Type: Regular Season
Team | Score |
---|---|
1. Perry Meridian | 301.5 |
2. Warren Central | 222 |
3. Roncalli | 176.5 |
4. Lawrence North | 154 |
5. Lawrence Central | 140.5 |
6. Ben Davis | 96 |
7. North Central | 96 |
8. Beech Grove | 82 |
9. Franklin Central | 61 |
10. Pike | 61 |
11. Southport | 59 |
12. Decatur Central | 51.5 |
13. Indianapolis Lutheran | 22 |
14. Speedway | 8 |
15. Brebeuf Jesuit | 0 |
Details:
|
Tournament Results
106
Guaranteed Places
1st Place - Alex Cottey of Perry Meridian
2nd Place - Antonio Jefferson of Lawrence Central
3rd Place - David Pierson of Warren Central
4th Place - Mark Everman of Decatur Central
5th Place - MICHAEL SANDERS of North Central
6th Place - Anthony Hughes of Lawrence North
1st Place Match
Alex Cottey (Perry Meridian) 18-0, Fr. over Antonio Jefferson (Lawrence Central) 18-1, So. (MD 12-0)
3rd Place Match
David Pierson (Warren Central) 14-4, Fr. over Mark Everman (Decatur Central) 11-7, Fr. (Fall 2:15)
5th Place Match
MICHAEL SANDERS (North Central) 14-5, Fr. over Anthony Hughes (Lawrence North) 6-5, Fr. (Fall 0:19)
113
Guaranteed Places
1st Place - Brayden Lowery of Roncalli
2nd Place - Jevian Ross of Warren Central
3rd Place - Ceu Kung of Perry Meridian
4th Place - Gabriel Smith of Lawrence Central
5th Place - Karsten Harshbarger of Lawrence North
6th Place - Conner Alcala of Decatur Central
1st Place Match
Brayden Lowery (Roncalli) 9-0, So. over Jevian Ross (Warren Central) 16-1, Fr. (TF-1.5 5:30 (19-4))
3rd Place Match
Ceu Kung (Perry Meridian) 17-3, Jr. over Gabriel Smith (Lawrence Central) 16-3, So. (Inj. 0:00)
5th Place Match
Karsten Harshbarger (Lawrence North) 15-7, Jr. over Conner Alcala (Decatur Central) 14-5, Fr. (Fall 3:58)
120
Guaranteed Places
1st Place - Sammy Fair of Perry Meridian
2nd Place - SEBASTIEN BRYANT of North Central
3rd Place - Sam Slivka of Roncalli
4th Place - Kailan Keith of Ben Davis
5th Place - Christopher Stewart of Warren Central
6th Place - Darrick Price of Decatur Central
1st Place Match
Sammy Fair (Perry Meridian) 18-0, Jr. over SEBASTIEN BRYANT (North Central) 14-5, So. (Dec 8-3)
3rd Place Match
Sam Slivka (Roncalli) 9-2, So. over Kailan Keith (Ben Davis) 11-6, Fr. (Fall 2:42)
5th Place Match
Christopher Stewart (Warren Central) 10-8, Jr. over Darrick Price (Decatur Central) 13-7, So. (Fall 4:23)
126
Guaranteed Places
1st Place - Ethan Smiley of Beech Grove
2nd Place - Alec Viduya of Roncalli
3rd Place - Aundre Beatty of Warren Central
4th Place - Joshua Gee of Pike
5th Place - Dashawn Bankhead of Lawrence Central
6th Place - Chase Peavler of Franklin Central
1st Place Match
Ethan Smiley (Beech Grove) 15-0, Sr. over Alec Viduya (Roncalli) 9-2, So. (Fall 5:23)
3rd Place Match
Aundre Beatty (Warren Central) 15-3, So. over Joshua Gee (Pike) 19-4, Sr. (Dec 2-1)
5th Place Match
Dashawn Bankhead (Lawrence Central) 8-3, Jr. over Chase Peavler (Franklin Central) 9-4, Sr. (Inj. 0:00)
132
Guaranteed Places
1st Place - Jarred Rowlett of Warren Central
