Jump to content
Sign in to follow this  

Central Indiana Conference


Date: January 20, 2018
Type: Conference Tournament

Team Score
1. Oak Hill 277.5
2. Frankton 241
3. Elwood 188.5
4. Alexandria 129
5. Mississinewa 120.5
6. Madison-Grant 111
7. Eastbrook 95
8. Blackford 37

Details:

106

Guaranteed Places

  • 1st Place - Aidan Hardcastle of Oak Hill
  • 2nd Place - Jadon Wood of Alexandria
  • 3rd Place - Clayton Slayton of Frankton
  • 4th Place - Zeb Taylor of Madison-Grant
  • 5th Place - Kori Wilkey of Elwood
  • 6th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
  • 8th Place - FF FF of Mississinewa
  • 8th Place - FF FF of Blackford
  • 8th Place - FF FF of Eastbrook

1st Place Match

  • Aidan Hardcastle (Oak Hill) 27-1, Fr. over Jadon Wood (Alexandria) 28-5, Jr. (Dec 3-0)

3rd Place Match

  • Clayton Slayton (Frankton) 27-7, So. over Zeb Taylor (Madison-Grant) 17-11, Fr. (Fall 2:53)

5th Place Match

  • Kori Wilkey (Elwood) 9-21, So. over Forfeit Forfeit () 2-2, . (For.)

7th Place Match

  • Forfeit Forfeit () 2-2, . over FF FF (Blackford) 0-3, . (DFF)

113

Guaranteed Places

  • 1st Place - Harper Dedman of Oak Hill
  • 2nd Place - Xavier Fye of Alexandria
  • 3rd Place - Tommy VanHoover of Frankton
  • 4th Place - Dylan Fenstermaker of Mississinewa
  • 5th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
  • 8th Place - FF FF of Elwood
  • 8th Place - FF FF of Eastbrook
  • 8th Place - FF FF of Blackford
  • 8th Place - FF FF of Madison-Grant

1st Place Match

  • Harper Dedman (Oak Hill) 27-1, Fr. over Xavier Fye (Alexandria) 23-7, So. (Dec 10-4)

3rd Place Match

  • Tommy VanHoover (Frankton) 15-11, Fr. over Dylan Fenstermaker (Mississinewa) 8-10, So. (Fall 0:50)

5th Place Match

  • Forfeit Forfeit () 4-2, . over Forfeit Forfeit () 4-2, . (DFF)

7th Place Match

  • Forfeit Forfeit () 4-2, . over Forfeit Forfeit () 4-2, . (DFF)

120

Guaranteed Places

  • 1st Place - Bhupesh Chauhan of Oak Hill
  • 2nd Place - Seth Lawson of Frankton
  • 3rd Place - Dannion Barton of Madison-Grant
  • 4th Place - Gage Peterson of Mississinewa
  • 5th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
  • 8th Place - FF FF of Alexandria
  • 8th Place - FF FF of Blackford
  • 8th Place - FF FF of Elwood
  • 8th Place - FF FF of Eastbrook

1st Place Match

  • Bhupesh Chauhan (Oak Hill) 23-6, Jr. over Seth Lawson (Frankton) 26-7, Fr. (SV-1 7-5)

3rd Place Match

  • Dannion Barton (Madison-Grant) 19-12, So. over Gage Peterson (Mississinewa) 18-12, So. (Dec 3-1)

5th Place Match

  • Forfeit Forfeit () 4-2, . over Forfeit Forfeit () 4-2, . (DFF)

7th Place Match

  • Forfeit Forfeit () 4-2, . over Forfeit Forfeit () 4-2, . (DFF)

126

Guaranteed Places

  • 1st Place - Tyler Miller of Oak Hill
  • 2nd Place - Braydon Slayton of Frankton
  • 3rd Place - Hunter Leever of Alexandria
  • 4th Place - Damon Nacke of Eastbrook
  • 5th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
  • 8th Place - FF FF of Blackford
  • 8th Place - FF FF of Mississinewa
  • 8th Place - FF FF of Madison-Grant
  • 8th Place - FF FF of Elwood

