Type: Regular Season
Team | Score |
---|---|
1. Plymouth | 227 |
2. Rochester | 193 |
3. Maconaquah | 172 |
4. Manchester | 165 |
5. Lafayette Jefferson | 164.5 |
6. Rensselaer Central | 153.5 |
7. West Noble | 140.5 |
8. NorthWood | 137 |
9. Fairfield | 127 |
10. Triton | 93 |
11. North Miami | 91 |
12. Calumet | 79 |
13. Tippecanoe Valley | 62 |
14. Knox | 35.5 |
15. Bremen | 31 |
16. Caston | 26 |
Details:
106
Guaranteed Places
1st Place - Dominic Smith of Plymouth
2nd Place - Blake Kinney of Maconaquah
3rd Place - Elijah Burlingame of Manchester
4th Place - MICAH MOORE of Rensselaer Central
5th Place - Landon Roy of West Noble
6th Place - Ryan Keller of Fairfield
7th Place - Keaton Spear of North Miami
8th Place - Jon Kelly of Rochester
1st Place Match
Dominic Smith (Plymouth) 17-4, Fr. over Blake Kinney (Maconaquah) 15-2, So. (Fall 3:25)
3rd Place Match
Elijah Burlingame (Manchester) 16-3, Fr. over MICAH MOORE (Rensselaer Central) 10-8, So. (Fall 0:34)
5th Place Match
Landon Roy (West Noble) 4-1, N/A. over Ryan Keller (Fairfield) 9-12, Fr. (Fall 4:21)
7th Place Match
Keaton Spear (North Miami) 3-2, Fr. over Jon Kelly (Rochester) 10-10, Fr. (Fall 0:49)
113
Guaranteed Places
1st Place - Isaac Weimer of West Noble
2nd Place - D`Angelo Shumpert of Triton
3rd Place - Trevor Corle of Calumet
4th Place - CHARLIE McCAFFERTY of Rensselaer Central
5th Place - Mason Shively of Rochester
6th Place - Max Howard of Plymouth
7th Place - Carson Yoder of Fairfield
8th Place - Ethan Shambarger of Manchester
1st Place Match
Isaac Weimer (West Noble) 20-2, Jr. over D`Angelo Shumpert (Triton) 21-2, So. (MD 9-1)
3rd Place Match
Trevor Corle (Calumet) 14-6, Sr. over CHARLIE McCAFFERTY (Rensselaer Central) 9-5, Jr. (Fall 1:22)
5th Place Match
Mason Shively (Rochester) 17-3, So. over Max Howard (Plymouth) 12-15, Fr. (Fall 1:37)
7th Place Match
Carson Yoder (Fairfield) 15-11, Sr. over Ethan Shambarger (Manchester) 12-5, Fr. (Fall 0:08)
120
Guaranteed Places
1st Place - ELI HICKMAN of Rensselaer Central
2nd Place - Malachi Walters of Fairfield
3rd Place - Kenyon Patrick of Lafayette Jeff
4th Place - James Keil of Caston
5th Place - Kade Wagner of Knox
6th Place - Ethan Butcher of North Miami
7th Place - Tyce Rooney of Manchester
8th Place - Fernando Romo of West Noble
1st Place Match
ELI HICKMAN (Rensselaer Central) 17-1, So. over Malachi Walters (Fairfield) 21-4, So. (TF-1.5 3:40 (18-3))
3rd Place Match
Kenyon Patrick (Lafayette Jeff) 11-1, Sr. over James Keil (Caston) 15-4, Sr. (TF-1.5 3:54 (20-5))
5th Place Match
Kade Wagner (Knox) 16-5, Sr. over Ethan Butcher (North Miami) 3-2, So. (Dec 4-2)
7th Place Match
Tyce Rooney (Manchester) 12-9, So. over Fernando Romo (West Noble) 12-9, Sr. (Fall 1:46)
126
Guaranteed Places
1st Place - Zane DeVault of Plymouth