2nd Place - Steven Weddle of Ben Davis
3rd Place - Luis Zepeda of Perry Meridian
4th Place - Deacon Pettiford of Lawrence North
5th Place - Harley Taylor of Beech Grove
6th Place - Jarrod Shanley of Roncalli
1st Place Match
Jarred Rowlett (Warren Central) 14-2, Jr. over Steven Weddle (Ben Davis) 12-4, Jr. (SV-1 8-6)
3rd Place Match
Luis Zepeda (Perry Meridian) 17-4, Jr. over Deacon Pettiford (Lawrence North) 15-7, Jr. (Dec 3-1)
5th Place Match
Harley Taylor (Beech Grove) 16-6, So. over Jarrod Shanley (Roncalli) 4-4, Jr. (Fall 2:07)
138
Guaranteed Places
1st Place - BRAILEN HARRINGTON of North Central
2nd Place - Jesus Mancera of Lawrence Central
3rd Place - Bailey Moore of Beech Grove
4th Place - Blaze Lowery of Perry Meridian
5th Place - Patrick Condi of Roncalli
6th Place - Donald Campbell of Ben Davis
1st Place Match
BRAILEN HARRINGTON (North Central) 19-0, Sr. over Jesus Mancera (Lawrence Central) 13-1, Sr. (Dec 13-10)
3rd Place Match
Bailey Moore (Beech Grove) 19-2, Sr. over Blaze Lowery (Perry Meridian) 17-3, Sr. (Dec 4-1)
5th Place Match
Patrick Condi (Roncalli) 5-6, Sr. over Donald Campbell (Ben Davis) 2-5, Sr. (Inj. 0:00)
145
Guaranteed Places
1st Place - Antwaun Graves of Warren Central
2nd Place - Jack Servies of Perry Meridian
3rd Place - Dante Akins of Indianapolis Lutheran
4th Place - Terrell Leavell of Lawrence Central
5th Place - Dominic Johnson of Ben Davis
6th Place - Kenny Miles of Lawrence North
1st Place Match
Antwaun Graves (Warren Central) 16-1, Jr. over Jack Servies (Perry Meridian) 15-3, Sr. (Dec 5-2)
3rd Place Match
Dante Akins (Indianapolis Lutheran) 14-2, So. over Terrell Leavell (Lawrence Central) 14-4, Jr. (Dec 7-0)
5th Place Match
Dominic Johnson (Ben Davis) 7-8, So. over Kenny Miles (Lawrence North) 6-11, Jr. (Inj. 0:00)
152
Guaranteed Places
1st Place - Dheontae Unseld of Lawrence North
2nd Place - Aiden Warren of Perry Meridian
3rd Place - Josh Moore of Southport
4th Place - Marcus Scott of Warren Central
5th Place - Tyler Rodriguez of Franklin Central
6th Place - Jahmon Spiller of Pike
1st Place Match
Dheontae Unseld (Lawrence North) 18-2, Sr. over Aiden Warren (Perry Meridian) 16-4, Fr. (Dec 3-1)
3rd Place Match
Josh Moore (Southport) 17-5, So. over Marcus Scott (Warren Central) 10-3, Sr. (Dec 4-3)
5th Place Match
Tyler Rodriguez (Franklin Central) 9-5, . over Jahmon Spiller (Pike) 8-10, So. (Fall 2:01)
160
Guaranteed Places
1st Place - Brooks Davis of Perry Meridian
2nd Place - Danny Acevedo of Warren Central
3rd Place - James Despain of Lawrence North
4th Place - Jamarr Pritchett of Ben Davis
5th Place - Trent Smith of Roncalli
6th Place - Jeremiah Ford of Southport
1st Place Match
Brooks Davis (Perry Meridian) 16-3, Jr. over Danny Acevedo (Warren Central) 14-3, Jr. (Dec 7-1)
3rd Place Match
James Despain (Lawrence North) 16-6, Sr. over Jamarr Pritchett (Ben Davis) 13-4, Sr. (MD 15-5)
5th Place Match
Trent Smith (Roncalli) 4-4, Jr. over Jeremiah Ford (Southport) 5-7, Sr. (M. For.)