1st Place Match

  • Tyler Miller (Oak Hill) 27-2, Fr. over Braydon Slayton (Frankton) 11-9, So. (MD 11-0)

3rd Place Match

  • Hunter Leever (Alexandria) 11-17, So. over Damon Nacke (Eastbrook) 6-18, So. (Fall 2:16)

5th Place Match

  • Forfeit Forfeit () 4-2, . over Forfeit Forfeit () 4-2, . (DFF)

7th Place Match

  • Forfeit Forfeit () 4-2, . over Forfeit Forfeit () 4-2, . (DFF)

132

Guaranteed Places

  • 1st Place - Max Stefanatos of Oak Hill
  • 2nd Place - Christian Veach of Madison-Grant
  • 3rd Place - Austin Hinchman of Elwood
  • 4th Place - Isaac Roush of Eastbrook
  • 5th Place - Lee Patterson of Frankton
  • 6th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
  • 8th Place - FF FF of Alexandria
  • 8th Place - FF FF of Mississinewa
  • 8th Place - FF FF of Blackford

1st Place Match

  • Max Stefanatos (Oak Hill) 25-4, Jr. over Christian Veach (Madison-Grant) 21-7, Sr. (SV-1 2-0)

3rd Place Match

  • Austin Hinchman (Elwood) 13-12, Jr. over Isaac Roush (Eastbrook) 14-7, Jr. (Fall 3:36)

5th Place Match

  • Lee Patterson (Frankton) 14-14, Jr. over Forfeit Forfeit () 2-2, . (For.)

7th Place Match

  • Forfeit Forfeit () 2-2, . over FF FF (Alexandria) 0-2, . (DFF)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place - Courtland Smith of Mississinewa
  • 2nd Place - Keith Evans of Oak Hill
  • 3rd Place - Josh Parish of Elwood
  • 4th Place - Kyran Planalp of Frankton
  • 5th Place - Preston Hinkle of Eastbrook
  • 6th Place - Zach Hasty of Madison-Grant
  • 7th Place - Zach Deutsch of Alexandria
  • 8th Place - FF FF of Blackford

1st Place Match

  • Courtland Smith (Mississinewa) 14-2, Jr. over Keith Evans (Oak Hill) 20-9, Sr. (Dec 7-0)

3rd Place Match

  • Josh Parish (Elwood) 19-16, Jr. over Kyran Planalp (Frankton) 10-23, So. (MD 17-4)

5th Place Match

  • Preston Hinkle (Eastbrook) 11-18, Jr. over Zach Hasty (Madison-Grant) 8-16, So. (Fall 1:56)

7th Place Match

  • Zach Deutsch (Alexandria) 16-20, Sr. over FF FF (Blackford) 0-3, . (For.)

145

Guaranteed Places

  • 1st Place - Grant Geisinger of Frankton
  • 2nd Place - Trey Jordan of Elwood
  • 3rd Place - Julian Garcia of Oak Hill
  • 4th Place - Jackson Ailstock of Eastbrook
  • 5th Place - Ethan Watt of Blackford
  • 6th Place - Jaren Glass of Madison-Grant
  • 7th Place - Hunter Smalley of Mississinewa
  • 8th Place - FF FF of Alexandria

1st Place Match

  • Grant Geisinger (Frankton) 31-4, Sr. over Trey Jordan (Elwood) 18-11, Fr. (Inj. 5:29)

3rd Place Match

  • Julian Garcia (Oak Hill) 18-10, Jr. over Jackson Ailstock (Eastbrook) 24-19, So. (Dec 8-4)

5th Place Match

  • Ethan Watt (Blackford) 16-14, So. over Jaren Glass (Madison-Grant) 18-13, Fr. (Inj. 0:00)

7th Place Match

  • Hunter Smalley (Mississinewa) 4-13, Sr. over FF FF (Alexandria) 0-3, . (For.)