2nd Place - Travis Miller of Fairfield
3rd Place - Justin Risten of Rochester
4th Place - Kasey Deardorff of North Miami
5th Place - Nate Riggins of Triton
6th Place - Cameron Jones of NorthWood
7th Place - Charlie Ensign of Lafayette Jeff
8th Place - DALTON LYNCH of Rensselaer Central
1st Place Match
Zane DeVault (Plymouth) 24-2, Sr. over Travis Miller (Fairfield) 19-6, Sr. (Dec 9-5)
3rd Place Match
Justin Risten (Rochester) 15-4, Jr. over Kasey Deardorff (North Miami) 2-2, . (Fall 4:48)
5th Place Match
Nate Riggins (Triton) 21-3, Jr. over Cameron Jones (NorthWood) 6-6, So. (Fall 1:39)
7th Place Match
Charlie Ensign (Lafayette Jeff) 8-13, Fr. over DALTON LYNCH (Rensselaer Central) 10-8, Fr. (Fall 2:28)
132
Guaranteed Places
1st Place - Wyatt Fletcher of North Miami
2nd Place - Kyler Brown of West Noble
3rd Place - Cameron Worley of Lafayette Jeff
4th Place - Jordan Howard of Plymouth
5th Place - Jonathan Ortiz of Fairfield
6th Place - Alex Walker of NorthWood
7th Place - Billy Miles of Maconaquah
8th Place - Jack Mattern of Bremen
1st Place Match
Wyatt Fletcher (North Miami) 4-0, . over Kyler Brown (West Noble) 17-5, So. (SV-1 8-4)
3rd Place Match
Cameron Worley (Lafayette Jeff) 11-3, Jr. over Jordan Howard (Plymouth) 13-8, So. (MD 16-3)
5th Place Match
Jonathan Ortiz (Fairfield) 8-10, So. over Alex Walker (NorthWood) 7-4, Fr. (Dec 3-1)
7th Place Match
Billy Miles (Maconaquah) 9-9, So. over Jack Mattern (Bremen) 4-6, Fr. (Fall 2:58)
138
Guaranteed Places
1st Place - Hunter Warren of NorthWood
2nd Place - Zack Bullock of Maconaquah
3rd Place - Grady Mahoney of Rochester
4th Place - Braden Fortner of Manchester
5th Place - BRAYDEN WRIGHT of Rensselaer Central
6th Place - Cameron Roy of West Noble
7th Place - Austin Fletcher of North Miami
8th Place - Jacob Eherenman of Tippecanoe Valley
1st Place Match
Hunter Warren (NorthWood) 5-1, Sr. over Zack Bullock (Maconaquah) 13-4, Jr. (Dec 5-2)
3rd Place Match
Grady Mahoney (Rochester) 15-4, Fr. over Braden Fortner (Manchester) 11-9, Jr. (Fall 3:00)
5th Place Match
BRAYDEN WRIGHT (Rensselaer Central) 17-3, Jr. over Cameron Roy (West Noble) 11-12, Sr. (Fall 3:58)
7th Place Match
Austin Fletcher (North Miami) 3-2, . over Jacob Eherenman (Tippecanoe Valley) 8-9, So. (Dec 9-6)
145
Guaranteed Places
1st Place - Haydn Prater of Rochester
2nd Place - Gavin Banks of Plymouth
3rd Place - Jake Chupp of NorthWood
4th Place - Aaron McKinley of Maconaquah
5th Place - Shayne Tierney of West Noble
6th Place - Connor Goonen of Lafayette Jeff
7th Place - Peyton Addair of Manchester
8th Place - Riley Chickering of Triton
1st Place Match
Haydn Prater (Rochester) 18-1, So. over Gavin Banks (Plymouth) 19-7, Sr. (Dec 7-6)
3rd Place Match
Jake Chupp (NorthWood) 9-2, Sr. over Aaron McKinley (Maconaquah) 15-2, So. (Dec 5-4)
