over Kasey Carr (East Central) 23-8, So. (Fall 0:38)

5th Place Match

    Hunter James (Martinsville) 12-15, So. over Nick Casad (Terre Haute South) 3-5, Jr. (Dec 12-10)

7th Place Match

    Chris Hafley (New Palestine) 13-12, Sr. over Lucas Hoffman (Roncalli) 3-6, Fr. (Fall 2:16)

160
Guaranteed Places

    1st Place - Logan Robinson of New Palestine
    2nd Place - Danny Acevedo of Warren Central
    3rd Place - Bennett Noble of East Central
    4th Place - Will Nix of Martinsville
    5th Place - Trent Smith of Roncalli
    6th Place - Brendan McPike of Terre Haute South
    7th Place - TYLER GOODALL of Perry Meridian
    8th Place - Cameron Woodard of Jennings County

1st Place Match

    Logan Robinson (New Palestine) 22-7, Sr. over Danny Acevedo (Warren Central) 24-6, Jr. (MD 16-5)

3rd Place Match

    Bennett Noble (East Central) 18-13, Fr. over Will Nix (Martinsville) 8-7, Fr. (Fall 0:36)

5th Place Match

    Trent Smith (Roncalli) 12-11, Jr. over Brendan McPike (Terre Haute South) 13-8, So. (Fall 3:52)

7th Place Match

    TYLER GOODALL (Perry Meridian) 19-6, So. over Cameron Woodard (Jennings County) 7-14, So. (Dec 9-2)

170
Guaranteed Places

    1st Place - Elijah Mahan of Roncalli
    2nd Place - Zane Beineke of Jennings County
    3rd Place - Aaron Taylor of Warren Central
    4th Place - Dylan Case of Terre Haute South
    5th Place - Lukas Martin of Martinsville
    6th Place - Jeffrey McClure of Perry Meridian
    7th Place - Dominic Klem of East Central
    8th Place - Robert Harding of New Palestine

1st Place Match

    Elijah Mahan (Roncalli) 23-2, Jr. over Zane Beineke (Jennings County) 22-5, Sr. (Inj. 3:25)

3rd Place Match

    Aaron Taylor (Warren Central) 25-7, Jr. over Dylan Case (Terre Haute South) 9-13, Fr. (Fall 2:58)

5th Place Match

    Lukas Martin (Martinsville) 5-11, Jr. over Jeffrey McClure (Perry Meridian) 15-9, Fr. (Fall 5:23)

7th Place Match

    Dominic Klem (East Central) 2-6, Jr. over Robert Harding (New Palestine) 1-4, Sr. (Fall 1:43)

182
Guaranteed Places

    1st Place - Micah Dodson of Martinsville
    2nd Place - Louie Holland of Terre Haute South
    3rd Place - Lorenzo Salazar of Roncalli
    4th Place - Sam Bennett of Jennings County
    5th Place - Jared Clayton of Perry Meridian
    6th Place - Jake Fike of East Central
    7th Place - James Dycus of Warren Central
    8th Place - Colin Faubion of New Palestine

1st Place Match

    Micah Dodson (Martinsville) 23-6, So. over Louie Holland (Terre Haute South) 7-3, Sr. (Fall 1:42)

3rd Place Match

    Lorenzo Salazar (Roncalli) 6-8, Jr. over Sam Bennett (Jennings County) 11-10, So. (MD 12-4)

5th Place Match

    Jared Clayton (Perry Meridian) 18-7, Jr. over Jake Fike (East Central) 10-19, Fr. (Fall 1:49)

7th Place Match

    James Dycus (Warren Central) 10-12, Jr. over Colin Faubion (New Palestine) 6-16, Jr. (Dec 7-2)

195
Guaranteed Places

    1st Place - Sam Hansen of Roncalli
    2nd Place - Griffin Stine of Martinsville
    3rd Place - Brayden Clevenger of New Palestine
    4th Place - Logan Askew of Jennings County
    5th Place - Joshua Howell of Terre Haute South
    6th Place - Nathan Bishop of Warren Central
    7th Place - Alex Holiday of Perry Meridian
    8th Place - Austin Cox of East Central

1st Place Match

    Sam Hansen (Roncalli) 24-1, Sr. over Griffin Stine (Martinsville) 23-3, Jr. (Dec 7-2)

3rd Place Match

    Brayden Clevenger (New Palestine) 27-5, Jr. over Logan Askew (Jennings County) 18-11, So. (SV-1 7-5)

5th Place Match

    Joshua Howell (Terre Haute South) 14-8, Fr. over Nathan Bishop (Warren Central) 14-13, Jr. (Inj. 1:00)

7th Place Match

    Alex Holiday (Perry Meridian) 1-2, Fr. over Austin Cox (East Central) 8-20, Fr. (Fall 3:50)

220
Guaranteed Places

    1st Place - Landan Burton of New Palestine
    2nd Place - Grant Walker of Martinsville
    3rd Place - Carlos Mitchell of Warren Central
    4th Place - Devin Weir of Perry Meridian
    5th Place - Spencer Fears of Roncalli
    6th Place - Collin Kelty of Terre Haute South
    7th Place - Elliot Johnson of East Central
    8th Place - Jake Coffman of Jennings County

1st Place Match

    Landan Burton (New Palestine) 28-1, Sr. over Grant Walker (Martinsville) 21-6, Sr. (MD 13-3)

3rd Place Match

    Carlos Mitchell (Warren Central) 24-8, Jr. over Devin Weir (Perry Meridian) 2-2, Sr. (Dec 6-2)

5th Place Match

    Spencer Fears (Roncalli) 17-11, Jr. over Collin Kelty (Terre Haute South) 9-5, Sr. (Fall 2:28)

7th Place Match

    Elliot Johnson (East Central) 12-15, Sr. over Jake Coffman (Jennings County) 4-15, So. (Fall 1:49)

285
Guaranteed Places

    1st Place - Allen Haire of Terre Haute South
    2nd Place - Nathan Pullins of Warren Central
    3rd Place - Drew Restrelli of Perry Meridian
    4th Place - Trevor Snipes of East Central
    5th Place - William Olive of New Palestine
    6th Place - Branson Terrell of Martinsville
    7th Place - Nathaniel McDonald of Jennings County
    8th Place - FF FF of Roncalli

1st Place Match

    Allen Haire (Terre Haute South) 18-4, So. over Nathan Pullins (Warren Central) 14-12, Jr. (UTB 3-2)

3rd Place Match

    Drew Restrelli (Perry Meridian) 17-7, Sr. over Trevor Snipes (East Central) 26-5, Sr. (Dec 2-0)

5th Place Match

    William Olive (New Palestine) 13-13, So. over Branson Terrell (Martinsville) 13-14, Jr. (Dec 11-5)

7th Place Match

    Nathaniel McDonald (Jennings County) 5-9, So. over FF FF (Roncalli) 0-3, . (For.)

 

Sign in to follow this  



×