Type: Conference Tournament
Team | Score |
---|---|
1. Prairie Heights | 217 |
2. Garrett | 190 |
3. Angola | 138 |
4. Fairfield | 135 |
5. Central Noble | 108.5 |
6. Lakeland | 100 |
7. Eastside | 92.5 |
8. Churubusco | 62 |
9. Fremont | 55 |
10. West Noble | 53.5 |
11. Westview | 39 |
Details:
Championship
106 Isaac Weimer, West Noble Dec Nick Buchanan, Prairie Heights, 5-2
113 Tanner Schoeff, Central Noble Dec Brayden Shearer, Garrett, 7-2
120 Jaylyn Yoder, Fairfield Dec Blake Hoyer, Prairie Heights, 6-4 OT
126 Dylan DeMarco, Garrett M-Dec Ryan Rasler, Prairie Heights, 12-3
132 Austin Moore, Central Noble Dec Sylvanus Miller, Fairfield, 9-4
138 Dillon Yoder, Fairfield Dec Jayce Meyer, Angola, 4-2
145 Riley Rasler, Prairie Heights M-Dec Carlos Aguirre, Garrett, 9-1
152 Clayton Fielden, Garrett T-Fall Tadd Owen, Central Noble, 13-2
160 Jed Levitz, Prairie Heights Fall Bryan Sears, Angola, 0:49
170 Laik Minnick, Eastside Fall Jacob Baker, Fremont, 1:30
182 Joey Blakeley, Prairie Heights Fall Scott Sutton, Angola, 1:42
195 Draven Rasler, West Noble Dec James Vaillancourt, Lakeland, 10-9
220 Austin Evans, Lakeland Dec J.T. Kilgore, Churubusco, 7-5 OT
285 Vince Yoder, Fairfield Fall Chase Leeper, Eastside, 3:39
Consolation
106 Jett Boots, Angola Fall Chandler Shearer, Garrett, 4:49
113 Travis Miller, Fairfield Dec Malachi Walters, Prairie Heights, 10-3
120 Andrew Wertman, Garrett Fall Colten Gulick, Angola, 1:49
126 Zach Burrell, Angola Dec Seth Burns, Eastside, 10-8
132 Zeke Rowdon, Prairie Heights Dec Dakota Snellenburger, Fremont, 11-10
138 Rhett Evans, Fremont Fall Kyle Hites, Westview, 1:13
145 Marcus Yoder, Westview M-Dec Cable Leeper, Eastside, 15-7
152 Trae Hand, Eastside T-Fall Isiah Levitz, Prairie Heights, 16-1
160 Drake Baker, Garrett Dec Cody Johnson, Lakeland, 7-5
170 Coye Blodgett, Prairie Heights Fall Austin Leech, Garrett, 0:55
182 Nathan McCann, Lakeland Fall Doler Bevis, Garrett, 0:27
195 Codey Shafer, Prairie Heights Dec Kevin Hartman, Angola, 6-4 OT
220 Beck Davis, Garrett M-Dec Levi Leffers, Central Noble, 12-3
285 Cordell Camp, Garrett Fall Reece Wicker, Churubusco, 2:18
5th Place
106 Jarrod Curtis, Lakeland M-Dec Jake Hull, Fremont, 11-2
113 Trevor Marple, Angola Dec Kyle Fennell, Westview, 4-3
120 Ray Clay, Central Noble Dec Isaac Hawkins, Fremont, 7-0
126 Jonathan Ortiz, Fairfield Fall Kyle Bolinger, Central Noble, 4:43
132 Michael Simmons, Angola Fall Treyven Mckinley, Eastside, 3:43
138 Shayne Tierney, West Noble Dec Zane Rowden, Prairie Heights, 7-1
145 Andrew Boggess, Churubusco Dec Kole Lounsbury, Lakeland, 7-5
152 Keegan Hammond, Lakeland Dec Max Sadjak, Churubusco, 9-3
160 Connor Mooney, Central Noble Dec Luke Sharp, Westview, 11-4
170 Wyatt Vicary, Fairfield Fall Cody Pike, Angola, 0:15
182 Dawson Foster, Central Noble Fall Jakob Spieth, Churubusco, 3:18
195 Clay Tinney, Churubusco Fall Alexx Raske, Garrett, 0:37
220 Troy Deetz, Prairie Heights Dec Austin Brandenberger, Fairfield, 2-0
285 Kaine Hartman, Angola Dec Brian Berg