Jump to content

Indiana

Teams from Indiana

314 teams in this category

  1. Adams Central

    Coach: Tony Currie Allen County Athletic Jay County Class: 1A Enrollment: 400 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 5,912 views
  2. Alexandria

    Coach: Lew DiRuzza Central Indiana Elwood Class: 1A Enrollment: 463 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,408 views
  3. Anderson

    Coach: Cary House North Central Elwood Class: 3A Enrollment: 1884 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 2,063 views
  4. Anderson Prep

    Coach: Dominique Bryant None Elwood Class: None Enrollment: 312 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,720 views
  5. Andrean

    Coach: Mike Bauswell Northwest Crossroads Griffith Class: 2A Enrollment: 557 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,357 views
  6. Angola

    Coach: Doug Smoker North East Corner Westview Class: 2A Enrollment: 938 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 2,776 views
  7. Attica

    Coach: Dean Branstetter Wabash River Lafayette Jefferson Class: 1A Enrollment: 275 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 2,528 views
  8. Avon

    Coach: Israel Blevins Hoosier Crossroads Avon Class: 3A Enrollment: 2608 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 7,449 views
  9. Batesville

    Coach: Chris Deal Eastern Indiana South Dearborn Class: 2A Enrollment: 732 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,397 views
  10. Bedford North Lawrence

    Coach: Roy Bruce Hoosier Hills Southridge Class: 3A Enrollment: 1641 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,288 views
  11. Beech Grove

    Coach: Matt Irwin Indiana Crossroads Southport Class: 2A Enrollment: 824 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,979 views
  12. Bellmont

    Coach: Paul Gunsett Northeast 8 Jay County Class: 2A Enrollment: 772 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 8,944 views
  13. Ben Davis

    Coach: Jordan Knudson Metropolitian Avon Class: 3A Enrollment: 4687 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 2,600 views
  14. Benton Central

    Coach: Ben Schutter Hoosier Twin Lakes Class: 2A Enrollment: 548 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 2,986 views
  15. Bishop Dwenger

    Coach: John Tone Summit Carroll(Fort Wayne) Class: 2A Enrollment: 1025 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 2,689 views
  16. Bishop Luers

    Coach: Rodney Bolden Summit New Haven Class: 2A Enrollment: 590 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,912 views
  17. Blackford

    Coach: Greg Garringer Central Indiana Jay County Class: 2A Enrollment: 563 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,484 views
  18. Bloomington North

    Coach: Marty Hutsell Conference Indiana Bloomington North Class: 3A Enrollment: 1563 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 2,044 views
  19. Bloomington South

    Coach: Mike Runyon Conference Indiana Bloomington North Class: 3A Enrollment: 1813 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 3,596 views
  20. Blue River Valley

    Coach: Jerry Pope Mid-Eastern Shenandoah Class: 1A Enrollment: 201 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,413 views
  21. Bluffton

    Coach: Ryan Corkwell Allen County Athletic Jay County Class: 1A Enrollment: 476 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,216 views
  22. Boone Grove

    Coach: Dave Hinkel None Crown Point Class: 2A Enrollment: 536 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 991 views
  23. Boonville

    Coach: Dusty Marchand Big Eight Castle Class: 2A Enrollment: 935 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,510 views
  24. Brebeuf Jesuit

    Coach: Brian Brase Circle City Lawrence Central Class: 2A Enrollment: 717 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,344 views
  25. Bremen

    Coach: Anthony Lewis Northern Indiana Plymouth Class: 1A Enrollment: 485 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 3,188 views
  26. Brown County

    Coach: Josh Sparks Western Indiana Jennings County Class: 2A Enrollment: 667 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,246 views
  27. Brownsburg

    Coach: Darrick Snyder Hoosier Crossroads Avon Class: 3A Enrollment: 2370 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 12,972 views
  28. Calumet

    Coach: Jim Wadkins Greater South Shore Griffith Class: 2A Enrollment: 599 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,685 views
  29. Cambridge City Lincoln

    Coach: Ben Crawford Tri-Eastern Shenandoah Class: 1A Enrollment: 346 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,036 views
  30. Carmel

    Coach: Ed Pendoski Metropolitian Frankfort Class: 3A Enrollment: 4685 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 5,270 views
  31. Carroll (Flora)

    Coach: John Mazurek Hoosier Heartland Lafayette Jefferson Class: 1A Enrollment: 314 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,152 views
  32. Carroll(Fort Wayne)

    Coach: Tim Sloffer None Carroll(Fort Wayne) Class: 3A Enrollment: 2051 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 14,296 views
  33. Cascade

    Coach: Travis Hutchison West Central Mooresville Class: 1A Enrollment: 495 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,247 views
  34. Cass

    Coach: Nate Burrous Mid-Indiana Peru Class: 1A Enrollment: 502 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 2,488 views
  35. Castle

    Coach: Bob Harmon Southern Indiana Castle Class: 3A Enrollment: 1920 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 5,372 views
  36. Caston

    Coach: Brady Jones Hoosier North Peru Class: 1A Enrollment: 261 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,296 views
  37. Center Grove

    Coach: Cale Hoover Metropolitian Mooresville Class: 3A Enrollment: 2387 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 4,181 views
  38. Centerville

    Coach: Mike Day Tri-Eastern Shenandoah Class: 1A Enrollment: 518 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 2,872 views
  39. Central Noble

    Coach: Chuck Fleshman North East Corner Westview Class: 1A Enrollment: 447 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 3,298 views
  40. Charlestown

    Coach: Kim Carroll Mid-Southern Jeffersonville Class: 2A Enrollment: 736 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,608 views
  41. Chesterton

    Coach: Chris Joll Duneland LaPorte Class: 3A Enrollment: 2019 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 3,778 views
  42. Christian Academy

    Coach: Brett O'Loughlin None Jeffersonville Class: None Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 563 views
  43. Churubusco

    Coach: Sam Riesen North East Corner Carroll(Fort Wayne) Class: 1A Enrollment: 420 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 3,003 views
  44. Clinton Central

    Coach: Austin Faulkner Hoosier Heartland Frankfort Class: 1A Enrollment: 329 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,482 views
  45. Clinton Prairie

    Coach: Joey Mitchell Hoosier Heartland Frankfort Class: 1A Enrollment: 281 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,404 views
  46. Cloverdale

    Coach: Christian Frye West Central Mooresville Class: 1A Enrollment: 408 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 903 views
  47. Columbia City

    Coach: Blane Culp Northeast 8 Carroll(Fort Wayne) Class: 2A Enrollment: 1086 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 6,737 views
  48. Columbus East

    Coach: Chris Cooper Hoosier Hills Jennings County Class: 3A Enrollment: 1461 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 4,327 views
  49. Columbus North

    Coach: Justin Cooper Conference Indiana Jennings County Class: 3A Enrollment: 2034 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 2,017 views
  50. Concord

    Coach: Justin Rockenbaugh Northern Lakes Elkhart Memorial Class: 3A Enrollment: 1523 Wins: 0 Losses: 0
    • 0 comments
    • 1,340 views
×