152

Guaranteed Places

  • 1st Place - Travis Head of Elwood
  • 2nd Place - Josh Ebbart of Frankton
  • 3rd Place - Seth Rennaker of Oak Hill
  • 4th Place - Gabriel Sanchez of Eastbrook
  • 5th Place - Randall Fultz of Madison-Grant
  • 6th Place - Charlie Brookshire of Mississinewa
  • 7th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
  • 8th Place - FF FF of Alexandria
  • 8th Place - FF FF of Blackford

1st Place Match

  • Travis Head (Elwood) 21-8, Jr. over Josh Ebbart (Frankton) 15-18, Jr. (Fall 1:33)

3rd Place Match

  • Seth Rennaker (Oak Hill) 14-14, Sr. over Gabriel Sanchez (Eastbrook) 11-17, So. (MD 10-2)

5th Place Match

  • Randall Fultz (Madison-Grant) 14-12, So. over Charlie Brookshire (Mississinewa) 5-19, So. (Fall 3:59)

7th Place Match

  • FF FF (Blackford) 0-2, . over FF FF (Alexandria) 0-2, . (DFF)

160

Guaranteed Places

  • 1st Place - Christian Bratcher of Eastbrook
  • 2nd Place - Dru Berkebile of Frankton
  • 3rd Place - Sam Rennaker of Oak Hill
  • 4th Place - Chase Lovell of Elwood
  • 5th Place - Jake Clark of Alexandria
  • 6th Place - Cameron Doan of Madison-Grant
  • 7th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
  • 8th Place - FF FF of Blackford
  • 8th Place - FF FF of Mississinewa

1st Place Match

  • Christian Bratcher (Eastbrook) 41-0, Sr. over Dru Berkebile (Frankton) 32-1, Sr. (Dec 8-5)

3rd Place Match

  • Sam Rennaker (Oak Hill) 25-6, Sr. over Chase Lovell (Elwood) 6-8, Fr. (Fall 0:45)

5th Place Match

  • Jake Clark (Alexandria) 13-18, Sr. over Cameron Doan (Madison-Grant) 13-16, So. (Fall 4:15)

7th Place Match

  • FF FF (Blackford) 0-2, . over FF FF (Mississinewa) 0-2, . (DFF)

170

Guaranteed Places

  • 1st Place - Cody Klettheimer of Frankton
  • 2nd Place - Ethan Warren of Alexandria
  • 3rd Place - Bradley Rosman of Oak Hill
  • 4th Place - Tyler Jarrell of Elwood
  • 5th Place - Xaine Kirby of Eastbrook
  • 6th Place - Jaheim Johnson of Mississinewa
  • 7th Place - Justin Doan of Madison-Grant
  • 8th Place - FF FF of Blackford

1st Place Match

  • Cody Klettheimer (Frankton) 31-1, Jr. over Ethan Warren (Alexandria) 28-6, Sr. (Dec 1-0)

3rd Place Match

  • Bradley Rosman (Oak Hill) 19-8, Jr. over Tyler Jarrell (Elwood) 18-19, Jr. (Fall 2:02)

5th Place Match

  • Xaine Kirby (Eastbrook) 18-9, Jr. over Jaheim Johnson (Mississinewa) 11-15, So. (MD 15-2)

7th Place Match

  • Justin Doan (Madison-Grant) 12-16, So. over FF FF (Blackford) 0-3, . (For.)