5th Place Match
Shayne Tierney (West Noble) 18-5, So. over Connor Goonen (Lafayette Jeff) 7-10, So. (Fall 1:44)
7th Place Match
Peyton Addair (Manchester) 6-14, Fr. over Riley Chickering (Triton) 12-12, . (Dec 7-6)
152
Guaranteed Places
1st Place - Graham Calhoun of Plymouth
2nd Place - Drew Sailors of Rochester
3rd Place - Wade France of Manchester
4th Place - Jonathan Humes of Tippecanoe Valley
5th Place - Trent Burns of Maconaquah
6th Place - Tyler Becker of NorthWood
7th Place - Gabe Lovins of Knox
8th Place - Skyler Aukerman of Bremen
1st Place Match
Graham Calhoun (Plymouth) 26-0, So. over Drew Sailors (Rochester) 15-4, Jr. (Fall 1:25)
3rd Place Match
Wade France (Manchester) 12-5, Sr. over Jonathan Humes (Tippecanoe Valley) 18-3, Jr. (Fall 2:50)
5th Place Match
Trent Burns (Maconaquah) 13-5, Fr. over Tyler Becker (NorthWood) 4-6, So. (Fall 3:27)
7th Place Match
Gabe Lovins (Knox) 3-2, . over Skyler Aukerman (Bremen) 5-15, So. (Fall 1:53)
160
Guaranteed Places
1st Place - Zane Gilbreath of Rochester
2nd Place - Ethan Adkins of Lafayette Jeff
3rd Place - COLIN STANLEY of Rensselaer Central
4th Place - Dylan Deadmond of Bremen
5th Place - Jaden Miller of NorthWood
6th Place - Carson Abramson of Fairfield
7th Place - Chevy Teeter of Tippecanoe Valley
8th Place - Kenny Musselman of Maconaquah
1st Place Match
Zane Gilbreath (Rochester) 17-2, Jr. over Ethan Adkins (Lafayette Jeff) 18-2, Sr. (Dec 16-13)
3rd Place Match
COLIN STANLEY (Rensselaer Central) 16-3, Sr. over Dylan Deadmond (Bremen) 16-3, Jr. (Dec 3-1)
5th Place Match
Jaden Miller (NorthWood) 4-3, . over Carson Abramson (Fairfield) 6-6, Fr. (Dec 3-1)
7th Place Match
Chevy Teeter (Tippecanoe Valley) 11-6, Jr. over Kenny Musselman (Maconaquah) 6-7, So. (Fall 2:14)
170
Guaranteed Places
1st Place - Delton Moore of Manchester
2nd Place - Jake Lone of NorthWood
3rd Place - James Snyder of Triton
4th Place - Marvin Pyle of Calumet
5th Place - TJ Brandenburg of Lafayette Jeff
6th Place - Dylan Hansen of North Miami
7th Place - Adam Kezar of Fairfield
8th Place - Trystan VanDerAa of Plymouth
1st Place Match
Delton Moore (Manchester) 18-2, Jr. over Jake Lone (NorthWood) 10-1, So. (Dec 3-0)
3rd Place Match
James Snyder (Triton) 21-2, Jr. over Marvin Pyle (Calumet) 14-7, Sr. (Fall 2:41)
5th Place Match
TJ Brandenburg (Lafayette Jeff) 10-6, Jr. over Dylan Hansen (North Miami) 3-2, . (Dec 8-2)
7th Place Match
Adam Kezar (Fairfield) 16-10, Fr. over Trystan VanDerAa (Plymouth) 14-13, Sr. (Fall 1:11)
182
Guaranteed Places
1st Place - Bryce Baker of Rochester
2nd Place - Blake Davis of Plymouth
3rd Place - Braxton Dewey of Maconaquah
4th Place - CALEB WAMSLEY of Rensselaer Central
5th Place - Ashton Moore of Manchester
6th Place - Dustin Bingham of NorthWood
7th Place - Zavier Moore of Lafayette Jeff