170
Guaranteed Places
1st Place - Noah Warren of Perry Meridian
2nd Place - Aaron Taylor of Warren Central
3rd Place - SAM HAUKE of North Central
4th Place - Trevon Booker of Lawrence Central
5th Place - Harold Jones of Lawrence North
6th Place - Keith Carter of Pike
1st Place Match
Noah Warren (Perry Meridian) 18-0, Sr. over Aaron Taylor (Warren Central) 13-4, Jr. (Fall 0:44)
3rd Place Match
SAM HAUKE (North Central) 16-4, Sr. over Trevon Booker (Lawrence Central) 13-2, Jr. (Dec 12-7)
5th Place Match
Harold Jones (Lawrence North) 6-3, Jr. over Keith Carter (Pike) 13-10, Sr. (Fall 2:18)
182
Guaranteed Places
1st Place - Elijah Mahan of Roncalli
2nd Place - Daniel Below of Perry Meridian
3rd Place - Dayton Fries of Southport
4th Place - Eliseo Caldera of Lawrence Central
5th Place - DEVONTAY MOORE of North Central
6th Place - Josh Juarez of Ben Davis
1st Place Match
Elijah Mahan (Roncalli) 11-0, Jr. over Daniel Below (Perry Meridian) 18-1, Sr. (Dec 7-3)
3rd Place Match
Dayton Fries (Southport) 15-5, Sr. over Eliseo Caldera (Lawrence Central) 16-4, Jr. (Fall 2:57)
5th Place Match
DEVONTAY MOORE (North Central) 14-5, Jr. over Josh Juarez (Ben Davis) 8-8, Sr. (Dec 3-0)
195
Guaranteed Places
1st Place - Sam Hansen of Roncalli
2nd Place - Austin Lane of Perry Meridian
3rd Place - Deon Pettiford of Lawrence North
4th Place - Gavin Keesee of Franklin Central
5th Place - Gage Higgs of Southport
6th Place - Will Gibson of Decatur Central
1st Place Match
Sam Hansen (Roncalli) 10-1, Sr. over Austin Lane (Perry Meridian) 16-3, Jr. (Dec 9-4)
3rd Place Match
Deon Pettiford (Lawrence North) 18-4, Jr. over Gavin Keesee (Franklin Central) 10-5, . (MD 11-2)
5th Place Match
Gage Higgs (Southport) 13-3, Sr. over Will Gibson (Decatur Central) 3-7, Jr. (Fall 0:57)
220
Guaranteed Places
1st Place - Frank Hammond of Perry Meridian
2nd Place - Carlos Mitchell of Warren Central
3rd Place - Dakari Kenny of Pike
4th Place - Deshawn Young of Franklin Central
5th Place - Spencer Fears of Roncalli
6th Place - Payton Frye of Southport
1st Place Match
Frank Hammond (Perry Meridian) 7-0, Jr. over Carlos Mitchell (Warren Central) 14-3, Jr. (Fall 3:26)
3rd Place Match
Dakari Kenny (Pike) 8-1, Jr. over Deshawn Young (Franklin Central) 9-6, . (Fall 0:47)
5th Place Match
Spencer Fears (Roncalli) 9-3, Jr. over Payton Frye (Southport) 13-8, Jr. (Dec 6-3)
285
Guaranteed Places
1st Place - Tyler Majors of Lawrence North
2nd Place - Sam Jones of Perry Meridian
3rd Place - Darrione Gregory of Lawrence Central
4th Place - Noah Laws of Pike
5th Place - Isaiah Greene of Beech Grove
6th Place - John Harris of Roncalli
1st Place Match
Tyler Majors (Lawrence North) 16-5, Sr. over Sam Jones (Perry Meridian) 10-4, Jr. (Fall 3:13)
3rd Place Match
Darrione Gregory (Lawrence Central) 20-1, Jr. over Noah Laws (Pike) 13-3, Sr. (Fall 4:14)
5th Place Match
Isaiah Greene (Beech Grove) 12-4, Sr. over John Harris (Roncalli) 7-4, Jr. (Fall 1:34)