182

Guaranteed Places

  • 1st Place - Jalen Morgan of Elwood
  • 2nd Place - Kyler Funk of Mississinewa
  • 3rd Place - Fred Durben of Oak Hill
  • 4th Place - Mikey Smith of Alexandria
  • 5th Place - Ben Kyle of Frankton
  • 6th Place - Melvin Hernandez of Blackford
  • 7th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
  • 8th Place - FF FF of Madison-Grant
  • 8th Place - FF FF of Eastbrook

1st Place Match

  • Jalen Morgan (Elwood) 32-4, Jr. over Kyler Funk (Mississinewa) 22-6, So. (MD 13-4)

3rd Place Match

  • Fred Durben (Oak Hill) 22-7, So. over Mikey Smith (Alexandria) 14-16, Jr. (Fall 2:47)

5th Place Match

  • Ben Kyle (Frankton) 2-2, Jr. over Melvin Hernandez (Blackford) 19-12, Jr. (Fall 0:31)

7th Place Match

  • FF FF (Madison-Grant) 0-2, . over FF FF (Eastbrook) 0-2, . (DFF)

195

Guaranteed Places

  • 1st Place - Stewart Mossholder of Oak Hill
  • 2nd Place - David Delph of Frankton
  • 3rd Place - Jay Jones of Mississinewa
  • 4th Place - Stephen Uncapher of Madison-Grant
  • 5th Place - Gage Jefferson of Alexandria
  • 6th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
  • 8th Place - FF FF of Eastbrook
  • 8th Place - FF FF of Elwood
  • 8th Place - FF FF of Blackford

1st Place Match

  • Stewart Mossholder (Oak Hill) 27-1, Jr. over David Delph (Frankton) 29-4, Sr. (Fall 3:03)

3rd Place Match

  • Jay Jones (Mississinewa) 9-9, Sr. over Stephen Uncapher (Madison-Grant) 11-17, Fr. (Fall 0:52)

5th Place Match

  • Gage Jefferson (Alexandria) 15-17, Jr. over Forfeit Forfeit () 2-2, . (For.)

7th Place Match

  • Forfeit Forfeit () 2-2, . over FF FF (Elwood) 0-2, . (DFF)

220

Guaranteed Places

  • 1st Place - Kyle Cornwell of Elwood
  • 2nd Place - Cole Baker of Frankton
  • 3rd Place - Wes Matthews of Oak Hill
  • 4th Place - Dakota Cates of Madison-Grant
  • 5th Place - Daniel Snyder of Alexandria
  • 6th Place - Tre Ice of Mississinewa
  • 7th Place - Forfeit Forfeit of Unattached
  • 8th Place - FF FF of Blackford
  • 8th Place - FF FF of Eastbrook

1st Place Match

  • Kyle Cornwell (Elwood) 36-1, Jr. over Cole Baker (Frankton) 27-5, Jr. (Dec 3-2)

3rd Place Match

  • Wes Matthews (Oak Hill) 10-4, Sr. over Dakota Cates (Madison-Grant) 24-6, Jr. (MD 10-0)

5th Place Match

  • Daniel Snyder (Alexandria) 19-16, So. over Tre Ice (Mississinewa) 1-3, Fr. (Fall 0:46)

7th Place Match

  • FF FF (Blackford) 0-2, . over FF FF (Eastbrook) 0-2, . (DFF)

285

Guaranteed Places

  • 1st Place - Marcus Stone of Elwood
  • 2nd Place - Oliver Baronick of Blackford
  • 3rd Place - Travis Dowling of Oak Hill
  • 4th Place - Skylar Tackett of Mississinewa
  • 5th Place - Trevor Savage of Alexandria
  • 6th Place - Julian Martinez of Frankton
  • 7th Place - Connor Murphy of Madison-Grant
  • 8th Place - FF FF of Eastbrook

1st Place Match

  • Marcus Stone (Elwood) 36-3, Sr. over Oliver Baronick (Blackford) 25-3, Sr. (Dec 9-3)

3rd Place Match

  • Travis Dowling (Oak Hill) 18-12, Jr. over Skylar Tackett (Mississinewa) 15-12, So. (Fall 4:44)

5th Place Match

  • Trevor Savage (Alexandria) 17-13, Sr. over Julian Martinez (Frankton) 1-3, So. (Fall 0:24)

7th Place Match

  • Connor Murphy (Madison-Grant) 17-11, So. over FF FF (Eastbrook) 0-3, . (For.)
Sign in to follow this  



×