Type: Regular Season
Team | Score |
---|---|
1. Carmel | 227 |
2. Westfield | 209 |
3. Hamilton Southeastern | 189 |
4. Noblesville | 172 |
5. Hamilton Heights | 138 |
6. Fishers | 123.5 |
7. Guerin Catholic | 73.5 |
8. Sheridan | 63.5 |
Details:
106 Results
Tournament Results
Guaranteed Places
1st Place  Brendan Mattingly of Carmel
2nd Place  Carson Eldred of Westfield
3rd Place  Reece Luhmann of Hamilton Southeastern
4th Place  Aiden Ray of Hamilton Heights
5th Place  Jonathon Koscal of Guerin Catholic
6th Place  PJ Pritchett of Fishers
1st Place Match
Brendan Mattingly (Carmel) 6Â2, Fr. over Carson Eldred (Westfield) 15Â5, Fr. (Dec 9Â6).
3rd Place Match
Reece Luhmann (Hamilton Southeastern) 13Â3, Fr. over Aiden Ray (Hamilton Heights) 11Â9, Fr. (TFÂ1.5 3:42 (20Â4)). 5th Place Match
Jonathon Koscal (Guerin Catholic) 5Â5, Fr. over PJ Pritchett (Fishers) 9Â8, Fr. (Dec 4Â1).
113 Results
Guaranteed Places
1st Place  Nick Brady of Noblesville
2nd Place  Reid Hutson of Westfield
3rd Place  Kyle Holman of Carmel
4th Place  Jacob Simone of Hamilton Southeastern
5th Place  Caleb Jones of Hamilton Heights
6th Place  Samuel Mirande of Guerin Catholic
1st Place Match
Nick Brady (Noblesville) 18Â0, Sr. over Reid Hutson (Westfield) 12Â7, Sr. (Dec 7Â2).
3rd Place Match
Kyle Holman (Carmel) 6Â3, . over Jacob Simone (Hamilton Southeastern) 10Â6, Fr. (Dec 6Â2).
5th Place Match
Caleb Jones (Hamilton Heights) 10Â10, Fr. over Samuel Mirande (Guerin Catholic) 4Â11, Fr. (Fall 0:29).
120 Results
Guaranteed Places
1st Place  Dom Pecoraro of Carmel
2nd Place  Blake Forbes of Hamilton Southeastern
3rd Place  Dalton Huffman of Noblesville
4th Place  Milo Merkel of Westfield
5th Place  Mace Bond of Sheridan
6th Place  Zachary Sutton of Guerin Catholic
1st Place Match
Dom Pecoraro (Carmel) 5Â3, . over Blake Forbes (Hamilton Southeastern) 10Â5, Jr. (Dec 5Â1). 3rd Place Match
Dalton Huffman (Noblesville) 15Â4, So. over Milo Merkel (Westfield) 9Â11, Fr. (Dec 3Â2).
5th Place Match
Mace Bond (Sheridan) 7Â9, Fr. over Zachary Sutton (Guerin Catholic) 8Â6, So. (Fall 4:33).
126 Results
Guaranteed Places
1st Place  Adam Jerde of Carmel
2nd Place  Alexander Strueder of Fishers
3rd Place  Jacob Garcia of Hamilton Southeastern
4th Place  Cordell Cowan of Hamilton Heights
5th Place  Ben Holtz of Noblesville
6th Place  Anthony DeInnocentes of Guerin Catholic
1st Place Match
Adam Jerde (Carmel) 7Â1, . over Alexander Strueder (Fishers) 15Â2, Jr. (Dec 8Â3).
3rd Place Match
Jacob Garcia (Hamilton Southeastern) 13Â3, Jr. over Cordell Cowan (Hamilton Heights) 9Â11, Fr. (Dec 5Â1). 5th Place Match
Ben Holtz (Noblesville) 2Â3, Jr. over Anthony DeInnocentes (Guerin Catholic) 6Â10, Sr. (MD 11Â2).