8th Place - Joseph Irons of Tippecanoe Valley
1st Place Match
Bryce Baker (Rochester) 17-2, Jr. over Blake Davis (Plymouth) 12-4, So. (Fall 1:49)
3rd Place Match
Braxton Dewey (Maconaquah) 13-4, Sr. over CALEB WAMSLEY (Rensselaer Central) 10-6, Jr. (MD 9-1)
5th Place Match
Ashton Moore (Manchester) 13-7, So. over Dustin Bingham (NorthWood) 3-2, Jr. (Dec 7-5)
7th Place Match
Zavier Moore (Lafayette Jeff) 11-8, Jr. over Joseph Irons (Tippecanoe Valley) 11-11, So. (Fall 4:00)
195
Guaranteed Places
1st Place - Arthur Fowler of Calumet
2nd Place - Aaron Sedwick of Maconaquah
3rd Place - Sam Stayton of Plymouth
4th Place - Jacob Barron of Lafayette Jeff
5th Place - Trey McNall of Manchester
6th Place - Zach Miller of NorthWood
7th Place - BEN KORNIAK of Rensselaer Central
8th Place - Wilson Daulton of Rochester
1st Place Match
Arthur Fowler (Calumet) 20-0, Jr. over Aaron Sedwick (Maconaquah) 15-2, Sr. (Fall 2:49)
3rd Place Match
Sam Stayton (Plymouth) 11-2, Sr. over Jacob Barron (Lafayette Jeff) 14-2, Sr. (Dec 3-1)
5th Place Match
Trey McNall (Manchester) 13-8, Sr. over Zach Miller (NorthWood) 7-5, So. (Dec 4-2)
7th Place Match
BEN KORNIAK (Rensselaer Central) 9-14, Sr. over Wilson Daulton (Rochester) 2-5, Jr. (Fall 4:41)
220
Guaranteed Places
1st Place - Draven Rasler of West Noble
2nd Place - Nate LaFree of Plymouth
3rd Place - Issac Alvarez of Lafayette Jeff
4th Place - Collin Silvers of Maconaquah
5th Place - TYLER HANNON of Rensselaer Central
6th Place - Juan Ramirez of Manchester
7th Place - Mike Stout of Fairfield
8th Place - Ian Becker of Tippecanoe Valley
1st Place Match
Draven Rasler (West Noble) 21-0, Sr. over Nate LaFree (Plymouth) 21-3, Sr. (Fall 1:58)
3rd Place Match
Issac Alvarez (Lafayette Jeff) 3-2, Sr. over Collin Silvers (Maconaquah) 12-3, Jr. (Fall 3:31)
5th Place Match
TYLER HANNON (Rensselaer Central) 9-7, Sr. over Juan Ramirez (Manchester) 5-4, Jr. (Fall 1:34)
7th Place Match
Mike Stout (Fairfield) 10-16, Fr. over Ian Becker (Tippecanoe Valley) 9-10, Fr. (Fall 3:41)
285
Guaranteed Places
1st Place - Kelon Williams of Lafayette Jeff
2nd Place - Adam Bowman of Maconaquah
3rd Place - Vince Yoder of Fairfield
4th Place - Billy Smith of Triton
5th Place - Andrew Himes of Plymouth
6th Place - Bryce Kamphues of Manchester
7th Place - MATTHEW BARKER of Rensselaer Central
8th Place - Dylan Weaver of Rochester
1st Place Match
Kelon Williams (Lafayette Jeff) 16-4, Sr. over Adam Bowman (Maconaquah) 13-3, Jr. (Fall 2:48)
3rd Place Match
Vince Yoder (Fairfield) 23-2, Jr. over Billy Smith (Triton) 18-5, Jr. (Fall 2:32)
5th Place Match
Andrew Himes (Plymouth) 4-1, So. over Bryce Kamphues (Manchester) 14-7, So. (MD 12-4)
7th Place Match
MATTHEW BARKER (Rensselaer Central) 12-7, Sr. over Dylan Weaver (Rochester) 11-9, So. (Fall 1:00)