132 Results
Guaranteed Places
1st Place  Gary Kitko of Noblesville
2nd Place  Jaren Tunstill of Fishers
3rd Place  Garrett Sharp of Carmel
4th Place  Simon Holowach of Hamilton Southeastern
5th Place  Luke Brogan of Westfield
6th Place  Alex Kraus of Hamilton Heights
1st Place Match
Gary Kitko (Noblesville) 15Â6, So. over Jaren Tunstill (Fishers) 6Â1, Sr. (Fall 4:28).
3rd Place Match
Garrett Sharp (Carmel) 3Â4, So. over Simon Holowach (Hamilton Southeastern) 5Â5, So. (Dec 3Â2). 5th Place Match
Luke Brogan (Westfield) 6Â8, Jr. over Alex Kraus (Hamilton Heights) 6Â9, Fr. (MD 16Â4).
138 Results
Guaranteed Places
1st Place  Riley White of Hamilton Heights
2nd Place  Noah Robinson of Westfield
3rd Place  Ryan Bell of Noblesville
4th Place  Jeff Dunasky of Guerin Catholic
5th Place  Tyler Wagner of Hamilton Southeastern
6th Place  George Vrachnos of Fishers
1st Place Match
Riley White (Hamilton Heights) 19Â0, Sr. over Noah Robinson (Westfield) 14Â6, Jr. (Dec 9Â4).
3rd Place Match
Ryan Bell (Noblesville) 14Â8, So. over Jeff Dunasky (Guerin Catholic) 10Â6, Fr. (Dec 3Â1).
5th Place Match
Tyler Wagner (Hamilton Southeastern) 9Â5, Fr. over George Vrachnos (Fishers) 6Â10, So. (Fall 2:44).
145 Results
Guaranteed Places
1st Place  Clayton Cowan of Hamilton Heights
2nd Place  Chad Sauder of Carmel
3rd Place  Justin Delph of Sheridan
4th Place  Beau Wilbrandt of Fishers
5th Place  Kyle Saez of Westfield
6th Place  Ronan Hiner of Hamilton Southeastern
1st Place Match
Clayton Cowan (Hamilton Heights) 18Â1, Sr. over Chad Sauder (Carmel) 5Â3, . (Dec 9Â2).
3rd Place Match
Justin Delph (Sheridan) 15Â1, Jr. over Beau Wilbrandt (Fishers) 13Â5, Sr. (Dec 5Â3).
5th Place Match
Kyle Saez (Westfield) 11Â10, So. over Ronan Hiner (Hamilton Southeastern) 9Â6, Fr. (Inj. 0:00).
152 Results
Guaranteed Places
1st Place  Spencer Bischoff of Fishers
2nd Place  Dreiken Dunn of Hamilton Heights
3rd Place  Kyle Wagner of Hamilton Southeastern
4th Place  Korbin Lane of Guerin Catholic
5th Place  Ryan Mahoney of Westfield
6th Place  Michael Storey of Noblesville
1st Place Match
Spencer Bischoff (Fishers) 15Â2, Sr. over Dreiken Dunn (Hamilton Heights) 17Â2, So. (Dec 6Â2).
3rd Place Match
Kyle Wagner (Hamilton Southeastern) 10Â6, Sr. over Korbin Lane (Guerin Catholic) 13Â3, Jr. (MD 17Â7). 5th Place Match
Ryan Mahoney (Westfield) 5Â11, So. over Michael Storey (Noblesville) 5Â10, So. (SVÂ1 2Â0).
160 Results
Guaranteed Places
1st Place  Jack Eiteljorge of Carmel
2nd Place  JT Lazzara of Guerin Catholic
3rd Place  Justin Miller of Westfield
4th Place  David Kitko of Noblesville
5th Place  Teegan Heiniger of Fishers
6th Place  Bobby Williams of Hamilton Heights
1st Place Match
Jack Eiteljorge (Carmel) 8Â0, Jr. over JT Lazzara (Guerin Catholic) 14Â1, Sr. (MD 15Â6).
3rd Place Match
Justin Miller (Westfield) 17Â4, Sr. over David Kitko (Noblesville) 18Â4, Sr. (Dec 6Â2).
5th Place Match
Teegan Heiniger (Fishers) 12Â6, Jr. over Bobby Williams (Hamilton Heights) 11Â9, Fr. (Dec 4Â0).
170 Results
Guaranteed Places
1st Place  Joe Mazero of Hamilton Southeastern
2nd Place  Spencer Mendez of Fishers
3rd Place  Logan Hart of Carmel
4th Place  Collin Ells of Sheridan
5th Place  Sam Medlen of Westfield
6th Place  Luke Stohler of Hamilton Heights
1st Place Match
Joe Mazero (Hamilton Southeastern) 12Â3, Sr. over Spencer Mendez (Fishers) 10Â8, Sr. (TFÂ1.5 5:19 (20Â5)). 3rd Place Match
Logan Hart (Carmel) 3Â2, So. over Collin Ells (Sheridan) 8Â8, Jr. (Fall 2:30).
5th Place Match
Sam Medlen (Westfield) 3Â6, So. over Luke Stohler (Hamilton Heights) 2Â7, Fr. (MD 13Â0).
182 Results
Guaranteed Places
1st Place  Bryce Sharp of Carmel
2nd Place  Ashton Mills of Noblesville
3rd Place  Brody Martin of Westfield
4th Place  Keegan Lawhead of Hamilton Southeastern
5th Place  Ryan Williams of Fishers
6th Place  Samuel Ashton of Guerin Catholic
1st Place Match
Bryce Sharp (Carmel) 6Â0, . over Ashton Mills (Noblesville) 14Â7, Sr. (Fall 2:54).
3rd Place Match
Brody Martin (Westfield) 14Â7, Sr. over Keegan Lawhead (Hamilton Southeastern) 2Â2, So. (Fall 1:37). 5th Place Match
Ryan Williams (Fishers) 8Â10, Jr. over Samuel Ashton (Guerin Catholic) 4Â6, Jr. (Fall 2:12).
195 Results
Guaranteed Places
1st Place  Liam Jagow of Westfield
2nd Place  Eric Boleman of Carmel
3rd Place  Conner May of Noblesville
4th Place  Alex Naylor of Hamilton Heights
5th Place  Ethan Reynolds of Sheridan
6th Place  Max Burris of Hamilton Southeastern
1st Place Match
Liam Jagow (Westfield) 19Â0, Sr. over Eric Boleman (Carmel) 6Â2, . (Fall 4:47).
3rd Place Match
Conner May (Noblesville) 15Â7, Jr. over Alex Naylor (Hamilton Heights) 6Â14, Fr. (Dec 9Â2).
5th Place Match
Ethan Reynolds (Sheridan) 7Â4, Jr. over Max Burris (Hamilton Southeastern) 9Â7, Sr. (Inj. 0:00).
220 Results
Guaranteed Places
1st Place  Joe Myren of Hamilton Southeastern
2nd Place  Levi Gleason of Westfield
3rd Place  Ryan Leslie of Noblesville
4th Place  James Wakenhuth of Hamilton Heights
5th Place  Jayden Williams of Carmel
6th Place  Cameron Powell of Sheridan
1st Place Match
Joe Myren (Hamilton Southeastern) 13Â2, Sr. over Levi Gleason (Westfield) 13Â6, Sr. (Fall 3:58). 3rd Place Match
Ryan Leslie (Noblesville) 8Â2, Sr. over James Wakenhuth (Hamilton Heights) 2Â2, Sr. (Fall 1:26). 5th Place Match
Jayden Williams (Carmel) 2Â6, So. over Cameron Powell (Sheridan) 8Â7, Jr. (Fall 3:45).
285 Results
Guaranteed Places
1st Place  Austin Dollens of Westfield
2nd Place  Jack Williams of Carmel
3rd Place  Crae Kunkleman* of Hamilton Southeastern
4th Place  Brad Killion of Noblesville
5th Place  Ian Pence of Sheridan
6th Place  Brendan Perrigo of Fishers
1st Place Match
Austin Dollens (Westfield) 9Â4, Sr. over Jack Williams (Carmel) 5Â3, . (Dec 3Â1).
3rd Place Match
Crae Kunkleman* (Hamilton Southeastern) 12Â3, So. over Brad Killion (Noblesville) 11Â8, Sr. (Fall 1:39). 5th Place Match
Ian Pence (Sheridan) 12Â4, So. over Brendan Perrigo (Fishers) 5Â8, Sr. (Fall 2:48).